Gönderen Konu: NATO  (Okunma sayısı 55262 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
Ynt: NATO
« Yanıtla #80 : 18 Eylül 2020, 12:55:21 »
hocam;

adamların macron için düşüncelerine açıklık getirmek istedim. bizim ab üyesi olmadığımız ve olmayacağımız için RTE için olasılık dişi argüman.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #81 : 20 Ekim 2020, 19:29:44 »
Yunanistan, Türkiye'nin S-400 testinin ardından S-300 testine hazırlanıyor; NATO sessiz

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yunanistan Silahlı Kuvvetleri, Girit Meydanı'nda konuşlu S-300 hava ve füze savunma sistemini test etmeye hazırlanıyor. Türkiye'nin S-400 testine tepki gösteren NATO üyesi ülkelerin bu duruma sessiz kalması dikkat çekiyor.

Girit Adası'nda bulunan NATO'ya bağlı atış alanında test atışlarının icra etmeye hazırlanan Yunanistan'ın, sistemi modernize ederek S-400 sistemin yeteneklerine yakın hale getirme planları üzerinde çalıştığı belirtiliyor.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin Rusya'dan tedarik ettiği sistem Türkiye'nin tepkisi üzerine 1997'de GKRY tarafından Yunanistan'a bazı askeri teçhizat karşılığında devredilmişti.

İKİNCİ TEST İÇİN HAZIRLIK YAPILIYOR

Uzun süre gayri faal olan sistem bakım onarımının tamamlanmasının ardından 2013'te faal hale getirildi. Daha önce 13 Aralık 2013'te test atışı yapılan sistemin, geçen 7 senenin ardından ikinci test atışının yapılması planlanıyor.

NATO ÜYESİ ÜLKELER SESSİZ

Güvenlik uzmanları, Yunanistan'ın planladığı test atışına NATO üyesi ülkelerin ses çıkarmamasına tepki gösterdi.

Bunu ikiyüzlü bir yaklaşım olarak nitelendiren uzmanlar, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ciddi hava ve füze tehdidine dikkati çekti. Türkiye'nin geçerli ve hayati güvenlik endişelerini gidermek maksadıyla teknoloji transferi, teslimat takvimi, fiyat ve ortak üretim gibi geçerli tedarik ilkeleri doğrultusunda bir zorunluluk olarak S-400 uzun menzilli bölge hava savunma sistemini tedarik ettiğini ifade eden uzmanlar, bu konuda Türkiye'ye yönelik yaptırım tehditlerinin izah edilebilir yanı olmadığını vurguladı.

TÜRKİYE ALEYHİNDE KONUŞANLAR SESSİZ

Uzmanlar, bu konuda Türkiye aleyhinde konuşanların Yunanistan'ın faaliyetlerine karşı sessiz kalmasını da dikkat çekici olarak nitelendirdi.

https://www.haberler.com/yunanistan-s-300-u-teste-hazirlaniyor-13679721-haberi/

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
NATO.
« Yanıtla #82 : 01 Aralık 2020, 02:17:36 »
Alıntı
ABD’nin NATO Büyükelçisi Kay Bailey Hutchinson: Umuyoruz ki Türkiye bu sistemi (S-400) aktif hale getirmeden önce bunun sonuçlarını anlar. Umuyorum ki Türkiye bunun hakkında düşünüyordur ve umuyorum ki hatayla aldıkları bu karardan geri dönerler.

Hutchinson: Washington için Ankara ile ilişkilerde ana endişe S-400 sorunu.

Hutchinson: Rus yapımı füze savunma sistemini müttefikliğimizin ortasına koymak sınırları aşıyor.

-Türkiye uzun süreden bu yana NATO müttefikimiz.

-TR’nin D.Akdeniz ve Karabağ’daki davranışı NATO'nun kendisi için de problem.

-S-400'den caymak için hala geç değil.

"Birçoğumuz Türkiye ile ittifak birliğimizi sağlamlaştıracak şekilde çalışmaya çalışıyoruz ve Türkiye'den bir kez daha geçmişte olduğu gibi mükemmel müttefik olmalarını istiyoruz."
https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1333435188068618244

Reuters haberine göre NATO’daki “ bir grup insan” tarafından hazırlanan ve 1-2 Aralık’taki Dışişleri Bakanları toplantısında tartışılacak olan “NATO 2030” adlı rapor genel olarak “Çin’in askeri yükselişini” konu alacak.
Diese Medien enthalten möglicherweise sensible Inhalte. Einstellungen ändern

NATO Diplomatı: “Çin artık Batı'nın umduğu iyi huylu ticaret ortağı değil. Yüzyılımızın yükselen gücüdür ve NATO buna uyum sağlamalı.”

Raporda uygulanması tavsiye edilen 138 öneri olacak.
https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1333441583690121216

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #83 : 01 Aralık 2020, 10:18:43 »
Ruh hastası bunlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Yunanistan’dan NATO’da haddini aşan talep
« Yanıtla #84 : 03 Aralık 2020, 08:36:17 »
Yunanistan’dan NATO’da haddini aşan talep

Yorgo KIRBAKİ
ykirbaki@hurriyet.com.tr

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, NATO Dışişleri Bakanları toplantısında, Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ittifaka dahil edilmesini istedi.
Yunan dışişleri kaynaklarına göre, Dendias, Rum Yönetimi’nden başlayarak, AB’nin tüm üyelerinin NATO’ya dahil edilmesinin, Avrupa’yı güçlendireceğini savundu. Dendias, Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerinden ötürü Türkiye’yi de şikayet etti.

Türkiye, AB üyesi Kıbrıs Rum Yönetimi’ni tanımıyor, gerektiğinde bu konuda NATO’da veto hakkını kullanmaktan da çekinmiyor. Türkiye’nin, NATO’ya yeni üye kabulünde veto hakkı bulunduğundan Atina’nın talebinin karşılık bulma ihtimali bulunmuyor.

https://www.hurriyet.com.tr/dunya/yunanistandan-natoda-haddini-asan-talep-41678394
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 03 Aralık 2020, 13:22:08 »
Ben her zaman diyorum  atom bombasi yapmamiz gerekir   yapmadiysak 

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #86 : 03 Aralık 2020, 18:19:34 »
Ben her zaman diyorum  atom bombasi yapmamiz gerekir   yapmadiysak

Hocam daha  tank namlusu dökemiyorsun atom bombası diyorsun ... Siz bari böyle konuşmayın...
Bu muhabbetin bir tık ötesi " 1923'den sonra Petrol çıkarma yasağı" bitiyor safsatası

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #87 : 03 Aralık 2020, 18:57:21 »
Natodan bize hayir yok ne yapmamiz gerekir

Tek basimiza  tek care atom bombasi herkes izaya gelir

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 03 Aralık 2020, 19:15:45 »
Natodan bize hayir yok ne yapmamiz gerekir

Tek basimiza  tek care atom bombasi herkes izaya gelir

Yapalım yapalım da adam sana dizel motor vermiyor...Santrifuj teknolojisini nereden alacağız?

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #89 : 03 Aralık 2020, 19:25:38 »
pakistandan almis ola biliriz Santrifuju