Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424766 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #4030 : 01 Ağustos 2016, 21:39:36 »
Erzurumdaki operasyonunda PKK dan ziyade Feto ile alakası vardır muhakkak. Fettullah ın memleketi biliyorsanız.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4031 : 02 Ağustos 2016, 00:06:17 »
Son dakika haberi: Bingöl'de çevik kuvvet aracına bombalı saldırı
Aziz ÖNAL/ BİNGÖL,(DHA) - İHA
01 Ağustos 2016 - 18:16Son Güncelleme : 01 Ağustos 2016 - 22:43
Son dakika haberi: Bingöl'de çevik kuvvet aracına bombalı saldırı

Bingöl’de Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı servis midibüsüne teröristler bombalı saldırı düzenlendi. Hain saldırıda 6 polis şehit oldu. Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, saldırının yolun kenarına park edilmiş ve Türk Bayrağı ile kamufle edilmiş bomba yüklü bir araçla yapıldığını belirtti.

Bingöl’de kent merkezine 15 kilometre mesafede bulunan Havalimanı yolunda Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı midibüsün geçişi sırasında, saat 17.45’de büyük bir patlama meydana geldi. Bingöl kent merkezinden de duyulan patlamada, zırhlı polis servis aracı büyük hasar gördü. Araçta bulunan yaralı polisler, olay yerine çağrılan ambulanslarla Bingöl’deki hastanelere kaldırıldı. Patlamayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

6 POLİS ŞEHİT OLDU

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, kent merkezine 15 kilometre mesafede polisleri taşıyan zırhlı servis aracının geçişi sırasında meydana gelen patlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vali Köşger, saldırının çevik kuvvet ekiplerini taşıyan zırhlı polis aracı seyir halindeyken, karayoluna park edilmiş bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu meydana geldiğini belirterek, hain saldırıda 5 polisin şehit olduğunu kaydetti. Köşger, patlamada 4 polisin yaralandığını, 2’sinin durumunun ağır olduğunu da ifade etti.

Öte yandan, yaralı polislerden 1’i kaldırıldığı hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

BOMBALI ARAÇ TÜRK BAYRAĞI İLE KAMUFLE EDİLMİŞ

Bingöl Valisi Yavuz Selim Köşger, Çevik Kuvvet polislerini taşıyan zırhlı polis midübüsüne düzenlenen ve 6 polis memurun şehit olduğu bombalı saldırıda yaralanan 4 polis memurundan Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavileri süren 2 polisi, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Polislere acil şifalar dileyen Vali Yavuz Selim Köşger, ziyaretten sonra hastane önünde olayla ilgili gazetecilere bilgi verdi. Saldırının yolun kenarına park edilmiş ve Türk Bayrağı ile kamufle edilmiş bomba yüklü bir araçla yapıldığını belirten Vali Köşger, ardından düzenlenen operasyonda teröristlerle sıcak temas sağlandığını bildirdi.

Vali Köşger, şunları söyledi:

"Milletimizin başı sağolsun, vatan sağolsun. Havaalanı nöbetinden dönen çevik ekibimizin zırhlı servis aracına yönelik bir menfur saldırı terör örgütleri tarafından gerçekleştirildi. Yolun kenarına park etmiş bir bombalı araç ile menfur saldırı gerçekleştirildi. Kaputu açık şekilde, arkasına Türk Bayrağı asılı bir şekilde kamufle etmiş. Polis aracımız geçerken patlatılmış. Patlamanın şiddeti ile çok yüklü miktarda patlayıcı madde düzeneği olduğu anlaşılıyor. Şu ana kadar 6 polisimiz şehit oldu. 4 tane polisimiz de yaralı. Yaralılarımızdan durumu ağır olan 2 polisimiz, Elazığ Fırat Üniversitesi Araştırma Hastanesi’ne helikopterler ile sevk edildi. Birisi burada yoğun bakımda, birisi de hafif yaralı olmak üzere 4 yaralımız var" dedi.

’15 METRE FIRLATTI’

Vali Köşger, açıklamasında araca yüklenmiş olan bombanın zırhlı polis aracını 15 metre uzağa savurduğunu ifade ederek, "Patlamanın şiddetiyle polis zırhlı aracı 15 metre öteye savruldu. Şiddetli bir patlama oldu. Zıhlı araçlar normal araçlar gibi değil. Ağırlığı normal araçlara göre daha yüksek araçlardır. Patlamayla ilgili gerekli değerlendirmeleri yapmak üzere bomba uzmanları ve olay yeri inceleme ekipleri olay yerine sevk edildi. Olaydan sonra geniş çaplı operasyonlar başlatıldı ve teröristlerle sıcak temas sağlandı. Operasyonlar sürüyor. Olayla ilgili daha detaylı bilgileri vereceğiz" diye konuştu

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-haberi-bingolde-cevik-kuvvet-aracina-bombali-saldiri-40178012
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4032 : 05 Ağustos 2016, 09:35:45 »
Hakkari'de Askeri Aracın Geçişi Sırasında Patlama: 1 Yaralı

Hakkari Yüksekova'da askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 1 uzman çavuş yaralandı.

Hakkari'de Askeri Aracın Geçişi Sırasında Patlama: 1 Yaralı, System.String[]
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Dağlıca Bölgesi'nde askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 1 uzman çavuşun yaralandığı bildirildi.

TOP ATIŞI YAPILDI

Edinilen bilgiye göre, Yüksekova'ya bağlı Dağlıca Bölgesi Doski mıntıkasında askeri aracın geçişi esnasında patlama meydana geldi. Patlamanın ardından bölgeye çok sayıda zırhlı askeri araç sevk edilirken, patlamanın olduğu çevreye askerlerce top atışının yapıldığı öğrenildi.

1 UZAMAN ÇAVUŞ YARALANDI

Konu hakkında İHA muhabirine açıklama yapan Hakkari Valisi Cüneyt Orhan Toprak, 1 uzman çavuşun yaralandığını ve tedavisi yapılmak üzere hastaneye kaldırıldığını belirtti.

http://www.sondakika.com/haber/haber-daglica-da-askeri-aracin-gecisi-sirasinda-patlama-8674664/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4033 : 05 Ağustos 2016, 16:22:22 »
Şemdinli'de PKK askeri üsse saldırdı!

ŞEMDİNLİ (Hakkari), (DHA) 05 Ağustos 2016 - 15:42Son Güncelleme : 05 Ağustos 2016 - 16:10
Son dakika: Şemdinli'de PKK askeri üsse saldırdı!

Hakkari'den üzücü son dakika haberi... Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Tekeli köyündeki askeri üs bölgesine PKK üyeleri tarafından düzenlenen saldırıda 2 asker şehit olurken, 6 asker yaralandı. Çatışmanın sürdüğü bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, sınır kesiminde yuvalanan PKK’lı teröristlerin bulunduğu bölgeler top atışlarıyla ateş altına alındı.

Şemdinli İlçesi Tekeli Köyü’nün Kuzey Irak’a sıfır noktada bulunan Mergesav bölgesindeki askeri üs bölgesine PKK’lı teröristler tarafından saat 12.00 sıralarında havan ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Teröristlerin açtığı ilk ateşle 2 asker şehit oldu, 6 asker yaralandı.

Çatışmanın sürdüğü bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, sınır kesiminde yuvalanan PKK’lı teröristlerin bulunduğu bölgeler top atışlarıyla ateş altına alındı. Ardından da uçak hareketliliği başladı ve savaş uçakları teröristlere bomba yağdırdı.

http://www.hurriyet.com.tr/pkk-sinirda-askeri-us-bolgesine-saldirdi-2-sehit-6-yarali-40182667

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4034 : 05 Ağustos 2016, 16:37:21 »
PKK'ya Bir Darbe Daha! 9 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

http://img.sondakika.com/haber/228/hakkari-de-teror-operasyonu-8-8676228_x_9567_o.jpg

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde başlatılan operasyonda 9 terörist etkisiz hale getirildi, silah ve mühimmat ele geçirildi

PKK'ya Bir Darbe Daha! 9 Terörist Etkisiz Hale Getirildi, System.String[]
Terör örgütü PKK'ya yönelik, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yürütülen operasyonda 9 terörist etkisiz hale getirildi.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ MUSTAFA ALTINEL OPERASYONU

Altunsu köyü ve İncesu mezrasında 31 Temmuz'da bir askerin şehit olduğu, 6 askerin yaralandığı terör saldırısının ardından valilik kararıyla bölgede ilan edilen 3 günlük sokağa çıkma yasağı sırasında güvenlik güçlerince "Şehit Uzman Çavuş Mustafa Altınel Operasyonu" düzenlendi.

9 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Operasyonda, 9 terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇTİ

Ayrıca 3 el yapımı patlayıcı, mayın, kalaşnikof, 5 el bombası, 6 şarjör, el dürbünü, kalaşnikof ve biksi mühimmatı ele geçirildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-hakkari-de-teror-operasyonu-8-8676228/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4035 : 08 Ağustos 2016, 13:10:35 »
Bayık tehditler savurdu!

Hürriyet Haber08 Ağustos 2016 - 08:56Son Güncelleme : 08 Ağustos 2016 - 09:04
Bayık tehditler savurdu!

Terör örgütü PKK yöneticilerinden Cemil Bayık bu sözlerle tehdit etti.

Terör örgütü KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık'tan metropol tehdidi geldi.

Bayık "Artık savaş dağ, ova, şehir demeden her tarafta yürütülecektir" dedi, "Savaş artık dağ ile sınırlı değildir" diye vurguladı. "Metropollerde yürütülecektir, yürütülmektedir" diyen Bayık, bunun yeni bir aşama olduğunu savundu.

'Artık şehirlerde devletin, polisin hakimiyetinin tam sağlandığı bir durumun olmayacağını' öne süren Bayık, "Şehirlerde polisler eskisi gibi rahat yaşayamayacaklardır" tehdidi savurdu.

http://www.hurriyet.com.tr/bayiktan-metropol-tehdidi-40185054

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4036 : 08 Ağustos 2016, 14:42:31 »
pkk lılar artık ne yapsalar haber olmuyor olsada kimsenin dönüp baktığı alakadar olduğu yok. Bu eleştiriyoruz ama hükümetin doğru bir politikası ile basını terör haberlerine ilgisiz olma zorlamasından oluyor birazda. Ciddiye alınmamaktan öfkeliler bu yüzden bizim dikkatimizi çekmek için sizin orayıda bombalayacağız diyor. Vatandaşı F16 lar bombalamış senin tehdidini kim takar artık
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4037 : 09 Ağustos 2016, 08:29:55 »
Diyarbakır'da 13 Köyde Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Diyarbakır'ın Silvan, Kulp ve Hazro ilçelerine bağlı 13 köyde sokağa çıkma yasağının ilan edildiği bildirildi.

Terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticilerine yönelik operasyon düzenleceği için Diyarbakır'ın 3 ilçesine bağlı 13 köyde sokağa çıkmak yasaklandı.

ÜST DÜZEY ÖRGÜT YÖNETİCİLERİNE OPERASYON HAZIRLIĞI

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Silvan, Hazro ve Kulp ilçelerinin kuzeyindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü mensuplarının ve işbirlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi, teröristler tarafından kullanılan sığınak, barınak ve depo alanlarının tespit edilmesi ve malzemelerin ele geçirilmesi için operasyon düzenleneceği belirtildi.

İKİNCİ BİR DUYURUYA KADAR YASAK

Açıklamada, operasyonun icra edildiği bölgelerde 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca Silvan ilçesine bağlı Keklikdere, Görentepe, Üçbasamak, Onbaşılar, Boyunlu, Kayadere ve Taşpınar köyleri, Kulp ilçesine bağlı İslamköy, Dolun, Narlıca, Yaylak ve Ağaçkorur köyleri ile Hazro'ya bağlı Ülgen köyünde saat 17.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği kaydedildi.

Söz konusu yasağa vatandaşların uymasının kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz ettiği ifade edilen açıklamada, yasağın bitim süresinin ayrıca duyurulacağı aktarıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-diyarbakir-da-13-koyde-sokaga-cikma-yasagi-8683394/
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2016, 08:30:34 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4038 : 09 Ağustos 2016, 08:32:08 »
Şırnak Uludere'de PKK'nın Yola Yerleştirdiği Mayın Patladı: 1 Ölü

Şırnak'ın Uludere ilçesinde teröristler tarafından yola tuzaklanmış mayının bir traktörün geçişi sırasında patlaması sonucu sürücü hayatını kaybetti.

Şırnak'ın Uludere ilçesinde teröristler tarafından önceden yola yerleştirilen mayın, sivil bir aracın geçişi sırasında infilak etti. Aracın şoförü patlama sonrası olay yerinde yaşamını yitirdi.

OLAY YERİNDE YAŞAMINI YİTİRDİ

Edinilen bilgiye göre, Uludere ilçesi Andaç köyü yakınlarında bir traktörün geçişi esnasında şiddetli bir patlama meydana geldi. PKK'lılar tarafından yola tuzaklanmış mayının patlaması sonucu araç sürücüsü olay yerinde hayatını kaybetti.

BÖLGEDE OPERASYON BAŞLATILDI

Sürücünün cenazesi Uludere Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda asker sevk edilerek, bölgede operasyon başlatıldı.

http://www.sondakika.com/haber/haber-uludere-de-patlama-1-olu-8683887/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #4039 : 09 Ağustos 2016, 08:41:54 »
'Boralar' Timi Kaçan PKK'lıların Peşinde

Ordu'nun Mesudiye İlçesi'nde 9 gün önce otomatik silah ve el bombası ile saldırarak 3 askeri şehit edip, 2 askeri yaraladıktan sonra kaçan 5 kişilik PKK'lı grubun yakalanması için Tokat Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında görev yapan 'Boralar' timinin, bölgede operasyonları sürüyor.

TOKAT'TA DA ASKER TEYAKKUZA GEÇTİ

Ordu'nun Mesudiye İlçesi'ne bağlı Topçam Mahallesi bölgesinde güvenlik güçleri bir grup PKK'lı teröristin geçiş yapabileceği istihbaratı üzerine 9 gün önce pazar sabahı bölgede operasyon başlattı. Topçam Kertil bölgesinde yoğunlaşan operasyonda ormanlık alanda kıstırılan, 5 kişi oldukları tahmin edilen PKK'lı teröristler, pusu kurarak el bombası ve otomatik silahlarla yakın mesafeden saldırıda bulundu. 3 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı çatışmanın ardından bölgede başlatılan geniş çaplı operasyon sürerken, teröristlerin başka bölgelere kaçma ihtimali üzerine Ordu'ya sınır olan Tokat'ta da asker teyakkuza geçti.

'BORALAR' OPERASYONLARINI SÜRDÜRÜYOR

Bu kapsamda Tokat Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığına bağlı subay, astsubay, uzman jandarma çavuş ve uzman onbaşılardan oluşan 'Boralar' timi, Tokat-Ordu kırsalında operasyon başlattı. Türkiye genelinde pek çok terör operasyonunda başarıyla görev alan 'Boralar' timi, PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede operasyonlarını sürdürüyor. 'Boralar' timinin, 2009 yılında PKK saldırısında 7 askerin şehit düştüğü Reşadiye ve Başçiftlik ilçesi Ordu sınırı kırsalında arama tarama faaliyetlerini yoğunlaştırdığı öğrenildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-boralar-timi-kacan-pkk-lilarin-pesinde-8682398/
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2016, 08:43:01 Gönderen: SKYWOLF »