Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424744 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3900 : 07 Haziran 2016, 16:25:02 »
Bomba yüklü araç yakalandı
DHA/İHA07 Haziran 2016 - 15:35Son Güncelleme : 07 Haziran 2016 - 16:18
Bomba yüklü araç yakalandı

Muş’ta Valilik binasına 200 metre uzaklıktaki bir ara sokakta park halinde bomba yüklü araç bulundu. Minibüs olduğu belirtilen araçta yaklaşık bin ton patlayıcı olduğu tespit edildi. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri araçtaki düzeneği imha ederek olası bir faciayı engelledi.

Muş’ta teröristlerin bomba yüklü minibüsle planladığı saldırı son anda son anda önlendi. Muş Vali Konağı’na yaklaşık 200 metre uzaklıkta bir ara sokakta ele geçin minibüsteki patlayıcı, bomba imha uzmanlarınca düzenek devre dışı bırakılarak imha edildi. Olay saat 15.00 sıralarında meydana geldi. Teröristlerin bidonlar içinde bomba yüklediği beyaz renkli 34 JT 708 plakalı minibüs, İstasyon Caddesi’ndeki Vali Konağı’nın yakınındaki ara sokakta görülünce polis harekete geçti. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, bölgeyi boşalttı. Kısa sürede ola yerine gelen bomba uzmanı ekip, patlatma düzeneğini devre dışı bırakarak minibüsteki bombayı imha etti. Polis, bomba yüklü araçla saldırı planlayan teröristlerin yakalanması için bölgedeki Mobese ve işyerlerindeki güvenlik kameraları görüntülerini incelemeye aldı ve kentte operasyon başlattı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Öte yandan Muş Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Muş İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonel çalışmalar neticesinde; 4 Haziran 2016 günü PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması (YDG-H) içerisinde faaliyetlerde bulunmak amacıyla ilimizde görevlendirildiği tespit edilen 2 terör örgütü mensubu yakalanmıştır” denildi.

Her iki örgüt mensubunun da Irak’ın kuzeyindeki kamplarda ÖSB (Öz Savunma Birlikleri) ve bomba eğitimi aldıkları belirtilen açıklamada, “Eğitimlerin ardından ülkemize illegal yollardan giriş yaparak sansasyonel tarzda canlı bomba eylemlerinde bulunabilecekleri anlaşılmıştır. Ayrıca geriye dönük yapılan çalışmalarda, her iki şahsın da yakalanmamak amacıyla anlık kılık-kıyafet değiştirdikleri tespit edilmiştir. Her iki örgüt mensubu da çıkarıldıkları adli mercilerce ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma’ suçundan tutuklanarak ilimiz kapalı cezaevine teslim edilmişlerdir. İlimizde her türlü suç ve suç oluşumlarına karşı kesintisiz mücadelemiz sürdürülecektir” denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/bomba-yuklu-arac-yakalandi-40114470
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #3901 : 08 Haziran 2016, 08:26:56 »
eğer doğru ise bu bombaların burada patlayacağını kim bilir  olmalı
tabii bombacı terörist bilir......ben bu hesapları anlamıyorum
Almanya uyarı yapar bomba patlar,   ABD yapar bomba patlar...
bizim istihbaratı hadi anladık yapamıyor anlamıyor

da siz nerden biliyorsunuz arkadaş..bu sadece istihbarat değil bunla açıklanamaz....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3902 : 08 Haziran 2016, 10:55:22 »
Peki terörist patlatacağı bombayı neden önceden söyler?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #3903 : 08 Haziran 2016, 11:27:43 »
bir anlasam hiçbir mantık bu işte oturmuyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3904 : 08 Haziran 2016, 11:59:44 »
Başka bir istihbarat örgütü önceden tespit edip bu şekilde duyuyor da olabilir!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3905 : 08 Haziran 2016, 13:23:43 »
Son dakika haberi: Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

DHA - AA08 Haziran 2016 - 11:19Son Güncelleme : 08 Haziran 2016 - 13:11
Son dakika haberi: Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı

Mardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırıMardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırıMardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırıMardin Midyat'ta Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla saldırı
Mardin'den az önce acı bir son dakika haberi geldi... Dün İstanbul Vezneciler'de yaşanan terörist saldırının ardından bu kez Midyat'ta yine bombalı araçla saldırı düzenlendi. Teröristler, ilçe emniyet müdürlüğüne bomba yüklü araçla saldırdı. Batman yönünden gelen ve yaklaşık 500 kilo bomba yüklü olduğu tahmin edilen araç, emniyet binasına giremeden dışarıdaki beton bariyerlerde patladı. Başbakan Binali Yıldırım, hain saldırıda bir polisin şehit olduğunu, 2 vatandaşın da hayatını kaybettiğini söyledi.

Son dakika... Başbakan Binali Yıldırım, Mardin Midyat'taki terörist saldırıda ilk bilgilere göre bir polisin şehit olduğunu, iki vatandaşın yaşamını yitirdiği söyledi. Yıldırım, saldırıda 30'dan fazla kişinin de yaralandığı bilgisini verdi. Saldırıyı düzenleyen terör örgütü PKK.

NELER OLDU?

Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde bugün saat 11.00 sıralarında patlama meydana geldi. DHA'nın haberine göre Batman istikametinden gelen bomba yüklü bir araç, Emniyet Müdürlüğü'ne girmek istedi. Durumu fark eden polisler ateş açınca patlama yaşandı. MOBESE görüntülerinin de aracın Batman yönünden geldiğini doğruladığı belirtiliyor.

MİDYAT'IN EN İŞLEK YERİ

DHA Muhabiri Felat Bozaslan, CNN TÜRK canlı yayınında patlamayla ilgili şu bilgileri verdi:

"Emniyet Müdürlüğü binası kentin yeni yapılaşan ve kamu binalarının yer aldığı bir bölümünde yer alıyor. Midyat'ın çıkışı olarak tarif edebiliriz. Emniyet birimlerinden alınan bilgilere göre, araç Batman istikametinden geliyor ve Emniyet müdürülüğüne girmek istiyor. Kapıda nöbet tutan polisler araçtan şüpheleniyor ve araca ateş açıyorlar. Araç emniyet müdürlüğünün içerisine girmeden kapıda patlıyor. Güvenlik kaynakları patlamada yarım tona yakın patlayıcının kullanıldığı bilgisini verdi."

YANGIN ÇIKTI, ARAÇLAR ALEV ALDI

Şiddetli patlamanın ardından silah sesleri duyuldu, patlayan araç nedeniyle yangın çıktı. Bölge geniş bir güvenlik çemberine alınırken, emniyet kaynakları, patlamanın ardından sıçrayan bazı parçaların bahçedeki polis araçlarının da infilak etmesine yol açtığını söyledi. Bölgede kamu kurumlarının lojmanları da bulunuyordu.

CANLI BOMBA İHTİMALİ

Teröristin bombalı araçla birlikte havaya uçtuğu, saldırının intihar saldırısı olduğu bildiriliyor.

DOKTORLAR GÖREVE ÇAĞRILDI

Sağlık Bakanlığı, il genelinde çalışan doktorları görev başına çağırdı. Terör uzmanları ve savcılar da bölgeye doğru hareket etti. Patlamanın şiddetiyle çok sayıda binada büyük hasar oluştu. Saldırı sonrası bölgedeki lojmanın ön cephesinde büyük hasar oluştu.

Patlama ve sonrasında çıkan çatışma nedeniyle ilçeye Mardin’den takviye birlikler sevkedildi.

SİVİLLERİN ÇOK YOĞUN OLDUĞU BİR BÖLGE

Hain saldırının gerçekleştiği yer sivillerin de yoğun olduğu bir bölge. Bombalı aracın, daha önce terörist saldırılara karşı konulan bariyerlerin olduğu bölgede patladığı, içeriye giremediği belirtiliyor. Yaralılar arasında çok sayıda sivilin de olabileceği bildiriliyor.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-haberi-midyat-emniyet-mudurlugune-bombali-aracla-saldiri-40114853

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3906 : 08 Haziran 2016, 13:29:31 »
Uzmanlar kahreden olayı değerlendirdi

Hürriyet Haber 08 Haziran 2016 - 12:21Son Güncelleme : 08 Haziran 2016 - 12:37
Uzmanlar kahreden olayı değerlendirdi

Mardin’in Midyat İlçesi’ndeki Emniyet Müdürlüğü'ne bombalı araçla düzenlenen saldırıyı uzmanlar değerlendirdi.

İşte o değerlendirmeler:

METE YARAR: BUNUN MERKEZİ BELLİ… SURİYE

NTV canlı yayında konuyu değerlendiren güvenlik uzmanı Mete Yarar şöyle konuştu:
Bomba düzeneklerinin temini sürdüğü sürece bu tür eylemler devam edecek görünüyor.

Bizim mücadelemiz sürüyor ama etkisiz hale gelen teröristlerden daha fazlası maalesef ülkeye girebiliyor.

Temennimiz bu saldırıların engellenmesi. Bizim önümüze gelen bir tablo var. 100 küsür tane bomba engellenmiş olduğu söylenmişti. Bunların 4-5 tanesi bile geçse böyle tablolarla karşılaşıyoruz.

Yapılması gereken sürekli bomba düzeneği kurmak isteyen örgütün bu isteğini ve kabiliyetini engellemek.

Böyle bir saldırı yapma isteği olan bir örgütle mücadele etmek gerçekten çok zor.

“EĞİTİMİ ALDIKLARI İKİ MERKEZ VAR”

Merkezi bunu belli: Suriye. Suriye ile bunu çözmediğimiz takdirde maalesef bunlarla karşılaşacağız.
Bir örgüt bu kadar çok bombayı nasıl buluyor Türkiye’ye sokuyor ve patlatıyor sorusunu Türkiye’de aradığınız sürece bu eylemleri önleyemezsiniz.

Bunların eğitim aldığı iki merkez var biri kamışlı diğeri Kobani. İstanbul’a sızdığı andan itibaren bulunması çok zordur.

AĞAR: BİR BOMBARDIMANLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Eski özel harp subaylarından güvenlik uzmanı Abdullah Ağar Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında saldırıyla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

Bir bombardımanla karşı karşıyayız. Emniyet güçlerimiz bu terör sağanağına karşı elinden geleni başarılı şekilde yapıyor. Zaten bu terör bombardımanı bunun bir sonucu.

Terör örgütü kırsalda ve şehirde yaşadığı başarısızlık sonrası bu tür eylemlere yöneldi.

“PKK IŞİD’LEŞTİ”

Dünkü olay bugünkü olay terör eylemlerinin katlayıcı etkisinden faydalanmayı amaçlayan bir durum. Çok ses getiriyor ve zayiat verdiriyor. Bu bir anlamda PKK’nın IŞİD’leştiğini gösteriyor.

Evet zor bir dönemdeyiz bir melez terörle karşı karşıya Türkiye. Bu mücadelemiz devam edecek. Ne PKK ne de IŞİD Türkiye Cumhuriyeti’nin binde biri etmez kuvvet anlamında.

Bir meskun mahale yönelik, bir kırsala yönelik, bir de büyük şehirlere yönelik olan eylemleri var. Kendisi açısından risksiz ama getirdiği ses bakımından büyük eylemlere başladılar. Bunu keşfetti PKK.

PKK’nın hedefi artık güvenlik güçleri değil. İnsanımızı hedefliyor. Amaç şu: İnsanlarda korku ümitsizlik güvensizlik ve insanımızın arasında var olan mezhepsel etnik farklılıkları kışkırtmak istiyor PKK… Eylemlerle beraber toplumda kırılmalar yaratmak istiyor. Askerimize, polisimizle insanımızla bir demir leblebi olduğumuzu göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Üzerimize gelen bu dalgayı böyle aşabiliriz. Irak ve Suriye bunu aşamadı…

ORAKOĞLU: HEDEF PKK DEVLETİ OLUŞTURMAK

TGRT canlı yayınında konuşan emekli istihbarat daire başkanı Bülent Orakoğlu ise şu ifadeleri kullandı:

Bunların niyeti bölgede bir PKK devleti oluşturmak. Türkiye’nin bölgede etkisini azaltmak için terör örgütleri taşeron olarak kullanılıyor.

Buradaki mesele Türkiye’yi terör örgütleriyle dize getireme çabasıdır. Bunlar klasik terör tanımı aşmış durumda. Bu örgütlere destek veren devletlerle adeta üstü kapalı bir savaş halindeyiz.

Terör örgütü çöküşe geçtiği bir dönemde bu eylemleri artırdı. Başarılı olamayacakları belliydi.

PKK başta Ankara’daki Güvenpark saldırısı olmak üzere halkı hedef almıştı. Bu durum örgütün sona geldiğinin bir göstergesidir. Türkiye bu örgütleri önleyecek güçtedir.

Böyle mübarek bir günde bu eylemleri yapanlara ne demeli bilemiyorum. İnsan değil bunlar… Bunlar hayvan bile değil.

http://www.hurriyet.com.tr/uzmanlar-kahreden-olayi-degerlendirdi-40114883

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3908 : 08 Haziran 2016, 15:26:49 »
Mardin'deki hain saldırıdan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Mardin Midyat'ta teröristler ilçe emniyet müdürlüğüne bomba yüklü araçla saldırdı. PKK’lı terörist, demir korkuluk ve bariyerlerin önünde bomba yüklü minibüsü infilak ettirdi. Hain saldırıda 2'si kadın polis memuru 4 kişi şehit oldu. Şehit olan polis memuru Nefize Özsoy. Özsoy'un yine polis memuru olan eşi de daha önceki bir saldırıda yaralanmış ve tayini Kırklareli'ne çıkmıştı. Saldırıyla ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Bomba yüklü araçta 500 kilo patlayıcı olduğu tahmin ediliyor.

Mardin'in Midyat ilçesinde, emniyet müdürlüğüne düzenlenen terör saldırısında şehit olan 2 kadın polis memurundan Nefize Özsoy'un eşi Cumhur Özsoy'a acı haber verildi. Kırklareli Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesinde görevli şehit Özsoy'un eşi Cumhur Özsoy'a acı haberi meslektaşları verdi. Acı haberi aldığı anda baygınlık geçiren Özsoy, ambulansla götürüldüğü Kırklareli Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve polis memurları hastaneye giderek Özsoy'a başsağlığı dileğinde bulundu. Özsoy çiftinin, 4 yaşında Elif adında bir kız çocuğu sahibi oldukları öğrenilirken, şehit polisin ailesinin ise Edirne'de yaşadığı bildirildi. Öte yandan Cumhur Özsoy'un 2015 yılında Midyat'ta terör örgütünce uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda yaralandığı, daha sonra tedavisinin ardından Kırklareli Emniyet Müdürlüğünde göreve başladığı öğrenildi.

BAŞBAKAN AÇIKLADI

Başbakan Binali Yıldırım, Mardin Midyat'taki terörist saldırıda ilk bilgilere göre bir polisin şehit olduğunu, iki vatandaşın yaşamını yitirdiği söyledi. Yıldırım, saldırıda 34 kişinin de yaralandığı bilgisini verdi. Saldırıyı düzenleyen terör örgütü PKK.

TERÖR MİDYAT'I HEDEF ALDI

PKK’lı teröristler bu kez Mardin’in tarihi ve turistik ilçesi olan Midyat İlçesi’ni hedef aldı. Saldırı bugün saat 11.15 sıralarında Midyat ilçe merkezi Bahçelievler Mahallesi Nusaybin Caddesi üzerinde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde meydana geldi. Emniyet Müdürlüğü binasının yanı sıra marketler, kamu binaları, işyerleri, evlerin bulunduğu ve vatandaşların yoğun olduğu Cumhuriyet Bulvarı üzerinde, önünde beton bloklar ve demir bariyerler bulunan Emniyet Müdürlüğü binası önüne bomba yüklü minibüsle gelen terörist, araçla içeriye girmek isteyince, bina girişindeki polisler araca ateş açtı. Bu sırada PKK’lı terörist, demir korkuluk ve bariyerlerin önünde bomba yüklü minibüsü infilak ettirdi ve ortalık bir anda savaş alanına döndü.

BARİYERLER DAHA BÜYÜK FACİAYI ÖNLEDİ

Kilometrelerce uzaktan duyulan şiddetli patlamada Emniyet Müdürlüğü binası büyük hasar görürken, çevrede bulunan ev, iş yerleri, marketler de hasar gördü. Saldırının ardından bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Yaralılar ambulanslar ve vatandaşlar tarafından Midyat Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, itfaiye ekipleri alevlere müdahale ederek söndürdü. Emniyet girişinde beton bloklar ve demir bariyerlerin bulunmaması halinde, facianın boyutunun daha da büyük olabileceği belirtildi.

BATMAN YÖNÜNDEN GELDİ

Saldırıyı düzenleyen teröristin Batman yönünden geldiği belirlendi. MOBESE görüntüleri de bu bilgiyi teyit ediyor.

HALK KAN VERMEK İÇİN HASTANEYE KOŞTU

İlçede patlama büyük paniğe neden olurken, vatandaşlar yaralıların bulunduğu Midyat Devlet Hastanesi’ne akın ederek, onların sağlık durumları hakkında bilgi almaya çalıştı. Bu sırada bazı vatandaşların da olası kan ihtiyacını karşı hastaneye gittikleri belirtildi. İçindeki doktorlar da acil olarak göreve çağrıldı. Durumu ağır olan yaralılar çevre il ve ilçelerdeki hastanelere sevk edildi. Saldırının ardından polis ekiplerine takviye olarak jandarma da devreye girerek, stratejik yerlerde güvenlik önlemi aldı. Mardin il merkezinden de ilçeye takviye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-haberi-midyat-emniyet-mudurlugune-bombali-aracla-saldiri-40114853

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3909 : 08 Haziran 2016, 17:58:24 »
Vezneciler Saldırısını Gerçekleştiren Teröristin Eşkali Belirlendi

Vezneciler'deki terör saldırısında kullanılan aracı olay yerine getiren ve uzaktan kumandayla patlatan teröristin eşkali belirlendi.

Vezneciler'deki terör saldırısında kullanılan aracı olay yerine getiren ve uzaktan kumandayla patlatan teröristin eşkalinin belirlendiği öğrenildi.

GÖZALTINDAKİ 4 KİŞİNİN İŞLEMLERİ SÜRÜYOR

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin saldırıda kullanılan otomobili kiraladığı ve terör örgütü üyelerine teslim ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 4 kişinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

TERÖRİSTİN EŞKALİ BELİRLENDİ

Ayrıca bölgedeki MOBESE ve güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, bomba yüklü aracı olay yerine getiren ve çevik kuvvet otobüsünün geçişi sırasında uzaktan kumandayla patlatan teröristin eşkalini belirledi.

POLİS PKK ÜZERİNDE DURUYOR

Şüphelilerin verdiği ifadeler ve olay yerinden elde edilen bulgular doğrultusunda saldırıyı terör örgütü PKK'nın gerçekleştirdiği ihtimali üzerinde duran polis, eşkali belirlenen teröristin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

http://www.sondakika.com/haber/haber-istanbul-daki-teror-saldirisi-8511249/