Gönderen Konu: RAFALE  (Okunma sayısı 60777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: RAFALE
« Yanıtla #10 : 09 Ekim 2014, 23:34:22 »
Bu  ucak  bes para edmez 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #11 : 09 Ekim 2014, 23:41:43 »
Bu  ucak  bes para edmez 

Neden?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 10 Ekim 2014, 12:55:20 »
F/A-18 Hornet

F-16 Fighting Falcon

F-35 Lightning II  (bu ucaktan rusya -cin  benzerini yapma calisiyorlar)

F-22 Raptor

F-15

bunlar Amerikan ucaklari   

Fransa-Almanya-Ingiliz  ucaklarin sekileri ayni  tipleri 

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 10 Ekim 2014, 12:59:54 »
o beş para etmez uçağın F-22 tepelemişliği vardır yanlız. F-22 en gelişmiş savaş uçağı ise onu tepelemek bir ölçü olsa gerek tabi pilotun hakkını yememek lazım, bana göre hala daha işin yükü teknolojik alet edavattan ziyade insanda.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 10 Ekim 2014, 13:18:05 »
Rafale servise girmeden test uçuşunda pisti kırdı diye haberler çıkmıştı eskiten. Kullandığı M88 motoru çok güçlü gerçekten. Güzel reklam malzemesi. Ama F-4 Phantomun J-79 motorları daha güçlü kıaslarsak. O zaman bizde pist kalmaması lazım. Phantom Rafale'den 4 ton kadar daha ağır sadece. :D

Uçak çok rollü. Artık AESA radarı ile donatılıyor. Silah kapasitesi de çok iyi. Nükleer silah bile var seçenekler arasında. 

Şekil olarak pek aynı diyemeyiz uçaklara. Rafale Ef2000'e benziyor varsayarsak F-15'de Su-27'ye benziyor diyebiliriz. Rafale Tornadoya benzemiyor mesela. İkisi de Avrupa uçağı. Veya Alpha jete.

Uçağın beş para etmez görüşünüze saygı duyarım ama katılmam mümkün değil. Bence ülkemizin şu ana kadar bu ayarda bir uçak üretebiliyor olması lazımdı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 10 Ekim 2014, 13:43:06 »
Benim begendigim  Amerikan- Rus ucaklari

sizin begendiginiz  ucaklari bir sey diyemem  saygi duyulur

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 19 Ekim 2014, 04:16:34 »
 Rusya'nın Hindistan Büyükelçisi Alexander M. Kadakin, Hindistan'ın Rafale uçaklarını Pakistan ve Çin hava kuvvetlerindeki uçaklara karşı seçtiğini, ancak Çin'in kendi üretimi Sukhoilerin, Rafale uçaklarını sivrisinek gibi avlayabileceğini söylemiş.  :D :D

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 02 Ocak 2015, 00:18:44 »
Fransa Hint pazarını kaybediyor...

Hindistan Savunma Bakanı Manahur Parrikar yerel olarak üretilen Sukhoi-30MKI avcı uçaklarının Hindistan Hava Kuvvetleri’nin taleplerini karşılamaya yeterli olduğunu açıkladı. Bu açıklama Rafale alımı gerçekleşmezse ne olacağı sorusuna da yanıt içeriyor. IAF elindeki 270 adet Sukhoi-30MKI avcı uçaklarını görevden çekeceğini açıklamış ve çok rollü muhabere uçağı olarak Rafale almayı düşündüğünü Ocak 2012’de karara bağlamıştı. Fransız üretici firma Dassault ile ciddi sorunlar yaşandığı uzun zamandır biliniyor.

http://www.c4defence.com/tr/haber/fransa-hint-pazarini-kaybediyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #18 : 02 Ocak 2015, 00:53:28 »
Yahu Hindistan ne zaman elindeki Su-30 uçaklarını görevden çekeceğini açıklamış? Yok öyle birşey. Adamlar ellerindeki en iyi savaş uçağını neden görevden çeksinler! Rafale uçakları, Su-30'ların yerine alınmıyor, çok daha eski olan ve artık çoğu emekli olan Mig ağırlıklı uçakların yerini alacaklar. Hatta bu ara daha fazla Su-30 almayı bile düşünüyorlar. Rafale sözleşmesinin halen imzalanmamasının nedenlerinden biri  olarak bu gösteriliyor.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2015, 00:58:05 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Rafale Sözleşmesinin Hindistan Hava Kuvvetleri İçin Önemi
« Yanıtla #19 : 23 Ocak 2015, 03:55:56 »
Rafale Sözleşmesinin Hindistan Hava Kuvvetleri İçin Önemi

Bilindiği üzere Hindistan hava Kuvvetleri'nin eskiyen savaş uçaklarının yerini almak üzere yeni uçaklar için bir tedarik programına başlanılmıştı. 2007 yılındaki bu ihaleye; Rafale, F/A-18 Super Hornet, F-16 Fighting Falcon, MiG-35, Gripen ve Eurofighter Typhoon uçakları katılmış, uzun değerlendirmeler sonunda Rafale yarışmayı kazanmıştı.

11 milyar ABD doları değerindeki ihale kapsamında yarışmayı kazanan Dassault firması  Fransa'da 18 Rafale üretecek, Hindistan'ın devlete ait havacılık şirketi Hindustan Aeronautics'de Hindistan'da 108 Rafale uçağını lisans altında üretecekti. Ancak bugüne kadar bu konuda beklenen sözleşme imzalanmadı. Bazı yetkililerin açıklamasına sözleşmenin gecikmesinin nedenlerinin başında ihale sürecinde 126 Rafale uçağının üretimi için belirlenen 11 milyar ABD doları fiyatın zaman içerisinde yetersiz kalması. Diğer bir sorun da Hindistan'ın lisans altında üreteceği uçaklar için Dassault'tan istediği kalite garantisi.

Hindistan ordu birlikleri şu an Hint, Rus, ABD, Fransız, İngiliz ve İsviçreli kökenli olmak üzere 1200 civarında uçak ve helikopter kullanıyor. Aynı zamanda ABD Savunma Bakanlığı raporuna göre bugün Çin; yaklaşık 330,000 personeli ve 1,900 savaş uçağı ile dünyanın üçüncü büyük hava gücüne sahip. Çin ve Pakistan'ın ortak bir saldırısına karşı koyabilmek için Hindistan Hava Kuvvetleri 45 filonun gerekli olacağını tahmin ediyor. Ancak Hindistan Hava Kuvvetleri'nin elinde şu an 25 aktif filo olduğu söyleniyor. Hatta bunların 14'ünü artık ömrünün son dönemlerini yaşayan Mig-23 uçakları oluşturuyor. Bu filolar 2013 sonunda emekliye ayrılan Mig-21 uçaklarını da bünyelerinde bulunduruyordu. Geri kalan filoları oluşturan Su-30 uçakları 14 yıl önce kullanıma giren ve hava kuvvetlerinin sahip olduğu en etkili uçakları. Bu uçakların da yakın tarihte bir modernizasyondan geçirilmeleri söz konusu.

Hindistan Hava Kuvvetleri'nin gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için yürütülen PAK-FA savaş uçağının Hint versiyonu FGFA ve Hindistan'ın orta sınıf savaş uçağı AMCA uçakları henüz geliştirme aşamasında oldukları için acil olan savaş uçağı ihtiyacını karşılamaktan şu an için uzaklar. 32 yıllık geliştirme sürecinden sonra geçtiğimiz günlerde servise girmeye başlayan Tejas hafif savaş uçağı da, özellikle Çin'in geliştirdiği beşinci nesil savaş uçakları karşısında yeterli olabilecek bir çözüm değil.

Hintli askeri uzmanlar Dassault ile anlaşmalıklar konusunda bu sene bir çözüme ulaşılıp sözleşmenin imzalanmasını bekliyorlar. Çünkü şartlar yeni bir ihaleye gidilmesine imkan sağlamıyor.

DefenceTurk.com