Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3800 : 19 Mayıs 2016, 23:32:29 »
Zamanın devlet aklına sormak lazım onu ama nerede bulacaksın şimdi ;D

Ama tekrar yazıyorum açılım sürecinin aslı pkk'yı hatta kürt ayrılıkçı siyasi hareketini manipüle etmekti ama başaramadılar yoksa al özerkliği ver başkanlığı gibi durum yok zaten akparti ya da hükümet bunu ne devlete ne askere ne de millete anlatamazdı özerklik teklifi ya da maddesi meclise geldiği gibi ya ihtilal olurdu ya da askerin darbesi

Ayrıca ayrılıkçı kürt hareketi olması için kürtleri ezilmesi ya da dövülmesi veya açılım süreci gibi zar zurt olmasına gerekte yok bu siyasi hareket bu konjektörde olması gayet doğal hatta bilimsel bile diyebilirim ama başarıya ulaşmaları çok çok zor çünkü yerel devletlerin hiçbiri desteklemiyor büyük devletlerin ise bu gerçekleştirmeleri için açık savaşa girmeleri lazım ama bu da yakın ihtimal değil.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3801 : 19 Mayıs 2016, 23:40:27 »
İyi de dediğinin tam tersi oldu. İşin gerçeği de tam tersinin olması için yapıldığıydı bence. Manupüle falan hikaye.  Olmayacak duaya amin denilmez. Uzun soluklu bir projenin bir aşaması sadece!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3802 : 20 Mayıs 2016, 08:22:58 »
Türk jetleri Kandil'i vurdu
AA 20 Mayıs 2016 - 07:53:00
Türk jetleri Kandil'i vurdu

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları dün akşam saatlerinde Kandil'deki terör örgütü PKK hedeflerini vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nce Kandil bölgesine, savaş uçaklarıyla dün düzenlenen hava harekatında, teröristlere ait bölgede tespit edilen sığınak, ağaç altındaki barınma alanları ve silah mevzileri ateş altına alınarak imha edildi. 

Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "19 Mayıs 2016 tarihinde; alınan istihbaratı değerlendirilmesi sonucu 21.00-21.45 saatleri arasında Kandil bölgesine, F-16 ve F-4 2020 savaş uçaklarıyla hava harekatı düzenlenmiş; bölgede tespit edilen sığınak, ağaç altındaki barınma alanları ve silah mevzileri ateş altına alınarak imha edilmiştir. Bölgede meydana gelen hasar ve zayiat tespit çalışmaları devam etmektedir. Hava Harekatı icra eden uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir" denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/turk-jetleri-kandili-vurdu-40106442
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3803 : 20 Mayıs 2016, 14:45:13 »
PKK eski muhtarı öldürdü! Patlamada 8 asker yaralandı
DHA20 Mayıs 2016 - 13:55:00
PKK eski muhtarı öldürdü! Patlamada 8 asker yaralandı

MARDİN’in merkez Artuklu İlçesi’nin Bağlıca Köyü’ne baskın düzenleyen PKK’lı teröristler daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak’ı öldürdü. Olayın bildirilmesi üzerine ambulans ve askerler köye giderken PKK’lılar yola önceden tuzakladıkları patlayıcıyı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu 8 asker yaralandı.

Saldırı bugün saat 12.30 sıralarında Mardin’in merkez Artuklu İlçesi Bağlıca Köyü’nde meydana geldi. Köye baskın yapan PKK’lılar köyde daha önce muhtarlık ve geçici köy koruculuğu yapan Kazım Kavak’a ateş ederek öldürdü.

Olayın duyulmasının ardından köye ambulansla ve Artuklu İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan askerler sevk edildi. PKK’lılar köy yakınlarında yola önceden tuzakladıkları bombayı askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Şiddetli patlamada araçta bulunan 8 asker yaralandı.  Saldırıda ambulansta bulunan personelden yaralanan olmadı.

Yaralı askerler ambulanslarla Mardin Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.

Saldırının ardından karayolu güvenlik güçleri tarafından kapatılarak, bölgede kaçan PKK’lıları etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı.

http://www.hurriyet.com.tr/mardinde-pkk-koy-basip-oldurdu-40106661

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3804 : 20 Mayıs 2016, 18:14:24 »
Dokunulmazliklar kaldirildi.Simdi ki beklentimiz hdp li vekilleri demir parmakliklar ardinda gormek !!!
http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1958199

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3805 : 21 Mayıs 2016, 08:36:04 »
Bence dokunulmazlık diye bir şey olmamalı. Herkes eşit haklara sahip olmalı! Olağanüstü durumlar (Savaş hali, afet vs) gibi  durumlar hariç hiç kimseye ayrıcalık tanınmamalı!

Dokunulmazliklar kaldirildi.Simdi ki beklentimiz hdp li vekilleri demir parmakliklar ardinda gormek !!!
http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=1958199

Amin. İnşallah!
Sadece onlar değil, onlara bunca zamandır yardım ve yataklık edenler, bu kadar zamandır mecliste bile pkk propagandası yapmalarına göz yumup dokunulmazlıklarını kaldırmayı akıl dahi edemeyen şövanistler, öcalan bize gerçeği gösterdi gibi binlerce saçma sapan, ihanet içeren söz ve yazılarla gündemi meşgul edenler ve bunları maşa gibi kullanan sahipleri, bulunan yüzlerce yıllık kemiklerle bile iftira atarak, pkkyı mazlum, TSK'yı bu mazlumların katiliymiş gibi gösterenler, buna göz yumanlar,  teröristleri sınırda şenliklerle karşılayanlar ve buna izin verenler, pkknın silah bırakmayacağını bile bile açılım saçmalığını ortaya çıkarıp ısrarla devam eden, buna karşı çıkanları da terörden nemalanıyor diye suçlayanlar, bitmiş olan terörün yeni,den hortlatılmasına, güçlenmesine destek olanlar, Pkknın silah yığdığını bildikleri halde valilere talimatlar göndererek teröristlere operasyonlar yapılmasına engel olanlar, bütün bunları bildikleri halde teröristlerle "megriiiii megriii" diye bağırarak halay çekenler, şehirlerimize hendekler açılıp savaş alanına çevrilirken sadece seyredenler ve bunlar gibi sayısız ihanet içerisinde bulunanları da layıkıyla cezalandırmak bu milletin gerçek vatanseverleri, aklı başında insanları için en büyük temenni!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3806 : 21 Mayıs 2016, 08:38:03 »
Yanıtı aranan 10 soru

Uğur ERGAN / ANKARA20 Mayıs 2016 - 23:29:00
Yanıtı aranan 10 soru

HAKKÂRİ’de düşen helikopterle ilgili ”Terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu muhtemelen yerden havaya atılan, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır” diye açıklama yapan Genelkurmay Başkanlığı’nın incelemesi sürerken, yanıtı aranan soruların başında, Kobra’daki ‘Helikopter Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemi’nin çalışıp çalışmadığı geliyor.

GÖRÜNTÜLERE İNCELEME
Genelkurmay Başkanlığı, 13 Mayıs’ta Hakkâri-Çukurca Çığlı Üs Bölgesi’nde pilot üsteğmenler Müjdat Kerem Şahan ve Burak Abikebahşi’nin şehit olduğu helikopter kazasıyla ilgili önceki gün açıklama yaparak olayla ilgili inceleme ve tetkik çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Halen devam eden incelemelerde yanıtı aranan sorular şunlar:

1-) Kaza-kırım çalışmalarında ağırlık, Kobra tipi helikopterde “Helikopter Elektronik Harp Kendini Koruma Sistemi”nin (HEHSİS) çalışıp çalışmadığına veriliyor. Acaba pilotlar havalanmadan önce HEHSİS’i devreye soktular mı? Bölgede görev yapan helikopterlerin “kontrol listesi (checklist)” kurallarınca söz konusu sistemin pilotlar tarafından devreye sokulma şartı var. Bu nedenle pilotların HEHSİS’i devreye sokmadıkları düşünülmüyor.

2-) Pilotların HEHSİS’i açarak uçtukları düşüncesinden hareket ediliyor. Bu durumda pilot iş yükünü minimum düzeyde tutacak biçimde gelişmiş, sesli ve görsel ikazları da içeren HEHSİS neden çalışmadı? HEHSİS tamamen mi devre dışı kaldı, yoksa kısmen mi?

3-) HEHSİS içinde yer alan helikopterdeki ‘Flare’ (ısı güdümlü füzeyi şaşırtacak ısı topları) sistemi neden çalışmadı?

4-) Pilotların ‘Flare’ sistemini devreye sokacak zamanları oldu mu olmadı mı?

5-) Sistem içinde yer alan radar ikaz alıcısı (RWR), lazer ikaz alıcısı (LWR) ve radyo frekans karıştırıcısı (RFJ) çalıştı mı çalışmadı mı?

6-) Hangi şart altında olursa olsun, füze atıldığında yerde toz zemini oluşur. Pilotlar yerde toz bulutu gördü mü görmedi mi? (Pilotlar şehit olduğu için bu sorunun yanıtını bulmak çok zor)

7-) PKK’ya yakın sitelerde yayınlanan görüntülerde ‘Rusya’nın Stinger’i olarak bilinen SA-18 füzesinin atıldığı görülüyor. Kazadan kalan parçaların yanı sıra görüntülerin de incelemesi sürüyor. İnceleme tamamen bittikten sonra füze tanımlaması yapılacak.

8-) Görüntülere göre helikopterin seyri bir tehdit görmemiş veya tehdide müdahale edecek vakti kalmamış gibi. Oysa füze tehdidi algılayan helikopter keskin manevralar yapmaya başlar. Helikopter neden manevra yapamadı? Keskin manevra yapmak, ısı güdümlü füze hedefini bulamadığında bir süre sonra kendini imha etiği için önem taşıyor.

9-) Helikopterin manevra yapamaması acaba füzeden önce atılmış bir Doçka mermisinin kuyruğa isabet etmesinden mi kaynaklandı?

10-) Görüntülerde füzeyi atan ve bu konuda eğitimli olduğu düşünülen teröristin kıyafetinden ve konuşmasından Suriyeli olduğu değerlendiriliyor. Helikopteri vuran kişi Suriye’den gelen YPG’li mi? Füzeyi doğrudan Rusya mı verdi, yoksa IŞİD veya Suriye ordusundan mı ele geçirildi?

13 Mayıs’ta sabaha karşı bölgede PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 6 asker şehit olmuştu. Askerlere destek için bölgeye giden Kobra tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit sayısı 8’e yükselmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/yaniti-aranan-10-soru-40106921

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3807 : 21 Mayıs 2016, 08:40:10 »
PKK’lı teröristler, şantiyeyi basıp 3 işçiyi kaçırdı

DHA21 Mayıs 2016 - 07:43:00
PKK’lı teröristler, şantiyeyi basıp 3 işçiyi kaçırdı

TUNCELİ’nin Ovacık İlçesi’nde yol çalışması yapan şantiyeyi basan PKK’lı teröristler, iş makinelerini ateşe verip, 3 işçiyi de yanlarına alarak kaçtı. Bir süre sonra kaçırılan işçilerden 2'si serbest bırakıldı.

Tunceli’de bir grup PKK’lı, gece saatlerinde Ovacık karayolunu kesip araçları durdurdu, kimlik kontrolü ve örgüt propagandası yaptı. Bu sırada başka bir terörist grubu da Ovacık İlçesi’ne bağlı Aşağıtorunoba Köyü ile Çambulak Köyü arasındaki köy yolunda asfaltlama çalışması yapan özel bir şirkete ait Balveren Köyü yakınlarındaki şantiyeyi bastı.

PKK’lı teröristler silah zoruyla işçileri biraraya toplayıp örgüt propagandası yaptı. Teröristler daha sonra 5 iş makinesi, konteynır ve şantiye binasını ateşe verdikten sonra 5 işçiyi de yanlarına alarak ormanlık alana kaçtı.

PKK’lı teröristler bir süre sonra, kaçırdıkları işçilerden 2’sini serbest bıraktı. Olayın duyulmasının ardından güvenlik güçleri bölgede hava destekli operasyon başlattı.

http://www.hurriyet.com.tr/pkkli-teroristler-santiyeyi-basip-3-isciyi-kacirdi-40106955

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3808 : 21 Mayıs 2016, 15:50:49 »
Mecliste suan hdp li pkk lilar var bunlari meclisten atmak icin oneri veriliyor ama hayir diyorsunuz acik acik terore destek veriyorsunuz birde kendinizi kandirmissiniz akp kontrolu daha cok alacak diye bu ne demektir biliyormusun akp nin gucu azalsinda pkk lilar mecliste dursada onemli degil demektir.Bunu soylerken utanmiyorsaniz o sizin paçozlugunuzdur.Saten bu ulke ne cektiyse bu gune kadar solculardan cekti iktidara olan dusmanligindan pkkya acik acik destek olacak kadar asagilik bir parti ve bu partinin bu hareketine kendince bir sacma gerekce uydurmus bir solcu akli vari bir grup Allah size akil fikir versinde pkk yi acik acik desteklediginizin farkina varin artik.Sizdeki bu iktidar dusmanligi sizi pkklida yapar ermenide yapar yunan da yapar .Meclise hdp girdiginde deli gibi akp yi suclayanlar simdi cikarilmasina hayir diyor ? Akp guclenecek diye pkk yi destekliyosunuz.Hani koyum diyorsunuzya bu akp lilere sizin gibi pkk destekcisi cakal olmaktan iyidir en azindan !!! Bahceliye de bu oylamaya evet dedigi icin yuklenmektr bir o kadar gerizekaliliktir.Adam milliyetciliginin geregini yapti.Bu demek degildir ki bahceli genel baskan olarak parti basinda dursun.Bahcelinin gitmesini en cok isteyenlerden biriside benim ama o adam iktidar dusmanligi yuzunden vatanini serefini satmayacak pkkya destek olmayacak kadar adamdir.Chpkk gibi pkk ya acik acik destek olmaz hicbirzaman !!!

Öyle saçma bir yazı ki neresini düzeltmeye kalksam bilemiyorum. Şöyle bir geçmişe bak bakalım açılım saçılım zamanı neler yapılmış ne operasyonlar engellenmiş, mecliste hükümete ne soru önergeleri verilmiş, kim vermiş, hükümet ne cevap vermiş? Kimlerin dokunulmazlığı kaldırılacak bak bakalım, gazetelerde listesi var. Kaç tanesi HDP li. AKP sadece oy gelecek yere yatırım yapar. Barış süreci oy getiriyordu , öyle yaptı, şimdi terörle mücadele oy getiriyor, mücadele ediliyor. İleride barış süreci oy getirirse kaldığı yerden barış sürecine devam eder.  Fazla makarnadan beyni uyuşanlar anlamaz tabi. Barış sürecine karşıydık çünkü terörist hazırlıklara göz yumuluyordu. HDP lilerin meclisten atılmasına ben karşıyım, Teröre meşruiyet kazandıracak. 1994 de aynısı yapıldı sonuç alınamadı. Aksine terör azdıkça azdı.
Yasama dokunulmazlığı Milletvekillerine, vazifelerini bir baskı altında kalmadan serbestçe ifa edebilmelerini sağlamak için verilmiş olan bir imtiyaz. 1982 tarihli Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 83. maddesinde yasama dokunulmazlığı şu şekilde düzenlenmiştir:

“Yasama Dokunulmazlığı” başlığını taşıyan 83. maddeye göre, Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, meclis çalışmalarındaki oy ve sözlerinden, mecliste ileri sürdükleri düşüncelerden, o oturumdaki başkanlık divanının teklifi üzerine meclisçe başka bir karar alınmadıkça bunları meclis dışında tekrarlamak ve açığa vurmaktan sorumlu tutulamazlar (mad. 83/1). Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen bir milletvekili, meclisin kararı olmadıkça, tutulamaz, sorguya çekilemez, tutuklanamaz ve yargılanamaz. Ağır cezayı gerektiren suç üstü hali ve seçimlerden önce soruşturmasına başlanılmış olmak kaydıyla, Anayasanın 14. maddesindeki durumlar (Anayasada yer alan hak ve hürriyetlerin, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü bozmak, Türk devletinin ve cumhuriyetinin varlığını tehlikeye düşürmek, temel hak ve hürriyetleri yok etmek, devletin bir kişi veya zümre tarafından yönetilmesini veya sosyal bir sınıfın diğer sosyal sınıflar üzerinde egemenliğini sağlamak veya dil, ırk, din veya mezhep ayırımı yapmak veya sair herhangi bir yoldan bu kavram ve görüşlere dayanan bir devlet kurmak maksadıyla kötüye kullanılmış olması), bu hükmün dışındadır. Ancak bu halde yetkili makam, durumu hemen ve doğrudan doğruya Türkiye Büyük Millet Meclisine bildirmek zorundadır (mad. 83/2).

Türkiye Büyük Millet Meclisi üyesi hakkında, seçimden önce veya sonra verilmiş bir ceza hükmünün yerine getirilmesi, üyelik sıfatının sona ermesine bırakılır, üyelik süresinde zaman aşımı işlenemez (mad. 83/3). Tekrar seçilen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma, meclisin yeniden dokunulmazlığını kaldırmasına bağlıdır (mad. 83/4). Türkiye Büyük Millet Meclisindeki siyasi parti gruplarınca (Yasama Dokunulmazlığı) ile ilgili görüşme yapılamaz ve karar alınamaz (mad. 83/9).

Yasama Dokunulmazlığı mutlak (daimi) ve geçici olmak üzere iki türlüdür. Mutlak dokunulmazlığa yasama sorumsuzluğu da denilir. Buna göre, milletvekilleri meclis çalışmaları sırasındaki oy ve sözlerinden hiçbir zaman sorumlu tutulamazlar. Bu dokunulmazlık milletvekilliği sona erdikten sonra da devam eder. Geçici dokunulmazlık ise, milletvekillerini sadece Milletvekili seçildikleri sürece koruyan, fakat milletvekilliği sıfatları sona erince kaldırılan bir dokunulmazlıktır. Anayasada belirtilen iki istisna dışında milletvekilleri işledikleri herhangi bir suç sebebiyle tutuklanamazlar ve sorguya çekilemezler. Onlar hakkında bu işlemler ancak dokunulmazlıkları kaldırılırsa mümkün olabilir.

Yukarıda da yazdığı gibi ihanet varsa zaten cezai yaptırımı var. Şimdi yeteri kadar milletvekili meclisten atılır ve ara seçim yapılırsa kimin işine yarar?

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3809 : 21 Mayıs 2016, 17:01:44 »
o kadar saçma bi cevap vermissinki tam kendinden bekleneni yapmissin yine olayi hukumete baglamamissin.Cozum surecini araya katmissin ben cozum surecini destekleyem birisi degilim hic olmamasi gerekirdi.Ama meshur bir liderin bir sozu vardir dun dunde kaldi biz bugune bakacagiz ve bu ulkenin meclisinde pkk nin sozculerinin olmasi senin zoruna gitmiyorsa o senin sorunun.Benim ulkemin meclisinde pkk bulunamaz bu bu kadar aciktir icine derin devlet meselesiymis gibi siyaset katmanin bir lizumu yok ustelik o dokunulmazlik kaldirilmasi konusunda sadece hdp yok akp side var mhp side chp side !! Kim ne yaptiysa hesabini verecek !! Siz buna hukumet oy icin yapiyo digeri koltuk icin yapiyo vs diyebilirsiniz.Benim icin kimin ne icin yaptigi onemli degil hdp yi meclisten atacaksa ne icin yaparsa yapsin.Siz yarin burgun pyd teror orgutu degil dediginiz gibi pkk teror orgutu degil de dersiniz bu kafayla  ve iktidar dusmanligiyla ! Kendinize gelin biraz yapmis oldugunuz siyaset resmen hdp nin ekmegine yag suruyor.Tekrar soyluyorum hic bir sebep hdp nin mecliste bulunmasini mazur gosteremez .!!