Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1425068 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4120 : 07 Eylül 2016, 10:53:37 »
Yaz kampı yaparız gençler güzelce toplaşır yer içer akşamda köşede toplaşıp halay çeker eğlenir eğitimlerini tamamlarlar.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4121 : 09 Eylül 2016, 08:21:19 »
Diyarbakır'da 13 Mahallede Sokağa Çıkma Yasağı

Diyarbakır'ın Hani, Lice ve Kocaköy ilçelerine bağlı 13 mahallede terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği, Lice, Hani ve Kocaköy ilçeleri mülki sınırları içerisinde bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarını ve işbirlikçilerini etkisiz hale getirmek, sığınak, barınak, depo alanlarını ve uçaksavar mevziilerini tahrip etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla operasyon düzenleneceğini belirtti.

13 MAHALLEDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Açıklamada, "5442 sayılı İl İdaresi Kanununun ilgili maddeleri gereğince Lice ilçesine bağlı olan, Güçlü, Gökçe, Ziyaret, Uçarı, Serince, Çağdaş, Kayacık ve Esenler Mahalleleri, Hani İlçesine bağlı olan Kırım, Gömeç ve Yayvan Mahalleleri ile Kocaköy İlçesine bağlı olan Şaklat ve Yazıköy Mahallelerindeki sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 09 Eylül 2016 Cuma günü saat 05.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır.

Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır" denildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-diyarbakir-da-13-mahallede-sokaga-cikma-yasagi-8765967/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4122 : 09 Eylül 2016, 22:18:50 »
Cudi Dağı’nda PKK’ya operasyon

DHA
09 Eylül 2016 - 20:34Son Güncelleme : 09 Eylül 2016 - 20:35
Cudi Dağı’nda PKK’ya operasyon

Şırnak'taki Cudi Dağı’nda PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı. PKK’lıların bulunduğu alanlara top atışları gerçekleştirildi.

Şırnak’ın Silopi İlçesi’nin kuzeyinde yer alan Cudi Dağı’nda tespit edilen bir grup PKK’lı teröristin etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

Şırnak 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’na bağlı birliklerce yürütülen operasyonlarda Cudi Dağı’nın güney yamacı olan Körseli ve Derebaşı bölgesinde teröristlerin kıskaca alındığı öğrenildi. Silopi’deki askeri birliklerden ise Cudi Dağı’nın bu noktalarına doğru top atışları yapıldı.

Operasyonlar sırasında Cudi Dağı’ndan bazı noktalarında dumanların yükseldiği görüldü.
http://www.hurriyet.com.tr/cudi-daginda-pkkya-operasyon-40220743
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı enes8101

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #4123 : 10 Eylül 2016, 19:00:03 »
Aktütün-İkiyaka dağları arasında ise Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında 5 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

TSK Hakkari, Yüksekova-Dağlıca kırsalına düzenlenen hava harekatı ile 5 hedefin imha edildiğini açıkladı.

5 HEDEF İMHA EDİLDİ

TSK'dan yapılan açıklamada, 10 Eylül 2016 tarihinde 11.29-12.16 saatleri arasında Hakkâri/Yüksekova-Dağlıca kırsalında, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtilerek bölgede tespit edilen 5 hedefin ateş altına alınarak imha edildiği kaydedildi. Hasar zayiat çalışması sürdürüldüğü vurgulandı. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri bildirildi.

AKTÜTÜN-İKİYAKA DAĞLARI ARASINDA 5 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Öte yandan, 10 Eylül 2016 tarihinde, Aktütün-İkiyaka dağları arasında kalan bölgede saat 10:15'te anlık alınan bir istihbaratın sonucunda Silahlı Bayraktar İHA ile düzenlenen hava harekatında 5 teröristin etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

Kaynak:http://www.ensonhaber.com/hakkari-daglicada-5-hedef-imha-edildi-2016-09-10.html

Bayraktarın leş sayısı 10 oldu.
ZOR HEMEN İMKANSIZ ZAMAN ALIR
             --------MAROON BERETS--------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4124 : 11 Eylül 2016, 09:07:10 »
TSK açıkladı: 33 terörist öldürüldü

DHA
10 Eylül 2016 - 15:32Son Güncelleme : 10 Eylül 2016 - 16:56
TSK açıkladı: 33 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı: 29 Ağustos'ta Irak kuzeyi GARA bölgesine hava harekatı düzenlenmiş, yapılan keşifler sonucu 29 BTÖ mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği öğrenilmiştir. Hakkari Çukurca'da düzenlenen hava destekli operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Genelkurmay Başkanlığınca, 29 Ağustos 2016'da Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine yapılan hava harekatı sırasında 29 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğinin tespit edildiği açıklandı.  Açıklamada, 29 Ağustos'ta Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesine anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucu 12.30-13.55 saatlerinde Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla gerçekleştirilen harekat sonrası yapılan keşfe ilişkin bilgi verildi. Buna göre harekatta, 29 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından harekatın gerçekleştiği güne ilişkin daha önce yapılan bilgilendirmede, operasyon sırasında bölgede tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerinin ateş altına alınarak imha edildiği, görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine geri döndükleri ifade edilmişti.

ÇUKURCA AÇIKLAMASI: 4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Hakkâri/Çukurca’da devam eden hava destekli operasyonda; bölücü terör örgütü mensubu dört terörist etkisiz hale getirildi.  Operasyonda, 28 el bombası, 52 adet Doçka uçaksavar mühimmatı, 350 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 490 adet Kalaşnikof piyade tüfeği fişeği ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.�Diyarbakır/Lice’de devam eden operasyonda; bir tabanca, 10 kg amonyum nitrat, 45 kg esrar ele geçirildi. 20 bin 300 kök hint keneviri tespit ve imha edilirken beş iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alındı.�Şırnak Silopi’de icra edilen operasyonda; üç Dragunov keskin nişancı tüfeği, iki tabanca, 138 adet fişeği, bir termal kamera, bir gece görüş dürbünü, bir el dürbünü ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirilirken bir el yapımı patlayıcı imha edildi.  Hatay bölgesinde devam eden operasyonda; bir Kalaşnikof piyade tüfeği, 120 adet fişeği, iki el bombası ve bir el tesizi ile birlikte bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ölü olarak ele geçirildi.  Hakkâri Şemdinli’de, üs bölgesine saldırı girişiminde bulunan teröristlerle girilen çatışmada; bir Kalaşnikof piyade tüfeği, 130 adet fişeği, altı el bombası ve bir el tesizi ile birlikte bölücü terör örgütü mensubu bir terörist ölü olarak ele geçirildi.  Hakkâri Şemdinli’de güvenlik güçlerince icra edilen yol araması esnasında tespit edilen ve bir büyük tüp ile 450 kg amonyum nitrattan oluşan el yapımı patlayıcı imha edildi.�Erzurum/Şenkaya’da, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında tespit edilen bir sığınakta, 10 adet büyük tüp ve çok miktarda muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/tsk-33-terorist-olduruldu-40221252

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4125 : 13 Eylül 2016, 18:59:07 »
Dağlıca'ya hava operasyonu: 7 terörist öldürüldü

Hürriyet Haber
13 Eylül 2016 - 16:30Son Güncelleme : 13 Eylül 2016 - 16:46
Dağlıca'ya hava operasyonu: 7 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Hakkar'nin Dağlıca bölgesinde saldırı hazırlığında olduğu belirlenen terör örgütüne hava harekatı düzenledi. Operasyonda 7 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, 13 Eylül 2016 tarihinde 13.14-13.46 saatleri arasında Hakkâri Dağlıca-Alandüz arasındaki  kırsalda Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği kaydedildi. Bölgede tespit edilen 3 adet dinamik hedef ve bir sığınağın ateş altına alınarak imha edildiği, toplamda 7 bölücü terör örgütü mensubu teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/daglicaya-hava-operasyonu-7-terorist-olduruldu-40223111

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4126 : 15 Eylül 2016, 18:29:37 »
Hakkari’de 5 ton bomba yüklü araç imha edildi

Behçet DALMAZ/DHA
15 Eylül 2016 - 17:29Son Güncelleme : 15 Eylül 2016 - 17:40
Hakkari’de 5 ton bomba yüklü araç imha edildi

Hakkari-Çukurca karayolu üzerinde güvenlik güçleri tarafından fark edilen 5 ton bomba yüklü araç patlatılarak imha edildi.

Hakkari-Çukurca Karoyulu üzerinde bulunan Geçimli Köyü yakınlarında jandarma ekipleri tarafından tespit edilen bombalı araç, jandarma ekipleri tarafından patlatılarak imha edildi.

Alınan çevre güvenlikiğini ardından içerisinde 5 ton patlayıcı bulunan aracın imha edildiği belirtilirken, kaçan sürücünün yakalanması için de bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/hakkaride-5-ton-bomba-yuklu-arac-imha-edildi-40224277

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4127 : 15 Eylül 2016, 23:47:41 »
Tendürek Dağı'nda çatışma: 7 korucu şehit, 5 asker yaralı
AĞRI İHA
15 Eylül 2016 - 23:31Son Güncelleme : 15 Eylül 2016 - 23:36
Tendürek Dağı'nda çatışma: 7 korucu şehit, 5 asker yaralı

Ağrı’nın Tendürek Dağı bölgesinde bulunan koruculara ait nöbet kulübesine teröristlerce düzenlenen saldırıda 7 korucu şehit olurken, 5 asker ve 1 korucu yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Tendürek Dağı eteklerinde bulunan Gökçebulak köyünün üst tarafında koruculara ait noktalara PKK’lı teröristler saat 21.00 sıralarında uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi.

Güvenlik güçlerinin karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 7 korucu şehit olurken, 5 asker ve 1 korucu yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, çatışmaların sürdüğü öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/tendurek-daginda-catisma-7-korucu-sehit-5-asker-yarali-40224398

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4128 : 17 Eylül 2016, 14:10:13 »
Hakkari'de üç asker şehit oldu

DHA-İHA
17 Eylül 2016 - 12:11Son Güncelleme : 17 Eylül 2016 - 14:03
Son dakika haberi: Hakkari'de üç asker şehit oldu

HAKKARİ’nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Çatışmada 5 terörist ölü ele geçirildi.

Çatışma, saat 11.00 saralarında merkeze yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan Hakkari-Çukurca karayolu üzerindeki Ağaçdibi Köyü kırsal kesiminde meydana geldi.

Operasyona çıkan askerler, bir grup PKK’lı teröristle karşılaştı. Çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 3 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı. 5 teröristin ölü ele geçirildiği çatışmada yaralanan askerler Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Bölgede hava destekli operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/hakkaride-iki-asker-sehit-oldu-40225219

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #4129 : 17 Eylül 2016, 23:50:29 »
Şu çukurca'da üsse yapılan havan saldırısını izledim de izlemez olaydım.Böyle bir saldırıya maruz kalmak akıl alır gibi değil ne bitik hale gelmişiz bilmiyorum heralde ben gözümde çok büyütmüşüm TSK'yı.Sorumlular herkimse siyasiler,yöneticiler veya güvenlik güçlükleri zerre güvenim kalmadı...