Gönderen Konu: Elektrik İtki Uygulama Araştırmaları ve Hall Etkili İtki Motoru Geliştirme Altyapı Projesi (HALE)  (Okunma sayısı 5191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Elektrik İtki Uygulama Araştırmaları ve Hall Etkili İtki Motoru Geliştirme Altyapı Projesi (HALE)

Türkiye, Elektrik İtki Uygulama Araştırmaları ve Hall Etkili İtki Motoru Geliştirme Altyapı Projesi (HALE) ile elektrik itki motoru teknolojileri
alanında araştırma yapan ve bu sistemlerin geliştirildiği ilk tesisine sahip olacaktır . Proje, Hall etkili itki sistemlerinin tasarımı, üretimi ve test edilebilmesi için gerekli bilgi birikimini
sağlayacak ve altyapıyı kuracaktır . DPT’nin desteği ile TÜBİTAK UZAY ’da kurulacak elektrik itki laboratuvarında üretilecek ve test edilecek itki
sistemleri, ay ve gezegenler arası olanlar gibi daha karmaşık uzay görevlerinin gerçekleştirilebilmesine olanak sağlayacak ve yeni projeler için bir geliştirme altyapısı kazanılmış olacaktır . Elektrik itki motoru geliştirme çalışmaları, ülkemizde olduğu kadar dünyada da yeni bir araştırma alanıdır, bu çerçeveden bakıldığında HALE projesi ulusal rekabetçi gücünü
destekleyen bir projedir. Ülkemizin
uzay alanında, özellikle itki sistemleri konusundaki bilgi birikiminin önemli
bir yere taşınmasını sağlayacak olan projede kurulacak altyapı bundan sonra alanda çalışmak isteyen tüm araştırmacıların da faydalanabileceği bir laboratuvar olacaktır .

HALE, Dünya
 ölçeğinde, geliştirilmesi
stratejik,
teknolojik ve
ticari açıdan önem taşıyan bir altyapı yatırımına imza atacaktır . Bu sayede milli imkanlarla geliştirilen sistemlerin sayısı artırılacak, elde edilen yetenek ve imkanlar ile bu
alandaki dışa bağımlılık en aza indirilerek, ulusal bilimsel ve teknolojik
araştırma imkanları arasına elektrik itki sistemleri teknolojisi de katılacaktır . Proje, ulusal ay misyonu için de önemli
bir basamak olacaktır . Haziran 2010 yılında başlayan HALE Projesinin 2013 yılında tamamlanması planlanmaktadır .

http://www.uzay.tubitak.gov.tr/tubitakUzay/tr/projects/spaceApplications.asp
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2011, 18:40:03 Gönderen: KingWarrior »

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ben bunu 20 yıllık araştırma geliştirme sonucu geliştirdim ve bu sistemin enerji ihtiyacı içinde uçaklara konulabilecek küçüklükte uygunlukta NÜKLLEER JENERATÖR GELİŞTİRDİM şayet büyüklerim talep ettikleri takdirde sevev seve bu bilgimi hiç bir ücret talep etmeden (Bazı şartlar hariç)sevev seve veririm.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ben bunu 20 yıllık araştırma geliştirme sonucu geliştirdim ve bu sistemin enerji ihtiyacı içinde uçaklara konulabilecek küçüklükte uygunlukta NÜKLLEER JENERATÖR GELİŞTİRDİM şayet büyüklerim talep ettikleri takdirde sevev seve bu bilgimi hiç bir ücret talep etmeden (Bazı şartlar hariç)sevev seve veririm.

Bu konuda bir başvuruda bulundunuz mu?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Bir çok yere başvuruda bulundum fakat bilgisiz ve bencil insanların sayesinde gereken ilgi ve alakayı göremedim bir kiş hariç Rahmetli PROFESÖR SEÇKİNER GÖRGÜN hocam zira kendileri MARMARA BÖLGESİNDEKİ Üniversite hocalarına ders verdiğini kendisi beyan etmiştir ALLAH RAHMET EYLER İNŞALLAH çok değerli eşsiz bir bilim adamımızdı inşallah tüm bilim adamlarımız bilimde onu vatan sevgisinde ise RAHMETLİ ATATÜRK VE SİLAH ARKADAŞLARI gibi olurlar.

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0

Bu konuda bir başvuruda bulundunuz mu?

Hocam şaka mı yapıyorsun ? Hiç ciddiye alınacak bir şey değil bu.

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Bu şaka  hatta bu motor hem atmosfer içinde hemde atmosfer dışında çalıştığı gibi aynı zamanda elektrik motorunda bulunan sistemin bir kısmının fonksiyonel kullanımı olduğu için atmosfer dışında fonksiyonel görevi olan sistem vasıtası ile uzayda bulunan yoğun radyoaktif elektronlar belli bir basınç altındaki bir sistemin içinden geçirilerek yoğunlaştırılması sayesinde kendi yakıtınıda sağlayabilmekte ayrıca sırf bu sistem için geliştirdiğim ve gerekli desteği alamadığımdan dolayı kendim belli bir kısmının prototipini yapmaya başladım bu güç kaynağı ile bir hava aracı yaklaşık hiç yakıt almadan 50 ila 150 yıl arasında harekat imkanına kavuşabilecekti fakat bir türlü bürokrasiyi aşamadım.hayırlısı artık.

Çevrimdışı F-16

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Abi nükleer jenaretör ne ?
Hadi yaptın  :-\ jenaratör ile nasıl uçağı uçaracaksın ?
Jenaratöre gücü nasıl sağlayacaksın ?
Radyoaktif elektron ne abi ? Elektronun türü mü olurmuş ?

Abi anlayın artık. 100 yıl önceki gibi tek başınıza bir şeyler yapamazsınız. O sizin mükemmel diye düşündüğünüz fikirler mükemmel falan değil. Kabul edilmeyince suçu bürokrasiye falan atmayın.

50 yıl ne abi ? ::)