Gönderen Konu: NATO  (Okunma sayısı 54456 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
Ynt: NATO
« Yanıtla #120 : 17 Mayıs 2022, 17:44:54 »
Çok karmaşık düşünmeye gerek yok, elimizde bir fırsat geçti bakalım bu fırsatı değerlendirip elle tutulur gözle görülür şeyler alabilecekmiyiz yoksa esip gürleyip üç beş demece güvenip geri mi basacagiz..
İsveç Finlandiya müzakere aracı o kadar..

Hocam bizimkilerin dik durduğunu hiç göremedim maalesef.... Ama bir kere dik durabilseler tahminim F-16V ile bu iş kapatılır...

İsveç , BTÖ'yü desteklemeye devam etsin. Bir eksik bir fazla ... 10 sene için de bu p çlere ihtiyacımız kalmayacak savunma sanayinde...

O zaman nereye olsa oraya kafa göz gireriz ambargo korkusu olmadan. Ekonomik ambargo derseniz fakirliğe de alıştık zaten..

F16V kendiliğinden zaten olur diye düşünüyorum..
Bu işten daha fazla şey  koparilmali.
Benim açımdan sırf F16V başarı sayılmaz..
Neyse hayırlısı
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 17 Mayıs 2022, 19:11:22 »
Ya bedava olursa  8) 8) 8)

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #122 : 17 Mayıs 2022, 19:24:19 »
Ya bedava olursa  8) 8) 8)

Ilahi serkan bey,

Hayatta bedava diye birsey yok mutlak bir zaman bir sekilde karsiligi olur . ;)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #123 : 17 Mayıs 2022, 20:17:29 »
FATİH ALTAYLI:

Finlandiya için bir şey diyemem ama özellikle İsveç’in NATO üyeliğine karşı çıkmamızı çok ama çok doğru buluyorum.

Gerçi daha önce İsrail’in NATO üyeliğine de karşı çıkıyorduk ama sonra nasıl oldu ise 2016 yılında onay veriverdik. Tam üyelik olmasa da, istediği oranda üye oldu İsrail.

Mavi Marmara’dan da, “One minute”den de sonra hem de.

Neye karşı, hangi pazarlık neticesinde asla öğrenemedik.

Bu yüzden belli ki, Türkiye bu üyelik onaylarını yine ve bir kez daha bir pazarlığın konusu yapacak.

Yunan basını bu pazarlığın ana unsurunun ABD’den talep ettiğimiz F-16’lar olacağını yazıyor.

Eğer öyle ise ucuz bir pazarlık.

Ama galiba sonucu baştan belli bir pazarlık.

Masanın karşı tarafındakiler için tecrübeyle sabit.

Duyumlar gelmeye başlamış ; F-16'ya yükleneceğiz galiba dediğim gibi...Fatih ALTAYLI da öyle yazmış...
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2022, 20:19:33 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı baryshx

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #124 : 17 Mayıs 2022, 20:37:40 »
F16 için ise baya komedi, 5 yıl içinde daha iyisini yaparız zaten. Olacaksa F35 için olmalı

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #125 : 17 Mayıs 2022, 21:12:55 »
F16 için ise baya komedi, 5 yıl içinde daha iyisini yaparız zaten. Olacaksa F35 için olmalı
+1
Tam bende aynısını söyleyecektim. Madem pazarlık mevzuu olacak; çıtayı yüksekçe tutalım. F35’e geri dönelim diyelim. Olur mu olur!!

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #126 : 17 Mayıs 2022, 21:30:20 »
Sadece F-16 için pazarlık yapılıyorsa ABD güle oynaya verir. Yapmayın Allah aşkına bari CAATSA yaptırımlarının kaldırılması ve F-35 ortaklığına dönüş yapılması için pazarlık yapmalıyız. Zaten 10 yıl sonra MMU'yu üretmiş olacağız ne F-16'sı? Cidden F-16'lar tek pazarlık konusu ise geçmiş olsun dağ fare doğurur. İnanmak istemiyorum buna.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 177
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #127 : 17 Mayıs 2022, 21:36:38 »
Bloomberg'in haberine göre İsveç'in NATO'ya girişine evet dememiz için sunduğumuz talepler şunlarmış:

-İsveç ve Finlandiya’nın PKK ve türevlerini terör örgütü ilan etmesi, sempatizanlarıyla mücadele.

-Silah ambargolarının kalkması.

-F-35 programına yeniden katılım.

-Yeni F-16 alım paketine onay.

-S-400 yaptırımlarının kaldırılması.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #128 : 17 Mayıs 2022, 22:20:07 »
Doğru talepler,  ne kadarı olur göreceğiz

Karşı taraf isi yokuşa sürmek isterse ikili güvenlik anlaşmaları yapma yoluna gitmek ve bizdeki seçim sonuçları onlar açısından uygun sonuç getirir mi diye bekleme yoluna gidebilir...Türkiye karşıtı propagandayi da artitirir, adımızı güvenilmez muttefige çıkarmaya çalışır...

O kadar yokuşa sürerler mi bilemem, biraz da Uykrayna savaşının gidişatına göre şekillenir...Ruslar biraz toparlanirsa daha uysallasirlar, Rusya gerilerse hircinlasirlar diye düşünüyorum
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #129 : 17 Mayıs 2022, 22:33:19 »
Bloomberg'in haberine göre İsveç'in NATO'ya girişine evet dememiz için sunduğumuz talepler şunlarmış:

-İsveç ve Finlandiya’nın PKK ve türevlerini terör örgütü ilan etmesi, sempatizanlarıyla mücadele.

-Silah ambargolarının kalkması.

-F-35 programına yeniden katılım.

-Yeni F-16 alım paketine onay.

-S-400 yaptırımlarının kaldırılması.

Yeterli değil.

FETÖ üyelerinin teslim edilmesi!
Ege'deki kıta sahanlığı vs konularında Türkiye lehine ciddi adımlar atılması.
Yunanistan'daki Askeri yığınağın kaldırılması, Türkiye karşıtı tatbikatlara vs son verilmesi.
Yunanistan'a Savunma alanında yaptırım uygulanması!
Akdeniz'deki enerji kaynaklarının Türkiye lehine paylaşımı ve Türkiye üzerinden aktarımı.
PKK/PYD/SDG vs tüm pisliklere her türlü desteğin kesilmesi, Türkiye'nin terörle mücadelesinde önüne engeller çıkarılmaması.
Türkiye'nin Ortadoğu'da oluşturulmak istenen uydu devlet yerine gerçek bir ortak olarak kabul görmesi.
Ermeni soykırımının kesin olarak bir yalan olduğunun resmen açıklanması.
Vs
Vs...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com