Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4340 : 04 Haziran 2018, 20:31:01 »
Bekir Bozdağ ; " Bütün terör hedeflerini kaynağında imha etme kararlılığındayız. Teröristlerin inlerine girmeye, taarruza devam ediyoruz. Kandil'e Türkiye bundan sonra da girebilir, her an her şey olabilir."
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4341 : 04 Haziran 2018, 20:33:21 »
inlerini kurutmamız gerektiğini her zaman söyledik çıkmamak lazım o bölgeden
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4342 : 05 Haziran 2018, 08:26:37 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #4343 : 05 Haziran 2018, 13:54:18 »
Bunu bilmeyerek söylemezler. En iyisimi konunun detaylarını girmeyelim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4344 : 05 Haziran 2018, 15:54:02 »
YPG 'çekiliyoruz' demişti... AA: Şehri terk etmediler

Reuters'ın aktardığı habere göre, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG, 'askeri danışmanlar' diye adlandırdığı teröristleri Menbiç'ten çekeceğini açıkladı. Öte yandan Anadolu Ajansı ise terör örgütü YPG/PKK'nın açıklamasında çekildiğini iddia etse de ilçe ve Menbiç kırsalında hâlâ varlığını koruduğunu bildirdi.
Terör örgütü YPG/PKK, sosyal medyadaki paylaşımında "askeri danışman" tabir ettiği güçlerini Münbiç'ten çektiğini öne sürdü.

AA muhabirlerinin Münbiç'teki yerel kaynaklardan aldığı bilgilere göre, YPG/PKK'lı teröristler halen Münbiç ilçe merkezi ve kırsalında konuşlu bulunuyor.

Merkezde varlığını gizleyen örgüt, ilçenin kuzeyinde Fırat Nehri kıyısından batıya doğru Ayn Dadat beldesinden Bab ilçesinin doğusuna uzanan bölgeye yayılmış durumda.

YPG/PKK'ya bağlı sözde Münbiç askeri konseyinin de içinde bulunduğu silahlı unsurlar da hâlâ kentin merkezi ve çevresinde yer alıyor. Örgüte bağlı unsurlar, ilçenin özellikle Fırat Kalkanı bölgesine bakan cephe hatlarında varlık gösteriyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'deki Münbiç konulu temaslarının ardından yaptığı açıklamada, yol haritasına göre ilk etapta YPG/PKK'lıların Münbiç'ten ayrılacağını, silahlarının alınacağını, altı ayın yarısını dahi bulmayacak süre içinde Münbiç'in istikrara kavuşturulacağını söylemişti.

AA'nın 30 Mayıs'taki haberinde örgütün elebaşlarının ilçeden ayrılmaya başladığı ancak geri kalan kadrosunun Münbiç'te kaldığı bilgisi paylaşılmıştı.

'SİLAHLARI ALINACAK'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise bugün yaptığı açıklamada ABD Dişişleri Bakanı Mike Pompeo ile Menbiç konusunda yaptığı görüşmeye ilişkin, "Menbiç için yol haritası üç aşamadan oluşuyor. Yol haritasının ilk aşamasında iki tarafÿön hazırlık toplantısı yapacak.

İkinci aşamada YPG bölgeden çekilecek. Üçüncü aşamada ise bölgeyi kimin yöneteceğine ve güvenlik birimlerinde kimlerin yer alacağına karar verilecek" demişti.

Bakan Çavuşoğlu, Menbiç’ten çekilirken YPG'nin silahlarının da alınacağını ifade etti.

TERÖR ÖRGÜTÜ DEAŞ TEMİZLENMİŞ, TERÖR ÖRGÜTÜ YPG YERLEŞMİŞTİ

Bir diğer terör örgütü DEAŞ'ın 2016 yazında Menbiç'ten çıkarılmasıyla ilçeye yerleşen YPG'liler, ABD'nin Türkiye'ye defalarca söz vermesine rağmen bölgeden çekilmemişti.

ABD, PKK terör örgütünün Suriye uzantısına binlerce TIR silah yardımı yaptı, askerlerini bölgeye konuşlandırmıştı.

Fırat Kalkanı Harekâtı ile Cerablus-Azez hattını, Zeytin Dalı Harekâtı ile de Afrin'i YPG'lilerden temizleyen Türkiye, daha önce birçok kez sonraki hedefin Menbiç olacağını ilan etmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-ypg-cekiliyoruz-demisti-aa-sehri-terk-etmediler-40858371
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4345 : 06 Haziran 2018, 08:57:38 »
AA duyurdu! PKK ve Haşdi Şabi arasında çatışma çıktı

Irak'ta Musul'un Sincar ilçesinde Haşdi Şabi ile terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ'li teröristler arasında çatışma çıktı.

Irak'ta Musul vilayetinin Sincar ilçesinde Haşdi Şabi milisleri ile terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) arasında çatışma çıktı. Sincar'daki Ezidi Peşmerge komutanlarından Kasım Şeşo, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde Haşdi Şabi ile YBŞ'ye bağlı gruplar arasında çatışma çıktığını söyledi. Sincar'da durumun karışık olduğunu belirten Şeşo, "Her an çatışmaların tekrar başlama ihtimali var. Gerginlikler sürüyor." dedi. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, kısa süren çatışmanın ardından akşam saatlerinde çok sayıda YBŞ'li teröristleri ve taraftarlarından oluşan bir grup Sincar meydanına toplandı. Irak ordusu ise bu grubu dağıtmaya çalıştı.

Ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmeyen çatışmanın ardından sözde iki YBŞ komutanı Irak ordusu tarafından gözaltına alındı. Öte yandan Haşdi Şabi'nin, Sincar'da bulunan Ezidi Peşmerge güçlerinin ilçeyi terk etmesini istediği ancak söz konusu gücün bunu reddettiği belirtildi.

"ABD ASKERLERİ SİNCAR DAĞI'NA KONUŞLANDI" İDDİASI

Sincar Kaymakamı Mehma Halil, geçen cumartesi günü yaptığı açıklamada, ABD'li askerlerin Sincar Dağı'na zırhlı araçlar ve ağır silahlarla konuşlandığını iddia etmişti. Iraklı ve ABD'li askerlerin, geçen cuma günü terör örgütü DEAŞ'ın varlık gösterdiği Musul'un batısındaki Irak-Suriye sınır şeridine ulaşarak kontrolü sağladığı bildirilmişti.

Terör örgütü PKK, DEAŞ'ın 3 Ağustos 2014'te Sincar'daki Ezidilere saldırısını bahane ederek ilçede varlık göstermeye başlamıştı. Türkiye'nin, Sincar'a operasyon yapılabileceği sinyalini vermesinin ardından örgüt geçen mart ayında bölgeden çekildiği iddiasında bulunmuş, Irak ordusu da teröristlerin çekildiği noktalara yerleştiğini duyurmuştu. PKK'nın yanı sıra Sincar'da Irak Başbakanlığı bünyesindeki Haşdi Şabi'ye bağlı silahlı unsurlar da varlık gösteriyordu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/aa-duyurdu-pkk-ve-hasdi-sabi-arasinda-catisma-cikti-40859019

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4346 : 06 Haziran 2018, 08:58:17 »
Afrin'dekinden daha büyük hava hârekatı

Uğur ERGAN / ANKARA06.06.2018 - 01:38 | Son Güncelleme: 06.06.2018 - 08:16
TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK), Kuzey Irak’ta Hakurk bölgesine yönelik operasyonları devam ederken, terör örgütü PKK’nın ana karargâhı konumundaki Kandil Dağı’nın, yoğun hava taarruzlarının hedefi olabileceği bildirildi.

Afrindekinden daha büyük hava hârekatıHürriyet’e bilgi veren kaynaklar, Kandil’e, Afrin’deki Zeytin Dalı harekâtının başlangıcında 72 uçağın katılımıyla yapılan hava harekâtlarından daha şiddetli hava taarruzları yapılabileceğini, operasyon süresinin Afrin’dekinden daha uzun olabileceği, eş zamanlı olarak da yoğun Fırtına obüsü atışları yapılabileceğini söyledi.

Bir güvenlik yetkilisi, “Kandil hedef alındığında hemen akla kara birliklerinin harekete geçip ilerleyecek olması gelmesin. Bölgenin koşulları nedeniyle çok yoğun hava operasyonları olur. Kara birliklerine sonra sıra gelir” dedi.

BORDO BERELİLER 25 KM DERİNLİĞE KADAR İNDİ
Kuzey Irak’ta yoğunlaştırılan operasyonlarda Yüksekova 3. Sınır Tümen Komutanlığı’na bağlı komandolar ile Hakkâri Dağ ve Komando Tugayı öne çıkarken, olası yoğun hava taarruzlarında hedeflere işaretleme yapmak amacıyla uç noktalarda ‘Bordo Bereli’ olarak bilinen Özel Kuvvetlerin de sızma girişimi yaptıkları öğrenildi. TSK unsurlarının Kuzey Irak içinde 25 kilometre kadar derinliğe indikleri biliniyor.

Tüm bu gelişmelere rağmen güvenlik kaynakları, Türkiye sınırına uzaklığı kuş uçuşu yaklaşık 90 kilometre olan Kandil Dağı hedefli operasyonla ilgili, siyasilere göre daha temkinli davranıyor. Güvenlik kaynakları, 10 Mart’ta başlatılan operasyonlarda şu ana kadar Hakurk bölgesinde gelinen nokta ile bölgenin son derece zor coğrafi koşullarının dikkat alınması gerektiğine vurgu yapıyor. Güvenlik kaynaklarına göre, bölgede unutulmaması gereken bir diğer faktör de İran’ın tutumu olacak. Sızan bilgilere göre Kandil’in çift taraflı olarak kuşatılmasında İran’la ‘şu an için’ varılmış net bir görüş birliği yok. Ancak bölgede Barazgir Vadisi’nin önemli bir kesiminin ele geçirilmesinin PKK’nın Kandil’den Türkiye’ye ve Sincar’a yönelik hareketliliğine ciddi düzeyde darbe vurabileceği değerlendiriliyor.

KAÇTILAR İDDİASI
BÖLGEDE TSK’nın yoğun hareketliliği nedeniyle, Cemil Bayık ve Murat Karayılan gibi terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticilerinin bulundukları yerleri terk ettiklerine dair iddialar da yoğunlaşmaya başladı. Hakurk bölgesindeki operasyonlarla Kandil Dağı istikametinde 11 kadar üs bölgesi kurulmasının temel felsefesinin, “Alıp çekilme yerine, terörü kaynağında yok etme” olduğu belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/afrindekinden-daha-buyuk-hava-harekati-40858955

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4347 : 06 Haziran 2018, 08:59:33 »
TSK açıkladı... Kuzey Irak'a hava harekatı: Silahlı 6 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk, Gara, Metina, Zap, Kandil ve Avaşin Basyan'a yönelik hava harekatında 16 hedef imha edildi, silahlı 6 terörist öldürüldü.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan açıklamada ''Irak kuzeyi Hakurk, Gara, Metina, Zap, Kandil ve Avaşin Basyan bölgelerine yönelik olarak 05 Haziran 2018 tarihinde düzenlenen hava harekâtı neticesinde, teröristlere ait 16 hedef imha edilmiş ve bölücü terör örgütü mensubu silahlı 6 terörist etkisiz hale getirilmiştir'' denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/tsk-acikladi-kuzey-iraka-hava-harekati-silahli-6-terorist-olduruldu-40859025

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4348 : 07 Haziran 2018, 11:03:03 »
Hakkari’de askeri konvoya hain saldırı: 4 yaralı

DHA07.06.2018 - 00:10 | Son Güncelleme: 07.06.2018 - 01:53
Hakkari-Çukurca karayolunda, askeri konvoyun geçişi sırasında PKK'lı teröristlerin yola önceden döşediği el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 asker hafif şekilde yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne getitirildi.

Olay, saat 21.30 sıralarında Hakkari-Çukurca Karayolunun 20inci kilometresindeki Ağaçdibi köyü yakınlarında meydana geldi.

Çukurca’dan Hakkari’ye gelen askeri konvoyun geçişi sırasında, yola daha önce PKK'lı teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcı, infilak ettirildi. Patlamada konvoydaki araçlardan bazıları hasar görürken, 4 asker asker yaralandı. Yaralı askerler, ambulanslarla Hakkari Devlet Hastanesi’ne getirildi. Tedavi altına alınan askerlerin sağlık durumlarını iyi olduğu belirtildi.

Olaydan sonra PKK’lı teröristlerin yakalanması için bölgede hava destekli geniş çaplı operasyon başlatıldı. Karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

Hakkari Valiliği’nden saldırı ile ilgili yapılan açıklamada, 4 askerin hafif şekilde yaralandığı belirtilerek, "06.06.2018 günü saat: 21.30 sıralarında İlimiz Çukurca İlçesinden merkez istikametine seyir halinde olan askeri konvoyun Ağaçdibi Köyü yol ayrımından geçişi esnasında el yapımı patlayıcı, infilak etmesi sonucu 4 askeri personel hafif şekilde yaralanmıştır. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.' denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/askeri-konvoyun-gecisi-sirasinda-patlama-40860070

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4349 : 07 Haziran 2018, 11:13:54 »
Kandil’de İHA tespit etti! Etkisiz hale getirildiler…

HAKKARİ (İHA)07.06.2018 - 09:46 | Son Güncelleme: 07.06.2018 - 10:26
Kandil’de İHA’nın tespit ettiği saldırı hazırlığındaki teröristler etkisiz hale getirildi. İşte İHA’nın tespit ettiği o görüntü…

Türk Silahlı Kuvvetlerinin PKK’nın ana kampı olan Kandil’e yönelik başlattığı operasyonda çember yavaş yavaş daralırken, insansız hava aracının tespit ettiği saldırı hazırlığındaki 2 terörist ise etkisiz hale getirildi.

! No longer available

Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı’nda destan yazan Mehmetçik, Kandil’e yönelik düzenlediği operasyonu adım adım sürdürüyor. Teröristlerin ana kampı olan Kandil’e doğru ilerleyen Mehmetçik’in en büyük destekçisi ise milli insansız hava araçları (İHA) oluyor. Irak’ın kuzeyindeki Dalya bölgesinde iki terörist, füze sisteminin kurulduğu hakim tepede saldırı hazırlığındayken insansız hava aracıyla tespit edildi. Koordinatların Türk jetlerine iletilmesi üzerine harekete geçen pilotlar, hedefi yerle bir etti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kandilde-iha-tespit-etti-etkisiz-hale-getirildiler-40860213