Anket

Hükümetin "kürt açılımı" politikasını destekliyormusunuz?

Hayır desteklemiyorum,şiddetle karşıyım
61 (77.2%)
Evet destekliyorum, çok olumlu buluyorum
10 (12.7%)
Kararsızım, çünkü sonuçları hakkında emin olamıyorum
8 (10.1%)

Toplam Oy Verenler: 79

Gönderen Konu: PKK İle Mücadele  (Okunma sayısı 1424753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: PKK İle Mücadele
« Yanıtla #3760 : 11 Mayıs 2016, 22:47:52 »
İnceletmeye izin verilmemeli bence kimseye hesap vermek zorunda değiliz. Onlara bence ilk olarak buna dikte ettirmeye çalışmalıyız Türkiye Cumhuriyeti bu tarz yaftalamalara itibar etmemeli istediklerini düşünsün, söylesinler. Bu tarz söylemlere alaycı cevap vercek yöneticilerimiz olsada keşke takılmadıklarını hissetseler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3761 : 12 Mayıs 2016, 08:31:30 »
170 ödül sahibi komando görevden uzaklaştırıldı
Hürriyet Haber12 Mayıs 2016 - 06:52:00
170 ödül sahibi komando görevden uzaklaştırıldı

Komando Uzman Çavuş Numan Güçükturalı’nın Ağrı’da ailesiyle birlikte gittiği piknik, hayatının dönüm noktası oldu. Piknikte karşılaştığı PKK’lı teröristleri ihbar eden Güçükturalı, belediye sınırları dışına çıktığı için görevden uzaklaştırıldı. 170 ödül sahibi Güçükturalı, 2 yıldır mesleğini yapamıyor ve halen bir oto yıkamacıda çalışıyor.

Habertürk Gazetesi'nden Güngör Karakuş'un haberine göre, Tunceli Jandarma Özel Harekât’ta 5 yıl görev yaptıktan sonra Ağrı’ya tayin olan Gücükturalı, tavsiye üzerine bir arkadaşıyla birlikte Yazıcı Barajı’na pikniğe gitti. Burada karşılaştığı ve kendilerine ateş eden PKK’lılardan kendisinin ve ailesinin canını zor kurtaran Gücükturalı, 156 Jandarma ihbar hattını arayarak olayı anlattı.

Ancak görevli olduğu askeri birlik, “Bölge belediye sınırları dışında, ne işiniz var orada?” diyerek savunma istedi. Gücükturalı, piknik yaptıkları bölgenin belediye sınırları içinde kaldığına dair belgeyi savunmasına ekledi.

1 hafta içinde kendisinden 8 savunma alındığını söyleyen Gücükturalı, “Ben 170 ödül alan bir askeri personeldim. Bazı komutanlarım ‘Botun boyasız, ense tıraşın uzun’ diyerek savunma istediler. ‘Sen kim, subayla uğraşmak kim?’ dediler. 8. savunmadan sonra TSK ile ilişiğim kesildi” dedi.

AYM'YE BAŞVURACAK

Askeri Yüksek İdare Mahkemesi’nden de boş döndüğünü belirten Güçükturalı, şimdi Anayasa Mahkemesi’ne ‘AYM) bireysel başvuru hazırlığı yapıyor.

'ÇOCUĞUMU KAYBETTİM’

Mesleğini çok sevdiğini ifade eden 29 yaşındaki Numan Güçükturalı, “Tunceli Ovacık’ta görevliyken 4 gün süren bir çatışmanın içinde kaldık. Eşim 8 aylık hamileydi. Benden 3 gün haber gelmeyince fenalaştı ve bebeğimizi kaybettik” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/170-odul-sahibi-komando-gorevden-uzaklastirildi-40102707
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3762 : 12 Mayıs 2016, 08:37:50 »
İnceletmeye izin verilmemeli bence kimseye hesap vermek zorunda değiliz. Onlara bence ilk olarak buna dikte ettirmeye çalışmalıyız. Türkiye Cumhuriyeti bu tarz yaftalamalara itibar etmemeli! İstediklerini düşünsün, söylesinler. Bu tarz söylemlere alaycı cevap verecek yöneticilerimiz olsa da keşke takılmadıklarını hissetseler.

Eğer izin verilmezse o yaftayı üzerimize yapıştırmalarını kabul etmiş oluruz. Böyle şeyler açığa kavuşturulup belgelenmedikçe buna başkaları da eklenir ve ileride ermeni soykırımı yalanı gibi uğraşmak zorunda kalacağımız ve birilerine hep koz olacak bir baş belasına dönüşür. Popülist siyasetçilerle bu iş ancak bugün yaşadıklarımız gibi olur!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3763 : 13 Mayıs 2016, 13:18:54 »
http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-cukurcadan-cok-aci-haber-40103240

8 Şehit daha. Söyleyecek söz bulamıyorum.Yazsam suç olacak. S.....................   ..............................   .............   ............

anlayana.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3764 : 13 Mayıs 2016, 21:17:28 »
Vatan evlatları ne yazık ki pisi pisine şehit oluyor. Hep şu '' Analar Ağlamasın '' yutturmacasının acısıdır. Ortadoğu politikalarında ki büyük yanlışlar ve ''Açılım Süreci'' denilen büyük saçmalık nedeniyle gencecik fidanlar toprak oluyor. Üstüne bir de Cobra tipi silahlı heli kaybettik- pilotlarımız da şehit oldu üstüne... Olacak iş değil yav!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3765 : 13 Mayıs 2016, 23:43:04 »
Allah şehitlerimize rahmet eylesin. Sevdiklerine sabırlar versin.

Bu aralar bazılarından her zaman olduğundan fazla iğreniyorum. Kendi sorumsuzlukları nedeniyle verdiğimiz şehitlerin kanı üzerinden hiç utanmadan çıkar sağlamaya çalışıyorlar ya! Televizyonlarda, gazetelerde her yerde boy gösterip, palazlanmasına neden oldukları terör ile mücadele ettiklerini söyleyip durmazlar mı! Bunu söylerken her zaman yaptıkları gibi birilerine laf çarpıtıp, birilerine birilerine hedef göstermezler mi! >:( >:( >:(

Allah tez zamanda sizi bildiği gibi yapsın!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3766 : 14 Mayıs 2016, 08:28:38 »
Köye 15 tonluk PKK bombası
Uğur ERGAN/ANKARA Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR/DHA13 Mayıs 2016 - 23:31:00
Köye 15 tonluk PKK bombası

Diyarbakır'ın Sur ilçesine bağlı Sarıkamış köyü Dürümlü Mezrası’nda, köylülerin PKK’ya ait olduğunu anlayınca araçla arkasından gittiği bomba yüklü damperli kamyon, teröristlerce infilak ettirildi. Diyarbakır merkezden de duyulan patlamada 4 köylü hayatını kaybetti, 23 kişi de yaralandı, 12 köylü ise kayıp. Köylülerin patlama sırasında parçalanarak öldüğü sanılıyor. Güvenlik kaynakları kamyonda 15 ton bomba olduğunu ileri sürdü.

KÖYLÜLERLE TARTIŞMA ÇIKTI

Diyarbakır Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, önceki gece terör örgütü üyelerinin hazırladığı bomba yüklü damperli kamyon, Tanışık Mahallesi’nden geçerken, kamyon şoförü ile köylüler arasında tartışma çıktı. Köylülerin iddiasına göre ise bomba yüklü kamyon Tanışık Mahallesi’nde birkaç kez dolaşınca köylülerin dikkatini çekti.

Köylüler durdurdukları kamyondaki kişiyle tartışınca, araçta bulunan kişi yolunu kaybettiğini söyledi. Buna ikna olmayan köylülerin ısrarı üzerine kamyondaki kişinin köylülere silah çekerek tehdit ettiği iddia edildi. Bunun üzerine köylüler kamyonu takip etmeye başladı.

DEV ÇUKUR OLUŞTU

Kamyondaki bomba, Dürümlü Mezrası’na 150 metre mesafede önceki gece saat 22.30 sıralarında infilak ettirildi. Kamyonu, araçtan inip uzaklaşan teröristlerin patlattığı sanılıyor. Bir başka iddia ise köylülerin takibe aldıkları kamyonun silah seslerinin ardından patladığı yönünde. Patlama sonucunda kamyonu takip eden araçlarda bulunan köylülerden 4’ü yaşamını yitirdi, 23 kişi de yaralandı. Bombanın patlatıldığı yerde 4 metre derinliğinde 20 metre genişliğinde bir çukur oluştu.

Güvenlik kaynakları patlamada Ahmet Yaman, Remzi Yaman, Mustafa Yakar ve Temir Yakar isimli kişilerin öldüğünü; Yakar, Yaman ve Özçelik ailelerinden toplam 26 kişinin yaralandığını söylediler. Diyarbakır Valiliği, köylülerin “akrabalarımız kayıp” bilgisi üzerine araştırma başlatıldığını açıkladı. Kaybolan 12 kişinin, bomba yüklü kamyonun ilk uğradığı Tanışık Mahallesi’nden oldukları belirtilirken, valilik kimlik tespit çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Jandarma ve köylüler gün ağardıktan sonra insan uzuvları ve araç parçaları topladı. Ceset parçalarının da kayıp köylülere ait olduğu sanılıyor. Ceset parçalarına kimlik tespiti için DNA testi yapılacak. Ölen 4 kişinin ise vücut bütünlüğünün bozulmadığı kaydedildi.

BİNGÖL’DEN GASP EDİLMİŞ

Güvenlik kaynakları infilak eden 15 ton patlayıcı yüklü kamyonun Bingöl’ün Genç ilçesi Döşekkaya köyü bölgesinde yol çalışması yapan bir firmaya ait olduğunu 9 Mayıs günü gasp edildiğini söyledi.

DEHŞETİN TANIKLARI: ÖNCE ATEŞ AÇTILAR

Mahalle sakinlerinden İ.S., teröristlerin bomba yüklü aracı mahalleye saklamak istediğini, bir grup vatandaşın buna tepki gösterdiğini söyledi. İ.S., bunun üzerine tartışma çıktığını, teröristlerin de vatandaşları tehdit ettiğini anlattı.

Patlamada yeğenini kaybeden M.D. ise olaya ilişkin şöyle konuştu:

BU ARAÇTA NE VAR

“Teröristler dün öğle saatlerinde kamyonla mahalleye geldi. Akşam saatlerinde köydeki taziye evinde bulunan bir grup vatandaş, şüphe üzerine teröristleri durdurarak, ‘Bu araçta ne var?’ diye sordu. Daha sonra da ‘Bu aracı köyümüzde istemiyoruz’ diyerek teröristlere tepki gösterdiler. Bunun üzerine tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından örgüt mensuplarının köyden çıkması istendi. Tehditler savuran teröristler köyden çıkıyorlardı. Vatandaşlar da köy çıkışına kadar takip ettiler. Teröristler, Dürümlü mevkisinde kamyonu durdurarak araçtan indiler. Buradaki küçük tepeye çıktılar. Vatandaşların içinde olduğu araç, bombalı araca yaklaştığında da ateş açtılar. Vatandaşlar araçtan indikten sonra da bombayı patlattılar. Patlama çok şiddetliydi.”

‘KIYAMET ZANNETTİK’

Mezraya 150 metre uzaklıktaki patlama sonucunda bazı evlerin duvarları yıkıldı, bazılarının da camları kırıldı. Köylüler, patlamanın şiddetinin çok büyük olduğunu belirterek, “Kıyamet oldu zannettik” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/koye-15-tonluk-pkk-bombasi-40103706

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3767 : 14 Mayıs 2016, 08:35:05 »
19 Mayıs'ı kana bulayacaklardı
AA14 Mayıs 2016 - 00:02:00
19 Mayıs'ı kana bulayacaklardı

Güvenlik güçleri, Siirt'teki 19 Mayıs törenlerinde sansasyonel eylem yapmak amacındaki bölücü örgütün hain planını bozdu. 83 düdüklü tencereye yerleştirilerek hazırlanmış 700 kilogram el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi

Siirt'te düzenlenecek 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde sansasyonel eylem yapmak amacındaki bölücü terör örgütünün hain planı güvenlik güçlerince bozuldu. Terör örgütü tarafından 83 düdüklü tencere içerisine yerleştirilerek hazırlanmış 700 kilogram el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, bölücü örgüt mensuplarının, 19 Mayıs törenlerinde eylem hazırlığı içerisinde olduğu bilgisine ulaşan güvenlik güçleri, Siirt merkez Gökçebağ beldesindeki adreslere operasyon düzenledi.

Operasyonda, terör eylemlerinde kullanmak üzere hazırlanan ve toprak altına gömülü 83 düdüklü tencere içerisinde mazot ile güçlendirilmiş 700 kilogram amonyum nitrat düzeneği bulundu.

Bölgede terör örgütüne yönelik operasyonlar ve arama faaliyetlerinin devam ettiği bildirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/83-duduklu-tencerede-700-kilo-bomba-40103708

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3768 : 14 Mayıs 2016, 08:36:33 »
Anlaşılan istihbarat birimleri eskiye oranla daha fazla ciddi çalışmaya başlamışlar!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #3769 : 14 Mayıs 2016, 08:47:09 »
Viranşehir'de Polis ile PKK'lılar Arasında Çatışma! 3 PKK'lı Öldürüldü
Şanlıurfa Viranşehir'de, bombalı eylem hazırlığında olduğu belirlenen PKK'lı teröristlere yapılan operasyonda çatışma çıktı. 3 PKK'lı öldürüldü, 1 PKK'lı yaralandı.

Şanlıurfa'nın  Viranşehir ilçesinde iki farklı noktada çıkan çatışmada canlı bomba oldukları tahmin edilen 3 PKK'lı terörist öldü, 1 kişi yaralandı.

ÇATIŞMA ÇIKTI

Şanlıurfa'nın  Viranşehir İlçesi'nde,  Emniyet Müdürlüğü ve Kaymakamlık binasına bombalı saldırı hazırlığında olduğu ileri sürülen PKK'lı teröristler ile özel harekat polisleri arasında ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıktaki Anıt Mahallesi yakınlarında çatışma çıktı.

3 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ, 20 KİLO TNT ELE GEÇİRİLDİ

Çatışmada 3 terörist ölü ele geçirilirken, 1 terörist ise ağır yaralandı. Teröristlerin kullandığı motosikletlerin birindeki tencere içerisinde bulunan 20 kilo ağırlığındaki TNT ise kontrollü şekilde imha edildi.

OPERASYON DÜZENLENDİ

Takviye ekiplerin gittiği bölgede önlemler en üst seviyede tutulurken, çatışmanın ardından  Viranşehir ilçe merkezindeki bazı adreslere de operasyon düzenlendiği kaydedildi.

http://www.sondakika.com/haber/haber-viransehir-de-polis-ile-pkk-lilar-arasinda-catisma-8435170/