Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spikopat

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3780 : 18 Mayıs 2016, 00:45:50 »
Chpkk dokunulmazliklarin kaldirilmasi teklifine hayir dedi bakalim chp liler simdi nasil kiviracaklar acaba. Hdp nin yan sanayisi haline gelmis chp den de bu beklenirdi anca!!!!!

Dokunulmazlıkların kaldırılması teklifinin yanında anayasa değişikliğinin de aynı oylama için araya sıkıştırıldığı söyleniyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3781 : 18 Mayıs 2016, 00:55:17 »
Ne hikaye yazmışlar be!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3782 : 18 Mayıs 2016, 08:22:12 »
ABD'li büyükelçi: ABD’nin desteklediği YPG’nin PKK ile kesinlikle bağı var
AA18 Mayıs 2016 - 07:03:00
ABD'li büyükelçi: ABD’nin desteklediği YPG’nin PKK ile kesinlikle bağı var

ABD'nin son Şam Büyükelçisi Robert Ford, ABD’nin desteklediği YPG’nin terör örgütü PKK ile kesinlikle bağının olduğunu belirterek, kuzeyde kendi devletlerini oluşturmak istediklerini söyledi.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesinde düzenlenen "Suriye'deki Savaş: Krizi Hafifletmek İçin Sonraki Adım" oturumunda ABD'nin son Şam Büyükelçisi Ford, ABD Barış Enstitüsü Başkanı Nancy Lindborg ve Brookings Enstitüsü Ortadoğu Politikaları Merkezi Direktörü Tamara Cofman Wittes görüşlerini aktardı.

Oturumda Cumhuriyetçilerin başkan aday adaylarından olan ve mart ayında yarıştan çekilen Florida Senatörü Marco Rubio, Suriye konusunda ABD'nin PYD'ye verdiği desteği eleştirdi.

Rubio, Türkiye ile PYD arasındaki anlaşmazlıkla ilgili, "Türkler şunu söylüyor: Suriye’nin kuzeyindeki kantonları bir araya getirmeye çalışan PYD, esas olarak PKK’dır. Buna mukabil ABD’nin de aralarında olduğu diğerleri ise YPG’nin kuzeyde birlikte çalışılabilecek ve IŞİD’e karşı etkinliği kanıtlanmış bir grup olduğunu savunuyor" dedi.

"ABD’NİN DESTEKLEDİĞİ YPG’NİN PKK İLE KESİNLİKLE BAĞI VAR”

"Şu anda Kürtlerin yapmaya çalıştığı şey, kuzeyde Afrin’den itibaren doğuya kadar kantonları birleştirerek kendi devletlerini ortaya çıkarmak değil mi? Yani yaptıkları şey kendi devletlerini kurmaya çalışmak değil mi?" sorusunu yanıtlayan Ford, "Evet kesinlikle kuzeyde kendi bölgelerini (devletlerini) oluşturmak istiyorlar. Bununla ilgili soru işareti yok. Bundan dolayı Türkler büyük reaksiyon gösteriyor. ABD’nin desteklediği YPG’nin PKK ile kesinlikle bağı var" ifadesini kullandı.

Ford, bölgede IŞİD'le savaşan başka grupların da olduğuna işaret ederek, "Bölgede hem IŞİD’le hem de Esad’la savaşan başka gruplar da var. Onlar (PYD’nin aldığı gibi) bir destek hiç almadılar. ABD’nin IŞİD’le mücadelesinde YPG’nin 'yeri doldurulamaz' bir unsur olduğuna inanmıyorum" dedi.

Söz alan Rubio, geçen yıl eylül ayında Rusya’nın askeri müdahalesi öncesinde Suriye’deki IŞİD dışında ve "cihatçı olmayan" muhalif grupların askeri anlamda ilerleme sağladığını hatırlatarak, tam da bu sebeple Rusya'nın eylül ayında hava saldırılarına başladığını vurguladı.

“ESAD İKTİDARDA OLDUĞU SÜRECE…”

"Rusya’nın hava saldırıları IŞİD dışındaki grupları hedef aldı; çünkü Esad dünyaya, bir yanda kendisinin diğer yanda da İslamcıların olduğu ikili bir seçenek olduğunu göstermek istiyordu" diyen Rubio, Suriye’de yüz binlece insanın öldüğünü ve Esad iktidarda olduğu sürece Suriye'ye barışın gelmeyeceğine dikkati çekti.

Suriye konusunda gerçekleri konuşmanın zamanının geldiğini belirten Rubio, "Suriye’deki toplumları bir daha ortak bir geleceği paylaşacak şekilde bir araya getirmek mümkün olmayabilir" ifadesini kullandı.

Suriye'deki durumun "fazlasıyla karmaşık" olduğuna işaret eden Ford, ABD dahil hiçbir aktörün tek başına bu ülkedeki krizi çözemeyeceğini bildirdi.

Ford, hali hazırda uygulanmaya çalışılan "çatışmaların durdurulması" anlaşmasının ihlali durumunda herhangi bir yaptırımının olmamasının anlaşmayı işlevsiz kıldığını belirterek, "Daha fazla askeri baskı olmadan Esad masaya oturmaz. Bunun için de Suriye'deki ılımlı muhalif unsurlara daha fazla destek vermeliyiz. Biz daha fazlasını yapmadan Türkiye ve Ürdün'den daha fazlasını yapmasını isteyemeyiz" diye konuştu.

"KABUL EDİLEN MÜLTECİ SAYISI DÜŞÜK"

Ford, ABD'nin sadece 10 bin Suriyeli mülteciyi kabul edeceğini açıkladığını ve bu rakamın da oldukça düşük olduğunu bildirdi.

Suriye içinde kuşatma altındaki bölgelere gönderilen uluslararası yardımların en çok da Esad rejimi güçleri tarafından bloke edildiğini vurgulayan Nancy Lindberg, konunun Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) gündeme gelmesinin önemine işaret etti.

Ford da Suriye'ye insani yardım konusunun BMGK'da gündeme getirilmesinin önemli bir adım olacağına değinerek, "Böylece orada alınacak bir kararı veto edecek Rusya, kamuoyuna açık bir şekilde 'Esad'ı destekliyorum' ve 'Bu yardımların gitmesini engelliyorum' demiş olacak" ifadesini kullandı.

Tamara Cofman Wittes de İran'ın asıl amacının Esad'ı iktidarda tutmak olduğunu ve bunun savaşı uzattığını belirtti.

“GÜVENLİ BÖLGE YENİDEN GÜNDEME GELEBİLİR”

Wittes, mülteci kriziyle ilgili değerlendirmesinde, "Mevcut çatışmaların durdurulması anlaşmasının tamamen çökmesi halinde 'güvenli bölge' yeniden gündeme gelebilir." dedi.

Wittes, İstanbul'da 23-24 Mayıs tarihlerinde yapılacak Dünya İnsani Zirvesi'nin oldukça önemli bir adım olacağını vurgulayarak, küresel bir insani kriz döneminde yaşandığını ve her adım çok değerli olduğunu bildirdi.

Obama yönetiminin son 4 yılını Rusya'yı Suriye konusunda ikna etmek için harcadığını vurgulayan Wittes, ABD'nin bu konuda da başarısız olduğunu kaydetti.

http://www.hurriyet.com.tr/abdli-buyukelci-abdnin-destekledigi-ypgnin-pkk-ile-kesinlikle-bagi-var-40105419
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3783 : 18 Mayıs 2016, 08:37:04 »
Diyarbakır'a Savaş Uçağı Takviyesi Yapıldı
Terör örgütü PKK'nın yurtdışı ve içindeki kamplarına yönelik son günlerde yoğunlaştırılan hava operasyonları nedeniyle Diyarbakır'a 25 adet takviye F16 savaş uçağı gönderildi.

Havaların ısınması ile birlikte terör örgütü PKK'nın yurtiçi ve Kuzey  Irak'taki kamplarına yönelik yoğunlaştırılan hava operasyonları nedeniyle  Diyarbakır'a takviye 25 adet F16 savaş uçağı gönderildi.

8. ANA JET ÜS KOMUTANLIĞI'NDA KONUŞLANDIRILDI

Son 3 gün içerisinde kente gönderilen uçaklar, 8'inci Ana Jet üs Komutanlığı'nda konuşlandırıldı.

ŞEHİRDE KONUŞLU F-16'LARIN SAYISI 65 OLDU

Uçakların  Balıkesir,  Eskişehir,  Merzifon ve  Malatya'dan gönderildiği öğrenilirken, kentte konuşlu F16 savaş uçağı sayısının 65'e yükseldiği belirtildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-diyarbakir-a-savas-ucagi-takviyesi-yapildi-8446692/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3784 : 18 Mayıs 2016, 10:50:50 »
PKK'lılar vuruldu!

Hürriyet Haber18 Mayıs 2016 - 08:33:00

Dağlıca ve Kuzey Irak'ta PKK'ya dev darbeDağlıca ve Kuzey Irak'ta PKK'ya dev darbeDağlıca ve Kuzey Irak'ta PKK'ya dev darbeDağlıca ve Kuzey Irak'ta PKK'ya dev darbe
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Genelkurmay Başkanlığı, 16 ve 17 Mayıs'ta, Dağlıca ve Kuzey Irak'ta tespit edilen hedeflerin vurulduğunu, 10 teröristin ölü ele geçirildiğini açıkladı.  Dağlıca'da bir mağaraya düzenlenen operasyonda biri kadın keskin nişancı 3 teröristin ölü ele geçirildiği duyuruldu.

TSK, Hakkari Dağlıca ve Kuzey Irak'ta terör örgütü mensuplarının bulunduğu bölgelere yönelik, 16-17 Mayıs tarihleri arasında iki gün süren operasyonlarda 10 terörist etkisiz hale getirildi.  Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) bataryalarının da destek verdiği operasyonlarda, saklandıkları mağarada etkisiz hale getirilen üç bölücü örgüt mensubu teröristten birinin keskin nişancı olduğu, diğer iki teröristin de uzun süredir örgüt içinde yer aldığı belirlendi.

TSK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"16 Mayıs 2016 günü Hakkari ili Dağlıca ilçesi kırsalında, İşange Tepe bölgesinde bölücü terör örgütüne ait havan mevziisi Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca vurularak imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir. 17 Mayıs 2016 tarihinde saat 21:00-21:10 saatleri arasında eş zamanlı olarak Dağlıca kırsalında ve Avaşin / Basyan bölgesinde tespit edilen anlık hedeflere yönelik hava taarruzları icra edilmiş, hedefler tam isabetle imha edilmiştir. Teröristlerin kayıplarına yönelik keşif faaliyeti devam etmektedir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir."

OPERASYON DÜZENLENDİ

"16 ve 17 Mayıs 2016 tarihlerinde Dağlıca (Gevana Kurki Tepe bölgesi)‘nde bölücü terör örgütü mensubu teröristlere yönelik yapılan operasyonda, sırasıyla (16 Mayıs) 7 BTÖ mensubu terörist silahları ile birlikte gizlendikleri mağaraya yapılan operasyonla ölü olarak ele geçirilmiştir. Yanlarında bulunan bir Doçka ile çok miktarda yaşam malzemesi de ele geçirilmiştir."

MAĞARADA VURULDULAR

"17 Mayıs 2016 tarihinde yine aynı bölgede sürdürülen operasyonlarda, başka bir mağarada saklanan 3 BTÖ mensubu terörist ki, bunlardan biri keskin nişancı kadın terörist, diğer ikisi ise uzun süredir kırsalda faaliyet gösteren teröristler silahları ile beraber ölü olarak ele geçirilmişlerdir. (1 Kanas keskin nişancı tüfeği, 1 adet Bixi Mtf., 1 adet kaleşnikof, 1 adet jeneratör ve çok miktarda yaşam malzemesi). Mağaranın büyüklüğüne ve ele geçen yaşam malzemesinin büyük miktar oluşuna bakıldığında, diğer teröristlerin de zaman zaman burada kaldıkları değerlendirilmektedir."

http://www.hurriyet.com.tr/tskdan-operasyon-aciklamasi-imha-edildiler-40105445?_sgm_campaign=scn_a004850058058000&_sgm_source=40105445&_sgm_action=click

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3785 : 18 Mayıs 2016, 16:56:00 »
Son dakika haberi: Şemdinli'den acı haber geldi: Dört asker şehit

Uğur ERGAN / ANKARA18 Mayıs 2016 - 15:54:00
Son dakika haberi: Şemdinli'den acı haber geldi: Dört asker şehit

Hakkari'den çok üzücü bir son dakika haberi geldi. Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında patlama meydana geldi. PKK terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda dört asker şehit oldu, dördü ağır dokuz asker yaralandı. Hakkari'deki saldırıda kullanılan patlayıcının en az 1 ton olduğu tahmin ediliyor. Bölgeden gelen son dakika haberlerini aktaracağız...

Bölgedeki askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, mayına dayanaklı olmasıyla bilinen ve 13 personel taşıyabilen “Kirpi” tipi zırhlı araç ile ona eşlik eden “Kobra” tipi zırhlı araç Şemdinli merkezine yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta Irak sınırı boyunca Aktütün ve Beyyurdu arasında kalan Mendi Köprüsü bölgesinde geçiş yaparken, terör örgütü PKK’nın tuzakladığı EYP patlatıldı.

İlk bilgilere göre, iki zırhlı aracı hedef alan patlamada dört asker şehit olurken, dördü ağır, dokuz asker de yaralandı. Uzaktan kumanda ile patlatılan EYP’nin en az 1 ton olduğu tahmin ediliyor. Yaralı askerler Hakkari Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Hakkari Dağ Komando Tugayı’ndan birlikler ile uçar birlikler bölgeye sevkedilerek geniş çaplı operasyon başlatıldı.

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Hain saldırıyla ilgili TSK’nın internet sitesinden yapılan açıklama ise şöyle:18 Mayıs 2016 Çarşamba günü saat 14.05’te konvoy emniyeti maksadıyla görevlendirilen zırhlı aracın Şemdinli-Aktütün karayolunda intikali esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından önceden tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu, dört kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, dördü ağır olmak üzere dokuz kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-semdinliden-kara-haber-4-sehit-40105793

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3786 : 18 Mayıs 2016, 22:58:08 »
Chpkk dokunulmazliklarin kaldirilmasi teklifine hayir dedi bakalim chp liler simdi nasil kiviracaklar acaba. Hdp nin yan sanayisi haline gelmis chp den de bu beklenirdi anca!!!!!

Dokunulmazlıklar, HDP lileri meclisten atıp , yerine ara seçimle, AKP lileri doldurmak ve MHP nin , pardon  "Bahçeli'nin" desteğiyle Anayasayı istadikleri gibi değiştirmek için kaldırılacak. Bunun yanında, ıvır zıvır davalarla canları kimi isterse  milletvekillikleri düşürülüp içeri tıkılacak. Sonuçta İktidar çoğunluğu hiçbir engelle karşılaşmadan istediği gibi at koşturacak. Artık birilerini padişah mı yaparlar ,halife mi yaparlar  bilemeyiz. AKP her anayasa değişikliğiyle ülkeyi biraz daha batırdı, bu anayasa değişikliği geçerse, meclis sadece kanarya severler derneğine dönüşür. Sıkı muhalefet yapan kim olursa olsun kodese tıkılır. Kısaca HDP işin bahanesi. Analar ağlamasın diye terörü azdırdılar, Demokratikleşme diye yargıyı ele geçirdiler, şimdide HDP yi bahane edip meclisi tasfiye edecekler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3787 : 19 Mayıs 2016, 19:18:59 »
HDPnin pkkya desteği uzun zamandır bilinen birşey. Hatta lideri dahil pek çok milletvekilinin pkk kamplarında eğitim aldıklarına dair iddialar ne zamandır ortalıkta dolaşıyor. Peki HDP meclise yeni mi girdi? Neden bugüne kadar bu konuda bir girişimde bulunulmadı? Aksine bütün bunlar en başından beri bilinirken sözlde çözüm sürecinde bunlar aracılığıyla görüşülmedi mi? Bütün bunlar bilinirken neden pkknın silah yığılmasına göz yumuldu? Neden valilere talimatlar verilerek operasyonlar engellendi?

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3788 : 19 Mayıs 2016, 20:40:37 »
Mecliste suan hdp li pkk lilar var bunlari meclisten atmak icin oneri veriliyor ama hayir diyorsunuz acik acik terore destek veriyorsunuz birde kendinizi kandirmissiniz akp kontrolu daha cok alacak diye bu ne demektir biliyormusun akp nin gucu azalsinda pkk lilar mecliste dursada onemli degil demektir.Bunu soylerken utanmiyorsaniz o sizin paçozlugunuzdur.Saten bu ulke ne cektiyse bu gune kadar solculardan cekti iktidara olan dusmanligindan pkkya acik acik destek olacak kadar asagilik bir parti ve bu partinin bu hareketine kendince bir sacma gerekce uydurmus bir solcu akli vari bir grup Allah size akil fikir versinde pkk yi acik acik desteklediginizin farkina varin artik.Sizdeki bu iktidar dusmanligi sizi pkklida yapar ermenide yapar yunan da yapar .Meclise hdp girdiginde deli gibi akp yi suclayanlar simdi cikarilmasina hayir diyor ? Akp guclenecek diye pkk yi destekliyosunuz.Hani koyum diyorsunuzya bu akp lilere sizin gibi pkk destekcisi cakal olmaktan iyidir en azindan !!! Bahceliye de bu oylamaya evet dedigi icin yuklenmektr bir o kadar gerizekaliliktir.Adam milliyetciliginin geregini yapti.Bu demek degildir ki bahceli genel baskan olarak parti basinda dursun.Bahcelinin gitmesini en cok isteyenlerden biriside benim ama o adam iktidar dusmanligi yuzunden vatanini serefini satmayacak pkkya destek olmayacak kadar adamdir.Chpkk gibi pkk ya acik acik destek olmaz hicbirzaman !!!

Çevrimdışı ismail120120

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3789 : 19 Mayıs 2016, 20:43:06 »
Hukumet cok yanlis yapiyo suanda.toreru bitirmek icin once şu mecliste ki hainleri ve şu pkk destekcisi internet cakallarini temizlemek lazim oyleki yapilan oylamada  ne kadar hain oldugu ortaya cikti !!!!!!!