Gönderen Konu: Polis Teşkilatımız 164 Yaşında  (Okunma sayısı 3427 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Polis Teşkilatımız 164 Yaşında
« : 10 Nisan 2009, 19:02:41 »
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın Türk Polis Teşkilatı'nın 164. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı 

Alıntı
Kıymetli Meslektaşlarım,

Halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanmasında büyük bir cesaret, azim ve kararlılıkla çalışan Türk Polis Teşkilatımızın 164. Kuruluş Yıldönümünü, haklı onur ve gururla kutlamaktayız.

Kuruluşundan bugüne edindiği tarihi birikimlerle her geçen gün kendisinden daha fazla söz ettiren Polis Teşkilatımız, planlı ve programlı çalışmalarıyla, kaliteli insan gücüyle ve halkımızın desteğiyle başarısını devam ettirecektir.

Mensubu olmakla büyük gurur duyduğum bu kutsal çatı altındaki tüm polislerimiz, halkıyla bütünleşmiş, hizmet aşkıyla vatanın tüm coğrafyasında aynı görev bilinciyle hareket etmeyi kendisine şiar edinmiş, vatandaşımızın huzuru ve ülkemizin güvenliği uğruna canını bile ortaya koyacak kadar fedakârane ve cesaretle çalışmalarını yürütmüştür.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sizlerin varlığı, vatandaşımıza güven vermektedir. Sizlerin varlığı, mağdurun gözyaşlarının sevinç gözyaşlarına dönüşmesi demektir. Sizlerin varlığı, toplumda adalete olan inancın yükselmesinde önemli bir başlangıç noktasıdır…

Büyük Türk Milleti size, “iyi ki varsınız” diyor ve bizler de hizmete layık Yüce Milletimize “sizin için her türlü fedakârlığa hazırız” diyoruz.

Yapılan başarılı çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Vatandaşımızın ve Devletimizin huzur ve güvenliğine yönelecek her türlü tehdit ve tehlikeye karşı var gücümüzle çalışacağız.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Yüce Önder Atatürk’ün İlke ve İnkılâpları doğrultusunda, başarılı çalışmalar yürüten Polis Teşkilatı mensuplarımızın ve fedakar ailelerinin 164. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler diliyor, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerine en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Oğuz Kağan KÖKSAL
                                                                                               Emniyet Genel Müdürü
                                                                                                                 Vali

Bizler de DefenceTurk ailesi olarak toplumun huzur ve güvenini koruyan Polis Teşkilatımızın 164. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SWAT.TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
    • http://www.turkish-mod-team.com
Ynt: Polis Teşkilatımız 164 Yaşında
« Yanıtla #1 : 30 Nisan 2009, 20:02:27 »
Bu konuda şunları eklemekte yarar var  polis memurları piskolojik egitimden geçemmeişler  Özel birimleri kast etmiyorum.
İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız GBT denen polis uygulamlarına  denke gelirsiniz İstiklal caddesi istanbulun nerdeyse ne kalabalık yerlerinden  günlük nufusu 1 milyon gibi bir rakam orda nokta da GBT yapan polisin başında bir amiri bulunmadan uygulamlar yapılıyor peki neye göre seçiyorlar da onca insan içinden  sizleri buluyorlar? çok basit "Tipe göre" bu söylem şahsıma aiat degil bizzat memurların hakaret olarak söyledikleri kelimedir. işim geregi pek sosyal hayata düşkün degilim arada bir dışarı çıkıp gexerim ne zaman çıksam uygulamlar takılırım.. hatta  3-4 arkadaş gitsek dahi direk beni seçer memurlar   ;D  işin sırrını  anlama teşebüssümlerşm hep Darp ile karşılık bulmuştur ..Biz vatandaşız eşşek yükü kadar vergi üzerimizde  Vekile soru soruyoruz ama hesap soramıyoruz gerçi.. ::)  2 defa memurlara sakince -  uygulamnın mantıgını sormuşumdur  en son kadıköyde   bana şiddet kullanarak cevap almıştım.. ki soru sormayı polise  direnmek olarak algılıyor memurlar yetmedi birde yedigim dayakla kaldımmı sanıyorsunuz .. :D kelepçe takılıp  20 dercelik sıcakta ekip otosunda darpa devam edildi.. kelepçeden önce allahtan  amir bir arkadaşımı arayıp imdat istemişim yoksa karakolda olacakların hayali beni ürkütüyor.. biz üsütümüze düşen görevi fazlasıyla yapan insanlarız.. askerlerlik gibi vergi vermek,vatan haini sayıp  hatta " teröristsin" demesini  o dayaktan daha içerlemiştim.. diledikleri özürler suçlarını haifiletmez.. hukuk yoluyla  hesap soruluyor..
işin özü şudur polis devletin elidir  devlet eline hakim olamıyorsa.. düşünün gerisini..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 30 Nisan 2009, 20:19:41 »
Başınıza gelenler gerçekten çok üzücü. Haklısınız. Polisimize de aslında pedagojik formasyon dersi verilse, vatandaşa karşı nasıl davranması gerektiği iyice öğretilse. Tabi bu yazdıklarım asla yanlış anlaşılmasın. Polismiz vatandaşa nasıl davranacağını bilmiyor demiyorum. Ancak üzerlerindeki ağır görevin sorumluluğu, onları psikolojik olarak aşırı derecede yıprattığı için bazıları yukarıda arkadaşımızın başına gelenlere benzer davranış bozuklukları sergileyebiliyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Polis araclarına akıllı tepe lambaları geliyor...
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2015, 09:14:19 »
Polis araçlarının tepe lambaları 'akıllanıyor' !

Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgelerinde 4 ilde polis arabalarının tepe lambaları 'akıllı' hale getirildi.

Tepe lambalarına yerleştirilen cihazla diğer araçların hem hız ölçümleri hem de plaka taramaları hızlı şekilde gerçekleştiriliyor. Akıllı tepe lambaları toplumsal olaylarda yüz tanıma sistemi olarak da kullanılabiliyor.

Emniyet teşkilatının ihtiyaçlarına yönelik teknolojik cihazlar üreten şirketin yönetim kurulu başkanı Akif Ekin, polis araçlarının tepe lambalarıyla ilgili plaka okumaya yönelik yaklaşık 6 yıl önce proje geliştirdiklerini söyledi.

Bu projeyi daha da geliştirdiklerini, polis araçlarının tepe lambalarının artık sadece ışık saçmadığını belirten Ekin, "Yerleştirdiğimiz yeni sistem, polis aracının etrafındaki araçların hızlarını ölçüp, plaka bilgilerinin dökümünün alınmasını sağlıyor" dedi.

Polis araçlarının tepe lambaları 'akıllanıyor'

Ekin, araçların hareket halindeyken bile radar görevi yapmalarını sağlayan sistemin daha da geliştirilmesi için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "Şu anda silah sesinin geldiği yönü bulan bir sistemi de bu cihaza entegre etmek için çalışıyoruz" diye konuştu.

Toplumsal olaylarda söz konusu cihazın yüz tanıma sistemi olarak da kullanılabildiğini anlatan Ekin, bu bilgilerin 60 günden fazla hafızada kaldığını
kaydetti.

Akıllı tepe lambası olan araçların, Güneydoğu Anadolu ve Ege bölgelerinde 4 şehirde kullanıldığını ifade eden Ekin, yakın bir zamanda Ankara ve İstanbul'da da kullanılmaya başlanacağını, polislerin ihtiyaçları doğrultusunda söz konusu cihaza yeni özellikler eklemek için çalıştıklarını dile getirdi.

Yurt dışından da akıllı tepe lambalarına yoğun ilgi olduğuna işaret eden Ekin, Birleşik Arap Emirlikleri'ne 250, Azerbaycan'a 400 cihaz satışı için anlaşma imzaladıklarını, Suudi Arabistan ve Katar'dan da sipariş aldıklarını kaydetti.

http://www.ntv.com.tr/otomobil/polis-araclarinin

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Alıntı
Emniyet Genel Müdürlüğü ilk T129 ATAK helikopterini teslim alıyor.

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü ilk T129 Atak helikopterini teslim alıyor. Aktarılan bilgilere göre, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından geliştirilen ve Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) ait olan 9 adet T129 ATAK helikopterinin ilkinin fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı. Görselde, bahse konu ATAK helikopterinin kuyruğunun yer aldığı bildirildi. Kuyruk numarası “EM-101″ olan T129 ATAK helikopterinin, kısa bir süre içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Birimlerine teslim edileceği aktarıldı.

https://www.defenceturk.net/emniyet-genel-mudurlugu-ilk-t129-atak-helikopterini-teslim-aliyor

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #5 : 26 Ekim 2020, 23:12:34 »

Emniyet teskilati dedigimiz guc Polis . Polisin anti tank helikopterine nasil bir ihtiyaci olabilir?