Gönderen Konu: NATO  (Okunma sayısı 54507 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
Ynt: NATO
« Yanıtla #270 : 22 Ocak 2023, 22:38:48 »
Isvec Kurani kerimi yakmakla bizim Devlet Onurumuzla dalga gecmektedir. Bu saatten sonra DÜSMAN Ülkeler listesine alinmalidir ve bütün diplomatik baglar koparilmalidir. Üstelik isVEC BÜYÜKELCILIGI önünde bir adet BIBLE yani incil yakilmalidir. Göze göz dise dis.

Ne alaka devletin resmi dini İslam mı ki? Esas tepkiyi İslam İşbirliği Teşkilatı vermeli. Ayrıca nefrete nefretle karşılık verilirse onlardan hiç bir farkımız kalmaz.

Adam Danimarkalı bir sağcı politikacı ve provokasyonu seviyor gibi. Bizimkiler de laik bir Devlet olduğunun bilincinden uzak İslamcı oldukları için adam nereden vuracağını biliyor. İsveç ve bir çok Avrupa ülkesinde incil de yaksan kimse yargılamıyor. Biz çok hassasız bu konuda.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #271 : 22 Ocak 2023, 23:03:34 »
Bu Batının, özellikle Kuzay Amerika ve Kuzey Avrupanin dini imanı ifade özgürlüğüdur...bunun dışında hiçbir değeri,  hiçbir kutsali tanımazlar...hatta tam tersi ortada bir değer, bir kutsal varsa inadına dokunmak, sorgulamak isterler, rahat bırakmazlar..

Ilginc bir kafa yapısı bu...anlamak zor

ABD de biz başa gelirsek hepinizi keseceğiz diyen neo nazılerinn yürüyüşlerini bile şiddet kullanamadıkları sürece ifade özgürlüğü adı altında polis korur örneğin...Bir taraftan faşistler bir tarafta anti faşistler ortada polis koruması..

Doğru yanlış tartışmasına girmiyorum, dediğim gibi ilginç bir kafa..

« Son Düzenleme: 22 Ocak 2023, 23:05:45 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #272 : 23 Ocak 2023, 04:46:45 »
Bu iğrenç eylemin özellikle Türkiye büyükelçiliğinin önünde yapılmak istenmesi ve bu kritik Nato üyeliği sürecinde İsveç hükümetinin izin vermesi aslına isveç'in bize vermek istediği " Nato üyeliği için her istediğinizi yapmayacağım" mesajıdır...
Bu çok da önemsenecek bir mesaj değil bizim açımızdan...

Daha büyük , bizim için asıl tehlikeli mesaj ise tüm Batı Dünyasının " Nato bir Hristiyan topluluğudur" mesajıdır ki bu iş Nato'dan dışlanmamızı isteyen güruhun adım adım bize uyguladığı bir plandır...

Bu eylemin yapılacağı belliyken ABD ve diğer büyükbaşlar bunu engellemiyorsa İsveç arkasında büyük bir destek bulmuş demektir...

Bizim yöneticilerden bunu anlayacak kafa var mı yoksa olaya Suriye meselesi gibi Sünni İslam kimliğiyle , duygusal , ideolojik bakıp fevri mı davranacaklar göreceğiz...

Nato içerisindeki nüfus çoğunluğu müslüman olan tek ülke olduğumuz da açıkken, büyükbaşların isveçi desteklediği çıkarımınızı doğru kabul edersek, hükümet bu durumda nasıl davranırsa doğru diplomatik adımları atmış olur?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #273 : 23 Ocak 2023, 08:10:32 »
Bence bizimkiler İsveç hükümetinden, bu tarz kışkırtıcı eylemler yapanların banka hesaplarını incelemesini istesin. İsveç'in NATO'ya girmesini istemeyen kimler varsa, onlar bu işe para akıtmış olabilir. Yoksa yapılanlarla tam bir aptallık!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #274 : 23 Ocak 2023, 09:09:02 »
Olabilir ben İsveç'in Nato'ya katılmasını istemeyenleri de saygıyla karşılıyorum. Adamlar 70 sene Nato'ya girmek istemedilerse ülkede demek ki böyle bir seçmen tabanı var ki bu da normal...

Ama bu düşüncedekilerin bu iğrenç eylemi destekledikleri kesin değil. SKYWOLF hocamın dediği gibi Nato'ya karşı bir grup bu amaçla bu eylemi yapmış olabilir.
Hatta basını takip ettiyseniz bu işin arkasında Putin var diyenler çoğunlukta ki  bence Putin de haklı...İsveç'in Nato'ya girmemesi için Rusya bütün tuşlara basmaya başlamış , bu radikal manyakları fişeklemiş olabilir...
« Son Düzenleme: 23 Ocak 2023, 09:10:51 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #275 : 24 Ocak 2023, 13:59:20 »
https://www.sondakika.com/dunya/haber-finlandiya-dan-sasirtan-nato-aciklamasi-uyelik-15579888/

Finlandiya'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üyelik restine yanıt: İsveç yoksa biz de yokuz....

Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'in yakılması sonrası İsveç'e üyelik resti çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, "NATO konusunda herhangi bir destek göremeyeceksiniz" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın restine yanıt ise İsveç'in üyelik süreçlerini birlikte sürdürdüğü Finlandiya'dan geldi. Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, "İsveç-Finlandiya-Türkiye arasında görüşmelere ara verilmesi gerekiyor. İsveç yoksa biz de yokuz" diye konuştu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #276 : 24 Ocak 2023, 14:51:47 »
OOO reste rest... :o :o
Çarşı karışık ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #277 : 24 Ocak 2023, 15:04:31 »
Cehenneme kadar yolları var. Olmaz olsun böyle bir medeniyet.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #278 : 24 Ocak 2023, 16:02:00 »
Isvec ve Finlandiyanin Nato ya uyelikleri konusunda adaylardan talebimiz olan maddelerin yerine getirilmesi haricindeki yeni olusumlari mevcut konudan ayristirmamiz gerektigini dusunuyorum.

"Dini kitaplarin yakilmasi elbette tasvip edilir bir olay degildir" Ancak bu tur provakif olaylar baska ulkelerde de malesef gerceklesmis ve gerceklesmektedir"

Sayet aday ulkeler Madrid te varilmis olan mutabakat sartlarini yerini yerine getirmisler veya yerine getirdikleri kismi bizim icin yeterli ise o zaman  Adayliklarinin onanmasi gerekir .Yok da aday ulkeler mutabakata uygun hareket etmemisler veya yapilan ilerlemenin yetersiz oldugunu dusunuyorsak o zaman adayliklari onamayiz.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 127
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #279 : 24 Ocak 2023, 16:21:39 »
Bunun Türkiye'yi iyice soyutlama için yapılmış olabileceğini düşünüyorum. Rusya'yı şu hali ile İsveç ve Finlandiya için ciddi bir tehdit olarak görmüyorum.