Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291617 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #820 : 01 Ekim 2019, 11:39:56 »
Bir kere kasti ve planlı öldürme , terör, tecavüz ve bunun gibi niyeti kastileşmiş bu ağır suçlara idam cezasını getireceksin abi başka yolu yok.

Bu kısmı hariç, yazının kalanına katılıyorum. Siyasetle salça olmuş, bağımsızlığının esamesi okunmayan ve liyakatsizliğin kol gezdiği bir yargı sisteminin vereceği idam kararları facialara yol açacaktır. Geçiniz!
+1. Ne zaman idam hakkında bir yazı - haber görsem aklıma beynime işlenmiş Yeşil Yol filmindeki o malum sahne gelir. Söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum. Daha bugün bile aynı suçu işleyen fakat biri farklı görüşten oldugu için hapse giderken diğeri yandaş oldugu için hakkında işlem yapılmayanlar var. Masumlugunu/suçsuzlugunu 20 yıl hatta 30 yıl hapiste yattıktan sonra ispat edebilenlerin oldugu bir dünyada idam bana göre çok sakat.Bugün sevmediklerimiz için idam deriz yarın kader bizi öyle bir noktaya getirirki idam sehpasına giderken ben suçsuzum naraları atarken buluruz kendimizi... O ip boyna girdikten , can gittikten sonrada dünyanın hiçbir özrü kabul olmaz.

+1
Gerçek adalet sağlanmadıkça idam cezası çok riskli. Geri dönüşü yok!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #821 : 01 Ekim 2019, 11:53:32 »
İdam karşıtı olmak için bir sebep daha var. Her insan aynı yaratılmıyor ama biz sadece çok uç noktalarda olduğunda bu farkı bir bakışta görebiliyoruz. Bir çok insan doğuştan suça meğilli bir doğa ile dünyaya gelebiliyor. Bütün kötülükler hayattaki travmalardan yada yanlış yönelimlerden eğitimlerden ortaya çıkmıyor bir çoğuda özelliklede en kötüleri bir kader olabiliyor. Eş cinsellik mesela bir suç değil ama sonuçta beyinde doğuştan kader olan bir yazılım gerçeği. Hiç bir eş cinseli gördünüzmü eğitim ile filan bundna kurtulsun. Yada şizofrenler ilaçlarla sorunları biraz bastırılsada gerçekte biliyoruz bu bir ömür süren bir kaderdir. Asosyallik doğuştan gelen suça dönüşmeyen bir benzer kaderdir çoğunda. Sosyapatlıkta böyledir seri katiller bir çok hırsızlar katiller tecavüzcüler dahada beterleri en kötüleri bir çoğu doğuştan bazı talihsizlikler ile kendilerini sürüklene sürüklene buralarda bulurlar. Gazetede haberi okursun en iğrencidir nefreti hakeder cezanın en ağırını verirsin bir damlada için acımaz ama biraz kendini şöyle zorla ya bu kötü adamın kaderinin önemli bir sebebi ona bu problemli beyni veren kaderiyse. Eşcinselin kaderinden hiç şüphen yok ama sosyapat ın kaderinden niye şüphen var. Doğuştan senden yüz kat daha fazla ise katil olma ihtimali bunun bütün suçunu onamı yükleyeceğiz. Peki ne yapacağız anlayışlamı karşılayalım. Yapacak bir şey yok daha iyisini bulana kadar onu hapiste tutacağız. Ama bari öldürmeyelim bunu gerçekten haketmiyor olabilirler. Adam öldürür ama haketmez. Kanunlar akli dengesi bozuk olanları affediyor ama az bozuk olanlar ne olacak onları görmezden gelioruz buna mecburuz çünkü. Ama bari asmayalım anlatabildimmi. Yani idamın kalkmasının asıl sebebi işte bu acizliktir. Günahı olmayanları zaten ömür boyu hapse atmak zorundayız bunu biliyoruz doğuştan kaderinde şiddet olanlara yapacak daha iyi bir şeyimiz yok onları hapsediyoruz ama bari asmayarak bir nebze normalleştirdik. Suçu normalleştirmiyorum empatide yapmıyorum ama bu bir gerçek suça meyilli dünyaya gelmiş insnalar var dünyada ve sayılarıda gerçekten çok fazla. Bunlar dünyada büyük bir bahtsızlıkla şanssızlıkla karşı karşıyalar. Kimse beynindeki yazılıma karşı gelemez .
Tabi bunun yanında her cezayı hak eden gerçek suçlularda var onlarda idamı kaldırarak bu merhametimizden istifade edip hayatta kalacaklar hak etmedikleri halde. Ama adalet şöyle işler. Bir masum ceza alacağına bin suçlu kurtulsun daha iyidir. Masumun hürriyeti suçlunun cezalandırılmasındna daha değerlidir adalet gözünde. Bizimde bu bahtında suç işlemek olan şanssız insanlara merhametimiz bu kadar olabiliyor ne yazıkki. Bu insanlığın bir kabahatidir kimse doğuştan kaderi olanlar yüzünden ekstra bir sıkıntı yaşamaması gerekir ama bizim buna yapacak hiç bir şeyimiz yok insnalığımızın uygarlığımızın teknolojimizin eriştiği yerde buna bir çare yok bu bahtsızları hapse atıp utancımızla yaşayacağız şimdilik. Ama bari asmayın anlatabildimmi duvarın arkasında zaten güvenlikteyiz. Ve zulmeden biziz aslında onlar değil ama yapacak bir şeyimiz yok başka kötü adamız menfaatimize uygun olanı yapıyoruz
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2019, 12:07:26 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #822 : 01 Ekim 2019, 12:39:21 »
Eczaneye gitsek orada ki ilaçlarda bile 10'larca yıl üzerine çalışılıp miligramlık vitaminler, mineraller herşey bir araya getirilip ilaç oluşturuluyor. Şu insan vücudunun, şu dünyanın; canlıların, bitkilerin vs kendi kendine nasıl oluşulabilir ? Buna hangi insan beyni inanabilir. Yaratıcı var. Ister inanın ister inanmayın. Zaten yaratıcı ve yaratılmışlar vardır. Allah C.C demek yaratandır. Yaratan herşeyi yaratır. Eğer insan bir yaratanın olduğuna inanırsa seçeceği din islam dır. Okul müdürü bile sana herhangi bir belge verdiyse arkasından başla bir belge verdiyse sen doğal olarak son olana göre hareket edersin. Bu herzaman böyledir. Ben işte efendim ilk belgeye göre hareket ettim diyemezsin. Sonraki niye gelsin ? Demek ki kural değişti vs yenisi gelmiş bu çok basit bir mantıktır. Hıristiyanlarda bunu biliyor ama islam dini onların işine gelmiyor. Zina, içki, kumar, faiz hepsi büyük günahlardır. Oruç tutmak, namaz kılmak zor gelir insanlara o nedenle işlerine gelmez. Deistler de aynıdır işlerine gelmez islam inancı. Kendilerini rahatlatmak için kökten reddeder. Ama gerçeği hiç birşey değiştiremez. Gelelim ibadetlerin zorluğuna. Allah C.C insanı yoktan varetmiştir. Bir su damlasından yaratmıştır. Akıl, el , atak bütün uvuzlarını vermiştir. Seni yoktan var eden seni başı boş bırakır mı ? 3 kuruş para için köpek gibi çalışıyorsun da seni yaratan için günde 1 saatini ibadete artıramıyormusun ? Bu ibadetleri de yapamayabilirsin, nefsine uyarsın Allah C.C insanı bildiği için tövbe kapısı açmıştır. Her ne günah işlersen işle bir daha o günaha dönmemek üzere Tövbe edersen bütün günahların affedilir. Yine mi nefsine uyup yaptın gene tövbe kapısı açık. Günde 70 defa tövbeni boz gene et gene affediliyorsun. Allah C.C insanlara çok acır çok affedicidir. Düşünsene sen her günahı işle sonra pişman olup tövbe et o anda yeni doğan çocuk gibi tertemizsin.

Bilmiyorlar mı ki, kullarının tövbesini kabul eden Allah’tır, sadakaları kabul eden de O’dur. Şüphesiz Allah tövbe kapısını alabildiğine açık tutmaktadır, rahmetiyle her şeyi kuşatmaktadır. Tevbe suresi 104

2:160 -   Ancak tevbe edip halini düzelterek gerçeği söyleyenler başka. İşte onları ben bağışlarım. Ben çok merhamet ediciyim, tevbeleri çokça kabul ederim.

5:74 -   Hâlâ Allah'a tevbe edip O'ndan af dilemiyorlar mı? Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Daha nice ayetlerde bize sürekli tövbe etmeyi teşvik etmiştir. Böyle bir yaratıcıya inanılmaz mı ? Seni senden daha çok seven. Yaptığın bütün hatalara rağmen; 5:74 -   Hâlâ Allah'a tevbe edip O'ndan af dilemiyorlar mı? Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. Diyen bir Yaratanın var senin kendine gel. Yaşadığımız şu anki şartlar veya durum zaten gene önceden bildirildi. Ahir zamanda yaşıyoruz ve Ahir zamanında sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Zinanın şu içmek kadar kolay olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Kıyamete yakın yeryüzünde müslümanların kalmayacağı, bütün dünyanın fitne ve fesata gideceği zaten önceden bildiriliyor. Yani sizin ilerde müslümanlık kalmayacak oranlar ortaya koymanız vs dünyanın sonunun yaklaştığını bildirir aslında. Yani çok sevinmeyin.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #823 : 04 Ekim 2019, 11:19:40 »
Refah, Para istiyorsan denizci millet olacaksın. Biz bunun farkına geç vardık. Dünya ticaretinin %90'ı denizlerden gerçekleşir. Dünyada denizcilikte kurumsallaşmış ülkelere bakarsak dünyanın en zengin ülkeleri olduğunu görürüz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #824 : 04 Ekim 2019, 12:41:43 »

Sosyal medyada, "paralel evrende" başlığıyla paylaşmışlar. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #825 : 04 Ekim 2019, 13:07:47 »
Din konusu buraya taşınmış sanırım.  ;D
Dini rituellerin kökeni hakkında bilgi edinmek adına Muazzez İlmiye Çığ kitapları öneririm. Sadece din değil yaşam tarzı, eğlence anlayışı, eğitim, adalet ve benzeri Sümerlere ait bilgileri de öğreneceksiniz.

Kadın bu dalda çok önemli bir profesör. “Sümerli Ludingirra” isimli kitabı sürükleyici de. Ludingirra isimli bir adamın Sümerlerin yıkılış sürecini anlattığı tabletler çevrilmiş kitapta. Günümüze kadar ulaşan deyimlere ve rituellere ulaşacaksınız.

Kuran, İncil ve Tevrattaki  kutsal hikayelerin  Sümerlerden de önceye dayandığını göreceksiniz kitaplarında. Sonrası kafada soru işaretleri. Şeytan taşlama, kabe etrafında dönme, 7 sayısının uğurlu oluşu  vs gibi rituellerin ne kadar da mantıksız olduğunu düşüneceksiniz. Sanırım bize iletilen din, olması gerekenden çok sapmış.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #826 : 04 Ekim 2019, 13:40:43 »
Sümerlerin o çağın roma imparatorluğu olduğunu insanlar bilmiyorlar. On tane ABD yi üst üste koyun bir Sümer medeniyeti etmez tarihin hikayesinde. Kara kedi uğursuzluk getirirden başörtüsüne kadar kurbana kadar nuh tufanına kadar adem havva ya namaza oruca kadar ne takıntı varsa araştır kökeni sümerlere dayanır.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2019, 13:41:48 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #827 : 04 Ekim 2019, 13:46:35 »
Sümerlerin o çağın roma imparatorluğu bu çağın ABD si olduğunu insanlar bilmiyorlar. On tane Osmanlıyı üst üste koyun bir Sümer medeniyeti etmez tarihin hikayesinde. Kara kedi uğursuzluk getirirden başörtüsüne kadar kurbana kadar nuh tufanına kadar adem havva ya namaza oruca kadar ne takıntı varsa araştır kökeni sümerlere dayanır.

Ludingirra’ya aşt tabletlerde büyük tufandan bahsediyor. Ayrıca sümer coğrafyasına göre kuzeydoğudan bir yerden geldiklerini (hazar denizi etrafı veya doğusu olabilir tahminimce) atalarının söylediğine göre burada sarı saçlı insanların olduğunu ama hiç böyle insan görmediğini de anlatıyor. Yani etnolojik olarak da güzel bilgiler veriyor.

Fırsatını bulan okusun.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #828 : 04 Ekim 2019, 15:20:48 »
Refah, Para istiyorsan denizci millet olacaksın. Biz bunun farkına geç vardık. Dünya ticaretinin %90'ı denizlerden gerçekleşir. Dünyada denizcilikte kurumsallaşmış ülkelere bakarsak dünyanın en zengin ülkeleri olduğunu görürüz.

Bakalım Çin İpek Yolu 500 sene sonra ticaret yolunu ipek yoluna kaydıracak mı ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #829 : 04 Ekim 2019, 15:42:47 »

Bakalım Çin İpek Yolu 500 sene sonra ticaret yolunu ipek yoluna kaydıracak mı ?
Hocam, ipek yolu Iran üzerinden geçeceği için ben temkinli yaklaşıyorum. Alternatif yol güzergâhı yok. Hazar denizinden, Okyanusa kadar bütün gövdesiyle oturuyor orada. ABD'nin irana olan agresif tutumu sadece Ortadoğu ile alakalı değil bence. Eğer iran karışırsa ipek yolu yalan olabilir.