Gönderen Konu: Turkiye vs Israil  (Okunma sayısı 23864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #10 : 22 Haziran 2011, 11:20:04 »
sonuç ? bir kaç bin  askerin  bir kaç bin  sivilin  öldürülmesinden  öteye gitmeyen bir savaş olur , yani  israil ve türkiye savaşında  her 2 taraf içinde olumlu hiçbir sonuç çıkmaz , 2 modern ordu  2  güçlü  ekonomi ve   kendi kendine  yetebilecek 2 ülkenin  savaşı 2 ülkeyede hiçbirşey  kazandırmaz  ,  tıpkı 100 yıl savaşlarındaki gibi  bitmek bilmeyen bir  savaş olur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #11 : 22 Haziran 2011, 11:27:47 »
1 Ocak - Saat 08.00: Türkiye ve İsrail bir birine meydan okuyarak, savaş ilan ettiğini açıklar. Her iki ülkede terhisler dondurulur. İsrail seferberlik ilan eder.

1 Ocak - Saat 08.15: Üst düzey ABD ve AB'li bir yetkili, canlı basın toplantısı ile taraflara itidal çağrısı yapar.

1 Ocak - Saat 09.00: Türkiye ve İsrail askerlik şubeleri önü, savaşa katılmak isteyen gençlerle dolup taşar.

1 Ocak - Saat 10.00: Türkiye'nin dış ülkelerde, NATO çerçevesinde görev yapan askeri birlikleri ülkeye geri dönmeye başlar, askerleri karşılamak üzere, yüzbinlerce vatandaş limanlar ve havalimanlarına akın eder.

1 Ocak - Saat 11.00: Türkiye, henüz seferberlik ilan etmeye gerek olmadığını, ancak değişen şartlara göre, seferberlik ilan etmeye hazır olduklarını açıklar.

1 Ocak - Saat 11.30: AB Dönem Başkanı ve ABD Başkanı, her iki ülke liderleri ile telefon diplomasisi başlatır.

1 Ocak - Saat 12.00: Türkiye ve İsrail'de yayılan dedikodular üzerine halk, un, şeker ve yağ stoklamaya başlar.

1 Ocak - Saat 12.30: Türkiye, gıda sorununun olmadığını açıklar, her iki ülkede polis geniş güvenlik önlemleri alır.

1 Ocak - Saat 13.30: Türkiye'de, bazı arap ülkelerinde, Afganistan'da ve Pakistan'da, öğlen namazı sonrası Türkiye'yi destekleyen, İsrail karşıtı gösteriler yapılır.

1 Ocak - Saat 14.00: NATO, İsrail'e karşı bir savaşın içerisinde olmayacaklarını açıklar.

1 Ocak - Saat 14.30: Rusya ve Çin, her iki tarafa da itidal tavsiye eder ve savaşın tarafı olmayacaklarını açıklar.

1 Ocak - Saat 14.30: İslam Konferansı Örgütü, Mescidi Aksa ve kutsal yerlerin zarar görmeyeceğinin, İsrail ve Türkiye tarafından kendilerine garanti edilmesini ister.

1 Ocak - Saat 15.00: ABD, Akdeniz'e barış amaçlı 2 savaş gemisi gönderdiğini, amaçlarının kimseyi korumak ya da tehdit etmek olmadığını, ancak kendilerine saldırılması durumunda, karşılık vereceklerini açıklar.

1 Ocak - Saat 17.00: Diyarbakır başta olmak üzere, PKK bazı illerde provakasyonlar başlatır, Türk bayrakları yakılır, İsrail bayrakları açılır.

1 Ocak - Saat 18.00: Türkiye, Güneydoğu'da olağanüstü hal ilan eder, asker ve polisin yetkilerini genişlettiğini açıklar, bazı ilçelerde sokağa çıkma yasağı ilan edilir.

1 Ocak - Saat 20.00: Bazı illerde Güneydoğu kökenli vatandaşlara ait işyerlerine saldırılar gerçekleşir.

1 Ocak - Saat 20.30: İsrail, Hatay'daki askeri noktaları ve İskendun limanını, denizden ve karadan gönderdiği füzelerle vurur.

2 Ocak - Saat 02.00: Türkiye f-16'larla İsrail'e saldırır.

2 Ocak - Saat 03.00: İsrail, Hizbullah ve Hamas'ın kendilerine saldırmaması durumunda, Filistin'i tanıyabilecekleri ve mali yardımda bulunabilecekleri sözünü verir.

2 Ocak - Saat 04.00: ABD savaş gemilerinin Akdeniz'de konuşlandığını, İsrail ile Türkiye arasında, denizden hat oluşturduklarını ve açıklanan bölgenin, uçuşa yasak bölge ilan edildiğini açıklar ve karara uyulmasını ister.

2 Ocak - Saat 05.00: İsrail karardan memnun olduğunu açıklar, Türk tarafı ise kararı olumlu karşılamakla birlikte itidallidir.

2 Ocak - Saat 06.00: Suriye'li bir üst düzey yetkili, topraklarının İsrail'e ya da Türkiye'ye karşı bir savaşta kullanılmasına müsaade etmeyeceklerini açıklar.

2 Ocak - Saat 08.00: ABD'de görüşmelerde bulundukları ortaya çıkan İsrail ve Türkiye'li üst düzey yetkililer, ABD Dışişleri Bakanının da katıldığı basın topantısı ile ateşles ilan ettiklerini açıklarlar.
Israil´in deniz gucu nasilki bize denizden saldirabiliyor yanlis anlamayin sadece merak ettigimden soruyorum yani hava gucleri kuvvetli bir ulke denizde Israil bukadar guclumu?
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #12 : 22 Haziran 2011, 11:49:20 »
Israil´in deniz gucu nasilki bize denizden saldirabiliyor yanlis anlamayin sadece merak ettigimden soruyorum yani hava gucleri kuvvetli bir ulke denizde Israil bukadar guclumu?
3 kervet, 5 tane de Dolphin sınıfı Denizaltıya sahipler(Nükleer değil). Denizaltıları alman yapımı. Bir de botları var tabi 33 tane.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 12:00:18 Gönderen: Ateş »

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #13 : 22 Haziran 2011, 14:09:01 »
Benim yorumum şudur iki nokta üst üste;
Bilmem hatırlanıyor mu acaba Mısır bir savaşa kalkışır.Savaşa 1 kala gelen istihbarat hatta daha az bir zaman önce gelen istihbaratla Mısır uçaklarını kaldıramadan paramparça olur.Çünkü israil uçakları Mısır ve diger ülkelere savaş açmış.Binlerce  asker ölmüştü.Ama kendi tarafında ise pek birşey kaybetmemişti.
Bakınız 6 gün savaşları.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Alt%C4%B1_G%C3%BCn_Sava%C5%9F%C4%B1

Elbette bu durumla bizimkisi farklı olur.Bu ülkelere göre daha iyiyiz ve güçlüyüz.
Sonuçta ama.Ortadogunun ve dünyanın micro süper devleti olan bir devlet.
Bu savaşta hiç bir Nato devleti Türkiye 'ye zerre kadar yardım etmez.Hiçte birşey yapmaz.Nato cephesinde tek başına kalırız.Ruslar da yardım etmez.
Aynı kapıda olan bir devlet niye yardım etsin ki...Anlamıyorum.Kapitalizm'e geçmiş ve doruklarını yaşayan.Amerika'yı al Rusya'ya vur aynı şey.Degişen birşey degil kendi menfaatına bakar ki.Anlaşılır aralarında Amerika ve Rusya sizede hiçbir cacık kalmaz.Mal gibi kalırsınız.Çin'in ortadoguda politikaları ve o da bir noktaya gelmek istiyor.Oda öyle yani.Bu ülkelerin başında Amerika olmak üzere bize burdan yardım gelmez.Artık dünya 1960-70-80-90 lar dünyası degil
bir tarafta Sovyet bir tarafta Amerika.Gerçi Amerika ile Sovyet durumuda tartışılır ya orasıda ayrı bir durum.II dünya savaşında aynı grupta savaşa girmişler.Avrupa'danda birşey beklemeyin.Sadece size yardım edecekler.Pakistan,Hindistan,Arap savaşlarında yenilen ülkelerin orduları ve diger Arap devletlerinin orduları bakın liderleri demiyorum.Orduları sadece.İran
belki bir atak yapar kendi konumunu korumak bu bölgede liderligi alabilmek için topraklarını ve ona baglı etnik grupları korumak için hamle yapabilir.Savaşa sizle girer ama durumun ne olacaganı pekte kestiremezsiniz.Kısacası böylebir savaş olursa baya çetin olucagı kesinde ama gelecek neyi gösterir.İyi olarak ilerleyen bir ülke olarak ne olcagını kestiremeyiz.(gelecek için)Savaş bugun olsa eger.Naneyi yedik beyler.Bize acı acı girer.Kısa ve öz naneyi yeriz.Hemde  en acısını.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #14 : 22 Haziran 2011, 14:11:41 »
Ve unutum bir ekleme daha İran-Irak savaşı gibi olur durum.Kimin kazandıgını bilemezsiniz.Anca kayıplar olur ve bu bize çok büyük darbe vurur.Ozaman petrol gibi bir durumda yok altından kalkamayız.Bir Marshall planı lazım olur bize. :D
Saygılar.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2011, 14:48:17 »
böyle bir  savaşta uçak gemilerinin ve  havuzlu çıkarma  gemilerinin  önemi anlaşılır ,  her iki ülkede  saldırmaktan çok savunma  amaçlı kurulmuş ordulara sahip  , buda  birbirine sınırı olmayan  iki ülkenin  birbirine  karşı bir üstünlük  kurmasını  imkansız  kılıyor.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #16 : 22 Haziran 2011, 14:53:20 »
böyle bir  savaşta uçak gemilerinin ve  havuzlu çıkarma  gemilerinin  önemi anlaşılır ,  her iki ülkede  saldırmaktan çok savunma  amaçlı kurulmuş ordulara sahip  , buda  birbirine sınırı olmayan  iki ülkenin  birbirine  karşı bir üstünlük  kurmasını  imkansız  kılıyor.

Öyle herkes savunma yapar sonuçta yakın cografya ama içten saldırı olur yani mısırdan komando sokmak gibi İsraile.Hayali mi ? acaba :D

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #17 : 22 Haziran 2011, 15:01:28 »
Yavas sok Misir´da diyordu zaten Turkiye gelsin asker soksun olurmu oyle sey ya iki ulkede savunma amacli kurulmus demissin Israil´in saldiri gucu cok yuksek ellerindeki hava kuvvetleri nekadar guclu olduklarini gosteriyorlar bence Turkiye denizde ustunluk kurabilir ben boyle dusunuyorum cunku havada Israil bizi avlar diye dusunuyorum ayrica benim merak ettigim Hindistan bize yardim eder demissin bunu biraz acabilirmisin?

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #18 : 22 Haziran 2011, 15:13:21 »
1-Savunma amaçlı savaş olur neden ?
Bir kara harekatına asla ve asla İsrail GİRMEZ!!!!!!!!!!!!!
Çünkü eger kara harekatına girerse oradan daha Suriye varmadan
ki Suriye'de savaşa girecektir.Yıpranma alır.Zaten ordusunda nekadar asker varki 8 milyonluk ülke bizim eli silah tutan insanımız onun 2 katı
ne yapcak geri kalan Hava kuvvetleri sadece yapcagı birşey yok.Biz savaşın savunma olacagını diyoruz.Zaten ordu demek saldırı demektir mantıklı olarak baktıgımızda.Ama artık günümüz orduları ülkelerini korumak en iyi modern duruma çıkmak durumundalar.Ama savaş savunma olacaktır.Öyle kolay gel hemen indirelim vuralım bitirelim savaşı olmaz.Irak Amerika gibi olmaz yani onu diyim 20 günde Bagdat düşmez.
2-Olarak Mısıra o kardeş ben ordan özel harekatımı sokucam ya bir el israile söylemesen demicez canım benim.Gizlice gizli.Yani arkadan gelicen
hiç beklenmeyecek yerden Akabe Körfezinden.
3-Gelecekte Süper güç olacak olan bir devlet gibi gözüken bir devlet Hindistan ama tek başına güçlü olamaz onun için yanına onun gibi devlet lazım olcaktır.Bunun için.Bu arada Bangladeş gibi ülkeler ve Endonezya Malezya gibi ülkelerde yardım edicektir.Birde biraz süpriz ama Meksika'da.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 15:17:43 Gönderen: Falcon »

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Turkiye vs Israil
« Yanıtla #19 : 22 Haziran 2011, 15:18:50 »
Aslinda benim sorduguma cevap vermemissin ama neyse problem yok ama birseyi duzeltmek istiyorum Hindistan gelecekte Abd´nin demokrasi getiren muttefiklerinden birtanesi olacaktir olma yolunda zaten gelipte Turkiye´ye yardim etmez helede Pakistan isin icinde oldugu surece buna akil mantik el vermiyor.
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 15:21:00 Gönderen: seyyah »