Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291590 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #700 : 01 Nisan 2019, 13:19:22 »
Dediğiniz isimlerin hiçbirini bilmiyorum. Zehirlemek nedir bu ayrıca lütfen kendi aklımız yok mu ? Fikir belirtmek için birinin zehirlemesine mi ihtiyacımız var. Bunlar bir görüş. Karşıt görüşünüz var ise ifade edin kendinizi özgür bir ülkedeyiz.

Kendi düşüncemi defalarca yazdım. Gerekirse bir kez daha yazarım. Belirtmiş olduğum isimler forumdaki bir arkadaşımızın belli aralıklarla kullandığı kullanıcı adlarıdır. Size hiç denk gelmedi herhalde! Aynı şeyleri senelerdir yazıyor çiziyor, toplumu ikna etmeye çalışıyor. Karşı argüman olarak gerekçelerimizi defalarca yazdık çizdik. Şöyle söylemiş olayım; Türk milleti için bundan daha zararlı, bundan daha kötü veya bundan daha berbat bir fikir olamaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #701 : 01 Nisan 2019, 13:31:04 »
Pembe hayaller... Ancak Ortadoğu gibi bir ateş çemberinin içerisinde bu hayallerin pembe olarak gerçekleşmesi imkansız. Acaba dünyada buna benzer oluşumlar var mı?

Düşünüyorum, Tükiye'yi bölmek için uğraşan bir terör örgütünü saf dışı bırakmak için  komşu bir ülkeyi bölüp (!) orada onların istediği gibi bir devlet kurmak! Böylelikle terörün biteceğini ummak! Ülkemizde bölücü terör örgütünü desteklediği iddia edilenlerin bir anda bu amaçlarından vazgeçebileceklerini düşünmek! Özellikle de o insanları bu ruh haline sokan sayısız gizli servis elemanının cirit attığı topraklar üzerinde... Ki biz kendi içimizdekileri bir fark ettiğimizde (Örneğin FETÖ) çok geç kalmış oluyoruz.

Yoksa kendi elimizle, kendimizi vuracak bir silah yaratmak mı?
Daha önce defalarca tartıştığımız konu!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #702 : 01 Nisan 2019, 13:44:04 »
Pembe hayaller... Ancak Ortadoğu gibi bir ateş çemberinin içerisinde bu hayallerin pembe olarak gerçekleşmesi imkansız. Acaba dünyada buna benzer oluşumlar var mı?

Düşünüyorum, Tükiye'yi bölmek için uğraşan bir terör örgütünü saf dışı bırakmak için  komşu bir ülkeyi bölüp (!) orada onların istediği gibi bir devlet kurmak! Böylelikle terörün biteceğini ummak! Ülkemizde bölücü terör örgütünü desteklediği iddia edilenlerin bir anda bu amaçlarından vazgeçebileceklerini düşünmek! Özellikle de o insanları bu ruh haline sokan sayısız gizli servis elemanının cirit attığı topraklar üzerinde... Ki biz kendi içimizdekileri bir fark ettiğimizde (Örneğin FETÖ) çok geç kalmış oluyoruz.

+1

Arkadaşlar resmen harakiri yapalım, kendimizi vuralım, köprüden aşağı atlayalım, kendi kendimizi asalım demek istiyor galiba! Örnek mi istiyorlar; alın size Çözüm Süreci.

Zararlı düşünceler toplumda ne kadar da çabuk yayılıyor. Hayret!

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #703 : 01 Nisan 2019, 14:03:20 »
Tükiye'yi bölmek için uğraşan bir terör örgütünü saf dışı bırakmak için  komşu bir ülkeyi bölüp (!) orada onların istediği gibi bir devlet kurmak!

Yoo bütün Kürtler terörist mi ? Terörist ise Barzani ülkeye geldiğinde Ankarada bayragını asanlar suç işlemiş olmuyor mu ? Tüm Kürtler bize düşman mı ? kurulacak her Kürt devletini Türkiye düşmanlığı üzerinden politize ediyorsunuz. Bu planları yapanlar bugün büyük güç. Kıytırık bir avuç çapulcu teröristi 30 yıldır bitireme , her seçim önce bitirdik diyip sonra tutuşunca beka sorunumuz var de bu mudur yani bu ülkeye reva ? Irakta Türkiyeye yakın bir Kürt devleti gayette işimize gelir. Dikkat ediyorum her ikinizde bazen burdaki yorumlar hakkında düşünce özgürlüğü fikir belirtmek falan filan diyorsunuz ama işinize gelmeyen fikri hemen bastırmaya gidiyorsunuz. Bu şekilde mi işliyor işler. Ben bırakın ırağa bir Kürt devletini Suriyedede bir devletin kurulması taraftarıyım. Bu kürt olmaz Türkmen olur arap olur bilemem. Ama olması muhakka. herkes sizinle aynı şekilde düşünmek zorunda dğeil. Benim ifadelerim bunlar yarında yapılsın demekte değil. Fikir size tuhaf geldi ise düzgün şekilde bunun artı ve eksilerini önüme serersiniz evet haklısınız derim. Sizde oda yok.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #704 : 01 Nisan 2019, 14:14:41 »
Hocam sen düşünceni özgürce söylemeye devam et. Kimsenin bir şey dediği yok. İleti yazmana değil düşüncenin yanlışlığına karşıyız. Çünkü büyük bir mantık hatası yapıyorsunuz.

Arkadaşım sana basit bir soru soracağım. Şimdi iki mıknatısı bir araya getirdiğini düşün; aralarında bir çekim alanı oluşur mu oluşmaz mı? İki mıknatısı birbirlerine daha çok yaklaştırdığında, mıknatıslar birbirine yapışır mı yapışmaz mı? 
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 14:16:00 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #705 : 01 Nisan 2019, 14:29:55 »
Dikkat ediyorum her ikinizde bazen burdaki yorumlar hakkında düşünce özgürlüğü fikir belirtmek falan filan diyorsunuz ama işinize gelmeyen fikri hemen bastırmaya gidiyorsunuz. Bu şekilde mi işliyor işler. Ben bırakın ırağa bir Kürt devletini Suriyedede bir devletin kurulması taraftarıyım. Bu kürt olmaz Türkmen olur arap olur bilemem. Ama olması muhakka. herkes sizinle aynı şekilde düşünmek zorunda dğeil. Benim ifadelerim bunlar yarında yapılsın demekte değil. Fikir size tuhaf geldi ise düzgün şekilde bunun artı ve eksilerini önüme serersiniz evet haklısınız derim. Sizde oda yok.

Bence pek dikkat etmemişsin. Sen fikrini söyledin. Ben de fikrimi söyledim.
Sen fikrini söyledin diye ağzını burnunu kırarım mı dedim.  :D :D
Tabi ki hayır!

Ne demişim peki?

Bu şimdi sana baskı yapma mıdır? yoksa düzgün bir şekilde artıları ve eksilerini ortaya sererek, kendi görüşümü belirtip, bazı konulara açıklık getirmen için soru sormak mıdır?
Herkes seninle aynı düşünmüyor diye bu sana baskı yapmak mıdır?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #706 : 01 Nisan 2019, 14:50:16 »

Onların istediği devlet derken ????
---Erbilin dibinde; mekanize zırhlı taburu, tank taburu ile 10 bin askerli dev bir üs. Ve kritik bölgelerde askeri üslerle 20, 30 bin Türk askeri varlığı.
---Kurulacak devler kolluk gücüyle sınırlı ve kesinlikle hava gücü kurulmasının yasaklanması
---Yeraltı kaynaklarının tamamen Türkiye Cumhuriyeti devletinin işletmesinde.(düşünün her yıl 45 milyar dolar Petrol ve Doğalgaz için ödüyoruz. Cari açığımızın tamamına denk. O paranın Ülkede kaldığını bir hayal edin) Bu mudur onların istediği bir devlet ?

5, 10 yıl önce bunları yapabilirmiydik bence hayır. Çünkü o zamanlar hava kuvvetler mühimmat noktasında dışa bağimlıydı. Ve elimizde bukadar fazla iha\Siha yoktu. Awacs yoktu. Hava kuvvetleri Fetö elindeydi vs. Ama şimdi 200 Km derinde bağımsız operasyon yapan bir hava gücüne evrildi. Havada 100 uçakla, Awacs ile komuta eden, Tanker uçakla uzun süre havada kalabilen ve yerli mühimmatlarla Satcomlu Anka-S ihalarımız ile çok büyük hava harekatları icra edebilen bir hava kuvvetimiz var. Fıtına, ÇNRA, Kasırga G, Yıldırım, Bora ile 10 Km'den 300 Km'ye güdümlü füzelerimiz ile 10 metre Cep değeri ile nokta vuruşlar yapabilen birliklerimiz var. Özel kuvvetler hem nitelik hem nicelik olarak çok şey koydu üzerine. Birliklerimiz profesyonelleşti. Artık korkmaya gerek yok. Büyük devlet gibi hareket etmemiz lazım.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 15:15:34 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #707 : 01 Nisan 2019, 15:30:12 »
Peki onların istediği devlet bu değilse, bunu istemeyeceklerini bile bile neden böyle bir devlet kuruyoruz? Onları istemedikleri bir devlette yaşamaya zorlamak terörü bitirebilecek mi gerçekten?

Ayrıca başka bir ülkeyi parçalayıp işgal etmemize kimler izin verebilir? Irak dingonun ahırı değil ki hadi gidelim işgal edelim ve orada birilerine bir devletçik kuralım diyelim. Bütün kaynaklarını sömürelim vs...
Mesela Saddam döneminde Irak ordusu da fena değildi ve Kuveyt'i işgal etti. Sonuç ne oldu?

Büyük devlet gibi hareket edebilmemiz için öncelikle ekonomimizin kırılganlığını ortadan kaldırmamız daha gerçekçi değil mi?
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 15:34:12 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #708 : 01 Nisan 2019, 15:47:10 »
Onlara büyük hayaller vaadetmeyen ancak özgürce yaşayabildikler, refah seviyesi iyi olan bir devlet. Bir nevi İskoçya modeli. Yani çok çok istedikleri bir devlet değil. Ancak istemeyecekleri bir devlette değil. Suan ki durumdan çok daha iyi bir devlet.

Biz kimseyi parçalamıyoruz. Krımın ilhakı veya Kuveytin işgali ile hiç alakası yok. Onlar zorla işgal ettiler. Biz konuşarak anlaşarak karşılıklı işbirliği geliştiriyoruz. Baştan bunlar konuşulacak. Sonra referanduma gidilecek ve bağımsız bir devlet olacaklar. Aradan biraz zaman geçtikten sonra kendi istekleriyle bize siyasi anlamda bağimlı olduklarını dünyaya deklare edecekler. Ve sonrası bütün meseleler onlarla bizi alakadar eder. İşte o kırılgan ekonomiyide ancak bu şekilde düzeltiriz. O ekonominin kırılgan olmasının sebebi cari açık vermemizden kaynaklanıyor.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 15:50:18 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #709 : 01 Nisan 2019, 20:46:38 »
Peki onların istediği devlet bu değilse, bunu istemeyeceklerini bile bile neden böyle bir devlet kuruyoruz? Onları istemedikleri bir devlette yaşamaya zorlamak terörü bitirebilecek mi gerçekten?

Ayrıca başka bir ülkeyi parçalayıp işgal etmemize kimler izin verebilir? Irak dingonun ahırı değil ki hadi gidelim işgal edelim ve orada birilerine bir devletçik kuralım diyelim. Bütün kaynaklarını sömürelim vs...
Mesela Saddam döneminde Irak ordusu da fena değildi ve Kuveyt'i işgal etti. Sonuç ne oldu?

Büyük devlet gibi hareket edebilmemiz için öncelikle ekonomimizin kırılganlığını ortadan kaldırmamız daha gerçekçi değil mi?
Ekonomiyle hiç alakası yok. Zamanında Irak Türkmenlerini dahi alevi - sünni diye ayırt etmeden sahiplenebilseydik şuan Kuzey ırakta zaten sözümüzün geçtiği bir bölge kendiliğinden oluşmuş olacaktı. Bizim dışladıgımız alevi Türkmenlere kim sahip çıktı ? İran. Şuan ırakta Haşdi Şabinin kontrol ettiği bölgelerde İranın inanılmaz bir etkisi var. Demekki bazen süper güç olmana gerek yok. Birde Irak ordusu Kuveyti işgal etti demişsinizde Kuveyt ne Allah aşkına. Kuveyti işgal etmek güç gösterisi olabilir mi ? Rusyaya bakalım. Putin çeçen mücahidlerden nasıl kurtuldu ? Çeçenistanın başına Çeçen olan kendi adamını koydu. Rusya hiç uğraşmadı bu Çeçen liderin adamları Çeçen mücahid avına çıktı.Çeçenleri Çeçenlere kırdırdı. Bu bir stratejidir , bir akıl oyunudur. Aynısını yapamıyorsak , Irakta kendi menfaatlerimizi oluşturacak bir devlet kuramıyorsak elin adamı gelir dibinde terör devleti kurar sende menbiçe girecem diye aylarca sınırda tank bekletirsin.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 20:47:15 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.