Anket

Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke ?

İsrail
22 (55%)
Suudi Arabistan
0 (0%)
İran
0 (0%)
Türkiye
16 (40%)
Suriye
2 (5%)
Mısır
0 (0%)
Birleşik Arap Emirlikleri
0 (0%)
Bahreyn
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke  (Okunma sayısı 19069 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fire of OttoMan

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke
« Yanıtla #30 : 12 Haziran 2011, 15:08:25 »
israil.
ekonomik ve askeriye olarak baya bir üstünler ordadoğuda, karaktersizler.
evet. :))

Çevrimdışı ArroWBLooD

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #31 : 14 Haziran 2011, 00:42:26 »
Kesinlikle İsrail.
∂ιzℓєяιмιη üzєяιη∂є уαşαмαктαηѕα αуαкℓαяιмιη üzєяιη∂є öℓмєуι тєя¢ιн є∂єяιм

¢нє

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #32 : 14 Haziran 2011, 00:44:05 »
aslinda israil ile gucleri dengelemek istiyorsak ef alabiliriz ef f 15 den ustun bir ucak diye tahmin ediliyor ama olmicak duaya amin diyorum.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #33 : 14 Haziran 2011, 01:22:25 »
ucaklardan cok mühimatlar önemli benim icin...
yani demek istedigim...tek motorlu bir ucakla bir f 15 havada indire bilirsin güzel mühimatin varsa...  bana göre it dalislari sade yunanlaran yaptigimiz bir egitim tarzi egede...birde ege sahasi cok dar oldugu icin... normalde radarin ve uygun mühimatin varsa gönderirsin misal 100 km uzaktan...

savunma sanayimiz bu konuda cok iyi bir yol izliyor... mühimat ve avionik ve yazilimda cok yol kat etti...
yani cirit misali,umtas,som,vs....  Insallah yakinda hava hava mühimatimizida yapariz ve cok güzel birsey olur... o zaman hava üstünlügünü elde etmis oluruz.... jetler sade birnevi tasiyici unsur... yani yer hava savunmasinin mobl versiyonu havaya karsi... ikin nedeni ise kara kuvvetlerinin uzamis kolu ... muhimat konusunda kendi yapimizi cogaltir cesitlendirirsen hava savunmasi icin  o zaman cok iyi bir konumda oluruz...
insallah yakin zamandada ilk yerli ucagimizin konzeptinide görürüz :))

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #34 : 14 Haziran 2011, 01:35:41 »
ucaklardan cok mühimatlar önemli benim icin...
yani demek istedigim...tek motorlu bir ucakla bir f 15 havada indire bilirsin güzel mühimatin varsa...  bana göre it dalislari sade yunanlaran yaptigimiz bir egitim tarzi egede...birde ege sahasi cok dar oldugu icin... normalde radarin ve uygun mühimatin varsa gönderirsin misal 100 km uzaktan...

savunma sanayimiz bu konuda cok iyi bir yol izliyor... mühimat ve avionik ve yazilimda cok yol kat etti...
yani cirit misali,umtas,som,vs....  Insallah yakinda hava hava mühimatimizida yapariz ve cok güzel birsey olur... o zaman hava üstünlügünü elde etmis oluruz.... jetler sade birnevi tasiyici unsur... yani yer hava savunmasinin mobl versiyonu havaya karsi... ikin nedeni ise kara kuvvetlerinin uzamis kolu ... muhimat konusunda kendi yapimizi cogaltir cesitlendirirsen hava savunmasi icin  o zaman cok iyi bir konumda oluruz...
insallah yakin zamandada ilk yerli ucagimizin konzeptinide görürüz :))

Mühimmatla bitmiyor işte hocam. Mesela bir F-5'e Aım-120 attıramayız,JSOW attıramayız. Taşıyıcı platform da çok önemli.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #35 : 14 Haziran 2011, 01:44:35 »

Mühimmatla bitmiyor işte hocam. Mesela bir F-5'e Aım-120 attıramayız,JSOW attıramayız. Taşıyıcı platform da çok önemli.
[/quote]

modife ettimi cok sey olur... mühimatin olmadimida en iyi teyyaren sade ucan bir harika olur...

Çevrimdışı nightshade

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #36 : 14 Haziran 2011, 01:53:19 »

modife ettimi cok sey olur... mühimatin olmadimida en iyi teyyaren sade ucan bir harika olur...
[/quote]İyi o zaman niye F-35 alıyoruz, yada Rusya neden T-50 yi geliştiriyor,yada Çin neden J-20 yi geliştiriyor??Mühimmat-Taşıyıcı birbirini tamamlar..

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #37 : 14 Haziran 2011, 02:11:20 »

İyi o zaman niye F-35 alıyoruz, yada Rusya neden T-50 yi geliştiriyor,yada Çin neden J-20 yi geliştiriyor??Mühimmat-Taşıyıcı birbirini tamamlar..
[/quote]

bir yandan dogrusun... benim burda kastim mühimatin ne kadari önemli oldugu...

Çevrimdışı Ateş

• T.M.U
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #38 : 14 Haziran 2011, 02:12:23 »
Mühimmat-Taşıyıcı birbirini tamamlar..
Aynen bunu söylüyorum.