Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1414574 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4530 : 22 Ekim 2018, 08:44:24 »
Beter olsunlar!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4531 : 22 Ekim 2018, 09:17:43 »
Hem katil, hem de tecavüzcü sapıklar bunlar. Bunların palavralarına kanarak dağa çıkan çocuklar, kahraman olma hayalleri kurarken kendilerini, bunların sapık arzularını yerine getirmeye mecbur bırakılmış köleler olarak bulabiliyorlar!

Ülkenin batı tarafında yaşayanlar daha az sayıda çocuk yapıyor, çocuklarına daha iyi bir gelecek sağlamak için onların daha iyi bir eğitim almasına çaba sarf ediyor, namuslarıyla çalışıyorlar. Diğer tarafta yapılan çocuk sayısı çok fazla. Ne kadar çocuk, o kadar prestij mantıklarına göre! Çocuk sayısı arttıkça, o çocuklara ailelerin sağlayabileceği imkanlar da azalıyor. Hatta pek ilgi göremiyorlar bile. Eğitimsiz, gelecek için insanlığa faydalı bireyler olma bilinci aşılanmamış bu çocuklar, kötü niyetliler tarafından kolaylıkla kandırılabiliyor. Sonuç dağlarda sefalet içerisinde birilerine kölelik etmek ve bir kaç yıl içerisinde infaz edilerek ya da operasyonlarda yem edilerek öldürülmek!

Ülkenin batısı ile doğusu arasında müthiş bir zihniyet farkı var! Terörün tamamen bitebilmesi için bu farkın, mantıklı olan zihniyet lehinde ortadan kaldırılması şart!
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2018, 09:33:38 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4532 : 27 Ekim 2018, 08:24:41 »
Erdoğan o 3 yeri saydı ve mesajı verdi: Mezarlarını hazırlıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi İkinci Dönem Sözleşmeli Astsubay Mezuniyet Töreni'nde Münbiç ile ilgili terör örgütünün hendekler kazdığını söyleyerek "mezarlarını hazırlıyorlar" dedi. Erdoğan "Afrin'i özgürleştirdiğimiz gibi Münbiç'i Aynel Arab'ı Telabyad'ı Suriye'nin kuzeyindeki diğer toprakları da bölücü örgütün zulmünden kurtaracağız" ifadelerini kullandı.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Stadyumu'nda gerçekleşen, "Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi İkinci Dönem Sözleşmeli Astsubay Mezuniyet Töreni"nde konuştu.

Sözlerine "Bugün 3 bin 253'ü jandarma genel komutanlığı, 98'i sahil güvenlik komutanlığı personeli olmak üzere toplam 3 bin 351 astsubayımızı görev yerlerine uğurluyoruz." diyerek başlayan Erdoğan, ülkenin neredeyse her bir köşesinden evlatların bugün burada jandarma ve sahil güvenlik akademisinin başarıyla bitirmenin haklı sevincini yaşadığını söyledi.

Erdoğan, eğitimlerini başarıyla tamamlayan astsubayları tebrik ederek, her birisinin alınlarından öptüğünü ifade etti.

Akademi birincisi Yasemin Mersin Çelik başta olmak üzere okullarını başarıyla tamamlayan 227 kadın astsubayı özellikle tebrik ettiğini belirten Erdoğan, "Sizlerin bu gayretlerinin, bu başarılarının diğer kadınlarımıza da örnek teşkil edeceğine, ilham kaynağı olacağına inanıyorum." dedi.

Bin yıldır bu toprakları İstiklal Marşı'nın kıtalarına ilham veren bu ruhla, inançla ve adanmışlık duygusuyla korumayı başardıklarını vurgulayan Erdoğan, inşallah ebediyete kadar da bu şekilde yola devam edeceklerini söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/erdogandan-munbic-mesaji-mezarlarini-hazirliyorlar-40999802
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4533 : 31 Ekim 2018, 08:32:42 »
Dağlıca'daki hain ABD'lilerle ortak operasyon yönetecek

ABD’li generallerin helikopterde gezdirdiği Dağlıca ve Aktütün saldırılarını yöneten 104 Mehmetçiğin katili Çiya Kobani kod adlı Suriyeli terörist Azad Simi, PKK/YPG’nin hibrit operasyonlarının başına getirildi.

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG/SDG’nin askeri operasyonlarının başına ABD tarafından Çiya Kobani kod adlı Azad Simi getirildi. Azad Simi’nin ABD’nin YPG ile Deyrizor yakınındaki DEAŞ’lılara yapılacak hibrit operasyonlarını yönetecek. Simi’nin Deyrizor’un doğusunda yer alan Suriye-Irak sınırındaki Hajin kenti yakınlarına gittiği öğrenildi.

ABD’Lİ GENERALLERLE AYNI HELİKOPTERDE

Çiya Kobani kod adlı Azad Simi geçtiğimiz Nisan’da ABD Merkez Kuvvetler (Centcom) Komutanı General Joseph Votel’le görüşmüş ve el sıkışırken görüntülenmişti. Simi, Temmuz ayında tekrar ortaya çıktı. Bu kez Dashisa bölgesine giden DEAŞ ile mücadele koalisyonunun en üst düzey ABD’li komutanı General Paul E. Funk ile koalisyonun özel operasyonlar komutanı Tümgeneral Jamie Jarrard’la birlikte ‘Kara Şahin’ olarak bilinen Blackhawk UH-60 tipi helikopterle yapılan inceleme gezisine katıldı.

Gazete Vatan'dan İlker Akgüngör'ün haberine göre; Azad Simi, yaptığı eylemlerle Türkiye’de de aranıyor. 1992’de Suriye’de terör örgütüne katılan Kobani doğumlu Simi, uzun süre Kuzey Irak’ta kaldı. Güvenlik güçleri 2007 ile 2011 yılları arasında örgütün Hakkari sorumlusu olduğunu tespit etti. Daha sonra ise Suriye’ye geçti. Simi daha önce YPG’nin özel kuvvetler sorumlusu olarak biliniyordu.

Azad Simi geçtiğimiz Nisan’da ABD’li General Joseph Votel’le görüşmüştü.

DAĞLICA VE AKTÜTÜN SALDIRILARININ FAİLİ

Simi’nin 2007’de 12 askerin şehit edildiği Dağlıca karakolu, 2008’de 17 şehidin olduğu Aktütün karakolu ve 2011’de Hakkâri’nin Çukurca ilçesinde 25 askerin şehit edildiği saldırıları planlayan ve yürüten isim olduğu belirtiliyor. Azad Simi ayrıca sınır hattındaki 12 karakola yapılan 104 Mehmetçiğin şehit olduğu saldırıların emrini veren isim olarak Van, Hakkâri ve Şırnak Başsavcılıkları tarafından aranıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/sasirtan-olay-baldizi-icin-gazete-ilani-verdi-41003539

Çevrimdışı Hannibal

• DefenceTurk
  • *
  • -6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4534 : 31 Ekim 2018, 09:15:07 »
Herif 2007, 2008, 2011 de terör saldırıları düzenliyor yüzlerce vatan evladını şehit ediyor ve hala yaşıyorsa kendisinin hiç bir kabahati yoktur, bunun sorumluları veya sorumsuzları aramızda.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4535 : 02 Kasım 2018, 09:59:22 »
'TÜRKİYE’NİN GÜNEYİNDE KORİDORA ASLA İZİN VERMEYİZ'

Hulusi Akar, Türkiye'nin güneyinde (PKK/YPG'yi kastederek) koridora asla izin vermeyeceklerini kaydederek "Türkiye'nin güneyinde, Suriye'nin kuzeyinde koridora asla izin vermeyeceğiz. Ölürsem şehit olursam, muhataplarımıza gayri resmi her türlü söylüyoruz. Herkes yalan yanlış hesap yapıyor. Baştan bilin ona göre hesap yapın. Irakı'n, Suriye'nin toprak bütünlüğünden yanayız. Söz verildiğini tüm bunlara rağmen devlet sabrıyla münasabetlerimizi sürdürüyoruz" diye konuştu.

'İDLİB BİZİM İÇİN HAYATİ SORUN'

Hulusi Akar, Münbiç ve İdlib konusuna ilişkin ise şunları söyledi:

"Münbiç konusunda DEAŞ'ın olduğunu, etkisiz hale getirilmesi gerektiğini, 2014’te ABD gündeme getirildi. 'YPG'yi kullanacağız' dedi. 'Sonra çıkacağız' dediler. Çıkmadılar. Yol haritası yapıldı buna göre takvim geniş olmakla birlikte bir aşama daha geçildi. Sabırla bu ilişkiyi sürüdürüyoruz. Yaptığımız planları ABD'li dostlarımıza söylüyoruz. Gündeme getiriyoruz.İdlib bizim için hayati sorun. 4 milyon Suriyeli kardeşimiz Türkiye'ye gelirse gelmeye kalkarsa almamak diye bir şey yok. İnsansınız, biz daha o seviyeye modern seviyeye gelemedik. Tel örgü dışında bırakamıyoruz. İçerde zaten 3.5 milyonu misafir etmekten dolayı sıkıntı var. Avrupa'nın verdiği paranın esamesi okunmuyor. Olmazsa olmazımız 'rejim saldırı ederse tavrımızı ortaya koyacağız' dedik. 15 kilometrelik koridor belirlendi. Radikal gruplar, kökten gelen grup var, Özgür Suriye Ordusu dediğimiz ılımlı bir başka grup var. Ilımlılar vasıtasıyla bu çalışmalar yapıldı. MİT elemanları çok ciddi fedakarlık yaparak ikna süreci, izah süreci yapıldı bu noktaya gelindi. İdlib'deki süreç, resmi olarak tamamlandı diyoruz ama süreklilik arz eden çalışmalar. Bu anlaşmayı sürdürmek için gayret gösterdiğimizi Rus müttfeklerimizle resmi, gayri resmi açıklamalar sürüyor. İdlib'de faaliyetlerimiz bu çerçevede sürüyor."

'UÇAKLARLA, TIR'LARLA SİLAH GELDİĞİNİ GÖRÜYORUZ'

Hulusi Akar, ABD’nin YPG’ye silah taşımasına ilişkin bir soru üzerine de, "Uçaklarla, TIR'larla silah geldiğini görüyoruz ama münasebetler var. Herşeyi yakıp yıkmak, o zaman herkes bekar kalırdı. Sınırları söyledik, söylemeye devam ediyoruz. Rusya'ya biz izin vermedik. Deniz üssü hava üssü kurmadı, genel dengeleri görüyorsunuz. İdlib'de ağır silahlar ılımlı Suriye ordusunun elinde, Özgür Suriye ordusunun elinde, bunu Rusya ile paylaşıyoruz. Hereddütleri yok" diye açıklama yaptı.

'ASPARAGAS HABERLER YAPILIYOR'

Hulusi Akar, Fırat Kalkanı sürerken asparagas bir haber yapıldığını anımsatarak şöyle dedi:

"Fırat Kalkanında bir hava harekatı yaptık. Sosyal medyada ölen çocuklar ortaya kondu, donduk. Ben, Genelkurmay Başkanı, kara, deniz, hava kuvvetleri komutanı ağladık. Sonra fake (sahte) olduğu ortaya çıktı. Bu konuda asparagas haberler yapılıyor."

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-milli-savunma-bakani-akardan-tek-tip-askerlik-aciklamasi-41005707

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4536 : 05 Kasım 2018, 08:34:57 »
Alıntı
Suriye’nin Rakka şehrinde DEAŞ tarafından YPG/PKK’ya bombalı araçla saldırı düzenledi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 50 kişi öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4537 : 06 Kasım 2018, 19:44:31 »
ABD PKK nın sözde liderlerinden ,Murat karayılan,Cemil Bayık,Duran kalkan için 12Milyon USD ödül koymuş.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-abd-3-pkkli-teroristin-basina-12-milyon-dolar-odul-koydu-41010845

Aceba bu kadar yıldan sonra ansızın bu kişileri tasviyesine niye  karar verdi?  '' yoksa elegeçmesinden korkulan bilgi mi mevcut'' Yoksa bizlere bakın bende PKK'ya karşıyımmesajı verip YPG ve SDG yi aklamaya mı çalışıyor?

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4538 : 06 Kasım 2018, 20:21:20 »
PKK için Irak ve Suriyede operasyon yapma biz mücadele ediyoruz demek.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4539 : 06 Kasım 2018, 21:14:26 »
Hiç şaşırmadım. her ne kadar ypg'yi kuranlar pkklılar olsada şuan için Amerikanın gözünde ypg daha ön planda ve daha güçlü mevkide duruyor. Buna paralel TSK Kandile yaklaşıyor büyük ihtimal Sincarda bir sonraki hedef , pkknın Suriyeye kayma ihtimali çok yüksek. Amerika Suriyede ypg liderlerini tayin etmiş zaten pkkya ihtiyacı yok yada en azından pkknın sembol isimleri olan bu 3 kişiye ihtiyacı yok. Bizim medyada da çok lafı edilir çünki pkknın her demecini bu 3 lavuk verir. Başka bir sıfatları pozisyonları yok örgütte.Ha bunlardan bir tanesi bahoz erdal olsaydı "evet amerika kritik isimlerin peşine düşmüş" diyebilirdim. Benim nazarımda bu 3 isim eskiden örgütte kritik pozisyonlarda bulunmuş olabilirler ama şuan için çokta önemli isimler değiller amerika ödül koymasa birkaç yıla ecelleriylede ölürler zaten. Ha yinede yakalanmaları yada ölmeleri işimize gelir dünyadan 3 mezapotamya faresi ayrılmış olur. Kısacası bu ödül koymaların Amerikalıların klasik "kaldır çöpe at" planlarından biri oldugunu düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2018, 21:19:15 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?