Gönderen Konu: Sohbet...  (Okunma sayısı 291964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
Ynt: Sohbet...
« Yanıtla #690 : 01 Nisan 2019, 09:39:34 »
Sözlerim yanlış anlaşılmasın. Ben Kürt kardeşlerimize karşı değilim lakin ortada Hdp gerçeği var. Ve Hdp ye oy vereninde kâhir ekserisi Pkk sempatizanı. Bana kalsa Hdp kapatılsın bile derim. Çünkü Hdp var oldukça her daim bölücülük devam edecek. Ben bölücülüğe asla taviz vermem. Gidin bakın Şırnakta Ak parti %60 üzeri aldı. Ve nereleri kazanmış bir bakın. Hep o kırsal bölgelerden kazanmış. Çoban olan kardeşlerimiz oylarını veriyor. Ağrı, Bingöl, Muş, Şırnak buraları Ak parti kazandı. Hdp karşıtı derken kimse kürt karşıtı olarak algılamasın. Son 20 yılsar hatta daha fazla süredir. O bölgeye her türlü yatırım yapılıyor. Devletin yatırımlarına bakın. Ayrıcalık bile uyguladığinı görürsünüz. Pkk yüzünden yatırımcı gitmiyor. Şimdi bunun sorumlusu devlet mi ? Bu kadar yatırıma rağmen bu kadar kucaklayıcı dile rağmen halen gidip Hdp'ye oy veriliyorsa ona oy veren Pkk sempatizanıdır. Kimse kusura bakmasın ama bu kürtçüler Suriyelilerden daha beter bana göre. Ben o Suriyelilerin çok çok küçük bir kısmı hariç(onlarda asayiş problemi çikartıyor) hiçbir zararlarını görmedim. Lakin bu kürtçülerin bu ülkeye zararını söylemeye kelimeler yetmez.
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 09:40:58 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #691 : 01 Nisan 2019, 10:01:47 »
Suriyeli göçmenlerin /sığınmacıların elbette misafir oldukları ülke neresi olursa olsun onların yaşam şekillerine uyum sağlamayı,kanunlarına riayet etmeleri....... gerekir.
Evet 3-3.5M Sığınmacı çok büyük bir rakam hali ile bunun ekonomimize ,istihdama olumsuz etki etmesi de kaçınılmaz.
Kanımca göçmen /sığınmacı politikalarımızdan tutun da bilimum kendi yanlışlarımızı tamamı ile sümen altı yapıp sadece ve sadece  Suriyeli göçmen/sığınmacıların hanesine tüm olumsuzlukları düşünmek pek yapıcı bir analiz olmadığı kanısındayım.

Yine Kürt + HDP konusunda bir miktar değişik düşünmekteyim.
Genel olarak düşünecek olursak, Türkiye cumhuriyeti üzerinde doğan,yaşayan ,anne babası TC vatandaşı olan herhangi bir kişi etnik kökenine bakılmaksızın Türkiye cumhuriyeti vatandaşlığına hak kazanır.''Belki bir miktar eksik yazmış olabilirim ama anayasamızda tam tanıma bakılabilir''  O zaman kürt orijini olan ve Türkiyenin herhangi bir bölgesinde kalmakta olan her Türkiye cumhuriyeti vatandaşı eşit haklara sahiptir.  '' bunu anayasamız diyor''

Bırakın Siyasal parti kurmayı kanarya severler derneginin dahi devletce konulmuş ve uyması gereken kurallara tabidir .Hali ile HDP de bu kanunlara tabii dir . Şayet HDP mevcut kanunlara aykırı ise o zaman birakın seçime katılabilmesini oluşumunu dahi  inceleyip karar vermesi gereken Turkiye cumhuriyetidir. Demek ki ya HDP 'nin hiç düşündüğümüz gibi gayri kanuni bir sorunu yok, ya da devletin organları yapmaları gereken görevi her nedense yapmamaktalar.

Neticede özet olarak şunu söylemek istiyorum bizler her nedense toplum olarak olumsuzluklardaki kendi payımızın etkenliğini görmekten kaçınıyoruz,sadece suçlamayı severiz bu iktidarı yermekten tutun,da  football müsabakasındaki antröner,hakeme kadar.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #692 : 01 Nisan 2019, 10:49:13 »
Ben Hdp'nin doğuda kaybettiği oyların sebebini bölgede pkk etkisinin kırılmasına bağlıyorum. Şu an bölgede bayağı geriletildi etkileri. Dağda bile 600-700 civarı teröristden bahsediliyor. Haliyle örgüt halka baskı yapamadı. Sonuç bu.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #693 : 01 Nisan 2019, 10:58:47 »
Ben Hdp'nin doğuda kaybettiği oyların sebebini bölgede pkk etkisinin kırılmasına bağlıyorum. Şu an bölgede bayağı geriletildi etkileri. Dağda bile 600-700 civarı teröristden bahsediliyor. Haliyle örgüt halka baskı yapamadı. Sonuç bu.

+1
Terörle olması gerektiği gibi kararlılıkla mücadele edilirse, terörün baskısı ortadan kaldırıldığında, siyasi uzantıları da yavaş yavaş silinecektir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #694 : 01 Nisan 2019, 11:44:27 »
Terörün amacı nedir? Kürtçülük, bağımsız kürdistan. Terörle mücadele ederken yurt içinde ve sınırlarımızın yakınında muhatabımız kim? Kürt teröristler. Kürtçülüğü yok edip  kafalardan bölücülüğü kesip atmazsak terör devam eder mi? Evet. Peki sadece yurdumuzda 20 milyon insanın kafasından bölücüğü silmek mümkün mü? (üreme hızı son derece fazla olup bu sayıyı her an katlayan bir halk) hayır. Bölücüğü kafalardan kesip atamıyorsak o halde kafaları kesip atmalıyız ki bölücüğe bulaşacak her kim olursa olsun Türk devletinin karşılığından korkmalı tir tir titreyip bu yola asla başkoymamalıdır. Caydırıcı cezalar gerek öyleki terör sempatizanı olduğunu iddia eden herkes meydanlara çıkıp kürdistan sloganı atan herkes adliyeye götürülmeden oracıkta infaz edilmeli. Ancak bu yolla insanları sindirir ve terörden alıkoyarız (ırkçı değilim  ifadelerim kürtler için değil bölücü kürtler içindir).

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #695 : 01 Nisan 2019, 12:39:49 »
Terörün amacı nedir? Kürtçülük, bağımsız kürdistan. Terörle mücadele ederken yurt içinde ve sınırlarımızın yakınında muhatabımız kim? Kürt teröristler. Kürtçülüğü yok edip  kafalardan bölücülüğü kesip atmazsak terör devam eder mi? Evet. Peki sadece yurdumuzda 20 milyon insanın kafasından bölücüğü silmek mümkün mü? (üreme hızı son derece fazla olup bu sayıyı her an katlayan bir halk) hayır. Bölücüğü kafalardan kesip atamıyorsak o halde kafaları kesip atmalıyız ki bölücüğe bulaşacak her kim olursa olsun Türk devletinin karşılığından korkmalı tir tir titreyip bu yola asla başkoymamalıdır. Caydırıcı cezalar gerek öyleki terör sempatizanı olduğunu iddia eden herkes meydanlara çıkıp kürdistan sloganı atan herkes adliyeye götürülmeden oracıkta infaz edilmeli. Ancak bu yolla insanları sindirir ve terörden alıkoyarız (ırkçı değilim  ifadelerim kürtler için değil bölücü kürtler içindir).
Korkuyla hiçbir şeyi bitiremezsiniz en fazla ertelersiniz. Aslında güçlü bir ülke olup Irağı kendimiz bölüp Irak topraklarında bir kürdistanı biz kendimiz kurmalıydık. Şuan dünyanın Kürtler üzerindeki düşünceleri "devletsiz en büyük azınlık halk"... En azından bu algıyı yıkardık. Türkiyeyi sevmeyen Kürt için bir alternatif doğardı , ırağa gider kendi ülkesinde yaşardı. Yaşanan sıkıntılarda muhatabımız belli olurdu , mağara mağara gezmektense hedefin belliydi.Bu tür yeni kurulan ülkeler meşrulugunu ilan edebilmek için komşularıyla iyi geçinmek zorunda. Ayrıca Kürtçe konuşulan bir ülkenin varlığı Türkiyedeki Kürtleride sosyal açıdan iyi hissetmesinide sağlayabilirdi. Bu kürtlerinde inanılmaz derecede desteğini almak anlamına geliyor.İyi yönetildiği takdirde inanılmaz etkili , kötü yönetilirse eskisindende beter başımıza bela alabileceğimiz bir strateji. Bu forum bir düşünce , beyin fırtınası yapılacak yer ise buda alternatiflerden biri olabilir.

Not: her yazıda pkk destekçilerini muaf tutuyorum yazmak çok saçma geliyor. Burdaki herkes vatansever , okuyan arkadaşlarımız bilsinki konuşmalarımız pkkya bizimle aynı gözle bakan , yada zorda kalıp birşeylere mecbur bırakılan Kürt halkı üzerine...
« Son Düzenleme: 01 Nisan 2019, 12:44:13 Gönderen: Mugen »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #696 : 01 Nisan 2019, 12:51:53 »
Mugen, haklısın. Kuzey ırakta bende en başından beri böyle düşünüyordum. Erbil'de 10 bin Türk askeri ve kritik yerlere konuşlu askeri üsler ile siyasi olarak bize bağımlı. Yeraltı kaynaklarında tamamen bizim işleteceğimiz. Iç işlerinde bağımsız olan bir devlet hayal ediyordum. Dezavantajı, İrak hükumeti ile ciddi problemler olur. Kürt devletini ırak hükümetine karşıda korumak gerekiyor. Ve ilerde ayrılıkçı girişimlerede her an müdahale edecek güçlü ve profesyonel bir ordu lazım.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #697 : 01 Nisan 2019, 13:03:28 »
Mugen, haklısın. Kuzey ırakta bende en başından beri böyle düşünüyordum. Erbil'de 10 bin Türk askeri ve kritik yerlere konuşlu askeri üsler ile siyasi olarak bize bağımlı. Yeraltı kaynaklarında tamamen bizim işleteceğimiz. Iç işlerinde bağımsız olan bir devlet hayal ediyordum. Dezavantajı, İrak hükumeti ile ciddi problemler olur. Kürt devletini ırak hükümetine karşıda korumak gerekiyor. Ve ilerde ayrılıkçı girişimlerede her an müdahale edecek güçlü ve profesyonel bir ordu lazım.
Endişelenmemiz gereken kıytırık Irak olmazdı. Düzgün bir strateji plan yapılamaz ise kurulacak bir kürt devletinin bizim istemediğimiz bir ülkenin kontrol altına girmesi pek iyi birşey olmaz lakin temelde de ordaki kürt devletini bizim kurmamız gerekir dememin altında da bu yatıyor. Amerika gelip Suriyede kendi kontrolnde bir pyd devleti kurmak istiyorsa ise Amerika daha düşünmeden kendi menfaatlerimiz için bu fikri Türkiyeye olumlu bakan Kürtler için Türkiyenin hayata geçirmesi. Buna ister sağcı kürtler diyin ister Türklerle sorunu olmayan Osmanlıdan kalma ilişkileri devam ettirme gayesinde olan kürtler diyin farketmez. Bunu elalem yapmadan düşünebilmemiz önemli. ortadoguyu kontrol etmek isteyen bir ülke - küresel güç olmak isteyen ülke bunları yapar. Karşımıza bir duvar örülmüşse "bize duvar örüyolar" diye ağlamak yerine köprü kurma kafasına erişmek lazım

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #698 : 01 Nisan 2019, 13:05:22 »
Korkuyla hiçbir şeyi bitiremezsiniz en fazla ertelersiniz. Aslında güçlü bir ülke olup Irağı kendimiz bölüp Irak topraklarında bir kürdistanı biz kendimiz kurmalıydık. Şuan dünyanın Kürtler üzerindeki düşünceleri "devletsiz en büyük azınlık halk"... En azından bu algıyı yıkardık. Türkiyeyi sevmeyen Kürt için bir alternatif doğardı , ırağa gider kendi ülkesinde yaşardı. Yaşanan sıkıntılarda muhatabımız belli olurdu , mağara mağara gezmektense hedefin belliydi.Bu tür yeni kurulan ülkeler meşrulugunu ilan edebilmek için komşularıyla iyi geçinmek zorunda. Ayrıca Kürtçe konuşulan bir ülkenin varlığı Türkiyedeki Kürtleride sosyal açıdan iyi hissetmesinide sağlayabilirdi. Bu kürtlerinde inanılmaz derecede desteğini almak anlamına geliyor.İyi yönetildiği takdirde inanılmaz etkili , kötü yönetilirse eskisindende beter başımıza bela alabileceğimiz bir strateji. Bu forum bir düşünce , beyin fırtınası yapılacak yer ise buda alternatiflerden biri olabilir.

Kusura bakmayın ama bu kadar yanlış bir düşünce olamaz. Yoksa bizim Serkan/Putty/Petibör veya eski adıyla Burak Z sizi de mi zehirledi!

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #699 : 01 Nisan 2019, 13:08:49 »
Dediğiniz isimlerin hiçbirini bilmiyorum. Zehirlemek nedir bu ayrıca lütfen kendi aklımız yok mu ? Fikir belirtmek için birinin zehirlemesine mi ihtiyacımız var. Bunlar bir görüş. Karşıt görüşünüz var ise ifade edin kendinizi özgür bir ülkedeyiz.