Gönderen Konu: RAFALE  (Okunma sayısı 62528 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
RAFALE
« : 24 Haziran 2011, 17:29:04 »
Rafale kendi evinde muhteşem uçtu

Fransız yapımı Rafale Paris Havacılık Fuarında müthiş bir gösteri sundu

Rafale saf kan bir Fransız uçağı. İlk kez Libya operasyonunda gerçek bir savaşa katıldı. Halen hem hava hem deniz kuvvetlerinde görev yapıyor. Bu hafta başı Paris'te yapılan Airshow'da muhteşem bir şov yaptı. Önce özellikleri sonra o muhteşem solo şov...
RAFALE'İN ÖZELLİKLERİ

Mürettebat: 1-2
        Uzunluk: 15.27 m (50.1 ft)
        Genişlik: 10.80 m (35.4 ft)
        Yükseklik: 5.34 m (17.5 ft)
        Kanat Alanı: 45.7 m² (492 ft²)
        Boş Ağırlık: 9.1 t (Rafale C); 9.5 t (Rafale B); 9.8 t (Rafale M)
        Maksimum Kalkış Ağırlığı: 24,500 kg (54,000 lb)
        Motor: 2×SNECMA M88-2
        Afterburner olmadan itiş: 48.7 kN (10,960 lbf)
        Afterburner ile itiş: 73.0 kN (16,400 lbf)
    Performans
        Maksimum hız:
            Yüksek irtifada: Mach 1.8 (2,150 km/h, 1,160 knots)
            Düşük irtifada: 1,390 km/h, 750 knots
        Muharebe yarıçapı: 1,852+ km (1,000+ nmi)
        Servis tabanı: 16,800 m (55,000 ft)
        Tırmanma: 304.8+ m/s (1,000+ ft/s)
        Kanat yüklemesi: 326 kg/m² (83 1/3 lb/ft²)
        İtiş/Ağırlık: 1.13
         www.gazeteci.tv
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2013, 14:21:58 Gönderen: SKYWOLF »
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Rafale kendi evinde muhtesem uctu
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2011, 17:30:03 »
Linke tiklayip guzel bir video izliyebilirsiniz.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2011, 18:31:20 »
uçak çok iyi görünüyor  , çok kısa mesafede  kalkış yaptı  kanat  açıklığı motoru  manevra kabiliyeti  çok güzel  , aviyoniklerini bilmiyorum  ama uçak dışardan göründüğü kadarıyla  süper bir  av  önleme  uçağı gibi duruyor ,  bence  ef  ile  yarışacak  kadar  güzel.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #4 : 17 Temmuz 2011, 07:43:42 »
Ef ile yarışacak kadar seri güzel bir  uçak.Fransa'ya helal olsun nediyelim.
Bizim milli uçakta güzel olur.bunun gibi biraz delta kanat yada delta kanatımsı f-22 tarzında :D biraz zorda.Milli uçak delta kanat olacaktır büyük ihtimal.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2011, 07:52:12 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #5 : 18 Temmuz 2011, 12:18:20 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=znyxa8BASIE" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=znyxa8BASIE</a>

Video

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Fransa Katar’a Rafale Satmak İstiyor
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2013, 14:17:50 »
Fransa Katar’a Rafale Satmak İstiyor

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, gaz zengini Katar Emirliği’ne 24-36 arası sayıda Dassault Rafale savaş uçağını satabilmek için çabalıyor.

Katar’ın  elinde, Libya Lideri Muammer Kaddafi’yi devirmek için NATO’nun 2011 yılında gerçekleştirilen operasyonu sırasında kullandıkları 9 adet Mirage -2000ED yer saldırı uçaklarının yanı sıra 3 adet de Mirage-2000D uçağı bulunuyor. Yaşlanan bu uçakların yenileriyle değiştirilmesi için yakında bir ihale açılması bekleniyor. Katar aynı zamanda bir filo Alphajet uçaklarına sahip.

2006 yılında hizmete giren Fransız uçağı, Fransız havacılık endüstrisinin standart taşıyıcısı haline gelmiştir. Şu ana kadar sadece Fransız Hava Kuvvetleri ve Donanmasında kullanılan Rafale, Hindistan Hava Kuvvetleri için seçildi. Ocak 2012’de sonuçlanan 15 milyar dolarlık ihale sonucuna göre 126 Rafale Hindistan için üretilecek. Ancak Hindistan hükümeti henüz üretim için bir anlaşma imzalamadı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
DGA 4. Rafale Üretim Paketinin İlk Uçağını Teslim Aldı
« Yanıtla #7 : 22 Eylül 2013, 20:32:50 »
DGA 4. Rafale Üretim Paketinin İlk Uçağını Teslim Aldı

Dassault, DGA'ya Aktif Elektronik Tarama Radarı (AESA) ve gelişmiş sensörlerle donatılan olan ilk Rafale (B339) uçağını teslim etti.

Silahlanma Genel Müdürlüğü (DGA) Rafale programın dördüncü üretiminin ilk uçağını 12 Eylül 2013 tarihinde teslim aldı. Bu üretim  paketindeki uçaklar; yeni nesil sensörler , aktif anten , yeni nesil füze fırlatma dedektörü ( DDM NG ) ve RBE2 olarak adlandırılan AESA radar, kimlik tespiti için kullanılan ve uçağın ön kısmına yerleştirilen optroniklerle donatılıyorlar.

Rafale, hedef tespit menzilini önemli ölçüde artıran AESA teknolojisini kullanan ilk Avrupalı savaş uçağıdır. R & D aktif antenler üzerinde 10 yılı aşkın zamandır çalışmaktadır. Bugüne kadar teslim edilen 121. uçak olan B 339  çift kişilik olan modeldendir. Uçak önüzüdeki günlderde Mont-de-Marsan hava üssündeki uçuş deneme birimine dahil olacak. Telim edilen uçakların 38 adedi donanma için üretilen Rafale M, hava kuvvetleri için üretilen 39 adet çift koltuklu Rafale B ve tek koltuklu 44 adet Rafale C modelidir. DGA 180 adet  sipariş vermiştir. Uçak bugüne kadar Afganistan, Libya ve Mali'deki askeri operasyonlarda kullanıldı.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
Ynt: RAFALE
« Yanıtla #8 : 22 Eylül 2013, 21:49:38 »
Mali'ye müdahale de gösteriyor ki, ne kadar Rafale kaç arap öldürdüyse o kadar çok araplara satış şansını artırmış! İlginç bir arapmatik, özür matematik.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Fransız Donanması İlk Rafale F3 Modernize Edilmiş Uçağını Aldı

Fransız savunma tedarik ajansı (DGA) 7 Ekim tarihinde, Fransız donanmasının  F1 standartından F3 standartına yükseltilmiş ilk Rafale M uçağını teslim aldığını duyurdu. M10 kuyruk numaralı uçak, 3 Ekim'de Dassault'un Merignac üretim tesisinde DGA'ya teslim edildi. Şu an 10 Rafale M uçağı F3 standartına yükseltme sürecinde. Bu  10 uçağın modernizasyon maliyeti yaklaşlık olarak 242 milyon Euro. Modernizasyon çalışmalarına Nisan 2012'de başlanan bu uçaklar, şu an Fransız donanmasında uçak gemisinde görev yapan ve 2016'da emekli olacak olan Dassault Süper Etendard uçaklarının yerini alacaklar. Modernizasyon çalışmalarının 2017 yılında tamamlanması öngörülüyor.

F3 modernizasyonu ;Thales RBE2 aktif elektronik taranan dizi radarı (AESA),dahili keşif ve hedefleme podu, buddy-buddy yakıt ikmal sistemi, AM39 Exocet anti-gemi füzesi, SKALP EG seyir füzesi ve  ASMP-A nükleer füzeyi kapsıyor.

Fransız donanmasının teslim aldığı ilk 10 Rafale uçağı F1 standartındaydı. Bu uçaklar sadece hava-hava görevlerine uygun üretilmişlerdi. Sonraki 16 Rafale ise F2 standartındaydılar ve çok rollü görevler için üretilmişlerdi. F3 modernizasyonu ile Fransız donanmasındaki bütün Rafale uçakları çok rollü hale gelmiş olacaklar.

Dassault, Fransız Donanması ve Hava Kuvvetleri'ne, B, C, M tiplerinde toplam 133 Rafale teslim etti.

DefenceTurk.com