Gönderen Konu: 2011 Ağustos Celbi  (Okunma sayısı 7887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
2011 Ağustos Celbi
« : 14 Haziran 2011, 14:54:33 »
Tüm dostlar öncelikle merhabalar,ilk defa bu forumda direkte kendimle ilgili bir konu açıyorum,bu nedenle bir hatam olursa özür dilerim.Bir konuda bilgilerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var.

Yaklaşık 28 haziran gibi 4 yıllık lisans eğitimimi tamamladığı üniversiteden mezuniyet belgemi alacağım ve ağustos celbi ile kısa dönem askerlik görevimi yapmak istiyorum.Ancak mezuniyet belgesinin geç verilmesi(28 haziran) nedeniyle ağustos ayı celbi için tecil bozdurma ve gerekli başvurularımın yetişip yetişemeyeceğini bilmiyorum.

Yetişip yetişemeyeceğim konusunda bilgisi olan bir arkadaşımız bilgi verirse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
2011 Ağustos Celbi
« Yanıtla #1 : 14 Haziran 2011, 16:02:31 »
temmuzun  son haftasına  bırakmazsan  yetişir , yani  haziranda  alacağın mezuniyet belgesiyle temmuzun son haftası asker olarak görünmeye başlarsın   12 ağustosta  birliğine  teslim olursun .
askerlik  şubesine  gidip  mezuniyet  belgeni  verince  1 saat içinde  bütün işlemlerini  tamamlıyorlar , 3 yıl önce  böyleydi  sanırım  şimdide aynıdır. (allah yardımcın olsun)

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
2011 Ağustos Celbi
« Yanıtla #2 : 14 Haziran 2011, 16:22:13 »
Çok teşekkürler, umarım yetişebilirim ve bir an önce askerlik görevimi yerine getirip dönerim...

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
2011 Ağustos Celbi
« Yanıtla #3 : 14 Haziran 2011, 17:41:45 »
İnşallah

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
2011 Ağustos Celbi
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2011, 03:15:59 »
Arkadaşlar gideceğim yerler belli oldu.Aranızda buralar hakkında bilgisi olan var mı?

Kuvveti    Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı    HAVA SAVUNMA
Statüsü    Kısa Dönem Er
Branşı    -
İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi(Acemilik):59'uncu Top. Eğt. Tug. K.lığı ERZİNCAN
İlk Katılışını Yapacağı Tarih    12.08.2011
Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri(Usta birliği):14'üncü Mknz. P. Tug. 20 mm Çek. Hv. Svn. Bt. K.lığı- KARS

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
2011 Ağustos Celbi
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2011, 09:24:06 »
Arkadaşlar gideceğim yerler belli oldu.Aranızda buralar hakkında bilgisi olan var mı?

Kuvveti    Kara Kuvvetleri Komutanlığı
Sınıfı    HAVA SAVUNMA
Statüsü    Kısa Dönem Er
Branşı    -
İlk Katılışını Yapacağı Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi(Acemilik):59'uncu Top. Eğt. Tug. K.lığı ERZİNCAN
İlk Katılışını Yapacağı Tarih    12.08.2011
Temel Eğitimini Müteakip Katılış Yapacağı Esas Birliği/Görev Yeri(Usta birliği):14'üncü Mknz. P. Tug. 20 mm Çek. Hv. Svn. Bt. K.lığı- KARS
hayırlı  uğurlu olsun kardeşim  , bir çalışanımızın  abisi  şu anda  orada askermiş  , teskeresine  13 gün kalmış  yani  sen gittiğinde  teskere almış  olur  ama  hep iyi bahsediyormuş ,  arkadaşıma bir  sorayım  , kısa dönemler nasılmış  acemi birliği zormuymuş  abisine  sorsun  ben  sana  daha  ayrıntılı bilgi veririm. o  uzun dönemmiş.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
2011 Ağustos Celbi
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2011, 15:55:40 »
acemi birliğini  övüyorlar    rahatmış.  kime  söylüyorsam  ;D  adam şimdi  dünyanın en  karmaşık  duygularını yaşıyor  ben  internetten  ona  mesaj  yazıyorum  ,  allahım  o günler  geçtiya  çoook şükür. inşallah  tuco  kardeş  sende bitirirsin  ve  sanırım bu mesaja  en  erken  1  ay  sonra bakarsın :)  ilk  çarşı izninde  yemin töreninden sonra :) 
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2011, 16:00:31 Gönderen: enes38 »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
2011 Ağustos Celbi
« Yanıtla #7 : 12 Ağustos 2011, 02:44:58 »
acemi birliğini  övüyorlar    rahatmış.  kime  söylüyorsam  ;D  adam şimdi  dünyanın en  karmaşık  duygularını yaşıyor  ben  internetten  ona  mesaj  yazıyorum  ,  allahım  o günler  geçtiya  çoook şükür. inşallah  tuco  kardeş  sende bitirirsin  ve  sanırım bu mesaja  en  erken  1  ay  sonra bakarsın :)  ilk  çarşı izninde  yemin töreninden sonra :) 

Çok çok teşekkür ederim,walla gitmeme 4 saat kala gördüm mesajı ,çok iyi oldu bilgiler için çok teşekkürler.

Allah'a emanet olun
Arda