Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1414610 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4550 : 12 Kasım 2018, 09:39:43 »
Gençleri ve çocukları tecavüze hazır hale getirmek için...

Teslim olan teröristin ifadeleri kan dondurdu! Gençleri ve çocukları tecavüze hazır hale getirmek için...

Güvenlik güçlerine teslim olan Amed kod adlı teröristin ifadesi bölücü örgütte yaşanan sapıklıkları gözler önüne serdi.

Güvenlik güçlerine teslim olan Amed kod adlı terörist ifadesinde, 2015 yılında henüz 15 yaşındayken örgüte katıldığını, Irak kuzeyine geçmeden Dağlıca kırsalındaki bir bölgede yine kendisi gibi örgüte yeni katılmış Darşin kod adlı kadın teröriste tecavüz edildiğine bizzat şahit olduğunu anlattı.

2016 yılında Zap kampında kaldığı mağarada Şahan kod adlı İranlı bir teröristin tecavüzüne uğradığını, bu durumu şikayet etmesine rağmen bir sonuç alamadığını üstelik örgütün kendisini ajanlık, yalan söylemek ve iftira suçlarından Zap kampında bulunan Kuker cezaevine gönderdiğini söyledi.

Örgüt elebaşları tam bir sapık
Gördüklerinden ve tecavüze uğrayanların anlattıklarından Kandil’deki örgüt elebaşlarının tam bir sapıklık içinde olduğunu anladığını vurguladı.

Özellikle Murat Karayılan ve Duran Kalkan’ın çocuklar ve kadınlara olan düşkünlüğünün herkes tarafından bilindiğini ve herkesin bu isimlerden nefret ettiğini ifade etti.

Elebaşlarının bazı çocuklar ve kadınlar yüzünden kavga ettiğini, bu kavgalara korumaların da karıştığını, korumaların da sapıklığa düşkün olduklarını, infaz edilenlerin sözde çatışmada ölmüş gibi gösterildiğini söyledi.

Bu örgütte insanın değeri yok
Özellikle örgüte kandırılarak katılan, zorla kaçırılan çocukların infazlar nedeniyle korku belasına kaldığını, fırsatını bulanların da kaçtığını kaydetti.

Elebaşlarının sapık isteklerine uymayanların ya da zorluk çıkaranların infaz edildiğini, hainlikle suçlandığını, mağaralardaki zindanlarda işkencelere maruz bırakıldığını belirtti.

Gençlerin ve çocukların hem çatışmalarda kolay öne sürülmek, hem de tecavüzlere hazır hale getirilmek için uyuşturucuya alıştırıldığını anlattı.

Örgüt içinde insanın ve insanlığın bir değerinin olmadığını, ya operasyonda ölüm ya da örgüt tarafından infazın bir gün kaçınılmaz hale geldiğini anladığı için kaçtığını ifade etti.

http://www.milliyet.com.tr/teslim-olan-teroristin-ifadeleri-gundem-2776384/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4551 : 12 Kasım 2018, 10:03:47 »
Ana habere çıkaracaksın bunu, görecekler yüzleşecekler.
Özellikle çocuğunu örgüte satan şerefsizler !

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4552 : 12 Kasım 2018, 10:07:48 »
Nefret ettim artık şu iki klişe laftan , neymiş isid İslami temsil etmiyormus , neymiş pkk kurtleri temsil etmiyormus. Hayır arkadaş pkk bildiğin kurt bir örgüt. Bitirmenin yoluda Kürtleri bu ülkeden postalamaktir. İsidde aynı şekilde bu adamlar cahil kalmış müslüman kesiminden çıktı. Kimin paravan örgütü olduğu beni ilgilendirmiyor savaşanlar kafa kesenler müslüman. İslami temsil etmiyor , Kürtleri temsil etmiyor diyerek sorunun temelinden uzaklaşıyoruz. Bırakın artık şu safsatalari. Bu kadar salak mı bu millet.benim mehmetlerim toprak olurken ben polinezyalilari mi suçlu ilan etcem. Kandil yıllardır orda. 30 yıldır kandil dağını düz edemediysek sorun bizde.
« Son Düzenleme: 12 Kasım 2018, 10:12:31 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #4553 : 12 Kasım 2018, 10:25:56 »
Evet doğru terör örgütlerine katılan Türklerden dolayı Türkiye’den bütün Türkleri sürelim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4554 : 12 Kasım 2018, 10:29:37 »
Nefret ettim artık şu iki klişe laftan , neymiş isid İslami temsil etmiyormus , neymiş pkk kurtleri temsil etmiyormus. Hayır arkadaş pkk bildiğin kurt bir örgüt. Bitirmenin yoluda Kürtleri bu ülkeden postalamaktir. İsidde aynı şekilde bu adamlar cahil kalmış müslüman kesiminden çıktı. Kimin paravan örgütü olduğu beni ilgilendirmiyor savaşanlar kafa kesenler müslüman. İslami temsil etmiyor , Kürtleri temsil etmiyor diyerek sorunun temelinden uzaklaşıyoruz. Bırakın artık şu safsatalari. Bu kadar salak mı bu millet.benim mehmetlerim toprak olurken ben polinezyalilari mi suçlu ilan etcem. Kandil yıllardır orda. 30 yıldır kandil dağını düz edemediysek sorun bizde.

Yabgu,

Daha önce ceza aldığın bir konuda ısrar ettiğin için bu kez 30 gün forumdan uzaklaştırıldın!

DEFENCETURK.COM ÜYELİK SÖZLEŞMESİ VE KURALLARI

7 - DefenceTurk sitesinde kesinlikle ırkçılığa izin verilmemektedir. Bunun dışında kişilerin dil, din, mezhep, cinsiyet, renk, köken gibi toplumsal konumları yönünden sınıflandırılması, spor fanatizmi, ahlaka aykırı, karalama, yalan, hakaret ve küfür, terör örgütleri vb oluşumlarla ilgili propaganda içeren iletilerin kullanılması kabul edilemez. Siyasi propagandaya kaymamak ve siyasi karalamalarda bulunmamak şartıyla belirli bir seviyeye kadar siyasi konularda tartışmaya izin verilmektedir.

« Son Düzenleme: 12 Kasım 2018, 14:31:38 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4555 : 12 Kasım 2018, 17:18:42 »
Milli Savunma Bakanlığı: 38 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı‏ tarafından yapılan açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyi Zap, Avaşin-Basyan, Gara, Hakurk ve Haftanin bölgelerine son üç günde icra edilen hava harekâtları neticesinde bölücü terör örgütüne ait silah mevzii, sığınak ve mühimmat depoları imha edilmiş toplam 38 bölücü terörist etkisiz hale getirildi.

ANKARA (DHA)

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/milli-savunma-bakanligi-38-terorist-etkisiz-ha-41016798

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4556 : 13 Kasım 2018, 08:27:05 »
Üç PKK’lıya para ödülü: Meşrulaştırma oyununa gelmeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’la Paris’te yaptığı görüşmenin detaylarını anlatarak, Washington’ın üç PKK’lı elebaşı için para ödülü koyması konusunda, “Biz bunu, PKK ile PYD’nin ayrı yapılar olduğu iddiasını meşrulaştırmak için ortaya atılmış bir oyun biçiminde telakki ediyoruz. Bu oyuna gelmeyiz” dedi. Trump ile PYD/YPG, FETÖ, Suriye ve Halkbank konularını ele aldıklarını belirten Erdoğan, Fransa dönüşünde uçakta özetle şu açıklamaları yaptı:
ABD BAŞKANI TRUMP’LA GÖRÜŞME

(Trump görüşmenizdeki Halkbank, PYD-YPG konusu) Halkbank konusu ile ilgili olarak telefon görüşmemizden sonra Sayın Trump, 24 saat içinde Hazine Maliye Bakanı’na talimatı verdi ve Bakan da bizim Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Bey’i aradı. Bu konunun halliyle ilgili olarak neler yapılabileceği konusunu görüştüler. Fakat daha sonra farklı bir gelişme olunca, bunun üzerine arkadaşlar Sayın Pompeo ile görüşmeyi yaptı. Görüşmeyi Dışişleri Bakanımız Mevlüt Bey yaptı. Pompeo da konuyu takip etti. Washington’dan New York’a kaydırılması söz konusuydu. Ben söyleyince Trump, ‘Ben döner dönmez talimatı vereceğim; Hazine ve Maliye Bakanıma bizzat konunun takibi için talimat vereceğim. Ben bu işin bittiğini zannediyorum. Niye bu kadar uzadı?’ dedi. YPG konusunda da bazı konularda kendi aralarında bir iletişimsizlik var gibi geliyor bana. ‘Bu konuda da beraber yapabileceğimiz çok şey olabilir’ dedim. Bu konuda gerek Mevlüt Bey’in gerek Savunma Bakanımızın, muhatapları ile yapacakları çalışmalar inşallah bizi daha rahatlatacaktır.

MAHMUR PKK’NIN KULUÇKA YUVASI

(ABD’nin PKK’lı üç teröristin başına ödül koyması, Fırat’ın doğusundaki operasyon) Tüm bu süreç içinde uluslararası camianın, PKK konusunda çok büyük vebali var. Birleşmiş Milletler’in çok büyük vebali var. Zira sadece Kandil değil, bir de Mahmur Kampı meselesi var. Mahmur Kampı, PKK’nın kuluçka yuvası. Şu anda orada 12-13 bin kişi var. Burayı kimin dağıtması lazım? BM de artık bu işten bıktı. Orayı dağıtma havası içinde. Peki dağıtıldıktan sonra ne olacak? Bu konuda gerek ABD, gerek koalisyon güçleri, gerek merkezi yönetim ile daha yoğun temas içine girerek, Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’ni dahil ederek, Irak’taki PKK varlığı hususunda çalışma yapmamız gerekecek. Bu çalışmayı hep beraber yürütmemiz lazım. Temenni ederim ki bu adımlarla bu sıkıntıyı çözeriz. ABD’nin bu iddialı çıkışını Kandil’de böylece farklı bir zemine oturturuz.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/uc-pkkliya-para-odulu-mesrulastirma-oyununa-gelmeyiz-41017201

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4557 : 14 Kasım 2018, 15:29:44 »
ABD'den çok kritik YPG açıklaması

ABD'li üst düzey bir yetkilinin yaptığı açıklamada, YPG ile ilişkileriyle ilgili olarak, 'İlişkimiz geçici ve taktiksel' denildi.
ABD'li üst düzey yetkili 'PKK'lı teröristlerin başına ödül konması Türkiye'nin endişelerine yanıt' sözleriyle, YPG'li teröristlerle Amerikan askerlerinin birlikte devriye gezmesini 'Suriye stratejimizin bir parçası, ilişkilerimiz geçici ve eylem odaklı. Fırat'ın doğusuna harekat konusunda Türkiye de bizi anlamalı' olarak belirtti.

Yapılan açıklamada 'Türkiye'yi anlıyoruz, Türkiye de bizi' anlamalı denildi. Türkiye ile ABD askerlerinin Menbiç'teki devriyesi için, "Devriyelerin başlaması büyük bir başarı. Devriyelerin sıklığına komutanlar karar verecek" açıklaması yapıldı.

Açıklamayı yapan ABD'li yetkili, Türkiye'nin Rusya'dan almaya hazırlandığı S-400 füzelerini bir daha gözden geçirmesini de istedi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-cok-kritik-ypg-aciklamasi-41019247

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4558 : 14 Kasım 2018, 20:46:30 »
İşid ve pkk bu nanelerin bir çeşidi terör örgütü hariç bu ülkeye zarar veren çok çeşitli şeyler var. Terör örgütleri maalesef dikkatimizi ciddi derece de dağıtıyor daha önemli şeyleri göremiyoruz. Müdahale edemiyor etkili olamıyoruz.
« Son Düzenleme: 14 Kasım 2018, 20:47:03 Gönderen: Bogü Alp »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4559 : 15 Kasım 2018, 11:29:48 »
Herkesin merak ettiği tim Afrin'de

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin'de görev yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığına bağlı Suriye Görev Gücü, bölge halkının huzur ve güvenliğini sağlıyor.
11
Afrinin güvenliği özel harekata emanetAfrinin güvenliği özel harekata emanetAfrinin güvenliği özel harekata emanetAfrinin güvenliği özel harekata emanet
Haberle ilgili daha fazla fotoğraf için galeriyi ziyaret edin.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin'de görev yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Başkanlığına bağlı Suriye Görev Gücü, bölgede huzur ve güvenliği sağlıyor.

Terör örgütü YPG/PKK'dan temizlenen Afrin'de görev yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Suriye Görev Gücü'ne bağlı özel harekat timleri, bölgede güvenliğin en büyük garantisi.

AA ekibi, bir yandan şehrin güvenliğini sağlarken diğer taraftan kuruluş çalışmaları süren polis teşkilatı için bölge halkından seçilen ve "Şurta" adı verilen yerel polise eğitim desteği ve operasyonel destek sağlayan özel harekatçıların bölgedeki faaliyetlerini görüntüledi.

Özel Harekat Başkanlığı koordinasyonunda, Ankara, Hatay ve Gaziantep Özel Harekat Şubelerinden oluşturulmuş toplam 12 tim halinde görev yapan birim, Afrin'de görevli Emniyet Genel Müdürlüğü personelinin ve yerel polisin güvenliğini de sağlıyor. Suriye Görev Gücü, aynı zamanda yüksek kabiliyet gerektiren riskli operasyonlarda görev alıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilat yapılanmasına benzer şekilde oluşturulan yerel polis teşkilatı, "Terörle Mücadele", "İstihbarat", "Asayiş", "Trafik", "Olay Yeri İnceleme", "Bomba İmha" ve "Komandos" adı verilen özel tim olmak üzere 7 ana birimden oluşuyor.

Bu kapsamda her birime kendi konularında EGM personelinden oluşan uzman polislerce eğitim ve yönlendirme desteği veriliyor. Sahada uygulama yaptırılarak tecrübe kazandırılan yerel polis teşkilatının bir an önce tam anlamıyla göreve hazır hale getirilmesi hedefleniyor.

Uzman personel, bölgede açılacak cezaevinde görev yapacak yerel polise de eğitim veriyor.

ÖNEMLİ OPERASYONLARI BİZZAT YÜRÜTÜYORLAR

Polis özel harekat birimleri şehrin giriş ve çıkışlarındaki ana arterler ve şehre hakim noktalarda görev alarak güvenliği sağlıyor.
Riskli ve özel operasyonlarda yerel makamların onayı ile bizzat görev alan özel harekatçılar, terör örgütünün tekrar aktif olma arayışını sürdürdüğü Afrin'de son 3 ayda bombalı araçlarla düzenlenmek isteyen 2 intihar saldırısını önledi, 100'ün üzerinde el yapımı patlayıcıyı imha etti.
Bölgede varlığını sürdürdüğü tahmin edilen örgüt mensuplarına yönelik operasyonlar sürüyor.
Suriye Görev Gücü, gerektiğinde bölgede görevli Türk Silahlı Kuvvetleri personeli ve MİT mensupları ile müşterek operasyonlar da yürütüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/afrinin-guvenligi-ozel-harekata-emanet-41019878