Gönderen Konu: Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Stratejik Planı 2011-2015  (Okunma sayısı 12304 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu
Stratejik Planı 2011-2015 “Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Stratejik Planı 2011-2015” yayınlandı (www.mkek.gov.tr) Dokümanın üç yıla yakın süredir yürütülen yoğun çalışmalarla hazırlandığı, paydaşlardan görüşler alındığı ve ayrıntılı bir GZTF analizine dayandığı belirtilmektedir. Dokümanda beş stratejik amaç doğrultusunda on hedef belirlenmiş. 2015 yılına kadar toplam cironun 760 Milyon TL’den 900 Milyon TL’ye, ihracatın 53 Milyon TL’den 90 Milyon TL’ye, yerli üretim payının %70’den % 90’a, yurt içi tedarikçi kullanım oranının %40’dan %70’e çıkartılması ve ARGE projelerinin toplam tutarının kurum cirosunun %10 ’una ulaşması hedefleri özellikle dikkat çekiyor.

http://www.sasad.org.tr/makina-ve-kimya-endustrisi-kurumu-stratejik-plani.html
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2011, 18:06:01 Gönderen: nightshade »

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Stratejik Planı 2011-2015
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2011, 17:57:52 »
Verdiginiz link calismiyor...

http://www.sasad.org.tr/makina-ve-kimya-endustrisi-kurumu-stratejik-plani.html

Calisan linki yukarida veriyorum.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Stratejik Planı 2011-2015
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2011, 18:07:04 »
Evet şimdi farkettim,sağol düzeltme için

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
MKE...
« Yanıtla #3 : 07 Nisan 2016, 19:31:13 »
MKE'de operasyon...

Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü "casusluk" suçlamasıyla gözaltına alındı.
http://www.ntv.com.tr/turkiye/kirikkale-mkede-operasyon,G0wlfW38i02amydf7jlj_A?_ref=infinite

MKE Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi, "devlet sırlarından yararlanma, devlet hizmetlerine sadakatsizlik" suçundan tutuklandı.

Makine Kimya Enstitüsü (MKE) Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi, 22 milyon dolara malolan Milli Payede Tüfeği MPT76’nın tüm çizim ve üretim planlarını 1 milyon 200 bin liraya, bir Amerikan firmasına satmaya çalışırken suçüstü yakalandı.
Makine Kimya Enstitüsü Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi, askeri casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı.
AMERİKAN SİLAH FİRMASIYLA BAĞLANTI KURDU
Mustafa Tanrıverdi'ye yönelik soruşturma, bir ihbar üzerine başladı. Aralık 2015'ten bu yana Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü olarak görev yapan Mustafa Tanrıverdi, bir Amerikan silah firmasıyla bağlantı kurarak AR-GE'si 22 milyon liraya malolan ve tamamen milli imkanlarla üretilen piyade tüfeği MPT 76'nın çizim, üretim ve mühendislik planlarını satmayı teklif etti.
Zanlı, milli piyade tüfeğinin yanısıra MKE tarafından lisansı Amerika'dan alınarak revize edilen MP5 makineli tüfeğinin planları için bir milyon 200 bin lira istedi. Firmanın durumu polise bildirmesi ile teknik takip başladı.
POLİSLER ADIM ADIM TAKİP ETTİ
Ankara Anayasal Suçlar Bürosu’ndan sorumlu Başsavcıvekili Necip Cem İşçimen koordinasyonunda, Savcı Ali Alper Saylan tarafından büyük bir gizlilik içinde yürütülen operasyon için özel bir ekip kuruldu.
Şüpheli, istihbarat tarafından dinlenirken, Ankara Organize Suçlarla Mücadele Şubesi dedektifleri de fiziki takiple zanlıyı adım adım takip etti. Pazarlıklar sonucu iki silahın projesi için bir milyon 200 bin liraya anlaşıldı.
Milli imkanlarla üretilen piyade tüfeği MPT 76'nın çizim, üretim ve mühendislik planlarını satmayı teklif etti
Ankara Söğütözü'nde bir lokantada buluşma kararı alındı. Zanlı gelmeden müşteriler dışarı çıkartılarak yerlerine organize polisleri yerleştirildi.
SUÇÜSTÜ YAKALANDI
Silah projelerini firma sahibine veren şüpheli, seri numaraları alınmış para çantasını alarak lokantadan ayrıldı. Tam bu sırada organize dedektifleri, Mustafa Tanrıverdi'ye suçüstü yaptı.
Savcı Saylan'ın talimatıyla şüphelinin Makine Kimya Enstitüsü’ndeki makamı ile evinde arama yapıldı. Evde ele geçirilen bilgisayar ve dijital dökümanlara el konuldu.
Polis tarafından sorgulanan zanlı suçunu itiraf etti. Savcılığa sevkedilen zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 20:14:40 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu Stratejik Planı 2011-2015
« Yanıtla #4 : 07 Nisan 2016, 21:33:51 »
Bu topraklarda en çok yetişen iki tür var
Bir kahraman bir de hain
Bunun adı geçim sıkıntısından alınan 3-5 kuruş değil ki
Alenen ihanet

Çevrimdışı azarax

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #5 : 07 Nisan 2016, 22:15:21 »
Onu oraya getirenlerin de incelenmesi hatta tum mke ust yonetiminin dagitilmasi lazim ama nerdeee. Isler boyle yuruseydi ulkede ne teror kalirdi ne de hain
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 22:17:15 Gönderen: azarax »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2020, 05:09:03 »
Burayada ekleyelim bu haberi. Uygun yerde kalsın. Mke nin yeni patlayıcı üretim tesisi yatırımı. Maalesef alım garantili yap işlet devret modelli.

https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/savunmada-kritik-yerlilestirme/1584194

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2020, 18:00:39 »
Aklından şüphe ederim bu adamın, fetö nedeniyle tüm kurumlar teyakkuzda fetocu avındayken silah planlarını satmaya çalışmak üstelik Amerika'ya.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2021, 09:25:38 »
Evet bu sabah, haberlerin bi kısmında muhalefet Mke özelleşiyor diyor. Tank paletteki uyguluma buradada yapılıyor deniyor.

Şu an, mecliste mke nin anonim şirket olması konusunda bir yasa tasarısı varmış galiba.

Msb bakanı da, bu değişim mke nin hantal yapıdan kurtarılıp daha verimli olması için diyor.

Acaba netice ne olacak.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 24 Haziran 2021, 09:38:07 »
Evet bu sabah, haberlerin bi kısmında muhalefet Mke özelleşiyor diyor. Tank paletteki uyguluma buradada yapılıyor deniyor.

Şu an, mecliste mke nin anonim şirket olması konusunda bir yasa tasarısı varmış galiba.

Msb bakanı da, bu değişim mke nin hantal yapıdan kurtarılıp daha verimli olması için diyor.

Acaba netice ne olacak.

Dikkat etsinler de ağır abilerden birileri MKEK'ya "çökmesin"....Malum elimizde pek fazla birşey kalmadı çöküle çöküle...
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2021, 09:38:54 Gönderen: serkan1976 »