Gönderen Konu: Turkiye vs Israil  (Okunma sayısı 23859 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #20 : 22 Haziran 2011, 15:20:49 »
Soruyu bir daha okudum ama birazcık açsan istersen yani neden hindistan yardım eder demişsin bende kısa öz birşey yazdım.Ama yani son yazdıgınızı gerçekten anlamadım.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #21 : 22 Haziran 2011, 15:24:20 »
Aslinda benim sorduguma cevap vermemissin ama neyse problem yok ama birseyi duzeltmek istiyorum Hindistan gelecekte Abd´nin demokrasi getiren muttefiklerinden birtanesi olacaktir olma yolunda zaten gelipte Turkiye´ye yardim etmez helede Pakistan isin icinde oldugu surece buna akil mantik el vermiyor.
Hangi demokrasi müttefigi?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #22 : 22 Haziran 2011, 15:24:55 »
Biraz daha aciyim ozaman Hindistan Abd´nin yeni Ingiltere´si gibi bir rol alicak gelicekte bununla ilgili haberler aciklamalarda yapilmisti iki dunya bi araya gelse Hindistan bir Israil savasinda Turkiye´nin yaninda kesinlikle olmaz birde Pakistan´ida sokuyorsunuz araya Hindistan Pakistan´inda icinde oldugu bir olaya yardim edermi hic karsi tarafa gecip bi tekmede ben atiyim derdine duser.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #23 : 22 Haziran 2011, 15:39:22 »
Gelecekte öyle gözüksede Çinde öyle diyor Hindistanla düşmanlar ama bak birbirlerine yatırım yapıyorlar.Nasıl oluyor bu iş Amerika'nın İngilteresi diye birşey olmucaktır Hindistan.Zamanında İngiltere'den ayrılmış ve ona kafa tutmuş bir devlettir Hindistan.Ama Amerika ise İngiltere tarafından kurulmuş bir devlettir tarihe bakarsak öyle.Eger bir sorun yaşarsanız kaynak verebilirim.
Ben Hindistana güvenelim demiyorum arkamızı yaslayalım demedim.Ama orda Hindistanı kendi tarafımıza çekmemiz lazım.Çünkü dünya savaşını başlatacak bütün Amerikan üstleri o bölgede orada kurulacak Hegemonya Amerika ile bütün ordaki Amerikan hegemonyasını kıracaktır.Eskiden Pakistan yoktu.
Sadece Hindistan vardı ve Hüseyin Cinnah Pakistan valisi olunca ayırıldı.
Aralarında en önemli sorun ise Keşmir sorunudur.
İngiliz sömürgecilerin Hint yarımadasından çekilmelerinden sonra Müslümanların çoğunluğu oluşturduğu bölgelerde Pakistan adında bir devlet kuruldu. Ancak Keşmir'in tamamında Müslümanların oranı % 80'i bulduğu halde buranın önemli bir bölümü Hindistan yönetiminin sultası altında kaldı. Yani Keşmir Pakistan'la Hindistan arasında paylaştırıldı. Pakistan'ın elinde olan kesime Azad Keşmir (Özgür Keşmir) adı verilmektedir. Hindistan'ın elinde kalan kesimde de yıllardan beridir bağımsızlık mücadelesi sürmektedir. BM Keşmir halkı arasında Pakistan ve Hindistan'dan hangisini tercih ettikleri hakkında bir referandum yapılmasını kararlaştırdığı halde Hindistan hala bu referandumu gerçekleştirmiş değildir. Hindistan yönetiminde olan Keşmir bölgesindeki Müslümanlar ağır ve şiddetli bir zulümle karşı karşıyadırlar. Kısacası Keşmir Hindistan'ın Kosova'sı niteliğindedir.
Keşmir sorunu Pakistan'la Hindistan arasında da uzun süreden beridir bir gerginlik ve uzlaşmazlık sebebidir. Bu sorun iki ülkenin üç kere savaşa girmesine yol açtı. Ancak Hindistan Pakistan'ın birkaç katı nüfusa ve kalabalık bir orduya sahip olduğundan bütün savaşlardan galip çıktı. Ayrıca Pakistan bir İslam ülkesi olduğundan Amerika ve Batı, Hindistan karşısında herhangi bir üstünlük sağlamasını istemiyor.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #24 : 22 Haziran 2011, 15:43:38 »
Aslında İsrail ile yardımlaştıkları dogru Hindistan'ın bu konuda öyle ama Hindistanı o bölgede kendi tarafımıza çekmemiz lazım.Hem silah pazarı hemde ordaki üstleri kırma adına.Ama dedigin gibi pekte yardım gelmicektir gene ordaki belki benim de düşündügüm şöyle idi ordaki müslüman partiler ve müslümanlardan gelebilir diye açıkcası o bende pek beklemiyorum ama genede bir ümit.Gerçi Türkiye ile arası kötü degil Hindistanın arası.
Günümüzde de 138 milyonla dünyanın 3. büyük Müslüman topluluğu Hindistan'da yaşamaktadır.

Çevrimdışı colt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #25 : 22 Haziran 2011, 15:52:46 »
böyle bir savaş çıkarsa yanımızda olacak ülkeler : ........

yok öyle bi kovboy :)

karşımızda olacak ülkerleri ise saymak dahi istemem. israil, evin küçük oğlu gibi birşeydir batı dünyası nezdinde.

yorumların bazılarına da itiraz ediyorum. yok israil hava gücüyle işi bitirir, yok israile karadan giremeyiz. valla suriye felan umrumda olmaz arkadaş. sıkıyorsa topraklarını kapatsınlar. israille savaş durumuna gelmişsem ve suriye bana atar yaparsa, hiç acımam sümsüğü çakarım. suriye yönetimi topraklarını açmaz ise ben o toprakları kendim de açmasını bilirim. savaş bu, monopoly değil.

israilin hava gücü başarılıdır. ama unutanlara küçük bir dip not : dünyanın 2. en büyük  F - 16 filosu Türkiye ye aittir. pilotlarımızın ne kadar mahir olduklarından bahsetmeye dahi gerek yok. israili ezeriz büzeriz demiyorum ama Türk hava gücü o kadar kolay hedef olmaz.

hindistan üstünde de epey konuşulmuş. 10 yıl önce kendi kendime sorardım ; "neden Rusya Çin Hindistan İran ve Türkiye bir Asya birliği kurmaz?" diye. zaten ben bunu düşünürken ABD elini boş tutmadı ve Hindistana yavaş yavaş işledi. benim gördüğüm, ABD gelecekte Rusya ve özellikle Çin tehdidine karşı Japonya dan sonra 2. bir müttefik arıyordu ve aradığını da buldu maalesef. hemde geleceğin süpergücü olacak bir müttefik. umarım daha da ilerlemez bu durum.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #26 : 22 Haziran 2011, 15:59:34 »
bizde işlememiz lazım diyorsun bencede.Gelecekte hindistan işimize yarar dogru:D
Şaka bir yana sadece ordaki dedigim gibi bu ülkedeki müslümanlardan gelirde gerisi fasa fiso.Neyse bunlar sıkmaca portakal suyu seneryoları gelecekte ne olur bilinmez.
Kim bilir belki Amerika ile İsraile karşı savaşırız.(şaka şaka)

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #27 : 22 Haziran 2011, 16:08:15 »
Ve şunuda hatırlatmak lazım eskiden orası İngiliz degil Fransız sömürgesiydi 7 yıl savaşları ile ingiltere onun elinden almıştır.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #28 : 22 Haziran 2011, 16:16:16 »
Türkiye dünyanın en büyük 2.  değil İsrail'den sonra 3. büyük f-16 filosuna sahip,ayrıca türkiye f-16 dışında operasyonel 50 adet f-4 2020 kullanırken,israil'in 90 küsür f-15 e sahip hatta bunların bir kısmı F-15E 'dir.Yani israil uçakları nitelik ve nicelik olarak türk uçaklarından üstün.
Türk pilotları dediğiniz gibi dünyanın sayılı pilotlarındandır,ama o sayılı pilotlardan biride israil pilotlarıdır.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #29 : 22 Haziran 2011, 16:17:07 »
böyle bir savaş çıkarsa yanımızda olacak ülkeler : ........

yok öyle bi kovboy :)
başkasına ihtiyacımız varmı? biz kendimize  yeteriz 

karşımızda olacak ülkerleri ise saymak dahi istemem. israil, evin küçük oğlu gibi birşeydir batı dünyası nezdinde.
batı  çıkarı için anasını bile  satar , israili için hiçbir batılı devlet  özelliklede  amerika , türkiyeye  savaş açmaz!
yorumların bazılarına da itiraz ediyorum. yok israil hava gücüyle işi bitirir,
zor bitirir , burada sana katılıyorum
yok israile karadan giremeyiz. valla suriye felan umrumda olmaz arkadaş. sıkıyorsa topraklarını kapatsınlar. israille savaş durumuna gelmişsem ve suriye bana atar yaparsa, hiç acımam sümsüğü çakarım. suriye yönetimi topraklarını açmaz ise ben o toprakları kendim de açmasını bilirim. savaş bu, monopoly değil.
durum  bukadar ciddileşirse  ilk toprağını açacak ülke suriyedir  ama sonuçlarınada katlanması  gerekir ,sonuçta  israil  suriyenin en büyük düşmanı.
israilin hava gücü başarılıdır. ama unutanlara küçük bir dip not : dünyanın 2. en büyük  F - 16 filosu Türkiye ye aittir.
yalnış , israil dünyanın en büyük 2. f-16 flosunun sahibidir  türkiye  3. olarak israili takip eder   ayrıca israilin elinde  f,15 lerde var.
pilotlarımızın ne kadar mahir olduklarından bahsetmeye dahi gerek yok. israili ezeriz büzeriz demiyorum ama Türk hava gücü o kadar kolay hedef olmaz.
bence ezeriz  hemde  iyi ezeriz.  konyadaki  yapılan  tatbikatlar  gerçeği  açıkca ortaya  koyuyor , uçak kadar  pilotta önemli ve  tartışmasız  en iyi eğitimde  türk hava kuvvetlerinde  veriliyor.

hindistan üstünde de epey konuşulmuş. 10 yıl önce kendi kendime sorardım ; "neden Rusya Çin Hindistan İran ve Türkiye bir Asya birliği kurmaz?" diye. zaten ben bunu düşünürken ABD elini boş tutmadı ve Hindistana yavaş yavaş işledi. benim gördüğüm, ABD gelecekte Rusya ve özellikle Çin tehdidine karşı Japonya dan sonra 2. bir müttefik arıyordu ve aradığını da buldu maalesef. hemde geleceğin süpergücü olacak bir müttefik. umarım daha da ilerlemez bu durum.