Anket

Dostumuz?

AZERBEYCAN
9 (28.1%)
PAKISTAN
20 (62.5%)
GUNEYKore
1 (3.1%)
IRAN
0 (0%)
SURIYE
0 (0%)
LUBNAN
0 (0%)
MAKEDONYA
0 (0%)
ARNAVUTLUK
2 (6.3%)
ISRAIL
0 (0%)
ABD
0 (0%)
RUSYA
0 (0%)
CIN
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 32

Gönderen Konu: Turkiye´nin dostu hangisidir?  (Okunma sayısı 9979 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Turkiye´nin dostu hangisidir?
« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2011, 12:35:02 »
Bence Pakistan´dir.Turk halkini cok seviyorlar her seferindede goruyoruz zaten ancak azerbeycan kardes ulkemiz ama bize vize uyguluyor bu cok sacma bir kardeslik geliyor bana insan kardesine evime giremezsin diye bir sart kosmaz azeri kardeslerimiz yanlis anlamasin sozlerimi sozum meclisten disari saygilar.

Diğer konularda da söyledim, burada da söylüyorum.

Azerbaycan'ın nüfus yapısı yoğun değil, vizeyi kaldırırlarsa, ülkeden önemli oranda Kürt kökenlilerden nüfus akışı olur Azerbaycan'a. 3-5 yılda Azerbaycan'a akacak 1 milyon Kürt nüfusu, o ülkede önemli oranda dengeleri değiştirir.

Biraz da bu yönden bakın olaylara.
Vize ile kürd akışının ne  alakası var?  vize olmaması  o ülkede  kalma  hakkı tanımaz  sadece belirli  süre ile  turist olarak ziyaret etmeye yarar , vize  olayı oturum almak  anlamına gelmiyorki.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 20 Haziran 2011, 14:31:13 »
Azerbeycan bizim vatandaslarimiza oturum vermicekki vize sureli giris hakkidir.Azeri kardeslerimiz yanlis anlamasin biz kimseyi yadirgamiyoruz ama turk halki olarakta bu vize iki kardes ulkeye hic ama hic yakismiyor.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2011, 19:25:00 »
Turkiye sizde hangi ulke ile isbirligini artirmalidir ornek Abd ,Rusya ,Cin?

Çevrimdışı KARTAL_X

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 20 Haziran 2011, 23:36:35 »
Bence Rusyayla işbirliği geliştirilmelidir.ABD ile ise sembolik ilişki olmalıdır.
Yani kritik hava kuvvetleri ve mühimmat füze gibi alanında Rusya olabilir.
Antlaşmalarda Rusya tercih edilebilir çünkü adamlar burnumuzun dibindeler.
Komşuyla geçinemezsen istikrarda edinemiyorsun doğal olarak.
ABD bizimle dost arkadaş olamayacağımız kadar güçlü bir ülke.
Yüzümüze gülüyor arkadan pkk destekliyor lojistik destek sağlıyor ve somut bir adım atamıyoruz bunları bile bile çünkü ekonomimiz yeterince güçlü değil ve silahımız son 10yıla kadar herşeyimiz nerdeyse onlara aitti.Çok şükür son yıllarda çok büyük adımlar milli projeler başladı.
Rusya da zaman zaman pkkyı desteklemiştir ama ABD yanında yer aldığımız için haklı olarak potansiyel bir tehdit olarak görüyorlar bizi.
Soğuk savaş döneminde 2 kutuplu bir dünyada yaşıyorduk ABD ve Rusya.
Şimdi ABD ile tek kutuplu dünyadayız.ABD gücünü politikasına yansıtıp çoğu yerde savaş yapmadan amacına ulaşıyor.ABD'nin sömürdüğü ülkelerde çoğu müslüman olunca milli kültürümüzün verdiği ruhla boğaz boğaza geliyoruz adamlarla..Çıkarlarımız orta doğuda çatışıyor.
Tabi bu sölediklerim türkiyenin şuanki haline bakarak sölüyorum.Tam bağımsız milli savunma sanayi geliştiğinde kendi kendimize yettiğimizde hiçbirine gerek kalmaz..ozaman sembolik ilişkiler kurulabilir ABD,Rusya,Çin gibi ülkelerle.
05 Eylül 1795 - ABD ile Osmanlı İmparatorluğu arasında ABD'yi yıllık vergiye bağlayan ABD-Osmanlı sözleşmesi imzalandı.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 21 Haziran 2011, 01:00:59 »
Dediklerinize katiliyorum ve biryere dikkat cekmek istiyorum savasta en onemli silahlardan birtaneside ekomi ve altyapidir.

Çevrimdışı KARTAL_X

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 21 Haziran 2011, 01:20:11 »
Dediklerinize katiliyorum ve biryere dikkat cekmek istiyorum savasta en onemli silahlardan birtaneside ekomi ve altyapidir.

Doğru (ekonomi=teknolojik gelişim) zaten herşeyin ilacı ekonomi.Ekonomi savaşta seni ayakta tutar.
Örneğin sen eski teknolojiyle tarım yaparsın buğdayı 10 liraya mal edersin,
rakibin yeni teknoloji kullanır 5 liraya mal eder.Sektörde kaybedersin.
Herşey teknolojiye dayanıyor buda eğitimli insan gücüyle oluyor.Okuyarak bilim adamları, mühendisler yetiştirerek teknolojiyi yakalarsınız ve dünyada söz sahibi olursunuz.
05 Eylül 1795 - ABD ile Osmanlı İmparatorluğu arasında ABD'yi yıllık vergiye bağlayan ABD-Osmanlı sözleşmesi imzalandı.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #16 : 21 Haziran 2011, 01:25:51 »
Aslinda bu bolgede bir birlik kurulucaksa basini Rusya ve Turkiye cekebilir yanimiza pakistan, azerbaycan,iran,gurcistan,suriye,misir,tunus,libya ve asya ilede isbirligi ticaret gibi sektorlerde ortak adimlar atilirsa ornegin Rusya ve Cin muttefik ulkeler Cin´ide yanimiza alabilirdik ben Rusya´ya cok inaniyorum bu birlikten ekonomi dogar cunku elimizde bir koz olabilir petrol dogalgaz dunyanin hakimi bu bole olabilir ve dunyayi bu bolge yonetebilir aklimda boyle birsey canlandirdim ama dogru ama yanlis.

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 05 Temmuz 2011, 18:08:59 »
Listede Türkiye'nin tek dostu Pakistandır hemde devletlerin dostu olmaz çıkarı olur yargısını çürüten bir dostluktur,doğal bir dostluktur...