Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1425383 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4090 : 01 Eylül 2016, 11:58:00 »
T129 yerine İtalyanın A129 u konmuş resim olarak.

Ona da şükür.  ;D ;D ;D
Malum medyamız müthiş bilgili bu konularda.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4091 : 01 Eylül 2016, 12:29:08 »
Vallahi bende öyle düşündüm eleştirirken. Bunada şükür gerçekten Rus helikopteri de koyabilirlerdi.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4092 : 01 Eylül 2016, 19:50:42 »
Şunu izledikçe kan beynime sıçrıyor >> http://echelon-defense.com/2016/08/30/video-kurdish-guerrilla-fighters-blow-up-a-turkish-mrap-in-hakkari/

Bu şerefsizleri temizleyemeyen defolup gitsin artık ya!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4093 : 02 Eylül 2016, 01:04:07 »
Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 asker yaralı

DHA
01 Eylül 2016 - 22:52Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 00:12
Son dakika haberi: Askeri aracın geçişi sırasında patlama: 2 asker yaralı

Bitlis'te PKK’lı teröristler, askeri aracın geçişi sırasında yola daha önceden döşedikleri el yapımı patlayıcıyı infilak ettirdi. Patlamada 2 asker hafif yaralandı.

Patlama Bitlis’in Tatvan İlçesi Yeşilmezra Mahallesi’nde saat 21:30 sıralarında meydana geldi. 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı’na ait Kirpi tipi zırhlı aracın geçişi sırasında, yola daha önceden döşenen el yapımı patlayıcı, PKK’lı teröristler tarafından inflak ettirildi.

Patlama nedeniyle araçta hasar meydana gelirken, içerisinde bulunan askerlerden 2’si hafif yaralandı. Yaralı askerler Tatvan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/askeri-aracin-gecisi-sirasinda-patlama-2-asker-yarali-40213995

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4094 : 02 Eylül 2016, 11:21:24 »
Çukurca ve Van'dan acı haberler!

DHA - İHA02 Eylül 2016 - 08:34Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 11:09
Son dakika haberi: Çukurca ve Van'dan acı haberler!

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde hava destekli sürdürülen operasyonda çıkan çatışmada bir asker şehit oldu, 6 asker yaralandı. Çatışmada 20 PKK'lı teröristin öldürüldüğü bildirildi. Van’ın Çaldıran İlçesi'nde de çıkan çatışmada 2 korucu şehit oldu.

Hakkari merkeze bağlı Oğul, Şine Dağı ve Çukurca İlçesine bağlı Kazan Vadisinde terör örgütü PKK’ya yönelik hava destekli operasyon başlatıldı.

Çukurca’nın Uzundere, Perinçek, Seni Tepe, Kala Tepe ve Dağbaşı bölgelerinde gece yoğunlaşan operasyonda teröristlerle yer yer sıcak temas sağlandı. Teröristlerin açtığı ilk ateşle bir asker şehit olurken, 6 asker yaralandı.

Çatışma bölgelerine Sikorsky helikopterlerle özel takviye ekipler indirilirken, taarruz helikopterleri de teröristlerin kaçış noktalarını ateş altına aldı. Savaş uçakları da belirlenen iki hedefi vurdu.

Hakkari Valiliği yetkilileri, hava destekli operasyonda ilk belirlemelere göre 20’den fazla PKK’lı teröristin öldürüldüğünü bildirdi.

TSK'DAN HAVA OPERASYONU

Türk Hava Kuvvetleri, Çukurca kırsalına düzenlenen hava harekatında bölgede tespit edilen 2 hedefi ateş altına alarak imha etti.

TSK'dan yapılan açıklamada, anlık istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarının dün 21.30-21.48 saatlerinde Çukurca kırsalına hava harekatı düzenlediği belirtildi.

Açıklamada, tespit edilen 2 hedefin ateş altına alınarak imha edildiği, görevlerini başarıyla tamamlayan savaş uçaklarının emniyetli şekilde üslerine dönüş yaptığı kaydedildi.

ÇALDIRAN'DA 2 KORUCU ŞEHİT

Van’ın Çaldıran İlçesi'nde Tendürek Dağı bölgesinde çıkan çatışmalarda da şehit sayısı 4’ e yükseldi. Dün bir uzman çavuş ile bir köy korucusunun şehit olduğu bölgede akşam saatlerinde  2 köy korucusu daha şehit oldu.

YARALI SAYISI 18

Van’ın Çaldıran İlçesi ile Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi arasında bulunan Tendürek Dağı bölgesindeki çatışmalarda asker ve köy korucusu olmak üzere toplam 18 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtildi. Yaralı asker ve korucular, çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, bölgede hava destekli olarak başlmatılan operasyonlar sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/cukurcada-catisma-40214072

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4095 : 02 Eylül 2016, 16:50:18 »
Silvan'da Askeri Aracın Geçişi Sırasında Patlama!

Diyarakır'ın Silvan İlçesi yakınlarında PKK'lı teröristler, yola önceden döşedikleri patlayıcıyı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirdi. Patlamada, bir asker yaralandı.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, teröristler yola tuzakladıkları el yapımı patlayıcıyı, zırhı aracın geçişi sırasında infilak ettirdi.

Olay, Silvan ilçesi Bağdere Jandarma Karakolu yakınlarında meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, teröristler tarafından yola tuzaklanan el yapımı patlayıcı, Kobra tipi zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirildi.

Patlamada, ilk bilgilere göre, 1 kişi yaralandı. Yaralı, olay yerine çağrılan ambulansla Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

Bölgede operasyon başlatıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-silvan-da-askeri-aracin-gecisi-sirasinda-patlama-1-8749030/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4096 : 02 Eylül 2016, 17:38:06 »
27 terörist öldürüldü, 30 terörist yakalandı

Hürriyet Haber02 Eylül 2016 - 16:30Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 17:33
Son dakika haberi: 27 terörist öldürüldü, 30 terörist yakalandı

Hakkari'deki çatışmadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik operasyon ve çatışmalar sürüyor. Uçakların da destek verdiği çatışmalarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 27'ye yükseldi. 30 teröristin yakalandığı belirtiliyor. Çatışmalarda 1 asker şehit oldu, 7 asker yaralandı. Şehidin Piyade Uzman Çavuş Kadir Çelebi olduğu öğrenildi.

Çukurca’nın Çağlayan Köyü Seni Tepe ve Kale Tepe bölgelerinde 2’nci Komando Tugay Komutanlığı tarafından sürdürülen operasyonlar devam ederken, öldürülen PKK’lı sayısının da 27’ye yükseldiği belirtildi. Yetkililer, teröristlerden 5 doçka ele geçirildi. Sürdürülen operasyonlarda 1 askerin de yaralandığı belirtildi.

Yaralı asker sayısının 7’ye çıktığı ve bu askerlerin tedavilerini sürdüğü belirtilirken, hava destekli operasyonlar ise devam ediyor.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Bugün valiliğin yaptığı ilk açıklamada şu ifadeler yer almıştı:

"İlimiz Çukurca İlçesi Çağlayan Köyü Seni Tepe ve Kale Tepe bölgesinde 2’nci Komando Tugay Komutanlığı görevlilerimizce 02.09.2016 günü saat 05.35 sıralarında devam eden operasyon kapsamında bölücü terör örgütü mensuplarınca ağır silahlar ile saldırıda bulunulmuş, güvenlik güçlerimizin saldırıya anında karşılık verilmesiyle çatışma çıkmıştır. Çıkan çatışma neticesinde Hakkari Devlet Hastanesine kaldırılan yaralı 1 (bir) askeri personelimiz yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, 6(altı) askeri personelimiz ise yaralanmıştır. Yaralı askeri personellerimiz helikopter ile Hakk?ri Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavilerine başlanılmış olup, yaralı askeri personellerimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı ve sabırlar, yaralılarımıza ise acil şifalar diliyoruz. Aziz milletimizin başı sağolsun. Bölgeye taarruz helikopterleri sevk edilerek yakın hava desteği sağlanmış bölge ateş altına alınmıştır. 20 (yirmi) bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, çok sayıda bölücü terör örgütü mensubu da yaralanmıştır. Geniş çaplı operasyonlar sürdürülmekte olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir."

UÇAKLAR OPERASYON DÜZENLEDİ

Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla Çukurca kırsalına düzenlenen 3 hava harekatında bir teröristin etkisiz hale getirildiği, 5 doçka mevzisi ile teröristlerin barındığı 2 mağaranın imha edildiği bildirildi.Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, anlık istihbaratların değerlendirilmesi sonucu 08.37-08.49, 11.27-12.47  ve 13.37-14.20saatlerinde Çukurca kırsalına Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarıyla 3 hava harekatı düzenlendi.     
Hava harekatlarında bölgede tespit edilen bir bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Ayrıca, 5 Doçka mevzisi ve içinde teröristlerin barındığı 2 mağara imha edildi. Görevlerini başarıyla icra eden savaş uçakları, emniyetle üslerine döndü.     

ŞEHİT EŞİ ACI HABERİ ALDI

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde terör örgütü PKK’lılarla girilen çatışmada piyade uzman çavuş Kadir Çelebi’nin şehit olduğu haberi, eşi Aslıhan Çelebi’ye memleketi Yozgat’ta verildi. 2 yaşında kızı olan Aslıhan Çelebi, bayram için geldiği Yozgat’ın Yerköy ilçesindeki baba evinde eşinin şehit olduğu haberini aldı. Kendisi de bayramda memleketi Yozgat’a gelmeyi planlayan Şehit Uzman Çavuş Kadir Çelebi’nin şehadet haberini alan Aslıhan Çelebi, yakınlarıyla birlikte karayoluyla Kayseri’ye gitti. Damadının şehit olmasından büyük üzüntü duyan Ceylani Koçer, "Acı haber çabuk geliyor. Vatanımız, milletimiz sağ olsun. Allah şehitlik mertebesine ulaştırdı" dedi.

Şehit uzman çavuş Kadir Çelebi’nin cenazesinin uçakla bugün saat 17.00’de Van’dan Kayseri’ye getirileceği ve yarın ailesinin yaşadığı Kayseri’de son yolculuğuna uğurlanacağı belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/cukurcada-catismalar-suruyor-27-terorist-olduruldu-40214678

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4097 : 02 Eylül 2016, 22:10:50 »
Tendürek Dağı'nda çatışma: 4 şehit

İHA
02 Eylül 2016 - 21:36Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 21:51
Son dakika haberi: Tendürek Dağı'nda çatışma: 4 şehit

Van'ın Çaldıran ilçesinden son dakika haberi geldi. Çıkan çatışmada 4 asker şehit oldu.

Alınan bilgilere göre, ilçedeki Tendürek Dağı eteklerinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında dünden beri devam eden çatışmalar şiddetlenerek sürüyor.

Dün biri uzman çavuş 4 güvenlik görevlisinin şehit olduğu bölgede yaşanan çatışmalarda bugün de bir teğmen ve 3 uzman çavuş şehit oldu.

Bölgedeki çatışma devam ediyor.

http://www.hurriyet.com.tr/tendurek-daginda-catisma-4-sehit-40214895

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4098 : 02 Eylül 2016, 22:11:24 »
Hakkari'deki çatışmadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlere yönelik operasyon ve çatışmalar sürüyor. Uçakların da destek verdiği çatışmalarda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 33'e yükseldi. 30 terörist yaralı olarak yakalandı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4099 : 02 Eylül 2016, 22:12:49 »
Dargeçit’te çatışma: 3 şehit, 5 yaralı

DHA
02 Eylül 2016 - 19:54Son Güncelleme : 02 Eylül 2016 - 22:11
Dargeçit’te çatışma: 3 şehit, 5 yaralı

Mardin’in Dargeçit ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada 2 asker ve 1 köy korucusu şehit oldu.

Dargeçit İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin kontrol noktasına uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda şehitlerin sayısı 'si asker, 1'i köy koruyucusu 3 kişi şehit oldu

Geçici köy korucusu Yılmaz Alpsoy ile Midyat Devlet Hastanesi’nde tedavi gören uzman çavuşun ardından, 1 asker de doktorların tüm müdahalesine rağmen şehit oldu.

1 uzman çavuş, 1 er ve 1 geçici köy korucusunun şehit olduğu saldırıda yaralanan 1asker, 2 korucu ve sivil kadının tedavileri sürüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dargecitte-catisma-2-sehit-6-yarali-40214838