Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1425100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4160 : 30 Eylül 2016, 15:14:17 »
Ordu'da öldürülen teröristler...

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4161 : 01 Ekim 2016, 08:32:06 »
TSK'dan PKK'ya hava operasyonu

Hürriyet Haber01 Ekim 2016 - 00:07Son Güncelleme : 01 Ekim 2016 - 01:27
TSK'dan PKK'ya hava operasyonu

TSK'dan yapılan açıklamada, "Siirt Eruh kırsalında PKK hedeflerine hava harekatı düzenlendi. Teröristlere ait sğınak, barınak ve mevziiler imha edildi" denildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Siirt-Eruh kırsalında dün düzenlenen hava harekatında bölücü terör örgütüne ait sığınak, terörist barınağı ve silah mevzilerinin imha edildiği bildirildi.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, 2 adet F4 savaş uçağı ile dün saat 18.18-18-34'te düzenlenen hava harekatının ardından görevlerini başarıyla icra eden savaş uçakları emniyetle üslerine döndü.

http://www.hurriyet.com.tr/tskdan-pkkya-hava-operasyonu-40236550?_sgm_source=40236550&_sgm_campaign=scn_a0046116293a0000&_sgm_action=click
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4162 : 01 Ekim 2016, 22:08:11 »
Hakkari'de hain saldırı! 1 asker şehit
DHA
01 Ekim 2016 - 18:19Son Güncelleme : 01 Ekim 2016 - 21:20
Hakkari'de hain saldırı! 1 asker şehit

Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalında bu akşam saatlerinde PKK’lı teröristlerin havanlı saldırısında 1 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.

Çukurca’nın sınırın sıfır noktasındaki Dağbaşı Mevkii’nde bugün askerler operasyon yaparken, saat 17.30 sıralarında PKK’lı teröristler uzaktan havan atışı ile saldırdı. Teröristlerin attığı havan mermisinin isabet etmesiyle 1 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı. Güvenlik güçleri kaçan PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon başlatırken, yaralı askerler Hakkari Devlet Hastanesi’ne ulaştırılarak tedaviye alındı. Bölgede operasyon devam ediyor.

http://www.hurriyet.com.tr/hakkaride-hain-saldiri-1-asker-sehit-40237147

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4163 : 02 Ekim 2016, 16:20:58 »
9 PKK'lı öldürüldü, bomba yüklü araçlar vuruldu
DHA
02 Ekim 2016 - 14:40Son Güncelleme : 02 Ekim 2016 - 16:03
Son dakika haberi: 9 PKK'lı öldürüldü, bomba yüklü araçlar vuruldu

TSK'dan yeni açıklama: Faraşin operasyon bölgesi batısındaki İncenel dağında mağara önünde İHA ile vurulan teröristlerin 300 m yakınında 6 kişilik başka bir görüntü alınması üzerine Silahlı İHA BAYRAKTAR ile 5 terörist daha daha etkisiz hale getirilmiştir.

9 TERÖRİST VURULDU, 2 BOMBA YÜKLÜ ARAÇ...

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 9 terörist etkisiz hale getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Beytüşşebap ilçesinin Faraşin bölgesinde bölücü terör örgütüne yönelik sürdürülen operasyonlarda 9 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat, patlayıcı madde ve yaşam malzemesinin de ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, ayrıca bomba yüklü 2 aracın imha edildiği belirtildi.
Açıklamada, bölgede operasyonların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Şırnak’ta yapılan arama tarama faaliyetleri esnasında çıkan çatışmada 2 teröristi etkisiz hale getirildi.

Faraşin operasyon bölgesi batısındaki İncenel Dağı’nda uyku tulumu içinde uyuyan iki terörist İHA Bayraktar ile tespit edildi. Teröristlerden biri etkisiz hale getirilirken, diğeri yaralı halde sürünerek mağaraya girdi.

DÜNKÜ OPERASYONDA

Ayrıca Şırnak Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı emir komutasındaki 8’inci Jandarma Komando Alay Komutanlığı unsurları tarafından 13.25’te yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında çıkan çatışmada 2 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilirken, etkisiz hale getirilen teröristlerin yanında 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 10 adet dolu şarjör, 3 adet el bombası, 2 adet sırt çantası, 1 adet akü, 1 adet güneş paneli, 1 adet bixi mühimmatı, 197 adet boş bixi mühimmatı kovanı, 4 adet Kaleşnikof mühimmatı, 1 adet pimi çekilmemiş el bombası, 17 adet M-16 boş kovanı, 5 kilogram kubar esrar, 1 adet askeri uyku tulumu, 1 adet walkie/talkie telsiz ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi. Bölgedeki bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin tespit edildiği alanlara ise dağ topçusu ile atışlar yapıldığı bildirildi.

Şırnak JÖH Tabur Komutanlığı unsurları tarafından 14.00’da Aşağı Erdemli Mahallesi bölgesinde sözde bölücü terör örgütü şehitliği olarak kabul edilen yerde, terör örgütüne ait sembol nitelikli yapılar ile bölgede tespit edilen terkedilerek tuzaklanmış, bomba yüklü iki adet plakasız araç imha edildi. Operasyon kapsamında 08.00-20.00 saatleri arasında 24 araç ve 177 şahsın kimlik sorgulaması yapıldı, 5 şahıs gözaltına alındı. Operasyon bölgesinde bulunan ve şüpheli görülen ev ve eklentilerinin aramaları Beytüşşebap Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden yapıldı ve terör örgütüne ait çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.
http://www.hurriyet.com.tr/farasin-operasyonunda-5-terorist-daha-olduruldu-40237594

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4164 : 02 Ekim 2016, 16:23:38 »
Kars'ta 7 terörist öldürüldü
DHA
02 Ekim 2016 - 16:09Son Güncelleme : 02 Ekim 2016 - 16:10
Kars'ta 7 terörist öldürüldü

Kars'ın Kağızman ilçesinde, terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlenen hava destekli operasyonda 7 terörist etkisiz hale getirildi.

Kağızman ilçesi Çemçe-Madur bölgesinde, dün gece, güvenlik güçleri tarafından terör örgütü mensuplarına yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.
Operasyon sırasında insansız hava aracı (İHA) ile tespit edilen 7 terör örgütü mensubu çembere alındı.

Ardından "Atak" helikopter ile ateş altına alınan teröristlerden önce 4'ü etkisiz hale getirildi. Devam eden operasyonda daha sonra 3 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Kars Valisi Rahmi Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölgede İHA ile 7 teröristin tespit edildiğini ve belirlenen hedeflere helikopterlerle ateş açıldığını belirterek, "Dün gece Kağızman ilçesi Çemçe-Madur bölgesinde hava destekli başlatılan operasyon başlatıldı. Bugün öğle saatlerinde 7 kişilik terörist grubu tespit edildi ve helikopterle ateş altına alındı. Operasyonda 7 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.

Vali Doğan, bölgedeki hava destekli operasyon sonrası başlatılan arama tarama faaliyetlerinin sürdüğünü sözlerine ekledi.

http://www.hurriyet.com.tr/karsta-7-terorist-olduruldu-40237664

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4165 : 03 Ekim 2016, 13:30:13 »
Dağlıca'dan haber geldi

DHA03 Ekim 2016 - 10:11Son Güncelleme : 03 Ekim 2016 - 12:27
Son dakika: Dağlıca'dan haber geldi

Hakkari'den sabah saatlerinde bir son dakika haberi geldi. Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak etti. Saldırı Dağlıca yolunun üzerinde bulunan Kamışlı Köyü Gençkan Bölgesi'nde askeri aracın geçişi sırasında meydana geldi. Yola döşenen patlayıcının infilak etmesi ile 2 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı

Saldırı, bu sabah meydana geldi. Arazi arazi-tarama operasyonunu sürdüren askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristler tarafından daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcıyı inflak ettirildi. Saldırıda 2 asker şehit olurken, 1 asker ise yaralandı. Yaralı asker Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı, bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

1 TERÖRİST TESLİM OLDU

Öte yandan Hakkari’nin Ağaçdibi Köyünde operasyonda olan güvenlik güçlerine 1 PKK’lı teslim oldu. PKK’lı  teröristin sorgusunun sürdüğü belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/hakkaride-hain-saldiri-sehit-ve-yaralilar-var-40238041?_sgm_source=40238041&_sgm_campaign=scn_a0046116293a0000&_sgm_action=click

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4166 : 03 Ekim 2016, 16:56:03 »
İzmir'de bombacılar her yerde aranıyor

Banu ŞEN / HÜRRİYET03 Ekim 2016 - 14:29Son Güncelleme : 03 Ekim 2016 - 15:04
Son dakika: İzmir'de bombacılar her yerde aranıyor

İzmir'de teröristlerin eylem amaçlı kente geldiği istihbaratı üzerine başlatılan operasyon tüm hızıyla sürüyor. Polis, aranan bombacıların fotoğraflarını dağıttı. Bombacılar her her yerde aranıyor...

İzmir Emniyeti istihbarat birimleri dün geceki operasyonda kaçan iki teröristin kimliğini belirledi. Firar edenlerden birinin Iğdır Nişankaya nüfusuna kayıtlı 1993 doğumlu Kırsalcı Mehmet Demir olduğu,Demir'in Kahramanmaraş Sütcü İmam Üniversitesi öğrencisi iken 2014 yılında kırsala katıldığı tespit edildi.

Diğer teröristin ise Şanlıurfa Merkez Atatürk Mahallesi nüfusuna kayıtlı 1980 doğumlu Ahmet Dündar olduğu belirlendi. Teröristlerin kaçtığı bölgeyi karadan ve havadan ablukaya alan İzmir Emniyeti'ne bağlı ekipler her yerde bu iki teröristi arıyor.

http://www.hurriyet.com.tr/izmirde-bombacilar-her-yerde-araniyor-40238430

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4167 : 03 Ekim 2016, 21:54:38 »

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4168 : 05 Ekim 2016, 20:31:40 »

imha edilen bombalı araç.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4169 : 06 Ekim 2016, 08:38:45 »
F-16'lar Çukurca'yı Vurdu! 11 Hedef İmha Edildi, 3 Terörist Öldürüldü

Hakkari Çukurca kırsalına düzenlenen hava harekatında PKK'ya ait 11 hedef ateş altına alınarak imha edildi, 3 terörist öldürüldü.

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile Hakkari Çukurca kırsalına düzenlenen hava harekatında bölgede tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 11 hedef ateş altına alınarak imha edildi ve 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre; 05 Ekim 2016 tarihinde 16.13-18.42 saatleri arasında Hakkari Çukurca kırsalına Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendi. Harekatta, bölgede tespit edilen bölücü terör örgütüne ait 11 hedef ateş altına alınarak imha edildi. İlk tespite göre 3 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi.

Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri öğrenildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-hakkari-cukurca-kirsalina-hava-harekati-8832202/