Gönderen Konu: RAFALE  (Okunma sayısı 62534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Katar Rafale Sözleşmesini İmzalıyor
« Yanıtla #30 : 02 Mayıs 2015, 10:26:47 »
Katar Rafale Sözleşmesini İmzalıyor

Dassault Havacılık, Pazartesi günü Katar Hükümeti ile başkent Doha'da Rafale savaş uçaklarının satışı için anlaşma imzalanacağını duyurdu. Yaklaşık 3.9 milyar ABD doları değerindeki sözleşme 24 Rafale savaş uçağını içeriyor. Fransa Cumhurbaşkanı Hollande de, Pazartesi günü Katar Hükümeti ve Dassault Havacılık'ın anlaşması için gerçekleştirilecek imza törenine katılmak amacıyla Katar'ın başkenti Doha'ya uçacak.

Şu an Rafale siparişi bulunan Mısır ve Hindistan gibi Katar da Mirage savaş uçakları kullanıyor. Dassault Havacılık yaptığı duyuruda kendi üretimleri olan Mirage savaş uçakları kullanan ülkelerin yeni savaş uçağı olarak Rafale uçağını seçmelerinin kendilerine olan güveni gösterdiğini belirtti.

Şu an sadece Fransız Hava Kuvvetleri'nde kullanılan çift motorlu ve çok rollü bir savaş uçağı olan Rafale 2001 yılında servise girdi. 50.000 feet servis tavanı bulunan uçak yüksek irfitada 1032 feet/h hıza ulaşabiliyor. Fransa bu uçakları operasyonel olarak ilk defa 2011 yılında Libya'ya gerçekleştirilen askeri müdahalede kullanmıştı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: RAFALE
« Yanıtla #31 : 11 Mayıs 2015, 09:19:14 »
Girdigi pekcok ihalede sıfır ceken Dassault son aylarda hicte azımsanmayacak sayıda 86 adet Rafael sattıki. Bunları teslim ettikten sonra daha fazla ilgi görecektir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Katar Rafale Uçaklarının Parasını Peşin Ödedi
« Yanıtla #32 : 20 Aralık 2015, 19:01:46 »
Katar Rafale Uçaklarının Parasını Peşin Ödedi

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve Katar Emiri Şeyh Tamim bin Hamad el-Thani, Mayıs 2015 tarihinde Katar Hava Kuvvetleri için 24  Rafale çok rollü savaş uçağı alımı sözleşmesi imzalamıştı. Sözleşmenin değeri yaklaşık olarak 7 milyar ABD doları. Uçağın üreticisi olan Dassault Aviation, Katar Hükümetinden uçaklar için peşinatı aldı.

Katar, daha önceki yıllarda Fransa’danAlphajet, Mirage F1 ve Mirage 2000 uçakları almıştı. Rafale çeşitli savaş görevleri için tasarlanmıştır. Görevleri arasında Keşif ve nükleer caydırıcılık da bulunuyor. Uçak, kara ve deniz tabanlı olarak piyasaya sürüldü. 2004 yılında Fransız Deniz Kuvvetleri’nde, 2006 yılında Fransız Hava Kuvvetleri’nde göreve başladı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 20 Aralık 2015, 19:29:39 »
Ortam isinicna pamuk eller cebe olayi...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #34 : 20 Aralık 2015, 19:48:39 »
Tamamini degil, pesinati odemisler. Herhangi siradisi bir gelismede o pesinat Geri odenir, anlasma yatar. Bir de yukarida iki farkli rakam var. 3.9 ve 7 milyar dolar. Hangisi dogru?
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2015, 19:51:46 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #35 : 20 Aralık 2015, 22:56:29 »
Tamamini degil, pesinati odemisler. Herhangi siradisi bir gelismede o pesinat Geri odenir, anlasma yatar. Bir de yukarida iki farkli rakam var. 3.9 ve 7 milyar dolar. Hangisi dogru?

3,9 milyar dolar, anlaşma imzalanmadan önce telaffuz edilen miktardı. Ancak anlaşmaya bakım ve pilot eğitimi ile birlikte MBDA'nın füzeleri de eklendi  ve anlaşma 6,3 milyar Euro ile imzalandı.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
S Arabistan Rafael aliyor...
« Yanıtla #36 : 04 Ocak 2016, 16:16:40 »
Arabistan Fransa'dan 72 savaş jeti istiyor.
Suudi Arabistan Savunma Bakanı, Fransa'dan 72 adet Rafale uçak almak için görüşmelerde bulunacak.

http://www.dunyabulteni.net/m/dunya/350860/suudi-arabistan-fransadan-rafale-ucak-alacak
Bunlar yine cildirdi...

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #37 : 04 Ocak 2016, 19:09:17 »
Suudilerin hamlesi gerçekten sürpriz oldu. Zira envanterlerinde yok yok. Kulislerde başka bir ülkenin daha sirada olduğu söyleniyor. Miktar bu kadar büyük değil tabi. Rafale'ın başına devlet kuşu kondu 😊
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #38 : 04 Ocak 2016, 19:57:29 »
Katar mi yoksa. Millet baya silahlaniyor. Suudlardan baska Misir,Pakistan Abd F16 larina Cin j17 aliyordu simdide F16V alimini dusunuyor. Ustune hintliler falan. Bu gaz bi sekilde bosalacak ama...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #39 : 04 Ocak 2016, 22:59:59 »
Aslıdan fazla silahlanan yok! Eski uçaklarını yenileriyle değiştiriyor herkez