Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1416831 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4620 : 15 Aralık 2018, 20:18:55 »
Buna karşılık olarak bir kaç sdf mevziini yerle bir edelim!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4621 : 15 Aralık 2018, 20:49:01 »
Sen benim burnumun dibinde katilleri besle bir de beni tehdit et, öylemi?

Bu USA kusbeyinleri halen gecmisten bir ders cikarmamislar anlasilan.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4622 : 15 Aralık 2018, 20:58:23 »
Özgür Suriye Ordusu veya SMDK’nın (harekata) herhangi bir şekilde katılımı ABD ve Koalisyon Güçlerine saldırı demektir ve bu gerek Koalisyon Güçleri gerek ABD ile doğrudan çatışmaya yol açacaktır. ABD güçleri ve SDF (adını kullanan YPG/PKK) iç içe geçmiş durumdadır. Dolayısıyla Koalisyon Güçleri ve ABD güçleri hedef alınıp çatışmaksızın SDF’ye saldırılamaz."

Amerikalı yetkililer, tehdit mesajını daha ileriye götürerek, “Filler tepişirken oradan uzak durmalısınız” ifadelerini kullandı

Bir çok haber kaynağı bu haberi veriyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/
« Son Düzenleme: 15 Aralık 2018, 21:01:38 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4623 : 15 Aralık 2018, 21:37:23 »
ABD'den Suriyeli muhaliflere tehdit

ABD, Türkiye'nin Fırat’ın doğusuna düzenleyeceği harekata katılması beklenen ÖSO gruplarına ve siyasi muhalefete tehdit mesajı gönderdi.

Türkiye, Suriye'de Fırat nehrinin doğusundaki terör örgütü YPG/PKK unsurlarına yönelik askeri harekata hazılanırken, ABD yönetimi Suriyeli askeri ve siyasi muhalifleri operasyona katılmamaları konusunda tehdit etti.

ABD yönetimi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fırat nehrinin doğusunda onbinlerce kilometre kare toprağı işgal eden YPG/PKK'ya karşı askeri harekatın başlayacağını açıklamasının ardından, bunu engellemek amacıyla çalışmalarını artırdı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın yanı sıra ABD’li bakan ve askeri yetkililer Ankara’daki mevkidaşlarını arayarak “endişe” mesajları vermeyi sürdürürken, Amerikan diplomasisi ve istihbaratı Suriyeli muhalifleri tehdit etmeye başladı.

ABD'li yetkililer, Özgür Suriye Ordusu gruplarına ve muhalefetin çatı kuruluşu Suriye Muhalefeti ve Devrimci Güçler Koalisyonu’na gönderdikleri tehdit içerikli mesajda, Türkiye’nin gerçekleştireceği askeri harekata katılmamalarını talep etti.

Mesajda, harekata katılacak unsurların doğrudan ABD ordusuyla karşı karşıya geleceği iddia edilerek şu sözlere yer verildi:

"Özgür Suriye Ordusu veya SMDK’nın (harekata) herhangi bir şekilde katılımı ABD ve Koalisyon Güçlerine saldırı demektir ve bu gerek Koalisyon Güçleri gerek ABD ile doğrudan çatışmaya yol açacaktır. ABD güçleri ve SDF (adını kullanan YPG/PKK) iç içe geçmiş durumdadır. Dolayısıyla Koalisyon Güçleri ve ABD güçleri hedef alınıp çatışmaksızın SDF’ye saldırılamaz."

Amerikalı yetkililer, tehdit mesajını daha ileriye götürerek, “Filler tepişirken oradan uzak durmalısınız” ifadelerini kullandı.

FIRAT’N DOĞUSU

Suriye'nin kuzeydoğusunda Fırat nehri ile Irak sınırı arasında yer alan yaklaşık 45 bin kilometrekarelik alan, terör örgütü YPG/PKK’nın işgali altında.

ABD’nin askeri yardımlarıyla 2014’ten itibaren Fırat’ın doğusunda yayılan YPG/PKK’nın burada yaklaşık 15 bin silahlı teröristi bulunuyor.

Fırat nehrinin doğusundaki en büyük yerleşim alanları Halep'in Aynularab, Rakka'nın Tel Abyad ve Tabka, Haseke'nin Kamışlı, Amude ve Rasulayn ilçeleri ile Deyrizor'un kuzey kesimlerinden oluşuyor.

Suriye-Türkiye sınır hattının 480 kilometresini kaplayan YPG/PKK kuşağındaki nüfusun yaklaşık yüzde 70’ini Araplar oluşturuyor.

Suriye topraklarının üçte birini ele geçiren örgüt, bugüne kadar çoğunluğu Arap olmak üzere Süryani, Kürt ve Türkmenlerin içinde olduğu 1,7 milyon civarında sivili zorla göç ettirdi.

Terör örgütü, DEAŞ'la çatışmalar sonrasında yerlerine dönmek isteyenleri de engelledi.

Fırat’ın doğusunu ele geçiren YPG/PKK, aynı zamanda ülkenin en büyük petrol ve doğal gaz yatakları ile tesislerini kontrolüne aldı.

Suriye'deki tarım arazilerinin yüzde 60’ı, ülkenin en büyük su kaynakları ve elektrik ihtiyacının yüzde 70’ini karşılayan 3 büyük baraj da örgütün elinde.

ABD Savunma Bakanlığı, Fırat nehrinin doğusundaki alanda daimi kontrolü sağlamak üzere 35-40 bin kişilik bir kuvvet oluşturacağını açıklamıştı.

Türkiye, ABD’nin YPG/PKK’yı düzenli orduya dönüştürmesi anlamına gelen bu plana karşı çıkıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-suriyeli-muhaliflere-tehdit-41053201
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4624 : 15 Aralık 2018, 23:34:23 »
Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarinda olduğu gibi hükümet Amerika ile uzun uzun görüşememiş benim anladığım. Amerikalılar bu harekata geçmiş harekatlara göre çok daha soğuk bakıyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4625 : 16 Aralık 2018, 12:42:47 »
Hulusi Akar'dan dikkat çeken mesajlar: Ciddi kırılmalar meydana geldi

Milli Savunma Bakanı Akar, terörle mücadele konusu hakkında açıklamalar yaptı. Akar, "Kararlı mücadele sonucu terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi, terör faaliyetleri son derece kısıtlandı" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri 2017-2018 Faaliyet Yılı Değerlendirme Toplantısı, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar başkanlığında gerçekleştirildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve Bakan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya; ordu komutanları, Muharip Hava Kuvvet Komutanı ve Donanma Komutanı ile birlikte 60 General/Amiral iştirak etti.

Toplantıda konuşan Bakan Akar, tüm terör örgütlerine karşı büyük bir mücadele içinde olunduğuna dikkat çekerek, “En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadele devam edecek. Kararlı mücadele sonucunda terör örgütünde çok ciddi bir zafiyet, kırılmalar meydana geldi. Bu çerçevede yaptıkları terör faaliyetleri son derece kısıtlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde de bunun tamamını etkisiz hale getirecek bir noktaya gelinecektir” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/hulusi-akar-teror-orgutunde-ciddi-kirilmalar-meydana-geldi-41053560

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4626 : 16 Aralık 2018, 13:28:07 »
Bence biraz yanılıyoruz bu konuda. Terörün azalmasındaki en birinci sebep çok başarılıda olsa terör ile mücadele değil. Asıl sebep ABD ile pkk nın şu sıralar işbirliğinde Türkiye yi sakin tutmak amacıyla ABD nin terör örgütüne telkinidir. Pkk şu sıralar aslında tek taraflı eylemsizlik kararı almış durumda ve ne yaparsak yapalım bu kararından pişman olmaz zira öbür taraftaki kazanımı dağlar kadar teraziye koyunca bize verdikleri ödün umurlarında olmuyor.
Bu hem iyi hem kötü aslında. Kötü yanı pkk yı aslında ezip yok ettiğimizi sanmamıza sebep olan bu terördeki azalış aslında yalancı bir sakinlik şartlar değişince bir yolunu bulup yinede çok canımızı acıtırlar her zaman yapacak bir sürü şey bulunur teröristler için beş on terörist bile yeter buna. İyi olan yanı ise bu sınırlarımız dışındaki kazanımlarının onları disipline etmesi aslında geçici bir durum değildir. Yer altından çıkmak zorunda kalınca bu dünyanın kurallarına tabi olursun buda pkk nın şu sıralar başına gelen şey. Bu ara böyle yapalım diyorlar ama o ara hiç bitmeyecek. Tabi biz suriye yi bu günlerde dediğimiz gibi dalar ABD yi postalar pkk yı dağlara geri yollarsak durum eskiye döner ama bunu yapamayacağımız için dönmeyecek. Pkk artık benim öteden beri dediğim gibi bir şey oldu sınırlarımız dışında kendilerine bir kadere doğru sürükleniyor. Orada kısmen de olsa bir meşrutiyet kazandıkça terör kartı ellerinden gidecek bunu onlara yakıştırmak istemiyorum ama bu düşman biraz daha ahlaklı olmaya mecbur kalacak. Kürtler kaderin bir cilvesi olarak 20 yy sonu ve 21 yy başında yanı bu aralar bir takım fırsatlar yakaladılar. Onlara kader kuvvetle Irak da ve belki bir ihtimalde Suriye de umut yarattı. Bunla dönüp dolanıp yetinmek zorunda kalacaklar. Buda kürtlerin ve bizim kazancımız olacak. Yani sonuçta terör ile mücadele çok çok başarılı gerçekten ama terörün azalmasının sebebi ABD dir aslında. Amerika işte böyle bir büyük güçtür. Senin 40 yılda bir arpa boyu yol alamadığın mevzuda tırnağının ucu ile sorunu çözer.
beğen

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4627 : 16 Aralık 2018, 14:03:14 »
Serkan, bu ulkenin pkk ile gercekten mucadele ettigine inandirmissin kendini. Peki ya pkk alet cantasindaki bir gereç ise?

Misal, hukumet 24 haziran secimlerini kaybediyor, pkkk eylemlerini arttiriyor. Hukumet yine tek basina iktidar oluyor.

Pkk, il baskanini kaciriyor, hem pkk hem malum parti oylarini arttiriyor.

Ve abd, sahadaki silahli elemanlari karagucu olarak kullanirken 3 tepe yöneticisinin basina odul koyuyor. Ki bu bir mesaj. İstese o kekolar leğene hacetlenirken en yakin adamlarina oldurtur onlari.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4628 : 16 Aralık 2018, 14:12:23 »
Sadece Serkan degil bende devletimizin gercekten bu teröristlere karsi mücadele ettigini inananlardan biriyim.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4629 : 16 Aralık 2018, 14:24:58 »
Aksine eski Türkiye senin dediğin gibiydi. Eskiden pkk ile birilerinin bir ortak menfaati vardı pkk ile mücadele ediyor görünenler aslında pkk derdinden hoşnuttu o sayede ipleri ellerinde tutuyor ülkeyi gerim gerim yaşatıyorlardı. İlk defa şimdi pkk ile gerçek anlamda bir mücadele var. Maalesef benimde oy verdiklerimden bazı kuvvetli kuşkularım var artık. Pkk nın üstüne hakettiği gibi asla gitmedi eski Türkiye. Ben buna hep çok öfkelenirdim Yunanistan olsa pkk yı şimdiye on kere bitirmişti derdim dağdaki bu sürüyle adam nasıl dolaşıyor nasıl intikal yapıyor nasıl üsleniyor nasıl saldırı yapıp çıplak yalın kayalık arazide kaçıp saklanıyor bana bu yetkiyi verseler 500 kişiyle pkk yı kırsalda bitiririm diyordum hep. Şimdi tam benim istediğim gibi oluyor her şey. Eski Türkiye de birilerinin başka mevzuları vardı pkk önemsiz sorundu onlar için. A tipik - B tipik kadim Türkiye mevzusu tabiki yine başka ne olacak. Bu ülkeyi eskiden yönetenlerin kafasındaki en birinci mevzu B- Tipik Türkiye mevzusu idi kimse pkk yı önemsemedi hiç bir zaman. Anlamadığınız çok şey var yada anlıyonuz ama bizi hala yutar enayiler sanıyonuz aynı palavraları. Maymun uyandı artık biz bu iktidarı ıslah edicez ama değiştirmiycez eski Türkiye yanlış Türkiye idi doğru olan bu çünkü bende A tipik Türk üm ve artık B Tipik Türklere alet olmayacağım. A tipik Türk olarak bu ülkeyi ıslah edeceğiz A tipik sosyal demokrasi yaratacağız. Türkiye A Tipik bir ülkedir B Tipik değil. Feto yu ziyarete giden Ecevit i şimdi anlıyorum ben o zaman ne safmışım demekki gönlünün bir yerinde bir itikat varmış filan diyordum ne masummuşum. Her şey ne kadar iş içe ne kadar derin devletmiş meğerse
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2018, 14:28:52 Gönderen: serkan »
beğen