Gönderen Konu: Film Önerileri  (Okunma sayısı 32531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: Film Önerileri
« Yanıtla #40 : 20 Temmuz 2018, 10:05:38 »
Misir mitolojisinin farkli bir uyarlamasi. Neden bu kadar irrite oldun yabgu? Filmde insanligin pek cok falsosu gozler onune seriliyor: ihanet, entrika, acgozluluk, vs.

Death note full anime. Farkli bir kulvar. Misir tanrilarini izleyin pisman olmazsiniz. Şimdiden klasikler arasinda bence.
ihanet entrika açgözlülük aşkı memnuda da vardı. Yani bir uygarlığın bu kadar tanrisallastirilmasi ve bunu uçuk sahnelerle yapılması beni irite ediyor. Dracula filmide bu şekilde. Bana saçma geliyor. Ufakken aaaa diyerek izledigin çizgi filmler şuan ne kadar saçma geliyorsa mısır tanrıları da 5 yıl sonra bunu yapacak. klasik olamayacak kadar berbat film :))
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #41 : 20 Temmuz 2018, 11:11:56 »
5-10 sene senin görüşün. Belki binlerce yıl. Belki kültür mirası kütüphanesine konacak.

Dünyanın 7 harikasından biri olan piramitleri yapan bir uygarlık tabiki kendini Tanrısallaştıracak, tabiki köleler arayacak. 1789 Fransız ihtilaline kadar da uzuun bir yol var. İhtilalden sonra da demokrasi, eşitlik,kardeşlik değil Napoleon geliyor.

İrrite olma, zevk almaya bak.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #42 : 20 Temmuz 2018, 12:25:50 »
Ben izlemiştim o filmi. Film türüne göre güzeldi. Adı üzerinde, film zaten. Filmlerde her şeyin gerçeğe uygun olmasını beklerseniz hiç izlemeyin o zaman.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 20 Temmuz 2018, 12:53:30 »
Yahu bundan 10 - 20 yıl önce çekilmiş flimlerde var hala kendini izleten.. Mısır tanrıları filmi o türü çok sevmeme rağmen bana hiç zevk vermedi. O filmden daha güzel flimler var. Bilmiyorum belki basroldeki herife game of thronestan ayar olduğum içinde olabilir. La casa de papel izleyin Vikings izleyin Tudors izleyin ama mısır tanrıları izlemeyin kötü flim. Hatta bu konuşmayı görüp filmi izleyen birinin görüşünü bekliyorum. İyi derse lafımı geri alcam. Kötü derse evde köpük partisi yapcam  ;D ;D filme kötü dedim diye bile eksi atmışlar yahu
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2018, 12:54:27 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #44 : 20 Temmuz 2018, 13:10:34 »
Yahu çağımızın vebası zaten bu. Kimileri tüketim çılgınlığı, kimileri popüler kültür diyor. Yaşa, izle, tüket, öl.

Artık Godfather gibi, Esaretin Bedeli gibi, Ağır roman, Eşkiya gibi kült fimler beklemeyeceksin. Nostaljinin tadı ayrıdır. Ama bu film oyuncu kadrosu ve mitolojik göndermeleri ile popüler kültürün kült filmidir diyorum.

Ha kimileri de saf hedonisttir. Sinema salonundan çıkana kadardır onun beklentisi. 2 saat sonunda '' beğendim'' ya da ''beğenmedim'' der çıkar.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı foxtrot101

• DefenceTurk
  • *
  • 2
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 20 Temmuz 2018, 13:19:01 »
Konu açılmışken ben de bir film önereyim bari .                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

https://youtu.be/AWL184ZcSxA                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

Güzel bir WW2 filmi .                                                                                                       

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #46 : 20 Temmuz 2018, 14:28:11 »
Yabgu çok kaliteli film istiyorsan Hindistan sinemasına da göz atabilirsin. Özellikle Amir Khaan filmleri...

Not: Film
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 20 Temmuz 2018, 17:09:24 »
Yabgu çok kaliteli film istiyorsan Hindistan sinemasına da göz atabilirsin. Özellikle Amir Khaan filmleri...

Not: Film
abi Hindistan filmlerini izlemeti severimde ben flimler altyazılı izlemeyi seviyorum. Hind dili bir garip geliyor dil bariyerini asamiyorum sanırım.

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
« Yanıtla #48 : 20 Temmuz 2018, 22:40:02 »
Biraz Kore takılmak isterseniz İntikam Üçlemesini tavsiye ederim. Old-Boy en kanlı (keserle diş çekme sahneleri falan ve tartışmalı) olanı, Lady Revenge ise (pek çok çocuğun katiline verilen toplu ceza) benim en beğendiğim olmuştu.

« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2018, 22:41:21 Gönderen: yakusha »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 22 Temmuz 2018, 01:57:34 »
Bir film önerisi de ben yapayım.

2008 yılında gösterine girmiş olan, benim de vizyondayken izlediğim ilginç bir filmdir; Orijinal adı The Day The Earth Stood Still ( Dünyanın Durduğu Gün) olan film, aslında 1951 yılında gösterime girin ilk versiyonunun güncellenmiş ikinci halidir. 1951 versiyonu çekiliş amacının, bir sosyal deneye hizmet olduğu söylenir. ABD hükumeti, soğuk savaşın en çetrefilli döneminde dünya dışı uygarlıklarla yaşanan temasların, topluma açıklayıp-açıklanmaması konusunda  fikir ayrılıklarına düştüğü iddia edilir. Toplumun nasıl bir tepki vereceğinin ölçülmesi anlamında, böyle bir film çekilmesine karar verildiği ifade ediliyor. 

Buna göre, dünya dışı İnsansı- Hümanoid bir uygarlık türü, dünya hükümetleriyle temasa geçerek, dünyayı bekleyen felaketleri haber vermektedir. 1951 versiyonunda, insanlığın savaş kavramını aşmadan uzaya açılmasına izin verilmeyeceği ifade ediliyormuş. İnsanlığın galaktik ırkları barışçı bir anlayışla kabul edip, bilinç seviyelerini yükseltmeleri koşuluyla; yıldızlar arası yolculuk yapabilmeleri için gerekli teknolojinin verilebileceği, insanlığın ruhsal gelişimi veya tekamül seviyelerinin yükselmemesi durumunda ise galaktik topluma kabul edilmeyecekleri anlatılıyormuş. Bu filmin konusun,gerçek uzaylı temaslarına dayandığı ve oradan elde edilen bilgilerin kısıtlı ölçekte topluma sunulmuş olduğu iddia ediliyor. İzlemediyseniz, önerilir. 

https://www.hdfilmcehennemi.org/dunyanin-durdugu-gun-izle/