Gönderen Konu: Türkiye sınırının açılacağı iddiası  (Okunma sayısı 7820 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Siyah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Türkiye sınırının açılacağı iddiası
« : 11 Nisan 2009, 16:49:37 »
Ermeni Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Richard Kirakosyan, "Türkiye ile Azerbaycan'ın ‘İki devlet, tek millet' sloganı, can çekişiyor. İlişkileri, asla eskisi gibi olmayacak" diyerek, göbek atıyor!

‘Tek millet iki devlet' bitti...

Türkiye sınırının açılacağı iddiası Ermenistan'da son günlerin ana gündemi oldu.

Ermeni medyasında yer alan haberlere göre, şu anda kamuoyunda en çok Ankara ile Erivan arasında bir süredir devam eden görüşmeler sonunda Türkiye'nin "tarihi" bazı adımlar atıp atmayacağı tartışılıyor.

Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Richard Kirakosyan, Türkiye ile Ermenistan'ın ortak sınırın açılması, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulması, Karabağ sorununun çözümü için bir yol haritasının belirlenmesi ve tarih başta olmak üzere değişik alanlarda ortak araştırma komisyonları oluşturulmasıyla ilgili anlaşmalar imzalamaya hazırlandığını ileri sürdü.

Türkiye ile Azerbaycan'ın "Tek millet, iki devlet" sloganının can çekişmeye başladığını savunan Kirakosyan, "Olaylar hangi yönde gelişirse gelişsin, bundan sonra Azerilerle Türkler arasındaki ilişki hiçbir zaman eskisi gibi olmayacak" dedi.

Erivan'daki bazı çevreler, Türk-Ermeni sınırının açılması ve diplomatik ilişki kurulmasının 16 Nisan'da gerçekleşeceğini ileri sürüyor, diğerleri ise yıl sonunun beklenmesi gerektiğini söylüyor.

Yeniçağ Gazetesi

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: Türkiye sınırının açılacağı iddiası
« Yanıtla #1 : 13 Nisan 2009, 15:56:56 »
Gundemı degıstırmeye calısıyorlar. buyuk bır oyun aslında.. >:(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2 : 13 Nisan 2009, 20:02:59 »
Az önce starhaberde Azerilerle yapılan sokak söyleşilerini izledim. Azeriler haklı olarak bu durumdan son derece rahatsızlar. Türkiye bizim kardeşimiz, kardeşimiz olanlar ermenilere sınırı açmalalı diyorlar. Epey tepkililer.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #3 : 13 Nisan 2009, 21:40:14 »
haksızda değiller yani bole birşeyin kesinlikle olmaması lazım.

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2009, 01:43:21 »
Gerçekten anlam veremiyorum olanlara. Kafkaslarda ermeni sorununu çözecez derken durduk yere azerbaycan sorunu oluşturacaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #5 : 28 Nisan 2009, 01:47:15 »
Çok merak ediyorum. Gerçekten çok merak ediyorum. Açlıktan nefesi kokan, her fırsatta Türk düşmanlığını her yolla dünyaya ilan eden ermeniler için, komşumuz, dostumuz, kardeşimiz, ekonomik ve siyasi ilişkilerimiz gayet iyi olan Azerileri kaybetmek, bu ülkenin nasıl çıkarına olabilir?

Gerçekten çok merak ediyorum, bu ülkeyi yönetenler, bu maceralara bu ülkenin çıkarları için mi giriyorlar, yoksa okysanus ötesinden birileri istediği için mi?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2009, 21:43:20 »
hükümette her fırsatta şunu belirtiyor 'bütün herşeyi imza aşamasına getiririz ama karabağ sorunu çözülmeden imzayı atmayız'ama hadi hayırlısı.

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
« Yanıtla #7 : 30 Nisan 2009, 01:19:10 »
Hükümetimize bu konuda güvenmek istiyorum.Ama bu işin sonunun Rasmussen olayı gibi olmasından korkuyorum. Malum onada karşıydılar ama en sonunda bir kaç vaadle kabul ettiler. Umarım hükümetimiz bu konuda Azerbaycanıda anlamaya çalışır.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #8 : 02 Mayıs 2009, 01:45:02 »
sade burda yine bir sesinformation var derim...türkiyeyi azerbaycanla karsi karsiya getirmek istiyorlar... bunuda encok ruslar istiyor...
azerbaycan nabuco pojesine katilmasin ve azeri dogalgazi petrolü rusya üzeri avrupaya pazarlamak istiyor.

hükümetin tavri cok net... ama bazi ic basinda alet olup sanki azerileri arka pilana alirmis gibi gösteriyorlar... ayni kibris meselesinde oldugu gibi... sanki kibris satildi... havasi yaratildi... kac sene gecti öyle birsey olmadigi görüldü.. tam aksine kibrista türkiye hakli konuma cikti... sade elde edebildigi o kadari oldu... insallah kibris konusu cözüme  kavusur...
ayni seyi azerilernen oynuyorlar ic ve dis düsmanlar diyeyim... azerileri de sisiren bizim medya oldu...
sinirlar hic karabag sorunu cözülmeden ve azerbaycanin  rizasi olmadan acilmaz.

ham azeriler icerdigim konu var ... neden onlar avrupada oylanmada kibris konusunda vekillerini disari cikardi...?
neden kibrisi gardas dedigimiz devlet daha tanimadi...?
mefati icabi bence...

eee türkiye olarak kendi menfatine yarar bir sey yapsa o zaman azerilerinde sesleri cikmamali...

kibris meselesinde türkiyeden nekadari tepki aldi azeriler... hic bir tepki ile karsilasmadilar.
türkiye erdemlik gösterdi sustu.

sunu belirtebilirim.azerilerin razi olmadigi bir sey yapmaz türkiye.

saygilar

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #9 : 02 Mayıs 2009, 09:48:43 »
KKTC'yi tanıyan ülkeler

İngiliz Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi üyelerinin, Kıbrıs ve Türkiye ziyaretlerinin ardından, edindikleri izlenimler doğrultusunda hazırladıkları 9 Mayıs tarihli raporda, KKTC pasaportlarının sekiz ülkeye girişte kabul edildiği kaydedildi. Anadolu Ajansının haberine göre KKTC pasaportların sekiz ülkeye girişte kabul edildi. Peki pasaport sahipleri hangi ülkelere giriş yapabilecek..?

Hangi ülkeye giriş yapabilecekler?

Pasaport sahibi olanlar ABD, İngiltere, Fransa, Pakistan, Azerbaycan, İran, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kırgızistan'a girişi yapabiliyor.

http://www.avrupagazete.com/avrupa.asp?Id=4480

İlginç değil mi?