Gönderen Konu: Yerli Hava-Hava Füze Projesi  (Okunma sayısı 109924 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
Ynt: Yerli Hava-Hava Füze Projesi
« Yanıtla #50 : 12 Nisan 2018, 12:05:16 »
Hisar u da 20 km alçak irtifa az değilmi?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #51 : 12 Nisan 2018, 12:27:58 »
Aster 30 füzesinden esinlenerek yapılıyor. Demek ki yeterli görüldü. Neticede Samp-T 600 km SRMB'lere karşı etkili. Bizi tatmin eder.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #52 : 12 Nisan 2018, 12:34:52 »
@Alp

Hisar O block 2 gelicek . 50 km menzil 15 km irtifa. Ayrıyetten deniz kuvvetlerinde'de ESSM'lerin yerine de kullanabiliriz.

Korkut ciws
Hisar A 15 km menzil 10 km irtifa
Hisar O 25 km menzil 15 km irtifa
Hisar O Block 2, 50 km menzil 15 km irtifa
Hisar U, 120 km menzil 20 km irtifa
Gayet yeterli. Demir kubbe benzeri sistemle ilgilide çalışmalar var. Böylece kısa menzilli roketlere dahi önleme yapabilicez.

Hisar block- 2 olarak nitelendirilen sistem'i Hisar-Nokta olarak bahsediliyor sanırım Üstad . Birde Hisar-U'yu bilmem ama hisar-noktadansa bizimde üreticilerinden birisi olduğumuz ve Essm Block II isimili yeni modeli çıkacak ve noktadan daha iyi performans ve menzil ile muhtemelen gelecek essm'i kullanmakta mantıklı bir seçenek olacak.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #53 : 12 Nisan 2018, 12:38:23 »
@Alp

Hisar O block 2 gelicek . 50 km menzil 15 km irtifa. Ayrıyetten deniz kuvvetlerinde'de ESSM'lerin yerine de kullanabiliriz.

Korkut ciws
Hisar A 15 km menzil 10 km irtifa
Hisar O 25 km menzil 15 km irtifa
Hisar O Block 2, 50 km menzil 15 km irtifa
Hisar U, 120 km menzil 20 km irtifa
Gayet yeterli. Demir kubbe benzeri sistemle ilgilide çalışmalar var. Böylece kısa menzilli roketlere dahi önleme yapabilicez.

Hisar block- 2 olarak nitelendirilen sistem'i Hisar-Nokta olarak bahsediliyor sanırım Üstad . Birde Hisar-U'yu bilmem ama hisar-noktadansa bizimde üreticilerinden birisi olduğumuz ve Essm Block II isimili yeni modeli çıkacak ve noktadan daha iyi performans ve menzil ile muhtemelen gelecek essm'i kullanmakta mantıklı bir seçenek olacak.
+1 Hisar O deniz kuvvetlerinde kullanılması baya baya sonra. Essm block 2 gayet etkili. Amerikayla ilişkiler bozulmazsa uzunca zaman görürüz.

Çevrimdışı Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #54 : 12 Nisan 2018, 13:13:56 »
Benim demek istediğim,  Hawk füzeleri eski ama onları kullanan sistemin oldukça güncel olduğundan ve sadece füze değişimiyle maliyet etkin olarak yeni sistemler gelene kadar ve daha bayağı bir süre caydırcılığınını koruyabileceğinden bahsediliyordu...  Hisar lar gelecekte hangi partiler halinde gelecek, yoksa sadece bir adet örnek mi olacak elimizde?... HawK lar tabur tabur mevcut ondan bahsediyorum ben...Hawk ın yerine koy Göktuğ u sistemin demode olduğu kabul edilene kadar, caydırıcılığını koru... Öbür türlü komple simtemler üretip tek tek değiştirmek gerekiyor ve bu zaman meselesi...Alın size canlı örnek ALTAY ... sonuç ne? Daha geliştirme sözleşmesi kapsamındaki numuneler dışında bir tane yok... Ne oldu M60 ları yatılar M-60T onlarla cengaverlik yapıyoruz... yarın hisar beklerken de aynı durum olur gibime geliyor...
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 13:15:49 Gönderen: Alp »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #55 : 12 Nisan 2018, 13:19:45 »
Benim demek istediğim,  Hawk füzeleri eski ama onları kullanan sistemin oldukça güncel olduğundan ve sadece füze değişimiyle maliyet etkin olarak yeni sistemler gelene kadar ve daha bayağı bir süre caydırcılığınını koruyabileceğinden bahsediliyordu...  Hisar lar gelecekte hangi partiler halinde gelecek, yoksa sadece bir adet örnek mi olacak elimizde?... HawK lar tabur tabur mevcut ondan bahsediyorum ben...Hawk ın yerine koy Göktuğ u sistemin demode olduğu kabul edilene kadar, caydırıcılığını koru... Öbür türlü komple simtemler üretip tek tek değiştirmek gerekiyor ve bu zaman meselesi...Alın size canlı örnek ALTAY ... sonuç ne? Daha geliştirme sözleşmesi kapsamındaki numuneler dışında bir tane yok... Ne oldu M60 ları yatılar M-60T onlarla cengaverlik yapıyoruz... yarın hisar beklerken de aynı durum olur gibime geliyor...
Evet, dediğin olabilir. Ama bu füzeyi üretmesi Hawk'lar üzernde denenmesi. Seri üretim aşaması vs gene uzun zaman alır. Yıllardır Som var. Hâlâ adam akıllı adette üretilmedi.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #56 : 12 Nisan 2018, 15:08:18 »
Evet, dediğin olabilir. Ama bu füzeyi üretmesi Hawk'lar üzernde denenmesi. Seri üretim aşaması vs gene uzun zaman alır. Yıllardır Som var. Hâlâ adam akıllı adette üretilmedi.

Para yok.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #57 : 12 Nisan 2018, 15:33:41 »
SOM öncelikli değil, çünkü SOM gerektirecek senaryoların oluşması ihtimali az

Kayda değer sayıda SOM'a gerek yok mevcut tehdit ortamında.

Ayrıca, SOM'daki her bir bileşen tam anlamıyla ülkede üretilmedikçe, yüksek miktarda SOM üretmek mali açıdan rasyonel olmayacaktır.

Hawk olayına gelirsek, kimse uğraşmaz bu saatten sonra. Hem para yok, hem de ona ayıracak insan kaynağı yok. HİSAR sistemleri yeterince zorluyor zaten geliştiricileri.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 15:37:39 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #58 : 12 Nisan 2018, 15:46:42 »
Som'daki sıkıntı geliştirme süreciyle alakalı bence. Ilk çıktığında 100 km menzili vardı. 250 km getirmek için ciddi uğraş verildi. Bide yerli motorda yetişsin diye ağırdan ilerledi bence. Yoksa ihtiyaç var bu füzelere. Elin Amerikası Suriye sınırına gönderdiği gemilerle 1000'lerce Tomahawk atabilirken. Biz oturup bekleyemeyiz. Şuan için en az 250 adet Som olmalıydı. 250 adet Som füzemiz olsaydı, Yunanistan'ın bütün kritik tesislerini, üslerini, karargahlarını, silah depolarını vurabilirdik. 50 Slam Er ile hangisini vurabileceksin ? Suriyede ki hava üssünü bile vurmak için Abd 59 Tomahawk attı.
« Son Düzenleme: 12 Nisan 2018, 15:47:36 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #59 : 30 Nisan 2018, 16:28:05 »
Som'daki sıkıntı geliştirme süreciyle alakalı bence. Ilk çıktığında 100 km menzili vardı. 250 km getirmek için ciddi uğraş verildi. Bide yerli motorda yetişsin diye ağırdan ilerledi bence. Yoksa ihtiyaç var bu füzelere. Elin Amerikası Suriye sınırına gönderdiği gemilerle 1000'lerce Tomahawk atabilirken. Biz oturup bekleyemeyiz. Şuan için en az 250 adet Som olmalıydı. 250 adet Som füzemiz olsaydı, Yunanistan'ın bütün kritik tesislerini, üslerini, karargahlarını, silah depolarını vurabilirdik. 50 Slam Er ile hangisini vurabileceksin ? Suriyede ki hava üssünü bile vurmak için Abd 59 Tomahawk attı.

ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk Yaşar, "SOM füzesinin milyon doların üzerinde fiyatı var. Bu füzenin entegrasyonunu, son montajını 300 metrekare bir yerde yapıyoruz. Birçok küçük firma burada görev alıyor" dedi
20 Nisan 2018 Cuma 16:43