Gönderen Konu: Yerli Hava-Hava Füze Projesi  (Okunma sayısı 110625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
Ynt: Yerli Hava-Hava Füze Projesi
« Yanıtla #20 : 19 Mart 2015, 02:00:30 »

Su en son fuze basliginda sanki RF-IR yaziyor, muhtemelen bir dual seeker head olabilir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #21 : 19 Mart 2015, 08:24:17 »
Füzelerin nasıl bir yapı, mimari sahip olcağı merak konusu açıkcası bende şimdiden. Mesela BVR etkili menzil olarak ney planlandı, güdüm modu, güdüm destek sistemi, g limiti, HOBS açısı nedir, yüksek EH ortamında hal hareketleri ne olacak, hedefi kaçırdığında napacak, hızı ne olacak, farklı platformlardan bilgi alacakmı, farklı platformlar komuta edebilecek mi veya attıkdan sonra komut verebilecekmi, yakın mesafeli atışlar için at unut olacakmı, LOAL kabiliyeti olacakmı vs.. vs..

Keza WVR içinde aynı durum geçerli kinematik değerleri, sistematik değerleri vs.. günümüz füzeleri ile boy ölçüşebilir umarım.

Ney değil, Zurna!  ;D ;D
Ne çok merak ediyorsun! Alıcı mısın yoksa? :D :D ~120 km menzilli, iki farklı güdüm sistemli gelişmiş bir füze olacak. Daha fazla bilgi için mağazamıza bekleriz.  ;D ;D
Şaka bir yana inşallah bu belirttiğin özellikleri gözardı etmiyorlardır!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #22 : 19 Mart 2015, 10:25:45 »
Evdeki maketlerime lazım aynen.  ;D

Yani artık yeni nesil AA'lar için olması gereken özelliklerden bir kaçı bunlar ki özellikle envanterimize F-35 ve TF-X gibi oldukça yetenekli 2 uçak katmak istiyoruz bunların potansiyeline uygun füzeler şart. Uçaklar artık durumsal farkındalığı çok arttı ve artıyor. Füzeyi ilk fırlatmanın önemi artıyor ve bu sadece aviyoniklerle ilintili değil. Artık geriye ateş, göremediğin hedefe ateş, at güncelle, kafanı çevir fırlat(bu konuda özellikle HOBS önemlidir), yüksek eh ortamında hedef ayrımı, ayıramıyosan jammer kaynağına yönelme, yüksek manevra kabiliyeti(60-80g'ler söz konusu artık) gövde içinde taşınabilme, çoklu modlu gudum sistemi vs vs.. bir dizi husus.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #23 : 19 Mart 2015, 11:39:04 »
Bu füzelerin itki sistemi katı yakıtla mı olacak ?

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #24 : 21 Mart 2015, 10:14:49 »
Alıntı
Bugün Aselsan tesis gezisinde ve yapılan sunumda ilginç bilgiler vardı, Havadan havaya RF güdümlü füzemizin geliştirildiği projeye GÖKTUĞ adı verilmiş, ATMACA arayıcı başlık testleri yapılıyormus teslimat asamasına gelinmis... güzel bilgiler ve fotolar çıktı

S&H dergisinden İbrahim Sünnetçi'nin SSF forumdaki mesajındanalınmıştır...

Çevrimdışı barba

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 08 Eylül 2015, 01:18:17 »
Bu füzelerin itki sistemi katı yakıtla mı olacak ?

Başkası şu anda pek mümkün değil herhalde. Bu tarz füzelerin en yenisi METEOR ondada ramjet var ki bu tekloji şu an Türkiyede yok. Ki geliştirmekte en az on yıl sürer.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 25 Ocak 2016, 22:26:23 »

http://www.roketsan.com.tr/wp-content/uploads/2016/01/RoketsanDergisi-8-Ocak2015-web.pdf

Denemeler yapilmis ve basarili gecmis. Gelsin seri uretim artik. ;D ;D ;D

Çevrimdışı Xaero

• DefenceTurk
  • *
  • 3
« Yanıtla #27 : 26 Ocak 2016, 07:31:19 »
Bence eldeki hava-hava füzelerinden birini ateşlemişler ve Bu füzenin konum, zaman, hız, ivme gibi balistik verilerine radar ile bakmışlar. Sadece böyle bir füzenin test edilebilirliğini göstermişler.

Yeni bir füze geliştirdiklerini hiç zannetmiyorum.

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #28 : 26 Ocak 2016, 14:03:44 »
Birde Sahin adinda kisa menzilli fuze soylentileri cikti, bilgisi olan var mi?

Çevrimdışı eetcioglu

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #29 : 27 Ocak 2016, 10:42:15 »
Zannımca; ilk yerli hava hava füze prototipi görüntüsü. Aim-9 Sidewinder muadili