Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424682 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3870 : 29 Mayıs 2016, 23:16:23 »
Benide özelden bilgilendirirseniz memnun olurum.

Çevrimdışı acabuco

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3871 : 30 Mayıs 2016, 00:51:33 »
Muhtemelen bayram bitmeden tum il ve ilcelerde sokaga cikma yasagi kaldirilacak ve pkk daglara donecek ara ara sehirlerde eylem hazirligi icerisine girecek eskisi gibi. Binlerce terorist oldu lakin teror bitmiyor, yine yeniden binlercesi katilacak orgute.

Lider kadro temizlenmeden elli yil bile gecse daglardan temizlenmez bu adamlar. Turkiye sinirlari icerisinde eli silah tutan bir tane bile pkk li kalmasa, ulke disindan bir gecede binlercesinin siniri gecme potansiyeli mevcut.

Boyle kalles adamlar varken savunmasiz sekilde kalmamali ulke. Bu helikopter olayi ozguven asiladi, propaganda malzemesi verdik ellerine.

Bayrama kadar il ve ilcelerde sifir pkk li kalana kadar hizli bir calisma yapilip, ardindan daglara saglam bi operasyon yapilmali, sonrasinda ise sinir guvenligi gerekirse yuzlerce silahli iha ile saglanmali.

Cok utopik bir sey degil bu. Basbakanin damadi etrafta sekil yapiyor silahli ila urettik imaji kasip, kullandiracaksin oyleyse. Bir makine yardimiyla sinir guvenligini saglayabileceksek mehmetcikler sicak temasa girmesinler, kanlari dokulmesin.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3872 : 30 Mayıs 2016, 08:28:07 »
Şırnak'ta saldırı: Üsteğmen şehit oldu
DHA29 Mayıs 2016 - 23:20Son Güncelleme : 30 Mayıs 2016 - 07:33
Şırnak'ta saldırı: Üsteğmen şehit oldu

Şırnak'ın Uludere İlçesi Irak sınırında PKK’lılar ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma 1 üsteğmen şehit oldu.

Şırnak’ın Uludere İlçesi Kuzey Irak sınırında bulunan Kanimasi Üs Bölgesi’ne saat 21.00 sıralarında PKK’lılar tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Açılan ilk ateşte ağır yaralanan 1 üsteğmen, helikopterle Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak doktorların tüm müdahalesine rağmen Piyade Üsteğmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Kanimasi Üs Bölgesi’nde bulunan askerlerin saldırıya anında karşılık vermesi üzerine çatışma yaşandı. Yoğun ateş altında kalan PKK’lılar kaçarken, bölgede kaçan teröristleri etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/sirnakta-saldiri-ustegmen-sehit-oldu-40110723
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 08:59:43 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3873 : 30 Mayıs 2016, 08:43:08 »
Yeni bakanlar kurulunda terörle mücadele konusunda "önleyici vuruş stratejisine" geçiliyormuş! >> http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/abdulkadir-selvi_615/terorle-mucadele-konsepti-degisti_40110699

Bu stratejide pkknın eylemlerini planladığı Türkiye'deki kampları hedef alan operasyonlar yapılacakmış!

İyi de bu zaten her zaman yapılan ve gerçekten olması gereken bir şey değil mi? Bir terör örgütü onlarca yıldır on binlerce insanın hayatına kıyıyor ve o örgütün halen ülke sınırları içerisinde kampları var öyle mi? Kimse kusura bakmasın ama bu mantık dışı bir durum!

Terörün sona erdirilmesi için terörün yurt dışında bulunan elebaşılarının yakalanması gerektiği gerçeğini defalarca dile getirirken, terörle mücadele etmekle yükümlü olan siyasi iradenin, halen ülke içerisinde terör kampları olduğunu belirttiğini ve bunlara operasyon düzenleyerek terörü önleyeceğini öğreniyoruz medyadan.

Eyvah ki ne eyvah!!!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3874 : 30 Mayıs 2016, 17:33:55 »
Son Dakika Haberi: PKK'nın Nusaybin sorumlusu öldürüldü
Hürriyet Haber30 Mayıs 2016 - 15:42 Son Güncelleme : 30 Mayıs 2016 - 17:18
Son Dakika Haberi: PKK'nın Nusaybin sorumlusu öldürüldü

Mardin'din az önce bir son dakika haberi geldi.. Bölücü terör örgütünün sözde Nusaybin sorumlusu Hebatkar-Karker kod adlı Zamani Çamak isimli terörist ölü ele geçirildi. Bölgede güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütünün dağ kadrosunun terörist Zamani Çamak’ı kaçırmak üzere Nusaybin’de oldukları öğrenildi. Çamak'ın aranan teröristler listesinde "turuncu" kategoride yer aldığı bildirildi.

Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre, Nusaybin ilçesinde 4 mahallede devam eden Atmaca-7 Müşterek Özel Birlik Operasyonunda, bölücü terör örgütünün sözde Nusaybin sorumlusu Hebatkar-Karker kod adlı Zamani Çamak isimli terörist, 30 Mayıs 2016 tarihinde 5 adet Kaleşnikof tüfeği, 1 adet tabanca, 1 adet dürbün, 2 adet RPG-7 roketatar ile birlikte etkisiz hale getirildi. Hebatkar-Karker kod adlı Zamani Çamak'ın 1977 yılında Bingöl/Karlıova’da doğduğu kaydedildi. 1997 yılında kendi isteğiyle PKK/KCK terör örgütüne katıldığı belirlenen teröristin hakkında 32 suç kaydının bulunduğu bildirildi. 2012 yılından itibaren sözde Mardin Eyaleti Özel Güç Sorumlusu Derçem Çevrim adıyla faaliyet yürüttüğü ve Ocak 2016 tarihinden itibaren Nusaybin’de bölücü terör örgütünün sorumlusu olduğu ifade edildi.

Aynı operasyonda, Nusaybin sözde ikinci sorumlusu Kava kod adlı Veysi Akgün adlı terörist de 23 Mayıs 2016 tarihinde etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

NUSAYBİN'DEN KAÇIRACAKLARDI

Bölgede güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, bölücü terör örgütünün dağ kadrosunun terörist Zamani Çamak’ ı kaçırmak üzere Nusaybin’de oldukları öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/pkknin-nusaybin-sorumlusu-olduruldu-40111020

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3875 : 30 Mayıs 2016, 17:41:58 »

Terörün sona erdirilmesi için terörün yurt dışında bulunan elebaşılarının yakalanması gerektiği gerçeğini defalarca dile getirirken, terörle mücadele etmekle yükümlü olan siyasi iradenin, halen ülke içerisinde terör kampları olduğunu belirttiğini ve bunlara operasyon düzenleyerek terörü önleyeceğini öğreniyoruz medyadan.

Eyvah ki ne eyvah!!!

Buna da şükür!
En azından ''AÇILIM ve ANALAR AĞLAMASIN'' sürecinden iyidir (!)

Malumunuz çeşit çeşit öğrenme metodu vardır.

-Bazıları başkalarının deneyimlerinden yararlanarak öğrenirler; bu tarzı benimseyenler sık sık '' Amerika' yı yeniden keşfetmeye ne gerek var!'' derler mesela.

-Bazıları ise problemler karşısında yöntem ve tarz geliştirirler; test ederler, hataları tespit edip düzelterek mükemmelleştirmeye çalışırlar.

-Bazıları ise deneme-yanılma yolu ile öğrenirler. Görünen o ki, en ilkel öğrenme metodu bu olsa gerek!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3876 : 30 Mayıs 2016, 20:43:34 »
Bu deneme yanılma yönetemi değil. Bilerek yapılan bir şey! Memlekette bir savaş var!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3877 : 30 Mayıs 2016, 21:05:53 »
Çok doğru söylüyorsunuz.
BİLEREK, İSTEYEREK ve PLANLAYARAK gelinen bir sürecin sonunda; habeye dönen yerleşim yerlerini görmekteyiz.
İçler acısı...

Ben ise '' Deneme-Yanılma '' metodunu eleştirirken; aslında KANDIRILDIK argümanına gönderme yapmak istemiştim;)
Devlet işleri, arkadaş seçer gibi ''deneme/yanılma'' yolu ile yapılacak işler değildir. Hesap- kitap işidir ve en yüksek ölçüde devlet aklının çalıştırılmasını gerektirir.

Şimdi birilerinin gerekçeli argümanı her başarısızlığın neticesinde KANDIRILDIK olunca; bizlerde en iyi niyeli yaklaşım ile deneme -yanılma metodu diyoruz ki, ifadenin kibarcasıdır! Yoksa hakikat bahsettiğiniz gibidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3878 : 31 Mayıs 2016, 12:19:43 »
Silopi'deki Hain Saldırıdan İlk Fotoğraflar Geldi
Silopi'de 4 sivilin öldüğü, 5'i polis 19 kişinin yaralandığı hain saldırıdan ilk görüntüler geldi.

Şırnak'ın  Silopi ilçesinde akşam saatlerinde teröristlerce tuzaklanan bomba infilak etti. Zırhlı polis aracaının geçişi sırasında infilak eden bombanın patlması sonucu ilk belirlemelere göre 4 sivil yaşamını yitirdi. 5'i polis 19 kişi yaralandı.

2 OTOBÜS TAHRİP OLDU

Lögar kapağına yerleştirilen bombanın infilakı sonucu olay yerinden ilk fotoğraflar geldi. Fotoğraflarda olay yerinde 2 otobüsün tahrip olduğu görülüyor. Sivil yaralıların bu otobüslerdeki vatandaşlar olduğu ve bu nedenle de yaralı sayısının yüksek olduğu tahmin ediliyor.

BÜYÜK ÇUKUR AÇILDI

Çevredeki bir bina ve futbol sahasıolduğu tahmin edilen iki yapıda da ağır tahribat gözlemleniyor. Bombanın infilak ettiği yerde ise derin bir çukurun açıldığı ve etrafa çok sayıda şarapnel parçasının savrulduğu fotoğraflarda dikkat çeken ayrıntılar arasında yer alıyor.

İşte olay yerinden gelen o kareler:

http://www.sondakika.com/haber/haber-silopi-deki-hain-saldiridan-ilk-fotograflar-geldi-8484217/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3879 : 31 Mayıs 2016, 12:20:54 »
Askeri Şehit Eden 2 PKK'lı Çayda Boğularak Öldü
Van'ın Gürpınar İlçesi'nde bir askerin şehit olduğu bir askerin de yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren 2 PKK'lı teröristin çaya düşerek boğuldukları açıklandı.

16 saat önce
00:5201:11

Van'ın Gürpınar İlçesi'nin Arkboyu Mahallesi mevkiinde 18-19 Mayıs 2016 günü icra edilen Şehit  Jandarma Er Süleyman Turan operasyonunda, 1 güvenlik görevlisinin şehit olmasına, 1 güvenlik görevlisinin de yaralanmasına yönelik saldırıları gerçekleştirdiği belirtilen 2 PKK'lınan Dönemeç Çayı'na düşerek boğuldukları açıklandı.

CESETLERİ ÇAYDA BULUNDU

Van Valiliği, bugün Köprülü Mahallesi Dönemeç Çayı'nda cesetleri bulunan PKK'lılarla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İlimiz Gürpınar ilçesi Arkboyu Mahallesi mevkiinde 18-19 Mayıs 2016 günü icra edilen Şehit  Jandarma Er Süleyman Turan operasyonunda,  19 Mayıs 2016 günü saat 05.30 sıralarında bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu 1 güvenlik görevlimizin şehit olduğu, 1 güvenlik görevlimizin de hafif yaralandığı olayda, 2 bölücü terör örgütü mensubu, Dönemeç Çayı'na düşmüştür. Söz konusu örgüt mensuplarının cesetleri, 29-30 Mayıs 2016 tarihlerinde Dönemeç Çayı'nda Köprülü Mahallesi mülki sınırlarında bulunmuştur. Bulunan cesetlerin üzerinden; 2 adet el bombası, 4 adet M-16  Piyade tüfeği şarjörü, 4 adet bantlanmış büyük boy pil, 4 adet kalem pil, 1 adet USB bellek, 2 adet hafıza kartı, 3 adet telsiz kod listesi, 1 adet içerisinde örgüt amblemi bulunan kol saati, 1 adet EYP patlatmada kullanılan verici anahtarı, 1 adet EYP düzeneğinin çalışıp çalışmadığını kontrol eden test kiti, 1 adet not defteri, 600 TL para, 1 adet maket bıçağı, 1 adet çakı, 1 adet koli bandı, 1 adet el feneri, Kişisel malzemeler çıkmıştır. Olayla ilgili tahkikat sürdürülmekte olup, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, devletimizin ve milletimizin terör tehdidi ve saldırılardan korunması için her türlü tedbir Valiliğimizce alınmaktadır."

http://www.sondakika.com/haber/haber-askeri-sehit-eden-2-pkk-li-cayda-boguldu-8484154/