Gönderen Konu: MİKRON MAKİNA SANAYİ  (Okunma sayısı 3354 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RekarnO

  • DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • İleti: 2181
  • 1
MİKRON MAKİNA SANAYİ
« : 05 Şubat 2011, 01:56:16 »
MİKRON MAKİNA SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ.1980 yılında kurulan, 1994 yılında yeniden organize edilerek Mikron Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adı ile Ankara Sanayi Odası’nca tescil edilen kuruluşumuz, otomotiv ve sanayi sektörüne talaşlı imalat ağırlıklı her türlü yedek parça imalatı yapmaktadır. Mikron Makina 5000m2 lik kapalı alan ve 8000m2 lik açık alanda 50 çalışanı ile üretimin her kademesinde ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) ve TS EN ISO 13485:2003'ünn tüm gereklerini yerine getirmektedir.
Yoğun olarak Türk Otomotiv Sektörüne hizmet veren. Mikron Makina 1982 yılında traktör parçaları, zirai alet ve ekipmanların üretimi ile faaliyetlerine başlamıştır. Bunların yanında Türk Savunma Sanayii’ nin öncü kuruluşlarının büyük projelerinde kendi alanında üretim yaparak bu sektörde de yer alma başarısını göstermiştir. Ülkemizin Havacılık sektöründe ciddi başarılara imza atan TAI – TUSAŞ Havacılık firmasının F-16 ve CN-235 uçaklarının imalatı sırasında talaşlı imalat alanına giren destek mamullerin üretiminde yer alan firmamız son yıllarda AGUSTA, BOEING, MELTEM, KT1 projelerinde yer almaya devam etmektedir.

             Zırhlı muharebe araçları imalatının yapıldığı ülkemizde Mikron Makina bu projede de yer alma başarısını göstermiştir. Kurumsal müşterilerin yanı sıra, özel üretime yönelik olarak her türlü kesici ve tutucu takımlar, hidrolik aynalar vb. destek malzemeleri ile, üretimi yapılamayacağı düşünülerek yurt dışından ithal edilen hassas ve özel imalatları da garantili olarak geçekleştirmektedir. Ayrıca Mikron Makina yasal ve bölgesel mevzuatlara uyum içinde TS EN ISO 13485:2003 standardıının gereklerini yerine getirerek medikal cihaz üretimini bünyesinde gerçekleştirmeye başlamıştır.

-Traktör parçaları (TTF TÜRK TRAKTÖR A.Ş., NEW HOLLAND-TRAKMAK A.Ş.)
-Zırhlı muharebe araçları parçaları (FNSS SAVUNMA SİSTEMLERİ A.Ş.)
-Roket ve Füze imalatına yönelik parçalar ( ROKETSAN ROKET SAN. VE TİC. A.Ş. )
-F-16 ve CN-235 uçaklarına imalat destek parçaları (TAI HAVACILIK ve UZAY SANAYİ A.Ş)
-Özel imalatlar ( NET COMPONENTS GmbH, ALMANYA )
-Otomotiv ve şanzıman parçaları (HEMA DİŞLİ A.Ş.)
-Yüksek gerilim kesici - ayırıcı parçaları (ALSTOM A.Ş. ; TRT )
-Hidrolik bloklar, Hidrolik kilitler, Emniyet ventilleri, Tek ve çift yönlü valflar, Hidrolik maden direkleri tamirat ve imalatı. (T.K.İ. ORTA ANADOLU LİNYİTLERİ İŞLETMESİ )
-Kesici tutucu takımlar, Freze çakıları, Kartuşlar, Takım tutucular, özel tasarım takımları, -Hidrolik CNC aynaları ve yumuşak ayaklar vb. (ÖZEL İMALAT)
-Ortopedik Ameliyat setleri( ZYNERGY ORTHOPAEDICS VE CORIN, İNGİLTERE )
-Ortopedik Ameliyat setler (BİOSİS MEDİKAL)
-Spinal İmplantlar ve Ameliyat setleri (MEDİKON TEKNOLOJİ ve SAĞLIK HİZ. LTD.ŞTİ.)
-NORM TIBBİ ÜRÜNLER İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
-TÜBİTAK SAVUNMA SANAYİİ ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ENSTİTÜSÜ
-TÜBİTAK UZAY TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ


http://www.mikronmakina.com/hakkimizda_tr.html