Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1422830 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4360 : 12 Haziran 2018, 01:30:52 »
Arkadaşlar kandil dağına ve sincar'a operasyon başlatıldı deniyor...kandil dağına zaten yaklaşılmıştı ama sincar'a tek başımızamı yoksa ırak ile'mi operasyon yapılıyor?

BTÖ yine Kalleş Propaganda Videosu yayınladığına göre inşallah tek Seçim öncesi yapılan sıvazlama değildir  :-\

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4361 : 12 Haziran 2018, 10:38:44 »
Arkadaşlar kandil dağına ve sincar'a operasyon başlatıldı deniyor...kandil dağına zaten yaklaşılmıştı ama sincar'a tek başımızamı yoksa ırak ile'mi operasyon yapılıyor?

BTÖ yine Kalleş Propaganda Videosu yayınladığına göre inşallah tek Seçim öncesi yapılan sıvazlama değildir  :-\

İzledim maalesef :( çok kötü çok.
Diğer yandan derslik maalesef.
Yüreğim paramparça oldu, Bayram zehir oldu.
O çocuklar öyle mücadele ederken, neyse.
Rabbim rahmet eylesin.
Yandı aileleri yandı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4362 : 12 Haziran 2018, 15:00:38 »
İtalya, YPG/PKK'ya destek için asker gönderdi

İtalyan ordusu, ABD ve Fransa güçlerinin yanında terör örgütü YPG/PKK'ya destek olmak için Suriye'nin Irak sınırındaki Deyrizor'a asker gönderdi.
AA'nın Deyrizor'daki güvenilir yerel kaynaklardan aldığı bilgiye göre, yaklaşık 1 hafta önce Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK işgalindeki alanlara Irak üzerinden İtalyan askerleri girdi.

Terör örgütü DEAŞ karşıtı uluslararası koalisyon bünyesine dahil olan az sayıdaki İtalyan askeri, önce Haseke'ye, ardından Deyrizor'a geçti. Askerler Deyrizor'un Ömer petrol sahasındaki ABD üssüne yerleşti.

Halihazırda, tam sayıları bilinmeyen İtalyan güçleri, DEAŞ'a karşı operasyonlarda ABD ve Fransa askerlerine destek veriyor.
İtalyan askerlerinin şimdilik çatışmalara doğrudan katılmayacağı öğrenildi.

DEAŞ, Irak sınırında Haseke ve Deyrizor illeri içinde kuşatmada kalan birbirinden kopuk iki farklı bölgede varlık gösteriyor. YPG/PKK, mayıs başında ABD ve Fransa'nın desteğiyle buradaki DEAŞ unsurlarına karşı operasyonu yeniden başlatmıştı. Örgüt henüz bir ilerleme kaydedemezken, DEAŞ kuvvetli biçimde karşılık veriyor.

Deyrizor operasyonun ilk aşaması geçen eylül ayında başlamış, kent merkezinin kuzeyi SDG ismini kullanan YPG/PKK'nın işgaline girmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/italya-ypg-pkkya-destek-icin-asker-gonderdi-40865343
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4363 : 12 Haziran 2018, 20:21:04 »
o videonun linkini biri özelden atabilimi
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4364 : 12 Haziran 2018, 20:35:52 »
Asker olan arkadaşlarımız ne düşünüyor bu konu hakkında yani bir tepede 3 askerin olması güçlü korunak olmadan orada görev yapmaları yoksa fetocu komutanların yeni bir ihaneti mi?

Çevrimdışı Amaruk

• DefenceTurk
  • *
  • -71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4365 : 13 Haziran 2018, 00:35:31 »
Asker olan arkadaşlarımız ne düşünüyor bu konu hakkında yani bir tepede 3 askerin olması güçlü korunak olmadan orada görev yapmaları yoksa fetocu komutanların yeni bir ihaneti mi?

Yeni bir Video olduğunu düşünmüyorum yada yeni bir Zayiat verilen Operasyondan olduğunu.

Zamanlaması Manidar ve bu da yeni Soru işareti bırakıyor İnsanın Aklında  :-\

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4366 : 13 Haziran 2018, 10:34:10 »

Yeni bir Video olduğunu düşünmüyorum yada yeni bir Zayiat verilen Operasyondan olduğunu.

Zamanlaması Manidar ve bu da yeni Soru işareti bırakıyor İnsanın Aklında  :-\

Baykar iha ile paylaşılan son hasat videosundakiler sanırım o videodaki itlerdi.

Diğer yandan askerlerimiz çok cansız ve tedbirsizdi . Anlayamadım ya çatışma şokuna girmişlerdi. Ya çok tecrübesizlerdi.

O.ç İt nasıl köpek gibi saldırıyordu. Tak tak sıkıyor koşuyor el bombası atıyor tekrar sıkıyor sağa sola gidiyor. Bizimkiler tek tarafa siper almış öylece yatıyor. Hani örgütün aşırı tecrübeli bir timi bizim çok acemi askerlere denk gelmiş diyeceğim ama kalleşlerin teçhizatıda basit militan teçhizatıydı.

İlaçlı olabilirler.

Ayrıca videolar çok acıydı izlerken sağa sola saldırdım sinirden kaç senedir ağlamamış adam ağlayacaktım az daha. Ancak video gören gözler için çıkartılacak bir çok ders var.

- Tedbirsizlik söz konusu . İlerlerken bölgeyi devamlı mikro ihalarla taramak lazım. Daha önceki sniper videolarında da askerlerimiz açık alanda çok tedbirsiz takılıyorlar. Amerikalılar bile o kadar desteğe rağmen afganistanda zorda kalmadıkça sutre gerisinden çıkmıyor.

- Askerin teçhizatı aşırı ağır . Daha hafif çantaya daha hızlı hareket edebileceği botlara , fast helmete, daha hafif bir plaka taşıyıcı ve plakaya ihtiyacı var.

- Çatışma şokundan mı bilinmez askerimiz ne yapacağını bilmiyor. yanlardan kolayca sarıp adeta katlediliyorlar. Bu tarz hücum taktiklerine ve çatışma şokunu atlatmaları için daha çok eğitilmeleri lazım.

- Silahlarımız videodaki tarzdaki bir çatışmaya uygun değil. Özellikle Mpt-76. Adamlar Katlanır dipçikli ak-47 leri uzi gibi kullanıyor. Gerekiyorsa bizde aynı silahları kullanalım.

- Videonun bütün operasyonel birlikler tarafından izlenilip tahlil edilmesi lazım.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #4367 : 13 Haziran 2018, 11:54:42 »
Video nun linkini bana da özelden atabilir misiniz

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4368 : 13 Haziran 2018, 12:32:18 »
Askerin hangi patikadan nereye çıkacağı hep önceden biliniyordu sanırım. Bu çatışma olmadan gunler önce o bölgeyi keşif ettikleri belli.bizim askerlerde bir rahatlik vardı sanki emniyeti alınmış bir bölgede yürüyormuş gibi rahat hareket ediyorlardı. Benim en çok dikkatimi çeken nokta burasıydı.askeriyede her yerde yazar sıcak temas heran olabilir türü yazılar ama askerler ya yorgunluktan yada başka birşeyden tedbir yoktu.cok üzüldüm bu konunun uzamasinida nacizane görüşüm istemiyorum. Konu uzadıkça videoya olan ilgi artıyor o kalleslerin istediği de bu zaten
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4369 : 13 Haziran 2018, 12:43:56 »
Bu videonun linkini atabilirmisiniz