Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424654 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4040 : 09 Ağustos 2016, 08:42:45 »
Yol Kesmek İsteyen PKK'lı, Öldürüldü

Van'ın Erciş İlçesi'nde yol kesmeye çalışan PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürüldü.

Van'ın Erciş İlçesi'nde yol kesmeye çalışan PKK'lılarla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 terörist silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Gürpınar İlçesi'nde yol kontrolü yapan polislere teröristler tarafından ateş açılması sonucu 1 polis memuru ağır yaralandı.

"TESLİM OL" ÇAĞRISINA ATEŞLE KARŞILIK VERDİLER

Van'ın Erciş İlçesi Çelebibağı Mahallesi'nde sabah saatlerinde 10 kişi olduğu belirlenen PKK'lı teröristlerin karayolunu kesmek istediği yönünde ihbar alan jandarma, bölgeye operasyon yaptı. Polis tarafından da desteklenen operasyonda ilçe girişinde teröristlerle sıcak temas sağlayan güvenlik güçleri "teslim ol" çağrısı yaptı. Çağrıya teröristlerin ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada 1 PKK'lı terörist roketatar ve uzun namlulu silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Dağlık alana kaçan diğer teröristlerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

YOL KONTROLÜ YAPAN POLİSLERE ATEŞ AÇILDI: 1 YARALI

Öte yandan Van-Hakkari karayolu Gürpınar kavşağında dün gece yol kontrolü yapan polislere bir araç içersinden PKK'lı teröristler tarafından ateş açıldı. İlk ateşte 1 polis memuru yaralanırken, noktada bulunan polislerin karşılık vermesi üzerine teröristler kaçtı. Kaçan teröristlerin yakaanması için operasyonlar sürüyor.
http://www.sondakika.com/haber/haber-yol-kesmek-isteyen-pkk-li-olu-olarak-ele-gecirildi-8682267/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4041 : 09 Ağustos 2016, 23:35:24 »
Lice ve Yüksekova'da askerlere terör saldırıları: 2 şehit 7 yaralı

İHA
09 Ağustos 2016 - 20:59Son Güncelleme : 09 Ağustos 2016 - 22:26
Son dakika haberi: Lice ve Yüksekova'da askerlere terör saldırıları: 2 şehit 7 yaralı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinden acı son dakika haberleri geliyor. Arama tarama faaliyeti yürüten askerlere terör örgütü PKK tarafından saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada 2 asker şehit oldu 2 asker yaralandı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ise askeri aracın geçişi sırasında el yapımı patlayıcı ile düzenlenen saldırı sonrasında 5 asker yaralandı. Saldırılar sonrasında her iki ilçede de geniş çaplı operasyonlar başlatıldı.

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde teröristler tarafından düzenlenen saldırıda 2 asker şehit oldu 2 asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Lice ilçesi Yaprak köyü bölgesinde terör örgütü PKK’ya yönelik olarak yapılan operasyonlarda arama tarama faaliyeti yürüten askerlere bir terörist grup tarafından saldırı düzenlendi. Askerlerin anında karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada 2 asker şehit olurken 2 asker yaralandı. Yaralı askerler bölgeye sevk edilen helikopterlerle Diyarbakır Asker Hastanesi’ne kaldırıldı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyonun devam ettiği bildirildi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ise askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen saldırı sonucu 5 asker yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye 10 kilometre uzaklığında bulunan Başbulak yol ayrımında, askeri aracın geçişi sırasında teröristlerce el yapımı patlayıcıyla saldırı düzenlendi. Meydana gelen patlama sonucu 5 asker yaralandı. Yaralı askerler Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken, saldırı sonrası güvenlik güçlerince bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/lice-ve-yuksekovada-askerlere-teror-saldirilari-8-asker-yarali-40187283
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4042 : 10 Ağustos 2016, 08:37:02 »
PKK'nın Bingöl Saldırısını Öven Kişi Tutuklandı

PKK'nın 7 polisi şehit ettiği gün, sosyal medya hesabından, "7-0 oldu. İnanılmaz bir gece. PKK şov yapıyor" yazan kişi tutuklandı.

Bingöl'de terör örgütü PKK mensubu teröristlerce yol kenarına park edilen bomba yüklü aracın infilak etmesi sonucu 7 polisin şehit edildiği gün sosyal medya hesabından, "7-0 oldu. İnanılmaz bir gece. PKK şov yapıyor" şeklinde paylaşımlarda bulunan kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

SKANDAL PAYLAŞIMLAR YAPTI

Alınan bilgiye göre, Bursa'da yaşayan Utku Çıvrak, 2 Ağustos'ta, PKK'nın Bingöl saldırısının yaşandığı gün, şehit haberlerinin gelmesinin ardından, kişisel sosyal medya hesabından, "5 de yetmez 10 tane. 10 da yetmez 19 tane. Bingöl'den gol haberi mi var. PKK atıyor gol oluyor. 5-0, 6-0, ağlamak istiyorum. 7-0 oldu inanılmaz bir gece. PKK şov yapıyor. 7-0 oldu 7" şeklinde paylaşımlarda bulundu.

FETÖ'CÜ ÇIKTI

Çıvrak'ın aynı hesaptan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nı övücü paylaşımlarda da bulunduğu tespit edildi.

TUTUKLANDI

Bunun üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Çıvrak'ı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edilen Çıvrak, çıkarıldığı mahkemece "Terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklandı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-pkk-nin-bingol-saldirisini-oven-kisi-tutuklandi-8686597/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4043 : 10 Ağustos 2016, 08:37:38 »
Ağlamak istiyordun ya, artık bol bol ağlarsın inşallah!  >:( >:(

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4044 : 10 Ağustos 2016, 09:00:26 »
Bu dünyada Türkiye kadar çok haini olan ülke yoktur. Tipine bakıyon akça pakça adam kürt desek kürt değil. Derdi ne ülkesindeki ölen polise sevinecek kadar anlamıyorum.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4045 : 10 Ağustos 2016, 11:46:43 »
Şırnak’tan kahreden haber: 3 şehit, 10 yaralı

Hürriyet Haber10 Ağustos 2016 - 09:26Son Güncelleme : 10 Ağustos 2016 - 10:45
Son dakika: Şırnak’tan kahreden haber: 3 şehit, 10 yaralı

GENELKURMAY Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ; Şırnak Beytüşşebap bölgesinde bulunan HABUR-2 Gümrük Kapısı’na giden araçlara yapılan saldırıda 3 askerin şehit olduğu ve 10 askerin de yaralandığı belirtildi.

Genelkurmay Başkanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı, Şırnak Beytüşşebap’taki saldırı ile ilgili açıklama yaptı.

Şırnak Beytüşşebap bölgesinde bulunan HABUR-2 Gümrük Kapısı’na bu sabah 07.30 sıralarında görevine giden araçlara önceden yola yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı ve Kuzey Irak tarafından roketatarlar da dahil olmak üzere uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendiği belirtildi.

Ateş açılması sonucu alınan bilgilere göre 3 asker şehit olduğu, 10 asker yaralandığı ve yaralılar hastaneye sevk edildiği belirtildi. Bölgeye birlikler sevk edilirken operasyonun sürdüğü belirtildi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-sirnaktan-kahreden-haber-3-sehit-10-yarali-40187624

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4046 : 10 Ağustos 2016, 13:19:07 »
Son gelen haberlere göre yaralılardan biri daha şehit olmuş.  :(

Allah hepsine rahmet eylesin. Sevdiklerine sabırlar versin...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4047 : 10 Ağustos 2016, 22:26:15 »
Mardin'de büyük patlama

DHA
10 Ağustos 2016 - 19:24Son Güncelleme : 10 Ağustos 2016 - 21:36
Son dakika haberi: Mardin'de büyük patlama

Mardin'in Kızıltepe İlçesi’ndeki PKK’lı teröristlerin polis servis midibüsüne bombalı saldırısında çok sayıda kişi yaralandı. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Mardin'deki hain saldırıda 1 polis şehit olduğunu ve 2 sivilin hayatını kaybettiğini, 5'i polis 15 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Olay saat 18.35’te sıralarında ilçenin Aşiti Mahallesi’nde polis, asker ve adliye lojmanlarının bulunduğu TOKİ Caddesi üzerinde meydana geldi. Devlet Hastanesi girişine 50 metre uzaklıkta polis zırhlı servis midibüsü geçerken, teröristler hastane yakınına park ettikleri bomba yüklü aracı infilak ettirdi. Şiddetli patlamada ortalık savaş alanına döndü. Savrulan midibüsteki polisler ve çevredeki sivillerden çok sayıda kişi yaralanırken, bölgeye ambulanslarla polis ekibi sevk edildi.

YARALILAR HASTANELERE TAŞINDI

Yaralılar, Kızıltepe ve Mardin’deki hastanelere götürülürken, olayda 2 sivilin öldüğü belirtildi, ancak bu resmi makamlarca doğrulanmadı.

Yaklaşık 50 kadar yaralıdan durumları hafif olanlar ayakta tedavi görürken, içlerinde durumları ağır olan 6 polis ve 13 sivilin hastanede tedavisi sürüyor.

BÜYÜK HASAR VAR

Patlamanın olduğu yerde büyük hasar meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle savrulan polis servis midibüsü ile çevredeki araçların yanı sıra, ev ve işyerleri de büyük hasar gördü.

Patlamanın olduğu yerde büyük çukur açıldığı dikkati çekerken, bölge güvenlik kordonu altına alınarak inceleme başlatıldı.

Bu arada saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

İKİ KENTTEKİ SALDIRILARDAN SONRA BAKAN'DAN AÇIKLAMA GELDİ: 1'İ POLİS 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Mardin Kızıltepe ve Diyarbakır Sur’daki iki saldırıdan gelen acı haberlerdeki kayıpları Meclis Genel Kurulu’nda açıkladı. Bölgeden aldığı ilk bilgileri açıklayan Arslan, “Mardin Mızıltepe’de bir polisimiz şehit, 5 polisimiz yaralı. 2 sivil vatandaşımıız hayatını kaybetmiş, 15 sivil vatandaşımız yaralı. Sur’da 4 sivil hayatını kaybetmiş, 5 polis memurumuz hafif yaralı. Her iki olayda da bomba yüklü araç saldırısının olduğu... Olaylarla ilgili kolluk kuvvetlerimizin ve yargı görevlilerimizin çalışmaları devam ediyor” dedi. (ANKARA)

http://www.hurriyet.com.tr/mardinde-buyuk-patlama-40188525

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4048 : 10 Ağustos 2016, 23:28:08 »
Diyarbakır'da patlama meydana geldi
DHA
10 Ağustos 2016 - 19:34Son Güncelleme : 10 Ağustos 2016 - 22:35
Son dakika haberi: Diyarbakır'da patlama meydana geldi

Diyarbakır'dan son dakika haberi... Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesindeki Ongözlü Köprüsü yakınlarında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye ambulansların sevk edildiği belirtildi. Valilik'ten yapılan açıklamada 5 sivilin hayatını kaybettiği, 5'i polis 12 kişinin yaralandığı duyuruldu. Hain saldırının ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, "Bombalı araçla vefat edenlerin arasında kadın ve çocuklar da var" dedi.

Diyarbakır’da, eski Mardin Yolu üzerinde bulunan ve kent merkezi ile Kırklar Dağı’nı birbirine bağlayan tarihi On Gözlü Köprü girişinde parkedilmiş bomba yüklü aracın, Çevik Kuvvet Polisi’ne ait servis aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu sivil 5 kişi hayatını kaybederken, 5’i polis 12 kişi de yaralandı.

Çevik kuvvet polise ait olduğu belirtilen servis aracının, kent merkezinden On Gözlü Köprü istikametine gittiği sırada, 4 sivilin içerisinde bulunduğu bir otomobille aynı mesafede olduğu bir anda patlamanın meydana geldiği ve ölenlerden 4’ünün bu araçta bulunduğu öğrenildi.

Karanlığın çökmesi nedeniyle olay yeri inceleme ekipleri, burada özel ışıklarla delil ve çevreye saçılan ceset parçalarını aramaya devam ediyor. Bulunan cesat parçaları da ambulanslarla Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülüyor.

OPERASYON BAŞLATILDI

Mustafa Kemal Atatürk’ün Diyarbakır’a geldiği sırada kaldığı Gazi Köşkü’nün de bulunduğu alanda saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede hava destekli operasyon sürdürülüyor. Eski Mardin Yolu çift yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

VALİLİK AÇIKLADI: 5 ÖLÜ 5’İ POLİS 12 YARALI

Bu arada patlama ile ilgili Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Sur İlçemizde, vatandaşlarımızın da yoğun olarak bulunduğu On Gözlü Köprü civarında 10.08.2016 günü saat 19.15 sıralarında, çevik kuvvet polislerini taşıyan servis aracının geçişi esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca bomba yüklü araç ile yapıldığı değerlendirilen bir patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre; 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 5’i polis memuru olmak üzere toplam 12 kişi yaralanmıştır. Yaralılar çeşitli hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Sivilleri de hedef alan bu patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

BAŞSAVCI: ÖLENLER ARASINDA KADIN VE ÇOCUKLAR DA VAR

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin zırhlı polis servis aracına yönelik bomba yüklü araçla düzenlediği saldırının ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ile Diyarbakır Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, olay yerinde incelemelerde bulundu. İncelemeler sonrası gazetecilerin sorularını yanrıtlayan Başsavcı Güre, "Maalesef sivillere yönelik bir saldırı. 5 sivil hayatını kaybetti, 1 ağır sivil yaralı var. Yaralı polis arkadaşlar var. İşlemler için biz de hastaneye geçiyoruz. Olay yeri inceleme ekiplerinin işlemleri devam ediyor. Bombalı araçla vefat edenlerin arasında kadın ve çocuklar da var" dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/diyarbakirda-patlama-meydana-geldi-40188531

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4049 : 11 Ağustos 2016, 08:37:39 »
Kuzey Irak'a Hava Harekâtı Düzenlendi! Teröristler Öldürüldü

TSK, Kuzey Irak'ın Sinath-Haftanin bölgesinde tespit edilen teröristleri jetlerle vurdu. Operasyon, PKK'nın Şırnak saldırısının ardından düzenlendi.

Kuzey Irak'a Hava Harekâtı Düzenlendi! Teröristler Öldürüldü, System.String[]
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Kuzey Irak'ın Sinath-Haftanin bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü hedeflerine Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiğini açıkladı.

TERÖRİSTLERİ ETKİSİZ HALE GETİRDİLER

TSK'dan yapılan açıklamada, 10 Ağustos 2016 tarihinde 14.00-14.30 saatleri arasında Irak kuzeyi Sinath-Haftanin bölgesine alınan anlık bir istihbaratın değerlendirilmesi sonucu Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ile hava harekatı düzenlendiği belirtilerek, bölgede tespit edilen terörist grubunun ateş altına alınarak etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

OPERASYON SALDIRIDAN SONRA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hasar/zayiat tespit çalışmasının sürdürüldüğü vurgulanan açıklamada, görevlerini başarıyla icra eden savaş uçaklarının emniyetle üslerine döndükleri bildirildi. Söz konusu hava operasyonunun Beytüşşebap-Uludere bölgesindeki Habur-2 kapısı bölgesine devriye görevine giden askerlere yönelik yapılan EYP saldırısı ve Irak kuzeyinden aynı unsurlarımıza açılan ateş sonrası bölgede yapılan keşif çalışmalarında yerleri tespit edilen teröristlere yönelik gerçekleştirildiği ifade edildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-kuzey-irak-a-hava-harekati-duzenlendi-8690137/
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2016, 10:05:28 Gönderen: SKYWOLF »