Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 297668 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #730 : 02 Nisan 2019, 03:21:25 »
"açık söylüyorum bu topraklarin tapusu benim gibiletin elinde"

Gozlerinde Silivri hasreti goruyorum partikül. Bu sefer iceri girersen zinhar cikamazsin! Açıkça uyariyorum!

O dna analizini bir de bana maillesene.

Hayrola Türk olmak ne zamandır suç oldu?

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #731 : 02 Nisan 2019, 03:25:32 »
"açık söylüyorum bu topraklarin tapusu benim gibiletin elinde"

Gozlerinde Silivri hasreti goruyorum partikül. Bu sefer iceri girersen zinhar cikamazsin! Açıkça uyariyorum!

O dna analizini bir de bana maillesene.

Hayrola Türk olmak ne zamandır suç oldu?

Hâşâ! Ben hicbir millete mensup olmak suç demedim. Ama bu sozler lanetlidir. Bu ulke bizim diyenler iflah olmadi, "Turkiye turklerindir" mottolu gazete ayaga dustu.

Yoksa benim ne haddime kavimleri begenmemek. Kisaca Ulusalci ideoloji patladi be hocam. Ha yerine ne gelmeli dersen onu tartismaya varim.
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2019, 03:26:39 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #732 : 02 Nisan 2019, 03:38:54 »
Hocam, her milletin kendi etnik kimliğiyle şereflenme hakkı vardır. Çerkes, Çerkeslikle; Kürt, Kürtlükle; Türk Türklükle... Ben de kendi kültür köklerimle gurur duyuyorum ve şerefleniyorum. Hiç kimseyi ötekileştirmiş değiliz. Fakat bu topraklar Büyük Atatürk' ün tabiriyle en az 7000 yıllık Türk yurdudur. İnkar mı ediyorsunuz?

Hocam, bizler Milliyetçi insanlarız. Millet kavramının ne demek olduğunu daha önceki iletilerde ifade etmiştim. Ortak kültüre, ortak mirasa, ortak yaşama ülküsüne sahip her yurttaş benim milletimin ayrılmaz bir parçasıdır. Kürt, Türk, Çerkes fark etmiyor yani... Bunların her biri, yöneten de olur, yönetici de olabilir. Fakat toprak ayrı bir olay hocam. Şimdi sen kalkıp; falanca yeri filancaya verelim dersen, ben bu düşünceye şiddetle karı çıkarım. Çünkü atalarımız o toprakların öz çocuğuydu. At koşturdu, davar otlattı... dedelerinin mirasını nasıl verebilirsin yav! Olacak şey mi?

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #733 : 02 Nisan 2019, 04:15:32 »
Hocam yanlış anlaşılmamak adına söyle ifade edeyim kendimi. Bugün Türkiyede Arap araplığının , Kürt Kürtlüğünün , Çerkes Çerkesliğinin farkında....Yani Türkleştirmek diye birşey yok. Nüfus kayıtlarına Türk yazmakla kimse Türk olmuyor. Bu tür söylemler çoğaldıkca "Türk milleti birçok azınlıgın etniğin ortak adıdır" lafını birtakım kesim "Türk ırkı diye bir ırk yok" diye lanse etmeye başlıyor. Çünki bir kesim istiyorki bu ülkede kimlik yerine din-mezhep konuşulsun. Osmanlı milleti diye bir kavram olsaydı tam sizin örneğinize uyuyordu. Hatta Türkiyede mozaik bir sistem varsa bu Osmanlı milletine daha uygun.Diğer bir örnekte Amerikan milleti olabilir çünki toplama bir millet.  Lakin Türk milleti denilince , binlerce yıllık kadim bir ırkın adı ön plana çıkıyor ve diğer azınlıkların bu isme dahil olması cok zor. Türkiyede ne kadar Türkün yaşadıgının hiçbir önemi yok. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu gücü Türklerdir. Türk milleti denilince de akla Türk gelir mozaik değil. Bunları diğer halkları basitleştirmek , ayrıştırmak için söylemiyorum. Bugün Türkiyede 20 milyondan fazla kürt var diyebiliyorsak demekki Kürtler Türkleştirilmemiş. 5 milyona yakın Çerkes var diyorsak demekki Çerkeslerde yerinde duruyor. Araplar zaten Araplıgının farkında. E Türkleştirilenler kim ? Kökünü bilmeyenler..

UYVAR Attila Altay Dağlarından çıkıp Romaya dayandı ve bazı kaynaklar Attilanın gayette bizim gibi oldugumuzu söyler. Moğola falanda benzemezmiş..Sonra Hazarlar Türktü. Bizim gibilerdi. Bulgarların ataları. Öz Asyalılardır bizim gibilerdi. Kavimler göçü sırasında onlarca halk yer değiştirdi. Biz Anadoluya çekik gözlerle mi geldikte sen çekik göz arıyorsun hayırdır ? olmayan tarih bilginle demogoji yapma
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2019, 04:18:10 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #734 : 02 Nisan 2019, 18:35:40 »
Peki onların istediği devlet bu değilse, bunu istemeyeceklerini bile bile neden böyle bir devlet kuruyoruz? Onları istemedikleri bir devlette yaşamaya zorlamak terörü bitirebilecek mi gerçekten?

Ayrıca başka bir ülkeyi parçalayıp işgal etmemize kimler izin verebilir? Irak dingonun ahırı değil ki hadi gidelim işgal edelim ve orada birilerine bir devletçik kuralım diyelim. Bütün kaynaklarını sömürelim vs...
Mesela Saddam döneminde Irak ordusu da fena değildi ve Kuveyt'i işgal etti. Sonuç ne oldu?

Büyük devlet gibi hareket edebilmemiz için öncelikle ekonomimizin kırılganlığını ortadan kaldırmamız daha gerçekçi değil mi?
Ekonomiyle hiç alakası yok. Zamanında Irak Türkmenlerini dahi alevi - sünni diye ayırt etmeden sahiplenebilseydik şuan Kuzey ırakta zaten sözümüzün geçtiği bir bölge kendiliğinden oluşmuş olacaktı. Bizim dışladıgımız alevi Türkmenlere kim sahip çıktı ? İran. Şuan ırakta Haşdi Şabinin kontrol ettiği bölgelerde İranın inanılmaz bir etkisi var. Demekki bazen süper güç olmana gerek yok. Birde Irak ordusu Kuveyti işgal etti demişsinizde Kuveyt ne Allah aşkına. Kuveyti işgal etmek güç gösterisi olabilir mi ? Rusyaya bakalım. Putin çeçen mücahidlerden nasıl kurtuldu ? Çeçenistanın başına Çeçen olan kendi adamını koydu. Rusya hiç uğraşmadı bu Çeçen liderin adamları Çeçen mücahid avına çıktı.Çeçenleri Çeçenlere kırdırdı. Bu bir stratejidir , bir akıl oyunudur. Aynısını yapamıyorsak , Irakta kendi menfaatlerimizi oluşturacak bir devlet kuramıyorsak elin adamı gelir dibinde terör devleti kurar sende menbiçe girecem diye aylarca sınırda tank bekletirsin.

Ben Irak'ın güç gösterisi yapmasından bahsetmedi ki! Vurgulamak istediğim kesinlikle bu değil! Irak'ın Kuveyt'i işgalinden sonra başına gelenleri vurguladım. O dönem oldukça güçlü bir orduya sahip olan Saddam Hüseyin'in üzerine bütün batı bir olup çullandı. Pek çok masum insan hayatını kaybetti. Çoğu şehir harabeye döndü. Irak'ın altındna girip üstünden çıktılar.

Siz şimdi benzer şekilde başka bir ülkeyi işgal edip orada bir kendinize bağlı bir devlet kurmaktan bahsediyorsunuz. Bir arkadaş da igal değil anlaşmaktan bahsediyor.

Empati yapalım. Siz bağımsız bir devletsiniz. Halkınız farklı etnik kökennlerden oluşuyor. Birileri gelip sizinle anlaşmak istiyorlar ve diyorlar ki sizdeki şu etnik kökendekileri yoğunlukta olduğu şu bölgede bir devlet kuracağız. Onlara ait olan bu devlet bize bağlı olacak ve oradaki bütün enerji kaynaklarından biz faydalanacağız! Cevabınız ne olur?

Ha, anlaşmayı ordaki etnik kökendekilerle yapacaksanız, onların ipleri zaten çoktan başkalarının elinde.

İşgal edemezsiniz. Irak'In altındna girip üstünden çıkanlara karşı yeni destanlar yazmak zorunda kalırsınız. İki twit ile sallanan ekonomimiz zaten yerle bir olur.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #735 : 13 Nisan 2019, 14:38:36 »
https://youtu.be/nSQV3xwmOcM

Çok güzel PR çalışması olmuş. Bizimde böyle işler yapmamız lazım. Ordumuzu LHD, LPD, Gezgin kabiliyetli firkateynler, Destroyerler ile dünyanın her yerinde operasyon yapabilen güçlü ordu haline getirmemiz lazım. Ben Afrika bölgesinden çok umutluyum. Ilerleyen zamanlarda kişi başı geliri 10 bin dolar olan bir kıta göreceğiz. Nüfus 1.7 milyarı aşmış vaziyette. 2050 yılında 3 milyar olması bekleniyor. Çok ciddi ihracat potansiyeli var. Ordumuzu, ekonomimizi buna göre yapılandırabiliriz. Afrikaya kazan kazan anlayışı ile bakmak lazım.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2019, 14:48:22 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #736 : 14 Nisan 2019, 12:28:41 »
Birkaç gündür hatta birkaç haftadır (bunu aya/yıla kadar götürebilirim) muhabbetler sonsuz bir döngüde kendini tekrar ederek devam ediyor. hep aynı şeyi aynı insanlarla aynı kelimelerle tartışıp duruyoruz. Yeni bir şey yok. İDEF2019 olmasa önümüzü hiç göremiycez :(

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #737 : 16 Nisan 2019, 14:09:38 »
Ankarada deniz olmadıgından bilmiyoruz haliyle İstanbullu arkadaşlar bu pilot denizi karaya dikme dışında ne yapıyor olabilirki bayaga ilgimi çekti :S :))

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #738 : 21 Mayıs 2019, 12:44:02 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #739 : 16 Haziran 2019, 13:48:04 »
Alıntı
Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'da, 1.çeyrekte akıllı telefon satışları sonucu açıklanmış:

#Huawei satışları %66,13, Xiao Mi satışları %33,26 artarken, Apple satışları %22,73 geriledi. (Önceki yıla göre).