Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #780 : 04 Eylül 2019, 12:05:15 »
Alıntı
İDO'nun Turgut Özal isimli hızlı feribotu Yunan Fast Ferry firmasına satıldı.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #781 : 16 Eylül 2019, 21:22:46 »
Alıntı
Savunma Sanayii Dergilik
@SSDergilik

• TEKNOFEST’e (@teknofestist) özel hediye çekilişi düzenliyoruz
• 60 kişiye aşağıda gördüğünüz ürün modellerini hediye edeceğiz

• Detaylı bilgi haberimizde http://ssdergilik.com/tr/HaberDergilik/902
« Son Düzenleme: 17 Eylül 2019, 09:26:32 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #782 : 17 Eylül 2019, 17:47:47 »
Fransız polis videosuna inanmadım bence o düzmece bir youtube parodisi
beğen

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #783 : 24 Eylül 2019, 00:07:53 »
Mete Yarar kale' nin yerli ürettiği silahları denemiş. Videoda atışlarını gördümde tavanı deliyor bildiğin. Televizyonda olduğu gibi burda da saçmalamış. Tabi yorumlarda da halkımız öve öve bitiremiyor. Silah tutuş bile iyi değil. Dirsek yukarda tavuk tutuşu. Hiç bir profesyonel askerde böyle tutuş göremezsiniz. Dirsek vücut ile yapışık olur. Internette bakın atışlara. 5.56 silah bile tepiyor. Kontrol hiç yok. 7.62 ise bildiğin tavanı deliyor adam. Normal bir adama 2 gün eğitim ver bundan daha iyi atar. 😂😂 bizim bu emekli askerlerle işimiz var. Isimlerinin başında uzman yazar ama ş forumda ki insanlar kadar birşey bildikleri yok.

15.40 dikkat edin.
https://youtu.be/1TcCdzUYCWE

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #784 : 24 Eylül 2019, 00:30:47 »
Mete Yarar kale' nin yerli ürettiği silahları denemiş. Videoda atışlarını gördümde tavanı deliyor bildiğin. Televizyonda olduğu gibi burda da saçmalamış. Tabi yorumlarda da halkımız öve öve bitiremiyor. Silah tutuş bile iyi değil. Dirsek yukarda tavuk tutuşu. Hiç bir profesyonel askerde böyle tutuş göremezsiniz. Dirsek vücut ile yapışık olur. Internette bakın atışlara. 5.56 silah bile tepiyor. Kontrol hiç yok. 7.62 ise bildiğin tavanı deliyor adam. Normal bir adama 2 gün eğitim ver bundan daha iyi atar. 😂😂 bizim bu emekli askerlerle işimiz var. Isimlerinin başında uzman yazar ama ş forumda ki insanlar kadar birşey bildikleri yok.

15.40 dikkat edin.
https://youtu.be/1TcCdzUYCWE
Yemin ediyorum Mete Yarar'ın silah atısı yaptıgı videoyu ilk izlediğim an içimden bunlar geçti.Sende cok iyi yakalamışsın. Abi bir bordo berelinin (bordo bereli oldugunu söyleniyor) silah atışı farklı olur. Kalite kokar. Silahı tutusundan atışına kadar belli eder kendini ve bu emekli olmuş yıllar geçmiş farketmez. Bu özellikler yapışıp kalır insanda. Mete Yararın silah sıkması bildiğin eline yeni silah almış insanlar gibiydi çok tuhafıma gitti.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2019, 00:32:33 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #785 : 24 Eylül 2019, 01:03:06 »
O nedenle söylüyoruz, 30 sene öncesi ile buğün çok farklı. Silah tutuş şekli bile farklı. Insanlar 30 sene öncesiyle her zaman buğünü mükayese ediyorlar. O nedenle çok ciddi yanılgıya düşüyorlar. Bak sana bir video daha atıcam.

https://youtu.be/MjCB9YLOuU0
 Şu adamların seriliğine bak. 30 yıl önce Mete Yarar kadar silah kullanmak yetiyordu belkide. Şimdi videoda ki gibi olmak gerekiyor. 30 yıl öncesinin kafası yüzünden; Yıllardır tanklarımız korumasız bir şekilde öylece bekliyordu. Sonra FK harekâtı ile asimetrik harbi iliklerimize kadar hissedince meğerse o tanklar ne kadar çöpmüş. 30 yıl öncesinin bilgisi ile buğünü yorumlayamazsın, değerlendiremezsin. Eğer yapmaya çalışırsan işte M60 ile Suriye'ye girersin. Ekranlar hep bu tip adamlarla kaynıyor. Şuanda Twitter da "uzman" Abdullah çiftçi diye 300 bin takipçisi olan adam Fransa da ilerde S400 alacak diyebiliyor. Ve insanları buna inandırabiliyor. Uzman kavramının içini boşalttılar resmen.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #786 : 24 Eylül 2019, 01:19:55 »
Ben hep söylüyorum bordo bereli rambo askeri filan değildir. Bunların görevi paramiliter güçleri organize etmektir. Yöneticilik yaparlar organize ederler eğitirler filan. Kıbrıs harekatından önce direniş güçlerini organize etmek mesela tipik bir bordo bereli görevidir. Mete yarar ı bir düşünün bu adam neden böyle emekli askerler içinde çıkıntı bir tip bir düşünün. Köşesine neden çekilmemiş TV basın youtube fuar filan her yerde görüyoruz. Çünkü adamın içinde bu var doğuştan ruhunda bu var çocukkende harbiyede de böyleydi askerdede bu vasıfları onu bordo bereli olmaya seçtirdi. Bordo bereli çünkü sosyal tiplerdir insanları yönetecekler idare edecekler organize edecekler buna uygun adamları seçiyorlar. Bu adamlarda emekli olunca ya siyasetçi olur ya danışman olur ya gezer tozar ya çapkın olur ya köşe yazarı olur duramaz yerinde adamın fıkratı böyle fırıl fırıl zaten o yüzden bordo bereli yaptılar. Tipitip bir adamı bordo bereli yapıp türkmenlerin arasına gönderip onların sevgisini saygısını kazandırabilirmisin her işin bir adamı bir tipi var. Mete Yarar da benim gözlemimle doğru bir tip. Rambo gerçekten olmayabilir ama zaten bordo berelinin işi ramboluk değil onu biz uydurduk askerlerde çıkıp izah etmedi niye coşkumuzu engellesinler. Biz helikopterden helikoptere atlayan bordo bereli istiyoruz ama gerçek olan elbette iyi bir askeri eğitim silah eğitimi ile yetinilen ama çok daha fazlası sivillerle paramiliter unsurlar ile sosyal işleri olan özel görev askeri bunlar.

Başka bir mevzuda şudur askeriye ile ilgili arkadaşlar. Genel olarak askerleri tek tek incelerseniz hayal kırıklıklarına uğrarsınız hep. Askerler bir araya geldiklerinde şahane çalışan bir makinedir tek tek bir şeye benzemezler hayal kırıklığı yaratırlar genelde. Buna şahit oldukça askere saygınız sarsılmasın bu işin doğası böyle askerlik çok dar alanda yetişmeyi zorluyor sizin amatör hobinizin enginliği ile askerden beklentiye girerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ancak hobiside askerlik olan bir kaç kişi çıkarsa çıkar ama oda illa olacak değil her asker askerliğe sizin bizim kadar tutkulu değil eve gidince askerler savunma forumlarına uçaklara tanklara bakmaz futbola otomobile filan bakar çoğu. Bir assubayla tanışırsın şahsi tabancasından G3 den başka silah bilmez dozerden başkada askeriyede işi yoktur bu askerlikte çok sıradan bir durumdur subaylar içinde geçerlidir TSK lerindeki tank çeşitlerini sayamayan karacı subaylar gırla halbuki bize göre uçakları bile sayabilmelerini bekleriz hemen hemen hiç bunu göremeyız tabiki.
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2019, 01:40:26 Gönderen: serkan »
beğen

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #787 : 24 Eylül 2019, 03:37:16 »
Ben hep söylüyorum bordo bereli rambo askeri filan değildir. Bunların görevi paramiliter güçleri organize etmektir. Yöneticilik yaparlar organize ederler eğitirler filan. Kıbrıs harekatından önce direniş güçlerini organize etmek mesela tipik bir bordo bereli görevidir. Mete yarar ı bir düşünün bu adam neden böyle emekli askerler içinde çıkıntı bir tip bir düşünün. Köşesine neden çekilmemiş TV basın youtube fuar filan her yerde görüyoruz. Çünkü adamın içinde bu var doğuştan ruhunda bu var çocukkende harbiyede de böyleydi askerdede bu vasıfları onu bordo bereli olmaya seçtirdi. Bordo bereli çünkü sosyal tiplerdir insanları yönetecekler idare edecekler organize edecekler buna uygun adamları seçiyorlar. Bu adamlarda emekli olunca ya siyasetçi olur ya danışman olur ya gezer tozar ya çapkın olur ya köşe yazarı olur duramaz yerinde adamın fıkratı böyle fırıl fırıl zaten o yüzden bordo bereli yaptılar. Tipitip bir adamı bordo bereli yapıp türkmenlerin arasına gönderip onların sevgisini saygısını kazandırabilirmisin her işin bir adamı bir tipi var. Mete Yarar da benim gözlemimle doğru bir tip. Rambo gerçekten olmayabilir ama zaten bordo berelinin işi ramboluk değil onu biz uydurduk askerlerde çıkıp izah etmedi niye coşkumuzu engellesinler. Biz helikopterden helikoptere atlayan bordo bereli istiyoruz ama gerçek olan elbette iyi bir askeri eğitim silah eğitimi ile yetinilen ama çok daha fazlası sivillerle paramiliter unsurlar ile sosyal işleri olan özel görev askeri bunlar.

Başka bir mevzuda şudur askeriye ile ilgili arkadaşlar. Genel olarak askerleri tek tek incelerseniz hayal kırıklıklarına uğrarsınız hep. Askerler bir araya geldiklerinde şahane çalışan bir makinedir tek tek bir şeye benzemezler hayal kırıklığı yaratırlar genelde. Buna şahit oldukça askere saygınız sarsılmasın bu işin doğası böyle askerlik çok dar alanda yetişmeyi zorluyor sizin amatör hobinizin enginliği ile askerden beklentiye girerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ancak hobiside askerlik olan bir kaç kişi çıkarsa çıkar ama oda illa olacak değil her asker askerliğe sizin bizim kadar tutkulu değil eve gidince askerler savunma forumlarına uçaklara tanklara bakmaz futbola otomobile filan bakar çoğu. Bir assubayla tanışırsın şahsi tabancasından G3 den başka silah bilmez dozerden başkada askeriyede işi yoktur bu askerlikte çok sıradan bir durumdur subaylar içinde geçerlidir TSK lerindeki tank çeşitlerini sayamayan karacı subaylar gırla halbuki bize göre uçakları bile sayabilmelerini bekleriz hemen hemen hiç bunu göremeyız tabiki.
Anladıgım kadarıyla Serkanın kafasındaki tipin en gelişmiş versiyonu Suriyedeki Brett McGurk. Adam Suriyede tek basına bir devletti. pkkyı derledi topladı bugünki haline getirdi. Canımızı az sıkmadı. Bahsettiğin şeyi bordo bereliler yapmaz , devletin yetiştirdiği mcgurk tarzı adamlar yapar.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #788 : 24 Eylül 2019, 15:32:26 »
Alıntı
İsveçli aktivist 16 yaşındaki Greta Thunberg, "Sizler ne cesaretle bizden umut bekliyorsunuz. Boş sözlerinizle çocukluğumu ve hayallerimi çaldınız" diyerek ABD, Fransa, Almanya, Brezilya, Arjantin ve Türkiye'yi BM'ye şikayet etti.!!!!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #789 : 24 Eylül 2019, 16:03:31 »
Alıntı
İsveçli aktivist 16 yaşındaki Greta Thunberg, "Sizler ne cesaretle bizden umut bekliyorsunuz. Boş sözlerinizle çocukluğumu ve hayallerimi çaldınız" diyerek ABD, Fransa, Almanya, Brezilya, Arjantin ve Türkiye'yi BM'ye şikayet etti.!!!!

Konu neymiş ki?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com