Gönderen Konu: KAYNAK KOD  (Okunma sayısı 39305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KAYNAK KOD
« Yanıtla #20 : 16 Ekim 2012, 00:45:43 »
Neden özgür F-16 projesini başlatmasın? Uçağı istediği şekilde donatabilecek yeteneğe neden sahip olmasın? ABD kaynak kodlarını da vermişken...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bosna

• DefenceTurk
  • *
  • 0
KAYNAK KOD
« Yanıtla #21 : 16 Ekim 2012, 02:30:59 »
Gecenlerde Mustesar Murad Bayar Trt de bi programa konuk olmustu , yine kaynak kodu ile ilgili konusuyolardi , aldik mi almadik mi diyede ; orda spikerin cok guzel bi lafi vardi , tam olarak hatirlamiyorum ama ; ucak yapamazsaniz kaynak kodlarinin ne onemi var gibisinden , cok hosuma gitmisti.
yani eger ucak yapamiyosak demekki tam olarak ucag i bilmiyoruz. ve elimizde binlerce onbinlerce dizinden olusan kaynak kodlari olsa bile o kaynak kodlarindan yararlanamiyosak elimizde olsa ne olcak.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KAYNAK KOD
« Yanıtla #22 : 16 Ekim 2012, 08:00:01 »
Gecenlerde Mustesar Murad Bayar Trt de bi programa konuk olmustu , yine kaynak kodu ile ilgili konusuyolardi , aldik mi almadik mi diyede ; orda spikerin cok guzel bi lafi vardi , tam olarak hatirlamiyorum ama ; ucak yapamazsaniz kaynak kodlarinin ne onemi var gibisinden , cok hosuma gitmisti.
yani eger ucak yapamiyosak demekki tam olarak ucag i bilmiyoruz. ve elimizde binlerce onbinlerce dizinden olusan kaynak kodlari olsa bile o kaynak kodlarindan yararlanamiyosak elimizde olsa ne olcak.

Kullandığımız uçağın kaynak kodlarına sahip olursak, o uçağa istediğimiz her silahı takabiliriz. Sadece başkalarının izin verdiklerini değil. Türkiye kendisine bir hedef koydu. O hedef ile 2023 yılına kadar teknolojik atılımlar yaparak kendi bölgesinde en büyük, dünyada sözü geçen bir devlet olmayı planlıyor. Bunun için de teknolojik atılımları yapmak zorunda. Bunun bir kolu da artık kendi savunma sanayini daha da büyüterek dışarıdan aldığı pek çok silahı kendisinin üretmesi ve dışarıya satması. Bu nedenle bir uçak için çalışmalara da başlanıldı. Tabi ki yapacağı uçakta kullanacağı bilgisayar sistemlerin de yerli olmasını istiyor haliyle. Ki bu şekilde kimse karışmadan bu uçakla birlikte kendi ürettiği silahları da satabilsin. Büyük devlet olabilmenin zorunlukluklarından biri bu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
KAYNAK KOD
« Yanıtla #23 : 16 Ekim 2012, 11:58:00 »
İspatlayamazsın çünkü gerçekle uzaktan yakında  alakası yok. Şehir efsanesi bunlar. Kimse tek tuşla havada uçan uçağı düşürümez. 2 atom bombası atmak veya gemimizi vurmakla aynı şey değil bu. Herkez kendi inandığını söylüyor ama inandığını destekleyecek hiçbir şeyi ortaya koyamıyor. Bu şekilde de kahvehane muhabbetinden öteye gidemiyor konu.
Uçağı düşürmez ama silah sistemlerini devre dışı bırakır düşman uçağı sizin uçağınızı düşürür veya da hiç çalışmaz pistten bile kalkamaz ... Hocam kusura bakmayın ama siz bir ikilemde kalmışsınız kendinizle çelişiyorsunuz kafanız çok karışık bu konuda nereden bu çıkarımı yaptığımı sorarsanız " bu şehir efsanesidir olamaz mümkün değil " diyorsunuz bir iki mesaj öncesinde ise " ABD bunu yapabilir ama yapmaz " diyorsunuz...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KAYNAK KOD
« Yanıtla #24 : 16 Ekim 2012, 12:56:09 »

Uçağı düşürmez ama silah sistemlerini devre dışı bırakır düşman uçağı sizin uçağınızı düşürür veya da hiç çalışmaz pistten bile kalkamaz ... Hocam kusura bakmayın ama siz bir ikilemde kalmışsınız kendinizle çelişiyorsunuz kafanız çok karışık bu konuda nereden bu çıkarımı yaptığımı sorarsanız " bu şehir efsanesidir olamaz mümkün değil " diyorsunuz bir iki mesaj öncesinde ise " ABD bunu yapabilir ama yapmaz " diyorsunuz...

Yooo, hiç de öyle birşey demiyorum. Gayet açık bir şekilde anlaşılır bir ifade ile Türkçe yazıyorum. Hiç kimse kimsenin uçağını düşüremez, pisten kalkmasına engel olamaz. Hikaye bunlar... Olmayan, hiç olmamış şeyleri olmuş gibi göstermek gerçeği değiştirmiyor. Hiç bir ispatı yok. Öyledir , böyledir , şöyledir diye her kahvehanede de konuşuluyor. Ama lafla peynir gemisi yürümüyor. İspat edin, bütün dünya bilsin, kimse ABD silahı almasın.

Çevrimdışı Truman

• DefenceTurk
  • *
  • 1
KAYNAK KOD
« Yanıtla #25 : 16 Ekim 2012, 15:02:42 »

Yooo, hiç de öyle birşey demiyorum. Gayet açık bir şekilde anlaşılır bir ifade ile Türkçe yazıyorum. Hiç kimse kimsenin uçağını düşüremez, pisten kalkmasına engel olamaz. Hikaye bunlar... Olmayan, hiç olmamış şeyleri olmuş gibi göstermek gerçeği değiştirmiyor. Hiç bir ispatı yok. Öyledir , böyledir , şöyledir diye her kahvehanede de konuşuluyor. Ama lafla peynir gemisi yürümüyor. İspat edin, bütün dünya bilsin, kimse ABD silahı almasın.
Bakınız hocam söylemişmisiniz burası mavi 1991 takma isimli arkadaşımızın mesajı " o degil de mesela kisa bir ornek verirsek

Abd herhangi bir ucagin yazilimlarina;

if 'bilmem ne kordinatlarina gecerse'
    ucagin radarini kapat
else
end

boyle kisaca basit 3 satirlik gomulu kodda bile koysa ucagin kullanim alanini azaltir ve bunu gibi binlerce ornek verilebilir

"  bu da sizin cevabınız  " ABD böyle bir salaklık yaparsa ABD ekonomisi çöker... "  benim cevabımda ekonomisi çökmez çünkü ispatlanamaz .

Çevrimdışı cyctec

• DefenceTurk
  • *
  • 0
KAYNAK KOD
« Yanıtla #26 : 16 Ekim 2012, 15:14:51 »
kaynak kod (source code)

Herhangi bir yazılımın derleyiciye kodlanmış, hexa veya başka bir makina diline derlenmemiş koddur.

Kaynak kodu ile mevcut yazılıma bir şeyler eklenebilir. bir şeyler silinebilir. istenilen her şey yapılır sonra gücelce derlenip ister pc ye ister embeded sisteme hexa olarak atılır.

kaynak kod örneği:

Private Sub Form1_Paint7(ByVal sender As Object, ByVal e As _
System.Windows.Forms.PaintEventArgs) Handles MyBase.Paint

Dim TextFont As New System.Drawing.Font("Arial", 24, FontStyle.Bold)
    Dim TextBrush As New System.Drawing.SolidBrush(System.Drawing.Color.Red)
    e.Graphics.DrawString("Hello World!", TextFont, TextBrush, 10, 10)
    Dim TextSize As New System.Drawing.SizeF
    TextSize = e.Graphics.MeasureString("Hello World!", TextFont)
    e.Graphics.DrawRectangle(Pens.Black, 10, 10, TextSize.Width, TextSize.Height)
    TextFont.Dispose()
    TextBrush.Dispose()
End Sub

hexa çalıştırılabilir kod

:100000003C932014BBE0AD7A3EAC4D261FB267A4F2
:100010008121F4C2D641A503B6038C9932A36EBCEC
:10002000D204306AE84404FCE8C7452DE0BE3160E4
:100030005CC6E94D3F4E62765AC237EAD3C2895157
:0200000400F00A
:10000000FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF00
:020000040030CA
:1000000000270F0F0083F500FFC0FFE0FF400000C5
:020000040020DA
:080000000102030405060708D4
:00000001FF

Eğer bir Türk devleti olmasaydı mutlaka yaratmak gerekirdi.
( THIERS )

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KAYNAK KOD
« Yanıtla #27 : 16 Ekim 2012, 16:16:43 »

Bakınız hocam söylemişmisiniz burası mavi 1991 takma isimli arkadaşımızın mesajı " o degil de mesela kisa bir ornek verirsek

Abd herhangi bir ucagin yazilimlarina;

if 'bilmem ne kordinatlarina gecerse'
    ucagin radarini kapat
else
end

boyle kisaca basit 3 satirlik gomulu kodda bile koysa ucagin kullanim alanini azaltir ve bunu gibi binlerce ornek verilebilir

"  bu da sizin cevabınız  " ABD böyle bir salaklık yaparsa ABD ekonomisi çöker... "  benim cevabımda ekonomisi çökmez çünkü ispatlanamaz .

Ne alakası var. Ben yapabilir demiyorum, yaparsa diyorum. Muktedir olmaktan değil, olasılıktan bahsediyorum. Arada büyük bir fark var. Türkçeyi biraz bilen herkez bu farkı görebilir.

Varsayalım ABD'nin istemediği bir savaşa giriyoruz. ABD'nin müttefiki ve hatta kankası bir ortadoğu ülkesi olsun bu. Gerilim had safhada ve savaş çanları çalıyor. ABD şiddetle savaşmamıza karşı çıkıyor. Ama biz dinlemiyoruz ve savaşa karar veriyoruz. Sizin iddia ettiğiniz olay oluyor ve uçaklarımız birden çalışmamaya, dengesiz davranmaya başlıyor vs vs. Bunun nedenini kimse gizleyemez.O zaman aklı başında hiç bir ülke ABD'den hiç bir elektronik askeri sistem almaz. Ekonomisinin can damarı savunma sanayi olan ABD büyük darbe alır.

Tekrar varsayalım Güneş Harekatında bir uçağımızn başına böyle birşey geldi. Neden bir uçağımızın başına geliyor? Diğerleri de ABD uçağı. Bir uçağın bu şekilde engellenmesi operasyonu engelledi mi? Böyle bir olay olduysa neden hiç bir yetkili birşey demiyor? vs vs

Malesef bilgiye dayalı değil, fantaziye dayalı fikirlere bu ülkede daha fazla değer veriliyor. Gerçek oldukları hiç bir delil öne sürülmeden kabul ediliyor. Ne yazık.

Çevrimdışı levo

• DefenceTurk
  • *
  • 4
KAYNAK KOD
« Yanıtla #28 : 17 Ekim 2012, 00:22:43 »
Üreticilerin, Kaynak kodlara disaridan müdahale etmesinin mümkün olduguna inaniyorum. Galiba bunun en erken örnegi Ingiltere ve Arjantin arasinda gecen savas. Bu savasin basinda arjantin, fransiz ucak ve füzeleri kullaniyordu.

Falkland adalari savasinda, dönemin ingiltere savunma bakani Sir John Nott:

"Pek çok yönden Mitterrand ve Fransa bizim en büyük müttefikimiz oldu. Catışma başladıktan kisa bir süre sonra Fransa,  Ingiliz harrier pilotlarinin Süper Etendard ve Mirage uçaklarina karşı egitilmesi icin uçaklar sagladi.

Sheffield ve Atlantik gemilerinin batmasina sebeb olan Exocet'leri nasil manupüle edebilecegimiz bilgilerinide Fransa verdi"

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1387576/How-France-helped-us-win-Falklands-war-by-John-Nott.html#

http://en.wikipedia.org/wiki/Exocet

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/cetingulec/2012/07/12/ucagimiz-yazilim-kurbani

http://depresifhayalet.blogcu.com/milli-yazilimin-onemi/3651002

http://www.ufukotesi.com/yazigoster.asp?yazi_no=20041118

<a href="http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=-iWf6A-SN40" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=-iWf6A-SN40</a>
14. ve 16. Dakikalar arasi yazilimlarin önemini anlatiyor lütfen dinleyin

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
KAYNAK KOD
« Yanıtla #29 : 17 Ekim 2012, 07:58:08 »
Üreticilerin, Kaynak kodlara disaridan müdahale etmesinin mümkün olduguna inaniyorum. Galiba bunun en erken örnegi Ingiltere ve Arjantin arasinda gecen savas. Bu savasin basinda arjantin, fransiz ucak ve füzeleri kullaniyordu.

Falkland adalari savasinda, dönemin ingiltere savunma bakani Sir John Nott:

"Pek çok yönden Mitterrand ve Fransa bizim en büyük müttefikimiz oldu. Catışma başladıktan kisa bir süre sonra Fransa,  Ingiliz harrier pilotlarinin Süper Etendard ve Mirage uçaklarina karşı egitilmesi icin uçaklar sagladi.

Sheffield ve Atlantik gemilerinin batmasina sebeb olan Exocet'leri nasil manupüle edebilecegimiz bilgilerinide Fransa verdi"

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/1387576/How-France-helped-us-win-Falklands-war-by-John-Nott.html#

http://en.wikipedia.org/wiki/Exocet

http://www.takvim.com.tr/Yazarlar/cetingulec/2012/07/12/ucagimiz-yazilim-kurbani

http://depresifhayalet.blogcu.com/milli-yazilimin-onemi/3651002

http://www.ufukotesi.com/yazigoster.asp?yazi_no=20041118

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-iWf6A-SN40#! 14. ve 16. Dakikalar arasi yazilimlarin önemini anlatiyor lütfen dinleyin

Bir zamanlar bu konu çok tartışılmıştı ve bu konuda uzman olarak nitelendirebileceğimiz bir arkadaşımız konuya açıklık getirmişti. O dönem, o füzelerin analog olduklarını, bu nedenle böyle bir şeyin imkansız olduğunu belirtmişti. Sonuçta İki İngiliz gemisi bu füzelerle battılar.