Anket

Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke ?

İsrail
22 (55%)
Suudi Arabistan
0 (0%)
İran
0 (0%)
Türkiye
16 (40%)
Suriye
2 (5%)
Mısır
0 (0%)
Birleşik Arap Emirlikleri
0 (0%)
Bahreyn
0 (0%)

Toplam Oy Verenler: 40

Gönderen Konu: Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke  (Okunma sayısı 18350 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke ?
sorusunu cevaplarının nedenlerini buraya yazabilirisiniz.İyi Anketler..

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
Ortadogu'da En İyi Hava Kuvvetlerine Sahip Olan Ülke
« Yanıtla #1 : 08 Haziran 2011, 21:43:32 »
kesinlikle israil ben f 16 diye israilinkilere derim ayrica f 15 leri var guclu bir hava kuvvetleri var misir ve s.arabistanin hava kuvvetleride fena degil
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ahmt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • sadfs
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2011, 00:43:31 »
İsrail tabi ki ne kadar ABD malı gibi görünse de F 16 ve F 15 lerinin tüm kontrolleri ellerinde yerli radar avioniklerini ve kendi mühimatlarını kullanıyolar.Nicelik ve nitelik açısından da çok iyi durumdalar.

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2011, 07:56:56 »
En iyi avyonik ne ise yarar karsindaki tas atiyorsa israil hava kuvvetleri savunmasiz insanlari hastaneleri vurmakla meshur oldu , bence israil hava kuvvetleri bununla ölcülmeli .
filistin gibi zayif ve otonom bir bekaaya ben balonla saldiririm bende en iyisiyim derim.
Bana 6 gün savaslari demeyin hemen cünkü o zaman ucanlar savasan pilotlar devsirme idi.
Bence burdaki soruya veya ankete ortadogunun en iyi hava kuvvetleri kim denince kayitsiz sartsiz Türkiye cikmaliydi ,ne yaziktir ki bizden bile israil diyenler cikiyor ben ona sasiyorum.
Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #4 : 09 Haziran 2011, 08:11:22 »
Sayın Amonyak oylama daha bitmedi ya:D

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #5 : 09 Haziran 2011, 09:01:04 »
bir ordu nekadar milli ise okadar güçlüdür ,  envanter zenginliği , mühimmat zenginliği en fazla olan  ülke  israil ve  israil dışa bağımlılığı en az olan gerektiğindede amerikadan istediği kadar istediği mühimmatı  kayıtsız şartsız  temin edebilen bir ülke   ,modernizelerini kendisi yapıyor  ve  bu konudada çok iyiler , f-16 ları neredeyse millileşti , yani ortadoğunun  en güçlü  hava kuvvetleri israil  hava kuvvetleridir, bende kayıtsız şartsız türk hava kuvvetleri derdim ama mantığım öyle söylemiyor.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #6 : 09 Haziran 2011, 09:12:30 »
bir ordu nekadar milli ise okadar güçlüdür ,  envanter zenginliği , mühimmat zenginliği en fazla olan  ülke  israil ve  israil dışa bağımlılığı en az olan gerektiğindede amerikadan istediği kadar istediği mühimmatı  kayıtsız şartsız  temin edebilen bir ülke   ,modernizelerini kendisi yapıyor  ve  bu konudada çok iyiler , f-16 ları neredeyse millileşti , yani ortadoğunun  en güçlü  hava kuvvetleri israil  hava kuvvetleridir, bende kayıtsız şartsız türk hava kuvvetleri derdim ama mantığım öyle söylemiyor.
Enes38 de dedigi gibi herkes türkiyenin burda kazanmasını ister ama mantıklı  bakalım adamlar gerçekten her konuda iyi bizde hakkını vermek gerek

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 09 Haziran 2011, 09:41:15 »
pek bilinmez ama misir hava kuvvetleride cok iyidir misir icinde bulundugu konum nedeniyle surekli savas gormustur bu yuzden hava kuvvetleri baya baya iyi ve s.arabistan bu ulkeninde hava kuvvetleri hicte fena degil.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı Ahmt

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • sadfs
« Yanıtla #8 : 09 Haziran 2011, 14:49:52 »
Suudi Arabistan Nicelik olarak iyi gibi görünse de kabiliyet ve o silahları kullanabilirlik bakımında biz daha iyiyiz.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 26
« Yanıtla #9 : 09 Haziran 2011, 14:58:12 »
israil.
ekonomik ve askeriye olarak baya bir üstünler ordadoğuda, karaktersizler.