Gönderen Konu: Turkiye vs Israil  (Okunma sayısı 23679 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #30 : 22 Haziran 2011, 16:19:35 »
Türkiye dünyanın en büyük 2.  değil İsrail'den sonra 3. büyük f-16 filosuna sahip,ayrıca türkiye f-16 dışında operasyonel 50 adet f-4 2020 kullanırken,israil'in 90 küsür f-15 e sahip hatta bunların bir kısmı F-15E 'dir.Yani israil uçakları nitelik ve nicelik olarak türk uçaklarından üstün.
Türk pilotları dediğiniz gibi dünyanın sayılı pilotlarındandır,ama o sayılı pilotlardan biride israil pilotlarıdır.
Çok dogru.Ama Sayılı pilotların başını biz çekiyoruz orasıda ayrı bir konu onlarla bizim aramızda en az 5 6 kat gömlek farkı var

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #31 : 22 Haziran 2011, 16:28:40 »
Türkiye dünyanın en büyük 2.  değil İsrail'den sonra 3. büyük f-16 filosuna sahip,ayrıca türkiye f-16 dışında operasyonel 50 adet f-4 2020 kullanırken,israil'in 90 küsür f-15 e sahip hatta bunların bir kısmı F-15E 'dir.Yani israil uçakları nitelik ve nicelik olarak türk uçaklarından üstün.
Türk pilotları dediğiniz gibi dünyanın sayılı pilotlarındandır,ama o sayılı pilotlardan biride israil pilotlarıdır.

tam envanterler hakkında bilgi sahibi değilim. biz 2 oluruz israil 3 olur, ya da israil 2 olur biz 3 oluruz orası ayrı. benim demek istediğim, iki ülke hava gücü de birbirlerine kesin bir üstünlük kuracak durumda değil. ve pilot becerisi avantajını da hanemize + olarak yazıyorum. o mesajımda da belirttiğim üzere, "israil hava gücü bizi çatır çutur yer" tarzı yaklaşıma itiraz ediyorum.

karşımızda olacak ülkerleri ise saymak dahi istemem. israil, evin küçük oğlu gibi birşeydir batı dünyası nezdinde.
batı  çıkarı için anasını bile  satar , israili için hiçbir batılı devlet  özelliklede  amerika , türkiyeye  savaş açmaz!

yok israile karadan giremeyiz. valla suriye felan umrumda olmaz arkadaş. sıkıyorsa topraklarını kapatsınlar. israille savaş durumuna gelmişsem ve suriye bana atar yaparsa, hiç acımam sümsüğü çakarım. suriye yönetimi topraklarını açmaz ise ben o toprakları kendim de açmasını bilirim. savaş bu, monopoly değil.
durum  bukadar ciddileşirse  ilk toprağını açacak ülke suriyedir  ama sonuçlarınada katlanması  gerekir ,sonuçta  israil  suriyenin en büyük düşmanı.

evet batı çıkarı için anasını bile satar. o sebeple bizim yanımızda asla ama asla saf tutmazlar. ortadoğu islam coğrafyasına bir hançer gibi sapladıkları israili kurtarmak için gerekirse kendilerini feda ederler. zira çıkarları bunu gerektirir.

suriye topraklarını açar. açmaması kendi aleyhinedir. ama olaki açmamak gibi bir ahmaklık eder ise, ben açarım kafama göre. israille savaşa girmek demek, Türkiyenin gemileri yakması, köprüleri yıkması demektir. iş o raddeye geldikten sonra, suriye rızasıyla açmaz ise, Türkiye gerekeni yapar. kastım bu.

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #32 : 22 Haziran 2011, 16:32:20 »
bizde işlememiz lazım diyorsun bencede.Gelecekte hindistan işimize yarar dogru:D
Şaka bir yana sadece ordaki dedigim gibi bu ülkedeki müslümanlardan gelirde gerisi fasa fiso.Neyse bunlar sıkmaca portakal suyu seneryoları gelecekte ne olur bilinmez.
Kim bilir belki Amerika ile İsraile karşı savaşırız.(şaka şaka)

ABD nin kafası çalışsa israili çoktan gözden çıkarırdı. ama koca ülkede kafası çalışan adam olmayınca, kafası çalışanlarda hep ABD vatandaşı yahudi işadamları ve masonlar olunca sonuç bu işte :)  churchill in lafıydı sanırım yanlışsa birisi düzeltsin ;

"Amerikalılar birşeyi doğru şekilde yapmayı, ancak bütün yanlış yolları denedikten sonra başarabilirler"

bir de ortadoğuya kafayı taktıkları için israilden vazgeçemezler bu noktada. zira ABD otoritesi her daim bir öğeyi kendisine düşman seçmek gibi bir hastalığa sahip.

kızılderililer
kuzey - güneyiç savaşı ( kimseyi bulamayınca birbirlerine sardı adamlar )
nazi almanyası
komünizm
islam

biri ile işleri bitince bir diğerine geçiyor adamlar. düşmansız yapamayan bir devlet. ve sıradaki düşmanına karşı en etkili müttefik olarak israili görmekte. bu da "aldığı nefes zarar" olan israili neden bu denli şımarttığının gerekçesidir.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 16:37:08 Gönderen: colt »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #33 : 22 Haziran 2011, 16:37:08 »
uzun lafın kısası şavaşa hiçte hiç girmeye gerek yok.
Churrcill haklı çünkü amerika'yı kurduranda yönetende şu anda yönettirende onun saygıdeger atalarıdır.İngilizlerin üstüne ne süper güç yada nede siyaset ve politikacı tanırım.Adamlar dünyayı tapuladı ve
siz onun kurdugunuz haritada yaşıyorsunuz.
Yani kısacası İngiltere olaya el atmadan bir cacık olmaz.Bütün akıllıca politikalarda onundur zatende.
Diyorumya gelecek herşeyi gösterecek İngiliz siyaseti yapmak gerek dünyanı yönetebilmek için şu anda.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #34 : 22 Haziran 2011, 16:40:02 »
ayrıca ingilteredeki masonluk 33 derce en iyisi yani birşeyler düştümü acaba ?
jeton meton : ;)

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #35 : 22 Haziran 2011, 16:43:05 »
ayrıca ingilteredeki masonluk 33 derce en iyisi yani birşeyler düştümü acaba ?
jeton meton : ;)

jeton yıllar evvel düştüğü için yazdım zaten :) pas tuttu düştüğü yerde ama keşke düşmeseymiş diyorum   ;)

savaş çıkmaması benim de temennim. ama senaryo savaş ihtimali üstüne olunca, değerlendirmeler de ona göre oluyor haliyle.

« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 16:49:51 Gönderen: colt »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #36 : 22 Haziran 2011, 16:52:19 »
bizde işlememiz lazım diyorsun bencede.Gelecekte hindistan işimize yarar dogru:D
Şaka bir yana sadece ordaki dedigim gibi bu ülkedeki müslümanlardan gelirde gerisi fasa fiso.Neyse bunlar sıkmaca portakal suyu seneryoları gelecekte ne olur bilinmez.
Kim bilir belki Amerika ile İsraile karşı savaşırız.(şaka şaka)

ABD nin kafası çalışsa israili çoktan gözden çıkarırdı. ama koca ülkede kafası çalışan adam olmayınca, kafası çalışanlarda hep ABD vatandaşı yahudi işadamları ve masonlar olunca sonuç bu işte :)  churchill in lafıydı sanırım yanlışsa birisi düzeltsin ;

"Amerikalılar birşeyi doğru şekilde yapmayı, ancak bütün yanlış yolları denedikten sonra başarabilirler"

bir de ortadoğuya kafayı taktıkları için israilden vazgeçemezler bu noktada. zira ABD otoritesi her daim bir öğeyi kendisine düşman seçmek gibi bir hastalığa sahip.

kızılderililer
kuzey - güneyiç savaşı ( kimseyi bulamayınca birbirlerine sardı adamlar )
nazi almanyası
komünizm
islam

biri ile işleri bitince bir diğerine geçiyor adamlar. düşmansız yapamayan bir devlet. ve sıradaki düşmanına karşı en etkili müttefik olarak israili görmekte. bu da "aldığı nefes zarar" olan israili neden bu denli şımarttığının gerekçesidir.

Eee bu sayede ön plana çıkıyorlar zaten ya.Düşmanla savaş süper ol.
Jeton düşmesine düştüde İngilizler gerçekten akıllılarmış birkaç bende yazı okuyorumda şu anda.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #37 : 22 Haziran 2011, 17:07:53 »
Hangi ülkenin Hava Kuvvetleri'nin silah ve taktikler filosu tecrübeli ve iyiyse havada o kazanır. Havada kazandıysan gerisi yalan zaten. Ek olarak: hele şu milli seyir füzesi envantere girsin, İsrail uçaklarını kaldıramadan vuracak güce sahip oluruz.

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #38 : 22 Haziran 2011, 17:19:10 »

Jeton düşmesine düştüde İngilizler gerçekten akıllılarmış birkaç bende yazı okuyorumda şu anda.

ABD düşmanıyla savaştığı için değil, savaşı düşmanına götürdüğü için süper güç oldu esasen. sen her savaşa burnunu sok, hatta çoğunu kendin çıkar, ama ülkene bir tek bomba düşmesin. klasik anglosakson ekolü :D

ingilizlere gelecek olursak
kimin lafı hatırlayamadım şimdi ama çok sevdiğim bir laftır ;

"denizin dibinde 2 balık kavga ediyorsa bil ki oradan ingiliz geçmiştir"

girdikleri heryeri karıştıra karıştıra işlerini götürdü adamlar onca asır.

adamlarda eli yüzü düzgün kara ordusu olmadı tarih boyu, sadece donanmayla -ki paradoksal biçimde aslında donanma sayesinde- tüm dünyayı haraca bağladıkları gibi asırlarca da ellerinde tuttular. hala çıkar sağlamaya da devam ediyorlar eski sömürgelerinden. ne diyelim, alan memnun veren memnun :)
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 17:23:55 Gönderen: colt »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #39 : 22 Haziran 2011, 17:27:57 »

ABD düşmanıyla savaştığı için değil, savaşı düşmanına götürdüğü için süper güç oldu esasen. sen her savaşa burnunu sok, hatta çoğunu kendin çıkar, ama ülkene bir tek bomba düşmesin. klasik anglosakson ekolü :D

ingilizlere gelecek olursak
kimin lafı hatırlayamadım şimdi ama çok sevdiğim bir laftır ;

"denizin dibinde 2 balık kavga ediyorsa bil ki oradan ingiliz geçmiştir"

girdikleri heryeri karıştıra karıştıra işlerini götürdü adamlar onca asır.

adamlarda eli yüzü düzgün kara ordusu olmadı tarih boyu, sadece donanmayla -ki paradoksal biçimde aslında donanma sayesinde- tüm dünyayı haraca bağladıkları gibi asırlarca da ellerinde tuttular. hala çıkar sağlamaya da devam ediyorlar eski sömürgelerinden. ne diyelim, alan memnun veren memnun :)
Dogru çok dogru.Çok iyi masada aldılar herşeyi adamlar sadece masada aldılar çok iyi siyaset ve politika yürütüyorlar.