Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3790 : 19 Mayıs 2016, 21:24:01 »
Mecliste suan hdp li pkk lilar var bunlari meclisten atmak icin oneri veriliyor ama hayir diyorsunuz acik acik terore destek veriyorsunuz birde kendinizi kandirmissiniz akp kontrolu daha cok alacak diye bu ne demektir biliyormusun akp nin gucu azalsinda pkk lilar mecliste dursada onemli degil demektir.Bunu soylerken utanmiyorsaniz o sizin paçozlugunuzdur.Saten bu ulke ne cektiyse bu gune kadar solculardan cekti iktidara olan dusmanligindan pkkya acik acik destek olacak kadar asagilik bir parti ve bu partinin bu hareketine kendince bir sacma gerekce uydurmus bir solcu akli vari bir grup Allah size akil fikir versinde pkk yi acik acik desteklediginizin farkina varin artik.Sizdeki bu iktidar dusmanligi sizi pkklida yapar ermenide yapar yunan da yapar .Meclise hdp girdiginde deli gibi akp yi suclayanlar simdi cikarilmasina hayir diyor ? Akp guclenecek diye pkk yi destekliyosunuz.Hani koyum diyorsunuzya bu akp lilere sizin gibi pkk destekcisi cakal olmaktan iyidir en azindan !!! Bahceliye de bu oylamaya evet dedigi icin yuklenmektr bir o kadar gerizekaliliktir.Adam milliyetciliginin geregini yapti.Bu demek degildir ki bahceli genel baskan olarak parti basinda dursun.Bahcelinin gitmesini en cok isteyenlerden biriside benim ama o adam iktidar dusmanligi yuzunden vatanini serefini satmayacak pkkya destek olmayacak kadar adamdir.Chpkk gibi pkk ya acik acik destek olmaz hicbirzaman !!!

Kim yapıyor bunları anlamadım?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3791 : 19 Mayıs 2016, 21:37:09 »
Dokunulmazlik teklifine hayir oyu verenler ve bunlari akp ile ilgili birtakim kendi kafalarinda gerekce uydurarak destekleyen halk

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3792 : 19 Mayıs 2016, 21:45:19 »
Mecliste suan hdp li pkk lilar var bunlari meclisten atmak icin oneri veriliyor ama hayir diyorsunuz acik acik terore destek veriyorsunuz birde kendinizi kandirmissiniz akp kontrolu daha cok alacak diye bu ne demektir biliyormusun akp nin gucu azalsinda pkk lilar mecliste dursada onemli degil demektir.Bunu soylerken utanmiyorsaniz o sizin paçozlugunuzdur.Saten bu ulke ne cektiyse bu gune kadar solculardan cekti iktidara olan dusmanligindan pkkya acik acik destek olacak kadar asagilik bir parti ve bu partinin bu hareketine kendince bir sacma gerekce uydurmus bir solcu akli vari bir grup Allah size akil fikir versinde pkk yi acik acik desteklediginizin farkina varin artik.Sizdeki bu iktidar dusmanligi sizi pkklida yapar ermenide yapar yunan da yapar .Meclise hdp girdiginde deli gibi akp yi suclayanlar simdi cikarilmasina hayir diyor ? Akp guclenecek diye pkk yi destekliyosunuz.Hani koyum diyorsunuzya bu akp lilere sizin gibi pkk destekcisi cakal olmaktan iyidir en azindan !!! Bahceliye de bu oylamaya evet dedigi icin yuklenmektr bir o kadar gerizekaliliktir.Adam milliyetciliginin geregini yapti.Bu demek degildir ki bahceli genel baskan olarak parti basinda dursun.Bahcelinin gitmesini en cok isteyenlerden biriside benim ama o adam iktidar dusmanligi yuzunden vatanini serefini satmayacak pkkya destek olmayacak kadar adamdir.Chpkk gibi pkk ya acik acik destek olmaz hicbirzaman !!!

Yahu İsmail, ben seni bir yerden tanıyor muyum acaba!
Sakın sen bizim şu meşhur ''Serkan'' olamayasın:)
Gözüm bir yerden ısırıyor ama... Emin değilim açıkçası!
Neyse... Mesele değil yani! Netice itibariyle yalan yanlış şeyler de söylemiş olsan; sen de Allah' ın bir kulusun sonuçta.
Ancak fazla yanlış söylememekte de fayda var... Bunu da bilmek lazım.

AKP konusuna gelince; PKK ile mücadele konusunda samimi olduklarına kesinlikle inanmıyorum.
Şayet 7 Haziran seçimlerinde reyleri % 40 seviyelerine inmemeiş olsa idi; belki de şuan için Federeasyonu konuşuyor olacaktık!
Gidişat o yöne doğru akıyordu yani.

Hayatın gidişatı gereği manevra yapmak zorunda kaldılar. İLKESELLİK ile kesinlikle alakası yoktur. Tamamen pragmatik bir yaklaşım olduğunu biliyoruz. Günü kurtarmak için yapılan hamleler olduğundan da zerre kadar şüphe yoktur. Pragmatik yaklaşımlara, Yanar Döner Adamlara, Liboş Takımına, Eski Solculara, Yeni Osmanlıcılara vs. fazla güven olmaz açıkçası.

O nedenle, yarın söylediklerimizden günü geldiğinde utanmamak adına; ağzımızdan çıkanlara dikkat etmekte fayda var diyorum!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3793 : 19 Mayıs 2016, 21:47:28 »
Dokunulmazlik teklifine hayir oyu verenler ve bunlari akp ile ilgili birtakim kendi kafalarinda gerekce uydurarak destekleyen halk

Kendi adıma  şunu söyleyebilirim; Bence bizi yöneten hükümet de, ona karşıymış gibi görünen muhalefet partileri de en başından beri anlaşma içerisindeler! Her şey bir tiyatro oyunundan ibaret. Sahip oldukları medya ile bütün gün farklı gündemlerle gerçekleri gizliyorlar.

Daha önce dediğim gibi...

HDPnin pkkya desteği uzun zamandır bilinen birşey. Hatta lideri dahil pek çok milletvekilinin pkk kamplarında eğitim aldıklarına dair iddialar ne zamandır ortalıkta dolaşıyor. Peki HDP meclise yeni mi girdi? Neden bugüne kadar bu konuda bir girişimde bulunulmadı? Aksine bütün bunlar en başından beri bilinirken sözde çözüm sürecinde bunlar aracılığıyla görüşülmedi mi? Bütün bunlar bilinirken neden pkknın silah yığılmasına göz yumuldu? Neden valilere talimatlar verilerek operasyonlar engellendi?

Pkk açık açık desteklendiyse eğer bunu yapan sadece bir parti değil! Açık ve net!

Not: Bu sitede siyasi propagandaya izin vermiyoruz. Kurallarımıza aykırı. Ancak ülkemizin geleceğini ilgilendiren önemli konularda görüşünüzü belirtmenizde sakınca görmüyoruz. Ama bunu yaparken sizden farklı düşünenlere hakaret etmenize asla izin vermeyiz. Bu nedenle iletilerinizde kullandığınız kelimelere dikkat ediniz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3794 : 19 Mayıs 2016, 21:48:27 »
Chpkk dokunulmazliklarin kaldirilmasi teklifine hayir dedi bakalim chp liler simdi nasil kiviracaklar acaba. Hdp nin yan sanayisi haline gelmis chp den de bu beklenirdi anca!!!!!

Dokunulmazlıklar, HDP lileri meclisten atıp , yerine ara seçimle, AKP lileri doldurmak ve MHP nin , pardon  "Bahçeli'nin" desteğiyle Anayasayı istadikleri gibi değiştirmek için kaldırılacak. Bunun yanında, ıvır zıvır davalarla canları kimi isterse  milletvekillikleri düşürülüp içeri tıkılacak. Sonuçta İktidar çoğunluğu hiçbir engelle karşılaşmadan istediği gibi at koşturacak. Artık birilerini padişah mı yaparlar ,halife mi yaparlar  bilemeyiz. AKP her anayasa değişikliğiyle ülkeyi biraz daha batırdı, bu anayasa değişikliği geçerse, meclis sadece kanarya severler derneğine dönüşür. Sıkı muhalefet yapan kim olursa olsun kodese tıkılır. Kısaca HDP işin bahanesi. Analar ağlamasın diye terörü azdırdılar, Demokratikleşme diye yargıyı ele geçirdiler, şimdide HDP yi bahane edip meclisi tasfiye edecekler.

peki ne yapmak lazım teröre destek veren milletvekilerine her ay maaş verip onlarda parayı örgüte mi versinler chp içideki azanlıklar partiyi ele geçirip Atatürk ün partisini pkk nın çizgisine getirdiler güneydoğuda o kadar şehit verirken kimse bana yok bu böyle olacak yok aslında söyle olcakta diye nameler anlatmasın bu nameleri anlatan gerizekalılar hdp ye barajı aşsın diye oy veren gerizekalılardır. Allah hepsinin belasını versin pis münafıklar

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #3795 : 19 Mayıs 2016, 22:02:50 »
Ben şahzen hükümetin son zamanlardaki politakalarını beğenmiyorum salaklar az daha kuzey suriye'de pkk devleti kurduracaklardı her neyse,

Yalnız şunu söylemeliyim pkk ile yapılan müzakereler aslında müzekere değildi amaç örgütü MANİPÜLE edip silah bıraktırmaktı sonrası legal siyasette mücadele sürecekti gene pkk'nın içindeki devletin ajanları ayrılıkçı kürt hareketini MANİPÜLE edeceklerdi ardından üniter yapı içerisinde eşit kimlik ile bu sorunu akıllarınca çözeceklerdi. Devletin veya zamanının siyasi iradenin planı buydu ama bilindiği gibi başarısız oldular sonrası yüzlerce şehit. Burada başarısızlık genelde ihanet olarak algılanıyor ama bence artık çokta önemi yok çünkü savaş onlarca yıl daha devam edecek ta ki askeri olarak tam bağımsız olduğumuzda sınırlardaki terör yuvalarını tamamen temizlenecek ve orada kalıcı önlemler alınacak.

Anlayacağınız şimdiki devlet politakası tam saha press ama chp liler sağ olsun topu gene taca atıyorlar
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2016, 22:04:14 Gönderen: mavi1991 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3796 : 19 Mayıs 2016, 22:16:24 »
Hakkari'de düşen helikopterle ilgili bir son dakika haberi geldi. Genelkurmay Başkanlığı, 13 Mayıs tarihinde Hakkari Çukurcu'da operasyona giderken düşen ve 2 askerin şehit düştüğü helikopterle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Helikopterler görevlerini icra ederken; bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır" denildi.

"13 Mayıs 2016 tarihinde, Hakk?ri ili Çukurca/Çığlı 2136 Rakımlı Tepe Üs Bölgesine bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla; Saldırı esnasında başka bir bölgede görev yapmakta olan Hava Kuvvetlerine ait iki adet F-16 uçağı çatışma bölgesine sevk edilmiş, görülen ve bilinen hedefler ateş altına alınmış, İnsansız Hava Araçları ve takviye birlikler bölgeye gönderilmiş, Başka bir görevin icrası için bölgede bulunan iki taarruz helikopteri, birliklerimize ateş desteği sağlamak maksadıyla çatışma bölgesine sevk edilmiştir.

FÜZE İLE VURULARAK DÜŞÜRÜLMÜŞ OLABİLECEĞİ KANAATİNE VARILMIŞTIR

Helikopterler görevlerini icra ederken; bir helikopterin, terörist unsurların yerden açtığı ateş sonucu muhtemelen yerden havaya atılan ve cinsi henüz belirlenemeyen, füze olabileceği değerlendirilen bir hava savunma silahı ile vurularak düşürülmüş olabileceği kanaatine varılmıştır.Meydana gelen olayla ilgili ayrıntılı inceleme ve tetkik faaliyetine uluslararası sertifikasyona sahip yetkili mercilerce devam edilmektedir.

2’Sİ PİLOT 8 ASKER ŞEHİT, 13 ASKER YARALI

Saldırıda ikisi pilot sekiz kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 13 kahraman silah arkadaşımız yaralanmış, 13 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, bölücü terör örgütüne ait bir Doçka Uçaksavar mevzii ve silahı imha edilmiştir. Şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet ve kederli ailelerine tekrar başsağlığı diliyoruz."

http://www.hurriyet.com.tr/tskdan-dusen-helikopterle-ilgili-flas-aciklama-40106019

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3797 : 19 Mayıs 2016, 22:19:40 »
Böylece helikopterimizin füzeyle düşürülmüş olduğu resmi olarak kesinleşmiş oldu.Bu helikopterler şimdi bu füze tehdidi altında nasıl hava desteği yada saldırı yapacaklar merak ediyorum.

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3798 : 19 Mayıs 2016, 22:51:26 »
Aynen oyle hukumetin suanki teror politikasi oldukca yetersiz bana gore .Karsi taraf sana acimiyosa sende acimayacaksin tankini topunu kullanacaksin.her evin icine girip aranmasi yuzunden kac askerimiz sehit oldu.Sehire tank sokturmayan valilerle gerekli mukayeseler yapilmali ve devletin basindakiler hergun meydanlara cikip baskanlik sistemini konusacagina oturup plan program yapmalidir.Tabi bunun yaninda muhalefette ustune duseni yapip destegini gostermelidir.Suan chp gibi terore destek olan bir partiyle bu is yurumez !!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3799 : 19 Mayıs 2016, 22:57:20 »
Ben şahzen hükümetin son zamanlardaki politakalarını beğenmiyorum salaklar az daha kuzey suriye'de pkk devleti kurduracaklardı her neyse,

Yalnız şunu söylemeliyim pkk ile yapılan müzakereler aslında müzekere değildi amaç örgütü MANİPÜLE edip silah bıraktırmaktı sonrası legal siyasette mücadele sürecekti gene pkk'nın içindeki devletin ajanları ayrılıkçı kürt hareketini MANİPÜLE edeceklerdi ardından üniter yapı içerisinde eşit kimlik ile bu sorunu akıllarınca çözeceklerdi. Devletin veya zamanının siyasi iradenin planı buydu ama bilindiği gibi başarısız oldular sonrası yüzlerce şehit. Burada başarısızlık genelde ihanet olarak algılanıyor ama bence artık çokta önemi yok çünkü savaş onlarca yıl daha devam edecek ta ki askeri olarak tam bağımsız olduğumuzda sınırlardaki terör yuvalarını tamamen temizlenecek ve orada kalıcı önlemler alınacak.

Anlayacağınız şimdiki devlet politakası tam saha press ama chp liler sağ olsun topu gene taca atıyorlar

Allah aşkına 40.000 kadar insanımızın canına kıymış, milyarlarca dolar zarara neden olmuş, zır cahil bir nesil yetişmesinin temel sebebi olan tükenmiş pkkyı adeta yeniden hortlatmak için her istediğini yerine getirerek neyi manupüle edebileceğini sanıyorsun. Bunun böyle olmayacağıa çok açık ve netti ve olmadı da!

HDP en başında asla meclise sokulmamalıydı! Bunca senedir mecliste varlığını sürdürerek pkknın yeniden eski gücünü kazanması sürecinde etkin rol oynadı. Bu süreçte bugün pkk ile mücadele edildiğini anlatanlar o dönemde pkkyı barış havarisi gibi övüyorlardı. Çok geçmedi üzerinden.
Bu süreç boyunca "Etnik Milliyetçilik" sürekli körüklendi. Farklılıklar hep ön plana çıkarıldı. Sanki birilerinden zorla alınmış haklar varmış da seneler sonra o süreç ile veriliyormuş gibi davranıldı. İnsanlar hızla kutuplara ayrıldı. Bunun sonucu bugün ülkemizde dile getirilmekten halen kaçınılan bir iç savaş kendini etkili şekilde göstermeye başladı. Bugün askeri olarak pkk ile gerçekleştirilen mücadele eskiden de vardı ve buna çözüm süreci denilen dönemde asla ara verilmemeliydi.

Senelerdir çözüm süreci adı altında gerçekleştirilenlerin ülkeyi bir kırılma noktasına doğru götürdüğünü belirttim. Bu noktadan sonra ülkede artık Türk-Kürt kardeşliğinin tamamen ortadan kalkacağını, ülkemizin bütünlüğünün bu noktadan sonra ciddi tehlikeye düşeceğini defalarca söyledim. Çözüm süreci ile pkkyı muhattab alarak bu kardeşlik ortadan kaldırıldı gibi neredeyse. Pkkyı bütün kürtlerin temsilcisi gibi kabul edip bunca senedir şımartıp tepemize çıkartanlar, kürtlerin adeta pkkyı siyasi bir oluşum olarak kabul edip destek vermelerini sağladılar. Oysa pkk siyasi bir rakip değil! Bir terör örgütü!

Bu saatten sonra halen tükenmemiş olan Türk-Kürt kardeşliğini ortadan tamamen kalldırmak için bunca senedir şımartılıp tepemize çıkartılanları, kürtlerin sempatisine sahip oldurulanları, siyasi hak olarak kabul ettiklerini bu alandan sürerek yangına körükle gitme derdindeler.

Olması gereken bence de HDPlilerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıdır. Bunu yaparken bugüne kadar kürtlerin pkkyı kurtarıcı olarak görmelerini sağlayan açılım saçmalığının tam aksi çalışmaların gerçekleştirilmesi kaçınılmazdır. Kürtlerin başına gelen tüm olumsuzlukların tek nedeninin pkk olduğu gerçeğinin gün yüzüne çıkartılıp kandırılmış zihinlerin aydınlatılması gerçekleştirilmeden sadece dokunulmazlıklar kaldırılırsa bu açık bir şekilde pkknın kürtleri sömürmesine destek olmak olur.