Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291977 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #720 : 01 Nisan 2019, 23:44:54 »
Azcik cesur ol. O cazibe merkeziyle rekabet edemeyecegini dusunuyorsan zaten kaybetmissin demektir.

Öyle bir işe kalkışırsanız, BAŞTAN KAYBEDERSİNİZ.
Bile bile yanlış yola girilir mi yahu.
Peki sen neyine güveniyorsun? 
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 23:47:05 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #721 : 01 Nisan 2019, 23:54:34 »
Irak' ın kuzeyinde bir TÜRKMEN DEVLETİ kurduralım deseniz, belki bana daha sempatik gelebilirdi. Irak' ın kuzeyinde şu kadar Türk kardeşimiz, Kerkük Türk' ü var. Niye onlar hiç aklınıza bile gelmiyor?
Önceki konuşmalarımda bizzat üzerinde durdum yalnız dikkatinizden kaçtı sanırım. Tekrar yazayım hatırlatma babında. ırak Türkmenlerine hep mezhepsel yaklaşıldı. Sünni Türkmenler bizdende şii türkmenler bizden değil kafası yaşandı yıllarca. o şii Türkmenler nereye döndü yönünü ? irana. İşid ayrım yapmadan insanları katlederken bizim o dönemki başbakanımız sayın Davutoglu işid için "birkaç kızgın sünni genç" diyordu. Şuan haşdi şabinin içerisinde binlerce Türkmen var. neden Haşdi Şabide bunlar ? Çünki eline silahı İranlılar verdi. Çünki biz o günlerde "sevgili" birkaç kızgın sünni gencin Irakta ne haltlar yediğini kime piyonluk köpeklik ettiğini , bunun ilerde bize yansımalarını hiç düşünmedik neden ? çünki birkaç kızgın sünni gençti onlar. Kerkük diyorsunuz. Kerkük Türkleri.Şuan Kerkük'te Türkmen oranı %5in altında. %60 civarı Kürt. geriye kalanda arap. Musulda nerdeyse hiç Türkmen yok. Zamanında mezhepsel ayrım yapmadan bu Türklere sahip çıkabilseydik bende sana Irakta kürt devleti yerine Türkmen devleti kuralım demeyi çok isterdim. Kaç tane Irak Türkmeni mülteciyle konuştum. Sen nesin diyorum ırkını soruyorum. Cevap yok. Türklük hakkında bilgi sıfır. O resimlerde fotolarda bozkurt işareti yapan bir avuç Türkmen dışında çogu Türk oldugunu bilmiyor kendini arap sanıyor. bizzat şahit oldum bunlara. Şuanda telaferden başka dogru düzgün Türkmen kenti yok. Olanlarda hepsi bu tarafa kaçtı. hangi ırak Türkmenlerinden bahsediyoruz.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #722 : 02 Nisan 2019, 00:22:28 »
Dedikleriniz çok doğru, malesef ki Irak Türk'ünün haklarını savunamadık. Çünkü ülkeyi yönetenler savunmak istemedi. Kürkçülük projesinin peşine takıldılar, milleti de kandırdılar işler bu noktaya kadar geldi. O projenin peşine takılan çok oldu...

Sihirli kavram: MİLLET kavramıdır. Bizler henüz MİLLET olamadık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir projedir ve projenini adı; MİLLET OLMA PROJESİDİR. Millet tanımı şöyle yapılıyor: Dil, kültür ve ülkü birliği ile birbirine bağlı vatandaşların oluşturduğu siyasal ve sosyal birliktelik. O nedenle devletimiz Ulus Devlet modeline göre dizayn edildi. O millete de Türk milleti diyoruz.

Şimdi sen kalkıp, Türkiye sınırlarının dışında başka bir Ulus Devletin kurulmasına yardımcı olursan; kendi milletleşme sürecini tamamlayamadan... yeni bir millet yaratmak suretiyle de kendi milli bütünlüğüne zarar vermiş oluyorsun. Kürt açılımı projesi veya Kürtçülük hareketi; alternatif yeni bir millet yaratma projesidir.

Bazıları diyordu ki; İyide biz 72 milleti bir gören insanlarız. Ne var bunda! -diyordu. Tamam da kaz' ın ayağı öyle değil ki...! 72 milletten kastedilen şey de O değil -ki hadi diyelim, dediğin gibi olsun. 72 milleti bir gördük diyelim... peki 73' ncü milleti yaratmaya çalışmanın bir alemi var mı?

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2019, 00:25:12 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #723 : 02 Nisan 2019, 00:35:34 »
Azcik cesur ol. O cazibe merkeziyle rekabet edemeyecegini dusunuyorsan zaten kaybetmissin demektir.

Ben kanserli yasamak istemiyorum. Ameliyat olup basa guresmek ya da ameliyat masasinda huzur icinde hakka yurumek istiyorum.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #724 : 02 Nisan 2019, 01:08:53 »

Ben kanserli yasamak istemiyorum. Ameliyat olup basa guresmek ya da ameliyat masasinda huzur icinde hakka yurumek istiyorum.

Hayatın anlamı; başa güreşmek midir?

Filozoflar bu konu hakkında bayağı kafa patlatmışlar. En son varılan nokta; hayatın anlamı mutlu olmaktır. Yani kanserle mücadele ederken bile mutlu olabilirsiniz... Bunu kanserle mücadele edenler çok iyi bilir. Bir kaç tanesini tanıyıp, sohbet etmeni isterdim.

Hocam,  geleceğin neler getireceği bilinmez fakat öngörülerimiz vardır. Dünya yeni bir döneme giriyor. Yeni fırsatlar kapıda... O fırsatlardan istifade edebilmek için, yani mutlu olabilmek için; milli bütünlüğümüzü muhafaza edebilmemiz lazım. Milli bütünlüğümüzü muhafaza edemezsek, kapımıza kadar gelecek fırsatlardan mahrum kalma ihtimali var.

Bir tabir var ya... Hızlı giden atı b*ku seyrek düşer -diye. O nedenle sebat etmek, stratejik düşünmek lazım. Kanser oldum... kanserle yaşamak istemiyorum; kolumu kessinler de kurtulayım -derseniz; kolsuz kalırsınız. Belki yarın bir gün yeni bir ilaç keşfedilecek... yeni bir fırsattır. Kolunu kestirdiğin için o fırsattan da mahrum kalmış olursun. O nedenle önemli olan şey; başa güreşmek değil, vücut bütünlüğünü korumaya çalışmaktır. Vücut bütünlüğü, vatan bütünlüğü... Ayrıca Kürt kardeşlerimiz ''kanser hücresi'' değildir. Şayet Kürt devleti kurulmasına göz yumarsanız; işte o zaman çıban başı göründü demektir. O habis ur adamı öldürür. Biliyorsun ki, Yavuz Sultan Selim' i sırtından çıkan şark çıbanı öldürmüştü.   

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2019, 01:16:28 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #725 : 02 Nisan 2019, 01:46:56 »

Hayatın anlamı; başa güreşmek midir?

Filozoflar bu konu hakkında bayağı kafa patlatmışlar. En son varılan nokta; hayatın anlamı mutlu olmaktır. Yani kanserle mücadele ederken bile mutlu olabilirsiniz... Bunu kanserle mücadele edenler çok iyi bilir. Bir kaç tanesini tanıyıp, sohbet etmeni isterdim.

Hocam,  geleceğin neler getireceği bilinmez fakat öngörülerimiz vardır. Dünya yeni bir döneme giriyor. Yeni fırsatlar kapıda... O fırsatlardan istifade edebilmek için, yani mutlu olabilmek için; milli bütünlüğümüzü muhafaza edebilmemiz lazım. Milli bütünlüğümüzü muhafaza edemezsek, kapımıza kadar gelecek fırsatlardan mahrum kalma ihtimali var.

Bir tabir var ya... Hızlı giden atı b*ku seyrek düşer -diye. O nedenle sebat etmek, stratejik düşünmek lazım. Kanser oldum... kanserle yaşamak istemiyorum; kolumu kessinler de kurtulayım -derseniz; kolsuz kalırsınız. Belki yarın bir gün yeni bir ilaç keşfedilecek... yeni bir fırsattır. Kolunu kestirdiğin için o fırsattan da mahrum kalmış olursun. O nedenle önemli olan şey; başa güreşmek değil, vücut bütünlüğünü korumaya çalışmaktır. Vücut bütünlüğü, vatan bütünlüğü... Ayrıca Kürt kardeşlerimiz ''kanser hücresi'' değildir. Şayet Kürt devleti kurulmasına göz yumarsanız; işte o zaman çıban başı göründü demektir. O habis ur adamı öldürür. Biliyorsun ki, Yavuz Sultan Selim' i sırtından çıkan şark çıbanı öldürmüştü.   

Tamam partikul. Sen kendi yoluna ben yoluma.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #726 : 02 Nisan 2019, 02:08:31 »
Dedikleriniz çok doğru, malesef ki Irak Türk'ünün haklarını savunamadık. Çünkü ülkeyi yönetenler savunmak istemedi. Kürkçülük projesinin peşine takıldılar, milleti de kandırdılar işler bu noktaya kadar geldi. O projenin peşine takılan çok oldu...

Sihirli kavram: MİLLET kavramıdır. Bizler henüz MİLLET olamadık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir projedir ve projenini adı; MİLLET OLMA PROJESİDİR. Millet tanımı şöyle yapılıyor: Dil, kültür ve ülkü birliği ile birbirine bağlı vatandaşların oluşturduğu siyasal ve sosyal birliktelik. O nedenle devletimiz Ulus Devlet modeline göre dizayn edildi. O millete de Türk milleti diyoruz.

Şimdi sen kalkıp, Türkiye sınırlarının dışında başka bir Ulus Devletin kurulmasına yardımcı olursan; kendi milletleşme sürecini tamamlayamadan... yeni bir millet yaratmak suretiyle de kendi milli bütünlüğüne zarar vermiş oluyorsun. Kürt açılımı projesi veya Kürtçülük hareketi; alternatif yeni bir millet yaratma projesidir.

Bazıları diyordu ki; İyide biz 72 milleti bir gören insanlarız. Ne var bunda! -diyordu. Tamam da kaz' ın ayağı öyle değil ki...! 72 milletten kastedilen şey de O değil -ki hadi diyelim, dediğin gibi olsun. 72 milleti bir gördük diyelim... peki 73' ncü milleti yaratmaya çalışmanın bir alemi var mı?
Öncelikle "Türk milleti" toplama bir millet değildir. Mozaik saçmalıklarından açılacaksa konu hiç bu mevzulara girmeyelim. Biz bir Irak değilizki toplama halklara ortak ıraklı diyelim. Biz adımızı binlerce yıllık bir tarihe sahip bizzat Türk ırkından alıyoruz kısacası sizleri bilmem ama ben Türküm. Kimseyi rencide etmek istemem ama Türk milletinin oluşması için arapada , çerkesede , kürtede gerek yok. Çünki varolan bir Türk kimliği zaten var. eğer siz Türkiye cumhuriyeti devleti bir projedir. Türk Milleti tüm değişik azınlıkların ortak adıdır derseniz ben buna şiddetle karşı çıkarım. Ya siz düzgün anlatamadınız ya ben anlayamadım ama bu çok yanlış. Lütfen
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #727 : 02 Nisan 2019, 02:31:15 »
 Yoo o laf İlber ortayli'ya ait ki ben de katilirim. Cumhuriyet imparatorluk bakiyesi bir devletin uluslasma projesidir. İlber hoca'nin deyimiyle yarim kalmistir. Neden? Zira herkes mikro milliyetcilik gudup kendi köyünden disari kiz vermemistir.

Ve guzel dostum. Ortada bir "Türk" milleti de yoktur. Sen ister kabul et ister etme. İnanmadin mi? Kirgiz'a Özbek'e, Kazak'a bak. Bir de kendine...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #728 : 02 Nisan 2019, 03:13:34 »
Öncelikle "Türk milleti" toplama bir millet değildir. Mozaik saçmalıklarından açılacaksa konu hiç bu mevzulara girmeyelim. Biz bir Irak değilizki toplama halklara ortak ıraklı diyelim. Biz adımızı binlerce yıllık bir tarihe sahip bizzat Türk ırkından alıyoruz kısacası sizleri bilmem ama ben Türküm. Kimseyi rencide etmek istemem ama Türk milletinin oluşması için arapada , çerkesede , kürtede gerek yok. Çünki varolan bir Türk kimliği zaten var. eğer siz Türkiye cumhuriyeti devleti bir projedir. Türk Milleti tüm değişik azınlıkların ortak adıdır derseniz ben buna şiddetle karşı çıkarım. Ya siz düzgün anlatamadınız ya ben anlayamadım ama bu çok yanlış. Lütfen

Şu memlekette 3 tane hakiki Türk gösterin deseler, emin ol ki içlerinden birisi de ben olurum. DNA analiziyle sabittir. İşi oraya kadar götürdüm yani... kaldı ki, köksüz topraksız bir insan değiliz. Anadolu' yu vatan yapanların torunlarıyız. Resmi kayıtlara göre 1780' li yıllara kadar; kendi yazılı ve sözlü gelenekten topladığımız derleme bilgilere göreyse 1400' lü yıllara kadar soy ağacımızı götürebiliyoruz. Kaldı ki evveliyatı da var fakat tarihlendirilemiyor. Türkiye' de kaç kişi dedesinin dedesini bilir? Örneğin sen, dedenin dedesin ismini biliyor musun? Bizde bunların hepsi kayıtlıdır kardeşim.

Örneğin kendi soyağacımı yazmış olayım;  Oğuz han>Bozoklar>Yıldız Han>Beğdili boyu.... geliyor geliyor en son Partikül:) Mensubu olduğum Oba' nın ismini de yazardım ama onu yazarsam kim olduğum meydana çıkar:) Açık platformdayız sonuçta....O kadar da derinine girmeyelim.

Yani kendimizi biliyoruz. Ve doğal olarak söz konusu olan; Türklük, Türk Milleti, Türk yurdu olunca dedelerimin mirasına kıskançlıkla sahip çıkarım. Hiç bir zümreye; devlet, millet falan... zinhar kabul edemem. Çünkü Anadoluyu vatan yapanların torunlarıyız. Açık söylüyorum; bu toprakların tapusu benim gibilerin elindedir. Teeeee Horasan erenleriyle bu topraklara gelmişiz; TÜRKLEŞTİRMİŞİZ. Benim adıma bundan daha büyük bir şeref olabilir mi? Tapusu benim elimde, kesinlikle kimseye vermem. Çünkü dedem de vermedi, dedemin dedesi de vermedi. Şehit torunlarıyız yahu...! Öyle laf ola beri gele şeklinde değil. Milli Savunma Bakanlığı' nın arşivlerinden direkt resmi belgeden...

Neyse... gel gelelim diğer konuya;

Kendi özelimizde Türk olduğumuzu biliyorduk fakat Türk milletinin diğer unsurlarına zaman içinde unutturulmuştu. Diğer Türk boyları Türk olduklarını Çanakkale Savaşında öğrendi. Yahu, halbuki biz Türk müşüz -dediler. Osmanlıcılık O kadar sirayet etmiş ki; Türk olduklarını unutmuşlar. O nedenle devletimize kıskançlıkla sahip çıkıyoruz. Zinhar böldürmeyiz.

« Son Düzenleme: 02 Nisan 2019, 03:17:26 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #729 : 02 Nisan 2019, 03:19:11 »
"açık söylüyorum bu topraklarin tapusu benim gibiletin elinde"

Gozlerinde Silivri hasreti goruyorum partikül. Bu sefer iceri girersen zinhar cikamazsin! Açıkça uyariyorum!

O dna analizini bir de bana maillesene.