Gönderen Konu: RAFALE  (Okunma sayısı 62497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: RAFALE
« Yanıtla #20 : 24 Ocak 2015, 21:00:09 »

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #21 : 24 Ocak 2015, 23:47:46 »
Haberde "fransiz airbus heyeti..." diyor, ne alakasi var Dassault ile Airbus ? Airbus yolcu uçagi anlasmasi için gidiyordur zira savas uçaginin anlasmasini hükümet ile Dassault firmasi yürütüyordur

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Fransa Mısır'a Rafale Satma Çabasında
« Yanıtla #22 : 07 Şubat 2015, 00:07:38 »
Fransa Mısır'a Rafale Satma Çabasında

Üç yıldır Hindistan ile müzakerelere devam ediliyor olmasına rağmen Rafale halen Fransa dışında hiçbir ülkenin hava gücünün bir parçası olamadı. Ancak Rafale uçağına bir yabancı müşteri çıkmış olabilir. Les Echos gazetesinin Perşembe günü yayınladığı bir habere göre Fransa Mısır'a 6 milyar Euro değerinde Rafale uçakları satmak için görüşmelere başladı. Ekonomi gazetesine göre iki ülke 5-6 milyar dolar civarındaki 24 Rafale savaş uçağı ve birkaç fırkateyni içeren bir anlaşmaya çok yakın. Habere göre anlaşma tutarının yarısı Fransız kredi sigortacısı Coface tarafından kredi şeklinde karşılanabilir.

Fransa geçtiğimiz yıl Mısır'la yaklaşık 1 milyar Euro değerinde 4 fırkateyn satışı için bir anlaşma imzalamıştı.

Mısır 1981 yılında Fransız Mirage savaş uçaklarının ilk yabancı müşterisi olmuştu. Geçtiğimiz Kasın ayında fransız yetkililer Mısır'a gerçekleştirdikleri ziyaret sırasında 18 Mirage uçağının Rafale uçaklarıyla değiştirilmesi önerisinde bulunmuşlardı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #23 : 16 Şubat 2015, 23:15:04 »
Beklenen oldu ve Mısır Rafale uçağının ilk yabancı müşterisi oldu. 24 Rafale için imzalar atıldı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #24 : 18 Şubat 2015, 16:27:09 »
Eğer sadece uçak içinse
24 uçak için birim maliyet 208 - 250 milyon Dolar biraz çok gibi geldi
yanlış hatırlamıyorsam çok pahalı bir proje olan f 22 ile aynı fiyata geliyor ..yani nerdeyse

.. ve eğer doğruysa yerli savunma sanayi neden önemlidire en büyük cevap

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #25 : 18 Şubat 2015, 21:54:49 »
O fiyatın içerisinde fırkateynler de var. Tam adetleri henüz bilinmiyor.

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #26 : 19 Şubat 2015, 12:58:14 »
http://www.reuters.com/article/2015/02/12/us-egypt-rafale-idUSKBN0LG1QV20150212

Metin İngilizce ama anlaşılan sade fırkateynde yok mbda füzeler ve çeşitli ekipman fırkateynde fermm galiba

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #27 : 21 Şubat 2015, 20:56:09 »
Fransiz siteleri 1 adet FREMM diyor hatta fransiz donanmasinin bekledigi normandie isimli gemi Misir donanmasina 4 ay sonra teslim edilecek
fransiz tersaneside siparis edilmis diger firkateynlerin üretimine hiz verecekmis

Çevrimdışı dumrul

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 10 Nisan 2015, 23:32:34 »
Sonunda anlaştılar galiba!

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile Elysee Sarayı'nda bir araya geldi.

Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Modi, ülkesinin ilk etapta Fransa'dan 36 adet Rafale tipi savaş uçağı için siparişte bulunduğunu belirterek, siparişin devamı ile ilgili müzakerelerin ise sürdüğünü söyledi.

Hindistan Başbakanı, savunma sanayi dışında nükleer enerji alanında da Fransa ile ilişkileri geliştirmek istediklerini belirtti.   

Hollande ise Savunma Bakanı Jean Yves Le Drian'ın, en kısa zamanda söz konusu ihale ile ilgili Hindistan'a gideceğini söyledi.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Fransa ve Hindistan arasında karşılıklı güvene dayalı bir ilişki bulunduğunu belirtti ve iki ülke arasındaki stratejik ortaklığın güçlenerek sürdüğünü ifade etti.

Fransa basınında çıkan haberlerde Fransa'nın 7 milyar avro değerinde 63 Rafale uçağı satışı konusunda Hindistan'la uzlaşma sağladığı belirtilmişti.   

Fransa, geçtiğimiz Şubat ayında da Rafale tipi 24 savaş uçağı satışı konusunda Mısır'la anlaşma imzalamıştı.

kaynak : AA - habertürk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #29 : 12 Nisan 2015, 23:40:45 »