Gönderen Konu: Ermenistan Silahlı Kuvvetleri  (Okunma sayısı 17422 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Falcon

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 0
  • Akıl herşeyindir-Falcon
Ermenistan Silahlı Kuvvetleri
« : 05 Haziran 2011, 23:41:50 »
ERMENİSTAN SİLAHLI KUVVETLERİ VE ENVANTERERİ

Kara Kuvvetleri
Personel: 60.000 aktif
Yedek: 350.000

Hava Kuvvetleri
Personel: 3.200 aktif

ANA MUHAREBE TANKLARI

T-72 Adet Bilgisi: 496
T-55 Adet Bilgisi: 10

ZIRHLI ARAÇLAR

BMD-1 Hava İndirme Muharebe Aracı Adet Bilgisi: 10
BMP-1 ZMA (Zırhlı Muharebe Aracı) Adet Bilgisi: 283
BMP-2 ZMA (Zırhlı Muharebe Aracı) Adet Bilgisi: 224
BTR-60 (8x8) TTZA (Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç) Adet Bilgisi: 35
BTR-70 (8x8) TTZA Adet Bilgisi: 90
BTR-80 (8x8) TTZA Adet Bilgisi: 72
BRDM-2 Piyade Muharebe-Keşif Aracı Adet Bilgisi: 220
MT-LB Amfibi Zırhlı Personel Taşıyıcı Adet Bilgisi: 154

HAVA SAVUNMA TOPLARI VE FÜZELERİ

ZSU-23-4 Shilka Adet Bilgisi: ?
9K33 Osa Adet Bilgisi: 9 Atıcı araç
S-75 Dvina (SA-2 Guideline) Adet Bilgisi: ?
S-125 Pechora 2TM (SA-3 GOA) Adet Bilgisi: 12 Atıcı/ 48+ füze
S-300 PMU Adet Bilgisi: 2 Sistem (Rusya Kontrolünde Rus hava üssünün korunması için.)
Buk-M1 Adet Bilgisi: 1 Sistem
2K11 Krug (SA-4 GANEF) Adet Bilgisi: 18 Atıcı araç
Strela 10
Strela 2

ÇEKİLİ OBÜSLER

152 mm D-20 Adet Bilgisi: 92
122mm 2A18 D-30 Adet Bilgisi: 137
152mm 2A36 Giatsint-B Adet Bilgisi: ?

KUNDAĞI MOTORLU OBÜSLER

152mm 2S3 Akatsiya Adet Bilgisi: 62
122mm 2S1 Gvozdika Adet Bilgisi: 88
122mm Type-89 Adet Bilgisi: 4

TOPÇU ROKETLERİ

R-17 SCUD-B Adet Bilgisi: 8 Atıcı araç (32 Füze)
122mm BM-21 Grad ÇNRA (Çok Namlulu Roket Atar) Adet Bilgisi: 94
273mm WM-80 ÇNRA Adet Bilgisi: 8 Atıcı araç

HELİKOPTERLER

Mi 24 Hind Adet Bilgisi: 20
Mi 2 Adet Bilgisi: 10
Mi 8 Adet Bilgisi: 15

SAVAŞ UÇAKLARI

Mig 29 Adet Bilgisi: 18 (Rusya Kontrolünde Rus hava üssünün korunması için.)
Mig-25 Adet Bilgisi: 1 (Shirak Hava alanı konuşlu)
Su-25 Adet Bilgisi: 17 (Shirak Hava alanı konuşlu)

NAKLİYE UÇAKLARI

il-76 Adet Bilgisi: 2

EĞİTİM UÇAKLARI

YAK-52 Adet Bilgisi:16
L-39 Adet Bilgisi: 4

ANTİ TANK TOPLARI VE FÜZELERİ

9K11 Malyutka Adet Bilgisi: 100 Atıcı (? Füze)
9M113 Konkurs Adet Bilgisi: ?

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Ermenistan Silahlı Kuvvetleri
« Yanıtla #1 : 27 Mayıs 2015, 14:58:39 »

Güney Kıbrıs ve Ermenistan ortak tatbikat düzenleyecek.

Ermenistan ve Güney Kıbrıs Rum yönetimi (GKRY) askeri alanda işbirliği için 2015 planını imzaladı. Askeri alanda işbirliği için uzlaşan iki ülkenin savunma bakanları, ortak tatbikat düzenlemek için de anlaşmaya vardı.
Ermenistan Savunma Bakanı Seyran Ohanyan ile Rum kesiminin Savunma Bakanı Hristoforos Fokaides, Ermenistan'ın başkenti Erivan'da görüştü.

Görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen Ohanyan, Güney Kıbrıs ile ilişkilerinin "savunma alanında dostluk ve karşılıklı desteğe" dayandığını söyledi.

Ohanyan, görüşmede bölgesel ve uluslararası güvenlik konularının da ele alındığını belirterek, Fokaides'in ortak askeri tatbikatlar düzenleme önerisini kabul ettiklerini kaydetti.

Ermenistan Savunma Bakanı, "Görüşmelerimiz sonucu ortak bir yaklaşıma sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Bu yaklaşımla ortak çabalarımızı uluslararası barış ile istikrarın güçlendirilmesine yönlendireceğiz" dedi.

Kıbrıs Rum kesimi ile Ermenistan arasında askeri işbirliği kapsamında ortak bir komisyon bulunduğunu hatırlatan Ohanyan, bu komisyonun yılın ikinci yarısında toplanarak işbirliğinin farklı yönlerini ele alacağını belirtti.

Ermenistan ile Güney Kıbrıs Rum yönetimi arasında 2012'de askeri ve askeri teknik alanlarda işbirliği planı imzalanmıştı. Taraflar arasında sağlık, turizm, havacılık, ekonomi, eğitim, sanayi ve askeri alanlarda işbirliğine dair 20'den fazla anlaşma bulunuyor.

http://tr.sputniknews.com/avrupa/20150527/1015688826.html#ixzz3bL6LnFUc
Bir siz eksiktiniz zaten. Gerci hangi orduyla hangi tehcizatla oda muamma ya...

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Türk askeri Ermenistan'a gidiyor...
« Yanıtla #2 : 09 Ekim 2015, 23:54:28 »
Türkiye, diplomatik ilişkilerinin olmadığı, sınırın kapalı tutulduğu Ermenistan’a uluslararası bir anlaşma uyarınca asker gönderecek.

Türk askerinin Ermenistan'a gideceği, Genelkurmay Başkanlığı'nın yaptığı bir açıklama ile ortaya çıktı.
Genelkurmay Başkanlığı, Türk askerinin Ermenistan'a Avrupa Konvansiyonel Silahlı Kuvvetler Antlaşması (AKKA) kapsamında gideceğini duyurdu.

Duyuruda yer alan bilgiye göre Türk Denetim Timi, Ermenistan'da üç gün kalacak. Genelkurmay'ın duyurusu şöyle:

"Avrupa Konvansiyonel Silahlı Kuvvetler Antlaşması (AKKA) kapsamında, Türkiye liderliğinde 11-14 Ekim 2015 tarihleri arasında Ermenistan'da AKKA Denetimi icra edilecektir. Türk Denetim Timi tarafından icra edilecek denetim esnasında, Türk denetimcilerin yanı sıra Slovakya'dan bir misafir denetimci de hazır bulunacaktır. AKKA Denetim Timimiz, denetim ve görev sonu çalışmalarının tamamlanmasından sonra 14 Ekim 2015 günü yurda dönecektir."
http://m.sabah.com.tr/dunya/2015/10/09/turk-askeri-ermenistana-gidiyor
Bi gidip gezelim. Boy göstetelim...

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 23 Nisan 2019, 16:28:42 »
TASS haber ajansının verdiği habere göre, Rusya Ermenistan`daki Erebuni hava üssüne MiG-29 yerine 18 adet Su-30SM yerleştirecekmiş.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2019, 16:46:51 »
Hazir Azerilerin karabag'i, rusya izni olmadan alamayacaklari belli olmusken o ucaklar yerdeyken vurmak gerek bence. Bu kusatmaya izin verilmemeli.

Bana S400 satmaya calisirken komsuya sukhoi dizeceksin oyle mi? Cingirakli yilan seni!
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2019, 16:58:13 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 23 Nisan 2019, 17:14:05 »
Şu anda bile orda 18 adet MiG-29 var, Ayrıca Rusya Güney Amerika`daki devlet değil ki. Burnumuzun dibinde, Karadenizin ismi deniz sadece, yoksa bir göl, okyanus değil. Onu vuralım, şunu vuralım demekle olmuyor.

Çevremiz düşmanla dolu, Akdeniz dersen hemimize malum, adeta kaynıyor, Mısır, G.Kıbrıs, İsrail ve Süriye. Batı tarafımız yunan, fazla lafa gerek yok. Doğuda Ermenistan, İran ve Irak hangisine güvenelim. Toprağının yarısını ayıya kaptırmış zavallı gürcü ve AB`nin en yoksun ülkesi Bulgaristan ile ilişkilerimiz pek iyi diyebiliriz.

Ekonomik halimiz ortada, milletin derdi patates ve soğan olmuşken Rusya`nın uçaklarını üsten kaldırmadan vurmak savaş açmaktır. Ha, dersin ki Süriye`de rus uçağını vurduk savaş açmadı. Sonradan özür dilersin, hatta Antalya'nın Kemer Belediyesi ölen Rus pilotun ailesine denizin dibinden ev hediye etmek içın Rusya'nın Antalya Başkonsolosluğu'na iletir. Çok geçmeden İgla ile Cobra`mızı vurdu PKK yardımı ile, eğitimli personel tarafından soğuk kanlılıkla vuruldu.

Uçakları personel ve pilotlarıyla üste vurursan, inan Rusya cehennemi tepene yığar. Bu da resmen savaş açmaktır.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #6 : 23 Nisan 2019, 17:19:04 »
O cehennemi buyukelcisini vuranlara yigsin once. Gucu ancak bize yetiyorsa, mahalleyi toplamayi biliriz!

Evet o pkklilardan mebzul miktari gecen gun dunyasini degistirdi. (Hakaret etmek ya da rakam vermek istemiyorum)

Karadeniz'de rusu dengeleriz. Ama abd geliyor diye bizim ulusalcilarin sigindigi ayinin yaptigina bak hele.

Ayrica sen daha iyi bilirsin. Mig29 ile su30'un radari bir degil.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2019, 17:22:34 Gönderen: UYVAR »

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 23 Nisan 2019, 17:33:18 »
Büyükelçı vurmak tavşanı vurmaktan daha kolaydır üstadım. Ruslar da bizim elçimizi vurarak cevap verseydi demekmi istiyorsun? Rus istihbaratı FSB Turkiye`nin Moskova Büyükelçiliği binası çevresini ek koruma altına almıştır ve eskortluk yapmıştır. Dışişleri Bakanımız ölen elçinin törenine katılarak Türkiye adına kaygısını iletmiştir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2019, 17:36:52 »
Büyükelçı vurmak tavşanı vurmaktan daha kolaydır üstadım.

Bunu yapanlar bizim solculardi, samanlik koselerinde it gibi geberdiler. Asala mensuplarina ne oldu bilinmiyor. Muhtemelen asit kuyusunda yok edildiler.

O kadar kolay degil o isler. Adamın zurriyetini kuruturlar!

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 39
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 23 Nisan 2019, 17:37:19 »
Bir rus sarhoşu keskin nişan tüfeğiyle elçimizi vurdu Moskova`da. Sonra Rusya da kusura bakmayın bir deli elçinizi vurdu ve Lavrovu cesediyle birlikte Ankara`ya gönderiyorum, törenine katılır kaygımızı iletir deseydi biz ne yapabilirdik.