Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424760 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3980 : 10 Temmuz 2016, 13:07:45 »
Ankara’daki istihbarat ve güvenlik kaynakları “Bahoz Erdal’ın Suriye’de öldürülmesiyle ilgili” yorum yapmaktan kaçınırken, herhangi bir doğrulama ya da yalanlama almak mümkün olmadı.

Bahoz Erdal öldürüldü mü?

‘Bahoz Erdal’ın bombalanan aracı olduğu söylenen bir görüntü de paylaşıldı.

KÜRT MEDYASI: DOĞRU DEĞİL

Kuzey Irak’taki Kürt medyasında da bu haber hemen manşetlere çıktı. Ancak kısa süre içinde terör örgütü PKK’nın silahlı kanadı HPG (Halk Savunma Güçleri) kaynak gösterilerek verilen haberlerde “Bahoz Erdal yaşıyor” bilgisi paylaşıldı.

Reuters haber ajansı da “AA’nın geçtiği Bahoz Erdal haberi”ni doğrulatamadıklarını abonelerine duyurdu.

EN KANLI EYLEMLERİ YÖNETTİ

Terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Suriye uyruklu Bahoz Erdal kod isimli Fehman Hüseyin, Abdullah Öcalan’ın yakalanmasından sonra Murat Karayılan ve Cemil Bayık’la birlikte 1999 yılından itibaren örgütün kontrolünde ve yönetiminde en önemli isimlerden biri oldu. Güvenlik kuvvetlerine yönelik birçok saldırıyı bizzat planlayıp koordine etti. PKK’nın sivillere yönelik özellikle canlı bomba saldırılarında kullandığı TAK’ı (Kürdistan Özgürlük Şahinleri) da Fehman Hüseyin’in kurdurduğu iddiaları var. Bu teröristle ilgili daha önce de birçok kez “öldürüldü” haberleri çıkmış ancak bu haberlerin gerçek olmadığı anlaşılmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/bahoz-erdal-olduruldu-mu-40138709
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3981 : 10 Temmuz 2016, 13:20:32 »
Genelkurmay 17 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmanın görüntülerini paylaştı
! No longer available

Ne ile vurduklarını merak ettim
topmu ?
lazer güdümlü roket mi zırhlı araca montelide olabilir?
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2016, 13:54:09 Gönderen: EfsaneANKA »
--------------------------------------------------------------

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3982 : 10 Temmuz 2016, 13:56:01 »
Şemdinli'de hain tuzak: 4 şehit

İHA
10 Temmuz 2016 - 13:38Son Güncelleme : 10 Temmuz 2016 - 13:50
Son dakika haberi... Şemdinli'de hain tuzak: 4 şehit

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinden acı bir son dakika haberi geldi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristlerin yola yerleştirdikleri patlayıcının infilak etmesi sonucu 4 asker şehit oldu.

İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Şemdinli ilçesine bağlı Aktütün bölgesinde askeri aracın geçişi sırasında teröristler tarafından yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 askerin şehit olduğunu, 1 askerin ise yaralandığını söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-haberi-semdinlide-hain-tuzak-4-sehit-40139656
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3983 : 10 Temmuz 2016, 14:54:34 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3984 : 11 Temmuz 2016, 09:17:26 »
Hakkari'de şehit sayısı malesef beşe yükselmiş durumda. Teröristlerin patlayıcı tuzak ile imha ettikleri Cobra aracı...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3985 : 13 Temmuz 2016, 08:21:20 »
Ankara'ya göre Bahoz Erdal yüzde 99 öldü

ANKARA12 Temmuz 2016 - 21:39Son Güncelleme : 13 Temmuz 2016 - 06:38
Ankara'ya göre Bahoz Erdal yüzde 99 öldü

Terör örgütü PKK’nın üst düzey sorumlularından ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin’in ölüp ölmediği Bakanlar Kurulu ve AK Parti MYK’da gündeme geldi. Bakanlara ve AK Parti yöneticilerine “Yüzde 99 öldü. Ancak elimizde delil yok, resmen doğrulamıyoruz” bilgisi verildi.

Hükümet, PKK terör örgütünün üst düzey sorumlularından ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin isimli teröristin öldürüldüğüne ikna oldu ancak ellerinde yüzde 100 delil olmadığı için resmi bir teyit ve açıklama yapılmıyor. Bakanlara ve AK Parti yöneticilerine “Güvenlik ve istihbarat birimlerimiz Bahoz Erdal’ın suikastte öldürüldüğüne inanıyor. Yüzde 99 öldü. Ancak elimizde delil yok, resmen doğrulamıyoruz” bilgisi verildi. Başbakan Binali Yıldırım da “Biraz daha bekleyelim” dedi.

‘Bahoz Erdal’ kod adlı teröristin ölüp ölmediği tartışılırken, konu Bakanlar Kurulu ve AK Parti MYK toplantısında da gündeme geldi. Bakanlara ve AK Parti yöneticilerine şu bilgi verildi: “Güvenlik ve istihbarat birimlerimiz Bahoz Erdal’ın suikastte öldürüldüğüne inanıyor. Yüzde 99 öldü. Ancak elimizde uluslararası ya da ulusal kaynaklı delil yok, bu nedenle resmen doğrulamıyoruz.” Bir hükümet yetkilisi bu bilgiye dayanarak gazetecilere, Bahoz Erdal’ın ölümünün istihbarat tarafından doğrulandığını söyledi.

ELİMİZDE DELİL MEVCUT DEĞİL

Hürriyet’in edindiği bilgiye göre ‘Bahoz Erdal’, tedavi gördüğü hastane ile ikameti arasında seyir halindeyken, Tel Hamis isimli örgütün bombalı saldırısına uğradı. Örgüt, bir bildiri ile Bahoz Erdal’ın öldürüldüğünü ilan etti ama istihbaratçılar açısından güvenilir kabul edilebilecek bir ‘hasar tespiti’ yapılamadı. Üst düzey bir güvenlik yetkilisi Bahoz Erdal’ın öldüğüne inandıklarını söylerken başka bir yetkili de “Askeri ve istihbari operasyonlarda insansız hava araçları ve insan unsurları aracılığı ile teyit alırız. Bu konuda bizim elimizde bir delil mevcut değil. Suikasti düzenleyen örgütün elinde varsa onu ortaya koymalarını bekliyoruz” yorumunu yaptı.

http://www.hurriyet.com.tr/ankaraya-gore-yuzde-99-oldu-40142608?_sgm_campaign=scn_a0046116293a0000&_sgm_source=40142608&_sgm_action=click

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3986 : 13 Temmuz 2016, 08:25:03 »
Konuyla ilgili sorumlular müthiş çalışıyorlar her zaman olduğu gibi. Halen ölüp ölmediği kesin değil! Kendisinden başka tam olarak bilen yok herhalde. Bunun gibileri  temizlemek başkalarının değil, bizim işimiz olmalı! Oysa başkası yapıyor ya da yaptığını söylüyor! Biz teyit bile edemiyoruz!

Atatürk Hava Limanı'ndaki saldırıyı hangi örgütün yaptığı da kesin olarak belli oldu mu?

İstihbaratımız pek çok olayı gözden kaçırıyor gibi. Üstüne sonrasında kimin yaptığını bile belirlemekte zorlanıyoruz! Demek ki bu işte ters giden bir şeyler var!

Çevrimdışı EfsaneANKA

• DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3987 : 13 Temmuz 2016, 20:17:01 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3988 : 14 Temmuz 2016, 21:33:35 »
Konuyla ilgili sorumlular müthiş çalışıyorlar her zaman olduğu gibi. Halen ölüp ölmediği kesin değil! Kendisinden başka tam olarak bilen yok herhalde. Bunun gibileri  temizlemek başkalarının değil, bizim işimiz olmalı! Oysa başkası yapıyor ya da yaptığını söylüyor! Biz teyit bile edemiyoruz!

Terör örgütü '' ölmedi, görevinin başında '' diyor. Bizimkiler ise öldü diyor... Ne olduğu belli değil. Oysa ki bu tip operasyonları tereyağdan kıl çeker gibi halletmek mümkündür. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti bu tip örtülü operasyonları yapabilecek kudrettedir. Lider kadroyu tasfiye etmek için etkili izleme, dinleme, insan istihbaratı vs. gibi yöntemleri Suriye' nin kaos ortamında bile pekala da yapabilirler. Ters giden şey nedir; mevcut şartlarda anlamak mümkün değil. Ancak hem fikir olduğumuz nokta odur ki; kendi işini kendin halledeceksin.

Kurt' a sormuşlar; Niye boynun kalın?
''Kendi işimi kendim yaparım'' demiş.

Bir de deveye sormuşlar; Niye boynun eğri?
Nerem doğru ki!? demiş.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3989 : 15 Temmuz 2016, 08:33:12 »
Jetler Metina’da vurdu: Sedyede fotoğrafı varmış

ANKARA14 Temmuz 2016 - 21:44Son Güncelleme : 14 Temmuz 2016 - 21:46

PKK terör örgütünün en önemli askeri kanat sorumlularından ‘Sabri Başkale’ kod adlı Fethi Şarlatan’ın da aralarında bulunduğu bir grubun, 28 Mayıs 2016 günü hava operasyonu ile vurulduğu ortaya çıktı. Metina bölgesinde bir toplantıyı yöneten Şarlatan’ın bombardımanda ağır yaralanarak sedyeyle taşındığı, fotoğraflardan anlaşıldı.

ASKERİ kaynaklardan alınan bilgiye göre, bölgeden gelen bir istihbaratı değerlendiren Türk Silahlı Kuvvetleri, Fethi Şarlatan’ın Kuzey Irak’taki Metina bölgesinde kendisine bağlı teröristlerle toplantı halinde olduğunu tespit etti. ‘Acil’ koduyla gerçekleştirilen hava operasyonunda toplantının yapıldığı alan bombalandı. Bombardıman sonucunda insansız hava aracıyla hasar tespit çalışması yapıldı. Şarlatan’ın bombardımandan kurtulan PKK’lılar tarafından sedyede taşındığı, çok sayıda örgüt üyesinin öldüğü, net fotoğraflarla tespit edildi. Alınan bilgiye göre, İstihbarat’ın operasyondan sonra da yakın takibe aldığı Şarlatan, bir hastaneye götürüldü ve o hastaneden çıkmadı. Yapılan değerlendirmede, Şarlatan’ın öldüğü ya da yoğun bakım tedavisi gördüğü için hastaneden ayrılmadığı tespiti yapıldı.

BAHOZ’DAN ÖNEMLİ

Askeri kaynaklar, Şarlatan’ın terör örgütünün askeri yapılanması içinde Hakkâri’deki Cudi buzul dağları dışındaki bütün Türkiye’den sorumlu olduğuna dikkat çekerken, ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin’den daha önemli bir noktada olduğunu vurguladı. Kayıtlara göre terör örgütü PKK’nın Suriye, İran ve Irak’taki yapılanması dışında kalan bütün alanlardan sorumlu olan Şarlatan, örgüte 1 Temmuz 1989’da katıldı. Ağrı ve Kars’ın bulunduğu bölgede Tendürek sorumlusu olan Şarlatan, daha sonra Tunceli ve Şırnak kırsalında da terör saldırılarını yönetti. 2008’de terör örgütünün 14 askeri kanat yöneticisi arasına giren Şarlatan, 2010’dan itibaren Türkiye alan sorumlusu oldu.

KIRMIZI LİSTEDE 4 MİLYON TL ÖDÜL KONULMUŞTU

TSK, daha önce de Şarlatan’ın altında görev yapan Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Erzurum sorumlusu Ekrem Güney ve yardımcısı ile Tunceli ve kırsalı sorumlusu İsmail Aydemir’i öldürmüştü. Fethi Şartalan İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler listesinde ‘kırmızı kategoride’ bulunuyor başına 4 milyon lira ödül konulmuş durumda.

http://www.hurriyet.com.tr/jetler-metinada-vurdu-sedyede-fotografi-varmis-40146397