Gönderen Konu: NATO  (Okunma sayısı 54472 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: NATO
« Yanıtla #70 : 05 Eylül 2020, 11:37:33 »
Bizim müslüman liderlerde "halife" olmak gibi gizli bir içsel dürtü olduğu gibi  , Fransızlarda da "Napolyon " olmak isteği gibi bir manyaklık var...

Yıllar önce 15-20 yıl diyeyim , Çin Dünya'nın süper gücü olacak deniliyordu.

Gerçekten de Abd bu Çin'den acayip korkuyor. Müthiş bir üretim gücü var...

ABD , bütün dikkatini Çin'e yönlendirmek istiyor...

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #71 : 05 Eylül 2020, 12:58:17 »
Trump natodan çıkmaz çıkamaz. Atladığımız çok onemli bir faktör var buda pentagon... Pentagon amerikan dış siyasetini belirler , yeri geldiğinde amerikan devlet başkanından daha agir yer kaplar. Trump'in pentagonla karşı karşıya gelmeyi göze alacağını sanmıyorum. Natodan çıkmak demek birçok ülkedeki faaliyetlerini kısıtlama belkide durdurma anlamına gelecek. Çin askeri olmasada ekonomik anlamda dünyaya yayılıyor Amerika biz çıkıyoruz buralara siz gelin demez sanırım. Fransa natoya aykırı konuşuyor bazen ama Rusyanın soğuk nefesini hissettiği zaman yine amerikaya yalvaracak.

Trump natodan çıkmaz ama natoyu yeniden inşaa edebilir. Mesela Trump CByi arayıp " ben , sen ve ingiltere yeni bir ittifak kursak" dese şaşırmam. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #72 : 05 Eylül 2020, 13:16:13 »
Trump NATO^dan çıkar da ABD çıkamaz. Bu zaten genel görüş.

Ayrıca tüm enerjisini Çin'e yöneltiği iddia edilen ABD, NATO gibi bir gücü de Çin'e karşı kullanabileceğini iyi bilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 05 Eylül 2020, 13:42:41 »
Trump NATO^dan çıkar da ABD çıkamaz. Bu zaten genel görüş.

Ayrıca tüm enerjisini Çin'e yöneltiği iddia edilen ABD, NATO gibi bir gücü de Çin'e karşı kullanabileceğini iyi bilir.
Kazanırsa Şuan oy olarak geride...

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #74 : 05 Eylül 2020, 13:51:05 »
Bence Trump'ın Nato'dan çıkmak gibi bir derdi yok. Nato'yu ıslah etmek gibi yola getirmek gibi bir derdi var. Çıkma fikrini koz olarak kullanıyor. Ki işe de yaradı Almanya gibi bir ülke savunma harcamalarını artırmak için harekete geçti. Trump'ın yaptıkları gayet anlaşılır şeyler.

Trump'ı az çok anlıyoruz ne yapacağını biliyoruz da şu Joe biden tam bir bilinmez bana göre o gelirse çok değişik şeyler olacağını düşünüyorum. AB ayağında değilde ortadoğu da çok karmaşık işler olacaktır. İran çok farklı noktada ABD harekât yaptı yaptı yoksa Çin desteğiyle alır başını gider. Zaten Çin' de zerre akıl varsa Iran'ı bölgesel bir güç haline getirir onun için ileri bir karakol görevi görür. Bizim için tabi iyi olmaz.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
NATO Soruşturması “Sümen altı edildi.”
« Yanıtla #75 : 18 Eylül 2020, 01:28:38 »
Alıntı
Haziran ayında Türk ve Fransız gemileri arasında yaşanan olaya dair (Courbet fırkateyni olayı) NATO soruşturması tamamlandı ancak NATO soruşturmayı “halkla paylaşılmayacak kadar çok hassas olduğu” gerekçesiyle paylaşmıyor: Reuters

Avrupalı Diplomat: (NATO Soruşturması) “Sümen altı edildi.”

Başka bir Diplomat: “NATO, Türkiye’nin askeri etkisi ve stratejik konumu nedeniyle kimseyi suçlamak, parmak göstermek istemiyor.

Üst düzey NATO Yetkilisi: (Türk ve Yunan askeri heyetleri arasında NATO’da süren görüşmeler) “Bu müzakerelerden bir sonuç çıkıp çıkmayacağı belirsiz. Paris, Ankara ya da Atina'dan gelen her açıklama müttefiklerin pozisyonlarını terk etmelerini daha da zorlaştırıyor.”

Avrupa’da görevli bir ABD Diplomatı: “Bu olayın bir nedeni Macron’un Avrupa’nın büyük adamı olma isteği ki aynı şey Erdoğan için de geçerli. Türklerle bir çözüme varılması gerekiyor.”
https://mobile.twitter.com/kamerknc/status/1306595464972701706

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #76 : 18 Eylül 2020, 08:51:39 »
Avrupa’da görevli bir ABD Diplomatı: “Bu olayın bir nedeni Macron’un Avrupa’nın büyük adamı olma isteği ki aynı şey Erdoğan için de geçerli. Türklerle bir çözüme varılması gerekiyor.”

Bun bu diplomatın bu sözüne katılmıyorum. Tabi ki her lider büyük olmak ister. Ancak bizim durumumuz haklarımızı korumak zorunluluğu! Peki Fransa'nın ne hakkı var Doğu Akdeniz'de? Bugün Doğu Akdeniz'de Fransa ile Türkiye arasında bir çatışma çıksa, Macron Fransız halkı tarafından acımasızca eleştirilebilir. Çünkü hiçbir yasal hakkı yok bu bölgede. Ancak %51 oy alan Erdoğan'a bu konuda Türk halkı en az %90 destek verir. Çünkü Türk Milleti kendi haklarını korumaktan yana.

Kısacası arada büyük bir fark var.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #77 : 18 Eylül 2020, 09:01:11 »
+1

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 18 Eylül 2020, 10:15:34 »

Bun bu diplomatın bu sözüne katılmıyorum. Tabi ki her lider büyük olmak ister. Ancak bizim durumumuz haklarımızı korumak zorunluluğu! Peki Fransa'nın ne hakkı var Doğu Akdeniz'de? Bugün Doğu Akdeniz'de Fransa ile Türkiye arasında bir çatışma çıksa, Macron Fransız halkı tarafından acımasızca eleştirilebilir. Çünkü hiçbir yasal hakkı yok bu bölgede. Ancak %51 oy alan Erdoğan'a bu konuda Türk halkı en az %90 destek verir. Çünkü Türk Milleti kendi haklarını korumaktan yana.

hocam anlatılmak istenen, macron yunanistan ın yani ab üyesi bir devletin (sözde) haklarını koruyarak ab nin koruyucusu benim demek istiyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #79 : 18 Eylül 2020, 10:27:14 »

hocam anlatılmak istenen, macron yunanistan ın yani ab üyesi bir devletin (sözde) haklarını koruyarak ab nin koruyucusu benim demek istiyor.

Cümleyi iyi okumalısın.
Sonunda ne diyor?
... ki aynı şey Erdoğan için de geçerli.

Erdoğan "ab üyesi bir devletin (sözde) haklarını koruyarak ab nin koruyucusu benim" demiyor.

Arada büyük fark var.