Anket

Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke ?

İsrail
22 (55%)
Suudi Arabistan
0 (0%)
İran
0 (0%)
Türkiye
16 (40%)
Suriye
2 (5%)
Mısır
0 (0%)
Birleşik Arap Emirlikleri
0 (0%)
Bahreyn
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke  (Okunma sayısı 19106 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke
« Yanıtla #10 : 09 Haziran 2011, 16:19:55 »
misirin elinde suanda 244 f 16 bulunmakta ,101 mirage,f 4 32 ,mig 21 32 ,ve belki sasiricaksiniz ama ellerinde tam 32 adet c 130 nakliye ucagi var ve daha saymadiklarimda var.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #11 : 09 Haziran 2011, 16:27:27 »
misirin elinde suanda 244 f 16 bulunmakta ,101 mirage,f 4 32 ,mig 21 32 ,ve belki sasiricaksiniz ama ellerinde tam 32 adet c 130 nakliye ucagi var ve daha saymadiklarimda var.
İsterse 1000 tane C-130 olsun. Ne işe yarar C-130? Paraşütle indirmeye yarar sadece. Burada tartıştığımız hava kuvvetleri.

İsrail teknolojik olarak üstün. Eğitim olarak kimse bizim pilotların eline su dökemez. Anadolo Kartalı gibi bir merkezimiz var bir kere. Dünyada sadece iki yerde, biri Amerika'da diğeri de Türkiye'de var böyle bir eğitim sahası. Ama son zamanlarda sürprizler görüyoruz mühimmat konularında. Yakında teknolojik olarak da yakalarız. Ama şu anki haliyle ben İsrail Türkiye arasında kaldım karar veremedim ::)
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2011, 16:33:24 Gönderen: Ateş »

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #12 : 09 Haziran 2011, 16:37:16 »
İsterse 1000 tane C-130 olsun. Ne işe yarar C-130? Paraşütle indirmeye yarar sadece. Burada tartıştığımız hava kuvvetleri.

İsrail teknolojik olarak üstün. Eğitim olarak kimse bizim pilotların eline su dökemez. Anadolo Kartalı gibi bir merkezimiz var bir kere. Dünyada sadece iki yerde, biri Amerika'da diğeri de Türkiye'de var böyle bir eğitim sahası. Ama son zamanlarda sürprizler görüyoruz mühimmat konularında. Yakında teknolojik olarak da yakalarız. Ama şu anki haliyle ben İsrail Türkiye arasında kaldım karar veremedim ::)
bizde israil dedik zaten ben sadece sudi ve misiri kucumsememk lazim dedim biraz bilgi veriyorum hava kuvverleri ile ilgili.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #13 : 09 Haziran 2011, 16:44:26 »
s.arabistani da kucumsememek lazim ellerinde 84 F-15C/D ,71 F-15S,22 Tornado ADV (önleme),85 Tornado IDS (saldırı),5 E-3 AWACS ,15 KC-130 / KE-3 tanker uçak ,38 C-130 ,apache vs vs ama bence siralama soyle olur
1.israil
2.turkiye
3.misir
4.s.arabistan

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #14 : 09 Haziran 2011, 16:58:02 »
s.arabistani da kucumsememek lazim ellerinde 84 F-15C/D ,71 F-15S,22 Tornado ADV (önleme),85 Tornado IDS (saldırı),5 E-3 AWACS ,15 KC-130 / KE-3 tanker uçak ,38 C-130 ,apache vs vs ama bence siralama soyle olur
1.israil
2.turkiye
3.misir
4.s.arabistan
Sudi Arabistan'da Eurofighter'de yok muydu?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #15 : 09 Haziran 2011, 17:00:05 »
var 2009 da siparis vermislerdi ve teslimatlari suan suruyor 72 adet ef aldilar yazmayi unutmusum duzelttiginiz icin tsk ederim

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #16 : 09 Haziran 2011, 18:24:06 »
türkiyenin  uçak anvanteri  çok fazla  değil  ama  asya , avrupa , ortadoğu  ülkeleri  arasında  en fazla eğitim  gören  en  çok  uçuş yapan ve  yunanlılar sayesinde  en fazla  it dalaşına  giren  hava kuvvetlerine sahibiz  , nerede okuduğumu  hatırlamıyorum (belkide burada okumuşumdur)  ama  avrupanın eğitim  çizelgeleri  vardı  ve  en fazla  eğitim  gören plotlar  bizdeydi , plotta  uçak  kadar  önemli   o yüzden  eğitimide  göz önünde  bulundurmakta  fayda  var.
konyada  düzenlenen  ortak  eğitim operasyonlarında türkiye  oldukca  iyi  sonuçlar  alıyordu  ,  bir  defasında  israilli bir  plotun  bizim  hava kuvvetlerimiz için ''çok iyiler  çok  güçlü hava kuvvetlerine  sahipler'' dediğini hatırlıyorum.

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #17 : 09 Haziran 2011, 19:27:08 »
türkiyenin  uçak anvanteri  çok fazla  değil  ama  asya , avrupa , ortadoğu  ülkeleri  arasında  en fazla eğitim  gören  en  çok  uçuş yapan ve  yunanlılar sayesinde  en fazla  it dalaşına  giren  hava kuvvetlerine sahibiz  , nerede okuduğumu  hatırlamıyorum (belkide burada okumuşumdur)  ama  avrupanın eğitim  çizelgeleri  vardı  ve  en fazla  eğitim  gören plotlar  bizdeydi , plotta  uçak  kadar  önemli   o yüzden  eğitimide  göz önünde  bulundurmakta  fayda  var.
konyada  düzenlenen  ortak  eğitim operasyonlarında türkiye  oldukca  iyi  sonuçlar  alıyordu  ,  bir  defasında  israilli bir  plotun  bizim  hava kuvvetlerimiz için ''çok iyiler  çok  güçlü hava kuvvetlerine  sahipler'' dediğini hatırlıyorum.

Mesela Red flag tatbikatlarında hava kuvvetlerimize 'En tehlikeli kırmızı' lakabı takılmıştır.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #18 : 09 Haziran 2011, 19:35:42 »

+1
Pilotaj gayet önemli
ne kadar önemli olduğunu geçmişte görüldü.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
« Yanıtla #19 : 09 Haziran 2011, 19:37:10 »
ya elbette türk pilotları en iyi pilotlar dünyada ama biz envanter açısından