Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1421773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4720 : 26 Ocak 2019, 20:31:54 »
Askerler geri çekilmiş belli lakin nasıl bu hata yapılabilir üsse girmelerini ne olursa olsun engellemeleri lazımdı.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4721 : 26 Ocak 2019, 21:05:08 »
Rezillik başka birşey değil sırf sivil can kaybı olmasın TSK sivil öldürdü demesinler diye askerin üssü terk ettiği söyleniyor. Bir bakıma haklı olabilirler fakat o insanların oraya nasıl kolayca girebildiklerinin araştırılması lazım. Bu arada F-16'larımız bölgede alçak uçuş yapıp sonik patlama yaratıyorlarmış.
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2019, 21:06:36 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #4722 : 26 Ocak 2019, 21:25:51 »
Askerlerimizin basina cuval gecirilseydi bunun hesabini kim verecekti merak ediyorum.

Kabul edilemez bir durum ussu teslim etmek. Savunma bakanimizin yuzu kizardi mi acaba?
« Son Düzenleme: 26 Ocak 2019, 21:40:18 Gönderen: Nutuk »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4723 : 26 Ocak 2019, 21:49:40 »
Bu günkü olay 1996 Kıbrıs Akıncılar ,Gazi Magosa Derinya KKTC sınır delme olaylarını anımsatıyor.

Önce Akıncılar sonra da Derinya sınırımız yüzlerce silahsız Rum fanatik motorculartarafından delinmek istenmişti.Akıncılar olayında Rum fanatikler önce ara bölgeye girip sonra da sınırımızı ihlal edip temas hattımızda bulunan ilk mevzilerin içerisine kadar girmişlerdi. Derinyada ise olayı birazdaha abartarak temas hattında bulunan direkteki bayrağımızı indirme denemesi cürettine kadar varmış sonrası da malum (direkteki fanatik keklik gibi indirildi).

1996 da Kıbrıs GKK Mrk Muhaberede  görevli olduğumdan dolayı olayları telsizden an ve an takip edebilmekte olanağı mevcut idi .
Her iki sınır delme olayının denenmiş olduğu bölge GKK sorumluluk alanı içerisinde idi . Olaylar ile ilgili an ve an verilmekte olan emirler net idi. Ara bölge BM sorumluluğunda birşey yapmayın. BM ile sürekli temasta olun ve gerekli uyarıları yapın. Şayet temas hattı ihlali olması riski oluşur ise GKK personelimiz mukavemet yapmaksızın ilk siperleri boşaltin ve kolluk kuvvetlerinin öne çıkmasını sağlayın (polis çevik kuvvet) .kesinlikle emir alınmadan hiç bir şekilde ateş edilmeyecek,  Akıncılar olayları sadece kolluk kuvvetlerinin müdahalesi ile sonlandı, Derinya olayında ise taşkınlıklar  daha ileri seviyeye tırmandırılıp direkte bulunan bayrağımız indirilmeye çalışıldı . ( sonrası malum )

Bu gün Irak sınırları içerisinde bulunan üs bölgemizde oluşan olaylarda, Üssümüzü silahsız görünen provokatörlere karşın kendi polis veya Jandarmamız olmayışı ve bölgenin ana sorumlusu görünen IKYP ve Irak yönetimiminin de bunu sağlamadığı görülmektedir.
Bu mahalde orada bulunma ve üs kurma amacımızın PKK nın bölgeden arındırılması, olduğunu göz önünde bulundurarak olayları sivil halk görüntüsü verilmiş eylemcilere karşın,personelimizin can güvenliği riski oluşmadığı sürece silahlı mukavemette  bulunulmaması kanımca doğru bir karar.

Olası benzer eylemleri de önlemek için ,mevcut yerel kolluk kuvvetlerinin üs bölgelerimizin diş güvenliklerinin olası olaylarda sağlanması /yardımcı olunması empoze edilmeli ki olası can kayıplarından sorumlu olmayalım.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4724 : 26 Ocak 2019, 22:05:47 »
ABD ile oyun oynamak zor! Suya götürür, susuz getirir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #4725 : 26 Ocak 2019, 22:07:44 »
Kuzey ırak hevallerinin(PYD) Suriye hevalleriyle(YPG) hiç arası yok. Barzani aşireti PKK ait bir çok büroyu kapattı ve örgütün tamamen bölgeyi terketmesini istiyor. ABD ise kuzey ırakta Örgütün suriye kanadını hakim kılmak istiyor ve Talabani aşireti ile dirsek temasında.. Olayları bu cihetten takip etmek lazım. Tam Süleymaniye hava limanına uçuşlar tekrar başlamışken TSK nın sivil Kürtleri katlediyor haberleri Kimin işine yararsa olayın faili odur. Zaten twiter da son gelişmeler sebebiyle doğru ve batı Rojova diye birbirlerine girmiş vaziyetteler. Bende keyifle izliyorum.
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4726 : 26 Ocak 2019, 22:25:06 »
Uzun zamadır terörle mücadele eden çok övündüğümüz bir ordunun bu kadar acemice hareket etmemesi lazımdı. Ben Ankara'dan emir almadan üssü terk edeceklerine inanmıyorum. Bu konunun araştırılması ve sorumlularının hesap vermesi gerekli. Aynı şey bir Amerikan üssünde olsa belki de 500 metre yakına yaklaştırmazlardı insanları.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4727 : 26 Ocak 2019, 22:47:36 »
Uzun zamadır terörle mücadele eden çok övündüğümüz bir ordunun bu kadar acemice hareket etmemesi lazımdı. Ben Ankara'dan emir almadan üssü terk edeceklerine inanmıyorum.

Sn Fırtana06 ya eksiklik olduğu kanısına kantılmaktayım .
Öncelikli eksikliğin istihbari olduğu kanısındayım . Yani  bu tür olaylar gelişmeden gerekli yerler ikaz edilebilmeli. Kanımca bu tür yerl istihbarat MİT'in yerelde bulunan kulaklarından ulaşabilmeli öncelikli olarak.
İkincil eksiklik ise gecikmiş gelen veya hiç gelmeyen bir istihbarat olsa da ,TSK bu tür provokasyonlara karşın geçmişte olduğu'' ör de belirtmiş olduğun''  acil durum saha ,sınır üs koruma  planları olmalı.

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4728 : 27 Ocak 2019, 00:41:07 »
Bu baskın rakka'da pkk terör merkezinin halk tarafından basılmasının rövanşı gibi geldi bana

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4729 : 27 Ocak 2019, 15:58:49 »
TSK Suriye'de YPG/PKK'lı teröristleri obüslerle vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeyinde Azez ve Mare cephe hatlarındaki terör örgütü YPG/PKK'nın hedeflerini vurdu.

Edinilen bilgiye göre Azez’in güneyinde ve Mare’nin güney ve batısındaki toprakları işgal eden terör örgütü YPG/PKK ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında dün gece uzun namlulu silahlarla çatışma yaşandı.

Çatışmada, ÖSO saflarından bir kişi hayatını kaybederken, 3 kişi yaralandı.

Çatışmaların ardından Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde konuşlu TSK unsurları, cephe hatlarında YPG/PKK terör örgütüne ait mevzilere 20'den fazla obüs atışı gerçekleştirdi.

Obüs atışları sonucunda örgütün saflarında çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi.

TSK unsurları, Tel Rıfat'ta yuvalanan örgüt hedeflerine yönelik 23 Ocak'ta 5, 24 Ocak'ta 12 ve 25 Ocak'ta 20'den fazla obüs atışı yapmıştı.

Kilis ili karşısında Suriye topraklarında yer alan Azez ve Mare cephe hatlarında, ÖSO ile terör örgütü YPG/PKK arasında zaman zaman çatışmalar oluyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/tsk-suriyede-ypg-pkkli-teroristleri-obuslerle-vurdu-41096378
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com